Школа на Костта

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет мар 04, 2010 7:44 pm

Супер! Ако искаш ми дай(абе направо ми дай, че ми стана интересно, нали съм философска натура) да прочета някоя книга за И-Цзин или как беше, че да схвана идеята. А после може и да помогна, ако имаш нужда.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет мар 04, 2010 7:47 pm

И, ако можеш да ми кажеш, къде я видя тая система?

И-цзин или квот е там ми звучи толкова източно, че няма на къде. Предполагам, че фелините може и да се ограничават, щото имат такъв тип разбирания или ддз. Магландиум е доста европеизиран и не мисля, че източните философии имат чак толкова голямо място в него.

С две думи - ти скаш да махна школата като цяло? Е, добре, не я ползвай в сесиите си, никой не те кара.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет мар 04, 2010 7:48 pm

Слънце, донякъде съм съгласен с теб, донякъде не.

Наистина ме бъгва леко идеята за течение без "контра-течение" и всичко, което го каза горе е вярно и много интересно и т.н.* Но донякъде именно това прави школата още по-интересна, нещо като "роуг"-школа, някаква добавка, нещо допълнително към вече перфектното и цялостното.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет мар 04, 2010 8:09 pm

Не бе хора - не съм против школата. нямам нищо против да бъде магическа школа от гледна точка на системата.
Просто предлагам начин да не си пречим взаимно - а вазимното пречене се появява винаги, когато някой налага дадена концепция като важаща за целия свят - защото така затваря всякакви други пътища.

За да не се набутваме в такъв капан, предлагам тъкмо това - школата, която системно си е магическа школа, да бъде от системна гледна точка "спешъл абилити", дар от даден Бог. Даже не виждането на дадения бог за вселената, а дар от него за конкретна група, индивиди и т.н. Така че друг досътворител на света да може да "закачи" към същия бог нещо друго (за друга група или раса), което е несъвместимо с първото.

Определени комбинации в И-цзин вероятно биха дали същия резултат, като школата на Костта и СУ Некромант - аз не съм виновен, че взаимствам от концепция, която се опитва да опише всеобхватно света. Но търся начин да "оставя място" за нечие друго виждане - и очаквам същата толерантност от отсрещната страна.

Колкото за възражението, че това е източно, пък сетинга е по западноевропейски тертип... без коментар. В смисъл отваряме дискуция, която с Асен дъвчем от месеци - защото Европа в различните стадии на т.н. средновековието е все едно различен континент.

П.П. Къртач, това е за теб: http://www.dao-secrets.com/?p=short_sv&id=31 Там първо се обяснява за източния пентаграм, а после и за три/хексаграмите.
другият адрес - http://www.inchaos.org/texts/divine/iching.html - за съжаление е преместен. Информацията от там ми е на файл в компа - прати ми ника си в скайп, за да ти го пратя.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет мар 04, 2010 8:27 pm

Слънце, не знам за оставянето на място, но според мен да се хванеш с нещо, което се мъчи да описва целия свят си е налагане на лично виждане за целия свят от-до. Ако трябва да съм честен, хубаво ще е да оглеждаш форума, преди да започнеш да пишеш системи - така ще се избягват такива ситуации. Школата ми е тук от вече близо три години. Ся, не че нещо, но жестоката истина е, че изказването:
Колкото за възражението, че това е източно, пък сетинга е по западноевропейски тертип... без коментар. В смисъл отваряме дискуция, която с Асен дъвчем от месеци - защото Европа в различните стадии на т.н. средновековието е все едно различен континент.
аха... е, аз пък мисля, че това е най-силната критика, която ще отнесеш по идеята си в евентуално бъдеще. Макар че за повечето хора сетинг тип - манджа с грозде е най-приятен.

Не, нищо божествено няма в школата, че да е дар от бог. Школата си е гадна, груба и поразителна. И е замислена и създадена като школа. Все едно за другите школи има някакво сетингово описание... мба.
аз не съм виновен, че взаимствам от концепция, която се опитва да опише всеобхватно света.
Абе, всъщност си си виновен, ама ще подмина този случай на "играя си героя!!!" ей-тъй с усмивка. Аз пък не съм виновен, че направих единствения читав некромант. Нито пък съм виновен, че смесих фентъзи и средновековие в него.

Боя се, обаче че спора може да се разреши само и единствено от Иван, ако се сети да влезне и да прочете малко.

ПП: Не съм съгласен, че европа е различен континент, през различните векове. Но ми е интересно, от къде стигна до този извод...
ППП: А къде се вързва общата магическа школа в даоистките идеи? Или и тя е божествено окриляване?

Едит - бъркам се - школата е тук от четири години, некроманта от три.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 12:09 am

hameleona написа:Не знам, какъв ти е проблема. Просто искаш да критикуваш и ако няма кво критикуваш ПММ, а не разработката ли?


Школа на Коста:


А може и да не е нова ревизия защото още седи това за човешките кости. Както каза бат Гойко: ако няма човешки кости маигята не става? Окей, пропуснал съм да спомена, че е горе-долу количество кости от къвто и да е вид, които са като количество около това в един човешки скелет.
Изцяло разкарай човешки от уравнението под какъвто и да е вид

1 Ниво
Изискване за МУ? 15 е принципно в школата Няма даже да отговарям от тук нататък. Ясно е, че е както и при всички останали магически школи.
Ами като е ясно що не си го написал? Защо друг да ти върши работата?
1. Сондиране.
Това е прилична магия, но мага спокойно може да не я ползва а да предположи че около му има 100 кости в 80% от случайте...Т***ци, ами ако под тънката почва има яка скала?Значи попада в останалите 20% а и както изтъкна Шами ще зане какво има под него и наличието на полезни горива и цветни метали. Понеже по-долу ще дам конструктивни предложения приемам, че горе долу има полза от тази магия.

2. Драконови нокти:
прибавят 2зара сечащи щети към удар с ръка, прибавят пълната БЩ. удара с ръка принципно си добавя цялата БЩ Да, но някой може да ги сметне за оръжиеДа ама като е написано няма нужда да се повтаря излишно.

3. Отпращане на скелет:
Цена: различно Стандартно се пише някаква база +Х Не разбирам проблема ако си е така.Различна механика предлагаш спрямо тази която вече съществува. Прието е дори при неуспех да платиш някаква цена.
Описание: С това заклинание, мага може да унищожи скелет вдигнат с магия. Принципът е следния: За всяка 1ТМ, мага нанася на скелета 2 ТЖ Щети. Ей това ти е Х. И да наистина тсранно отпращене прави тоя маг. Някой войни правят подобно, ама вместо мана ползват ТД... О, и как по-точно?Едно че името не е точно едно че му вкарваш щети. Шами го е описъл сравнително добре за работатана магията, но в този си вид не я виждам приложима и нужна. Ако ще е отпращане направа да го топрати и да примине на по-горно ниво. Тука няма място.

4. Зарастване на кост:
За да се осъществи успешно магията обаче, мага трябва да докосва през цялото време костта. Да докасва костта? Примерно бедрена или спукано от въртер ребро? Даебам, за такава тъпотия ли се фащаш? Измисли го ти по-добре, кат си такъв майстор.Примерно да разкараш тая глупост с държането на коста и да смениш с физически контакт със тялото на пострадалия. Което паказва че неможе да се прави от разстояние, аи тука трябва да влиза МЗ на съществото като усложнение.
Допълнителната мана Х е равна на точките Трайни щети, причинили счупването на костта. Доста ограничена магия, като се има в предвид че лекува единствено счупени кости. Е и? Проблем?Проблем е че може да не е само счупена ръката, а да е накълцана или нещо то сорта, тогава водещия трябва да се мъчи да пресметне колко ТН са счупване колко за за скъсано сухожилие, колко за са извадена става. В общи линии не виждам смисъл от нея при наличие на лечители и водни магове.

5. Взрив на тялото:
Кости: специфично (виж по-долу) Специфичното е МР ли?Не, всъщност трябва да е 0.Оставям това за де те подсети да го коригираш
Описание: мага предизвиква избухването на тялото на създание умряло преди не повече от три-четири дни Или току що паднал другар? А ако са минали 5 дни или прилича повече на скелет отколкото на труп?Добре де, дай идея, не само да задаваш въпроси на въздуха. казано е три-четири дни. На пет дена - сори..Труп (прехвърлил границата си за съмртта и възможноста да бъде възкресен) - Не толкова сложно а? А ако искаш да ебаваш другарчета махаш точката за възкресяването.

1. Костен щит:
Времетраене: по желание за да няма шибани експлойтъри - сменя се на 1 час!Адмирации, въпречи че можеше да спестиш малко от цветистоста, и това го оставям за да се подсетиш да го коригираш
Цена: 10*Х ТМ за произнасяне
Кости: Х От стоте средно кокали наоколо магията иска 3 максимум? Че аз ще почна да произвеждам щитове бре. Ако се заседя в един район месец два ще ми трябват 7 коли да извозя всичките тия щитове дето ще направя. И пак за любителите на шибания експлойт - отдалечи ли се на 10 метра от мага, щита се разпада на костен прах.Цената да стане Х, а Х да стане МР*10 съответно ще имаш 10, 20 или 30 кости ресурс което е по разумно като разход. Единия час действие пък си е достатъчно и ако сложиш разстояние от МУ и приятелчетата ще имат кокалени щитове докато се моткат из подземието.

2. Шип
Времетраене: по избор.
Цена: 18 ТМ за произнасяне + 2 за рунд поддръжка.
Кости: 1 Понеже е с подръжка и костите трябва даса така, Сиреч 20 за първото появяване и по 10 за рунд
Описание: В избрано от мага поле изниква двуметров костен шип, който наранява създанието намиращо се там за 4 Зара пробивни щети. Ако в полето има две или повече създания, всяко прави проверка на УФУД по формулата: Ловкост + 3 зара > 16 + успех на заклинанието. За акво я правят тая проверка?Тук трябваше да има: всеки провалил се на проверката понася пълни щети от шипа.И това можеш да го оправиш: прави се проверка по УФУД дали ще избегнеш шипа.
Шипа се прибира обратно в земята при настъпване следващия ход на мага. Ако междувременно някое създание бъде хвърлено/падне върху Нали уж се беше скрил шипа? А ако влезеш сам без да те хвърлят не се паказва тъй ли?Чети бре! Следващия ход на мага. До тогава някой може да ползва шипа за колче. Ако някой се блъсне в него трябва да си понесе стандартната щета от блъскане в препядствие, а не 4 зара както си писъл после. него ще понесе 4 зара пробивна щета Щом щетата не е магическа значи има шанс да се измъкнеш въобще от това заклинание... За това ли е по-горната проверка?Казвам го тук и няма да го повторя - цялата школа е с комбинирана магическо-физическа щета. Броните пазят от нея стандартно.Уточняващо питане: Щом се скрие шипа кага се появява пак, нали все пак за това е подръжката. Или е еднократно или постояно се появява щом някой стъпи в полето. кажи как ще е и това ще ти опрдели дали имаш подръжка или не..

3. Вдигане на Скелет І:
Кости: 1 Ако имам достатъчно мана мага да си всигна 100 скелета? Цената на отя ресурс куца ужасно много. Щом смяташ. 100 скелета са 2800 мана + 800 за рунд поддръжка, да не говорим, че дори с бърза мисъл иска 10 рунда, че да ги вдигне. Тука цената за да е съразмерна трябва да е около 30
Описание: Магьосника вдига скелета на отдавна умряло животно (не трябва да има много плът по скелета) Колко плът нетрябва да има, ако разликата е малка мога ли да седна с ножката и да го обезплътя до достатъчна степен? Нали уж бяха само човешки костите бре!гръмни са. ако щеш го вари - не трябва да има плът.Сега провери какво си писал и кажи кое е последно.
за определено време. Скелета е напълно подчинен на мага и е с Ниво равно на 1/2 от Успеха на заклинанието. Ако е 0, 1-ца и по ниско от скелета в книгата как намаляваме статовете? Не знам, питай Ванката - така е направил всички призовавания в книгата.Защо пишеш неща дето не ги знаеш какви са? Защо не го попита преди да ги напишеш? Ами хам това че Бат гойко и сие не са си свършили работата докрай не трабва да значи, че видиш ли и ти трябва да претупаш нещата и да пишеш нещо просто защото някъде другаде го е пишело, без да знаеш за какво иде реч.

1. Костно копие:
Валидни цели: създание
Разстояние: МУ метра Нали в ръката на мага се появява!? Или това е разстоянието на което се мята и нетрябва да е в тая графа. Само се появява в ръката - иначе е на самонасочване. И точно тук си му е мястото. Ами не, не му е тук мястото щом е на „самонасочване”. Защото Разстояние е ат какво разстояни емага може да каже заклинанието.
Кости: 1/2 Половин кокъл? При 100 налични? Защо въобще слагаш тая цена и къде си видял половин цена?Тука си пропуснал коментара затова го повдигам се една степен и предлагам да е 10

2. Костна броня І:
Кости: Успех
Описание: Тялото на избраното създание се покрива с кости, които му осигуряват прилична защита от физически атаки (Бронята е с характеристики: ЗА=Успех Ограничена подвижност? ддз? Не ползвам това правило в сесиите си и не съм го мислил. Предполагам, че като при дърво или лакирана кожа.Значи го пишем дърво. ; Абсорбация: Щети/3; Уст=МА). Костната броня не заменя предишна броня. На части от тялото, които имат сложена броня не се появява костна такава. А ако навсякъде има частична броня? И наколенници и шлем и нагръдник. Тогава? Първото не го схващам, но второто - ще покрие ръцете само.Именно че не схващаш. Пиши че повдига защитата на бронята с успех/2 или дори с целия успех, като ограничената подвижност идва само то костите. Цената в кости я умножи по 5.

3. Вдигане на Скелет ІІ:А напни се за по смислено име де. А и това със скелетите поразително дублира едно друго умение което също вдига трупове.
Цена: 35 + 10 за рунд поддръжка
Кости: 1 Пак з цената...Поне 50 кости
Описание: Магьосника вдига скелета на отдавна умрял човек/елф/джудже/друга-разумна-раса за определено време. Скелета е напълно подчинен на мага и е с Ниво равно на 1/2 от Успеха на заклинанието. Ако е 0, 1-ца и по ниско от скелета в книгата как намаляваме статовете? Вече отговорих....Същата забележка като по-горе, остявам го това за да си го изчистиш.

1. Зъбите на Дракона:
Цена: 30 + Х*10Тук няма нужда да е чак *10 спокойно може да е *5 или дори *2
Кости: Хщом цената е колкото му кефне тогава да *10

2. Вдигане на Лич:
Цена: 40 ТМ + Х ТМ за рунд поддръжка
Кости: 1 Аз както го виждам нужните кости трябва да са поне 60
Лича използва предимно заклинания от Школите на Тъмнината и Мрака. Някаква конкретизация? Използва защото от Светлина? Школа на Тъмнината няма, евентуално да визираш хауса?Йеа, поредната грешчица - Хаос. Постоянно питаш за тия личове, кви магии владеят - всички от увладяните школи от ниво равно на (нивото на лича + 2). Ся на кеф ли си?Не, защото пак няма конкретизация. В другата тема бях избройл подходящите магии ак има дублиране между двете умения. Вдигач на мъртви и заклинанията от тук. Едно то двете трява да зимине.

3. Промяна:
Ограничаващо е също така и това, че създанието понася 50 точки щети, като не може да остане на по-малко от 1ТЖ. Сиреч герой под 3-то ниво пада на 1 ТЖ? Докосването на Смъртта в Мрак беше чак седмо ниво бре.Това сме го пропуснали с иван... ами да понася яки щети, баси, но може би трябва да я направя извънбойна магия.... тази иска да се обмисля още.Иска и да се качи на по-горно ниво при всички положения.

1. Дъжд от кости:
Цена: 50 ТМ
Кости: 4 Неадекватна цена.Що?Защото е ниска. ПРедполагам че около 40 се ядва повече.
Описание: стотици и стотици костици се изсипват върху избраното от мага поле и нанасят на създанията там 10 зара щети. Тия поне са магически нали?ноуп. Тъпи.Тогава трябва да се даде и атаката на въпросните кокалчета, защото бронята все пак защитава от тях. Ако пък направо нанасят щета то та да е задължително в бронята.

2. Костна стена:
Цена: 5 + 1 поддръжка за поле (2 метра)
Кости: 1 за поле 100 полета около мага? То той ще зъпълни всички около не него докъдетомо стига МУ-та бре! Минимум 5 трябва да е цената, а най добре 5*Х

3. Костен Голем
Валидни цели: поле
Времетраене: по желание
Разстояние: МУ/2 метра
Цена: 26 ТМ за произнасяне + 8 за рунд поддръжка.
Кости: 10 Пак за цени намя да говоря.Ако се спазва правилото значи 70 кости ще ти глътне заклинанието.

Ниво 6:
Подсещам да се попълнят нивата.
1. Докосване на парализата
Кости: 0? 5 кости на създание?
Описание: Мага предизвикване на подуване на костите на дадено създание, като така му нанася Успех*2 шокови щети. Създанието шокови щети всеки рунд в размер на Успех*2 Тука си се омазал нещои що?Чел ли си какво си писал? Като ще си говориме с едносричкови. Въобще почвам леко да се изнервям вече.

2. Вътрешни Шипове
Времетраене: до прекратяване По Желание е стандартния текст
Цена: 45 ТМ + 15 за рунд поддръжка
Магията си е за 7-мо ниво направо, щото мръднеш ли е надупчваш, друг е въпроса че пробивни щети може да има смисъл само ако кървенето е влязло като мад и пак с 1 зар няма смисъл от него.Мръдни десет метра и да видим... и е шесто ниво. точка.А сега кажи защо е 6-то ниво а не седмо или 2-ро?

1. Костен дракон
Цена: 66 ТМ + 20 за рунд поддръжка и цената и подръжката е висока
Кости: 100 Ба точно колкото има наоколо!е и?Цената да е поне 120 кости, за да неможе в 50% от случайте да си викаш дракони. Всъщност дори 140 не е много.

Статистики на:

Костен Дракон:
Борба: 47 Какво в името на Орим е това!?Къв ти е дерта, бе мама му стара?С кой ще се бори дракона бре Хам?
Зах: 135 И това незнам защо е тук... Да знаеш колко е трудно да се измъкнеш от лапата му, като те е стиснал... примерно.Сами при геройте на къртача някой може да се измъкне от такива цифри. Еди не говори глупости и ти.
Умения: Призован какво е това умеине всъщност, че се отпризовава като скелет и също с развалане на магия?Питай ванката, не мене.Питам тебе, щото ти си го изплющял тука.

Костен голем:
..височина достига до 4 метра, а на тегло до 150 килограма. Ужасно хърбав голем, наричи го гигантски келет направо и ако няма т катакомбите тая височина какво правим?(Скелета тежи около 15 кила, тоя тежи 150... мноо хърбав, думи неам...За височина от 4 метра те питах, а е ърбав защото при 4 метра и 150 килограма всеки ще изглежда кото скелет.
НИ: 6 (2 за призоваване какво е това 2Отново питай Иван.Като по-горе )
Борба: 33 В борба ли се мичи да влиза?явноКак четириметрово създание влиза в борба с някой наполовина по дребен от него (тука жертвите трява да имат + кам БЗ, а и нямаше да е зле, че това му е основната атака.)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 12:24 am

Провежда се второ отстраняване на технически грешки в момента. Надявам се тая вечер да пусна ъпдейтната версия.

Налага се и да се извиня за тона си в коментартие. Причината не е във вас, в мен е (ясно) но не мога да кажа, че не си нямам извинение. Ако някой толкоз му пука за личните ми дертове - на ЛС.

Съгласен съм, че цената в кости трябва да се вдигне, но определено, не виждам смисъл да е *10. Три копия и в 50% от случаите край, дори на високи нива. По-скоро *5 или нещо от сорта. И това ще го видя...

по-късно ще пусна линк към новата версия.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 1:51 am

Както обещах - http://dox.bg/files/dw?a=98006e0b76

Приемам градивни критики.

ПП: За статовете на дракона и голема - няма да ги пипам, макар да съм изяснил няко неща в Уменията. Борбата примерно остава, защото това си е стандартния формат на противниците, ако не се лъжа земния дракон също има Борба и захват. А и от къде да знаеш - може с друг дракон да се бори. Моля някой да свери МТ и МР. Обикновено винаги ги бъркам зверски.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет мар 05, 2010 4:39 pm

Абе, като си говорим за западноевропейски сетинг, къде е монотеистичната вяра и религия?
Всъщност в Татания главният антагонист на вселенско ниво носи древноиндийско имене - Ахра-Ман.
Кали, Хармонар и Сариман пасват най-точно на индийската идея за тройка богове, които създават, поддържат в равновесие и унищожават тъкънта на света.
А Алфанна нещо не ми прилича дори на Дева Мария, която в Ренесансова Италия са приемали кажи речи на едно ниво с Бащата и Сина (което, да не богохулствам, ми се струва някак по-истинско от Отца и Сина и Света го Духа).

Опс, не съобразих, че на Титания има множество богове - изобщо не може да си говорим за монотеистична европа. Е, може да се направи паралел с многобройните ереси и езотерични учения, които са проникнали в Западна Европа от Изока - през Византия и Балканския Полуостров (включая и чисто български продукти като богомилството). Опс, пак опряхме до влияние на Изтока.

Е, може да се каже, че Магландиум не е аналог на реалната Западна Европа от никой век на средновековието, а нашата представа за нея. Нашата фентъзи представа за Западна Европа от средновековието. Хубаво, но тогава защо приемаме вампирите, които са славянско "изобретение", не са познати за запада преди романа "Дракула" и не са описани в творчеството на Толкин (защото не е имало какво да опише относно тях в западната митология)?
Или може би взимаме от митологично и идейно по-богатия Изток каквото ни хареса? Каквото се харесва на кого?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 4:41 pm

Във //този вид// са ми забележките, а ги публикувам тука за да са достъпни за всички.


Школа на Коста:
//Липсав стандартните параматри на всяка магическа школа: СУ/2 мана на ниво и СУ към съответната школа//


Този брой може да се промени значително от допълнителни фактори – костите не могат да се извличат през солидна скала (както и каменни плочки – на павирана улица не Мага може да измъкне нищо) или други твърди обекти – руди и подобни. Плитката вода принципно не е пречка, но ако е с дълбочина над 20 метра, ефекта е все едно се ползват 1/2 от нужните кости за магията. На 40 метра ефекта е все едно се ползват 1/3 от костите, а на 60 – 1/4. При дълбочини над 100 метра костите не могат да бъдат извлечени. Водейки се по това правило, можете да увеличите цената в Мана, при извличане на кости от земята, според ситуацията.

//Как аджаба са попаднали тия кости под солидната скала? Това за водата е интересно ама после призования скелет трябва да изплува от 60 метра дълбочина някак, което ич не го виждам как ще стане.//

Заклинанията:

Ниво 1:
Изисква МУ в съответната школа 15

1. Сондиране.
Разстояние: Некроманта. //Мага, не е задължително да е некромант//
//Направи цената поне 5//
Описание: ... Това не значи, че мага узнава, какво го спира да извлече костите (ако ситуацията е такава).
//Това може да отпадне защото кумай усложнение имаш само от вода и павета. А некроманта ако не се сети сам... ще е забавно разказвача да му обясни защо не е могъл да си викне костен дракони да помете идващата тълпа *демонична иконка*//

3. Отпращане на скелет:
Описание: С това заклинание, мага може да унищожи скелет. Допълнителната Х мана е равна на нивото на скелета умножено по 5. Ако реши, мага може да произнесе заклинанието върху няколко мишени, като допълнителната цена в ТМ е 5*(Общото ниво на скелетите).
//Общото ниво на скелетите е 5, защото и 20-те са на това. Описанието е кофти... Може да се произнесе върху няколко създания, като необходимата мата за отзовавенето им е равно на петкратно сумата от нивата им.//


4. Зарастване на кост:
Описание: Тази простичка, но полезна магия може да заздрави една счупена или пукната кост на дадено създание. За да се осъществи успешно магията обаче, мага трябва да докосва през цялото време създанието. Допълнителната мана Х е равна на точките Трайни щети, получени от счупването на костта. Магията не лекува по никакъв начин, а само обръща тези ТЩ в Реални щети.
//Нещо не ми се струва наред тука. И това че накрая си писал Трошащи Щети е най-малкия проблем. Тя простичка простичка, ама сложия едно ниво по ниско от Лекуване на Тежки рани във водната школа и напаво пиши че премахва ТН без да възстановява разликата до максималния живот.//


5. Взрив на тялото: //И трябва да стане поне второ ниво смятам//
Кости: специфично (виж по-долу)
Описание: //За тая магия явно тотално си си питал ушите или си я превъртял без да я пипнеш. Ще ти копна твой и моя коментар: Или току що паднал другар? А ако са минали 5 дни или прилича повече на скелет отколкото на труп? Добре де, дай идея, не само да задаваш въпроси на въздуха. казано е три-четири дни. На пет дена - сори..Труп (прехвърлил границата си за смъртта и възможността да бъде възкресен) - Не толкова сложно а? А ако искаш да ебаваш другарчета махаш точката за възкресяването.//

Второ 2:
Изисква МУ в съответната школа 18

1. Костен щит:
Кости: Х
Описание: мага създава щит от кост, като предварително определя колко голям ще е той (Малък, Среден или Голям). Х е равно на 5, ако щита е малък, 10 ако щита е среден и 15 ако щита е голям. //Можеш да г замениш със МР на щита *5 и направо да го пишеш в цена//
Щита се появява в ръката на мага или избраното създание. Ако създанието държи нещо в ръката си, щита буквално се стоварва на земята пред него.
//Изтървал си условието за разпадане, но лично а не държа много на него, все пак колкото щита успея да шитна за час се е далавера (;//

2. Шип
Цена: 18 ТМ за произнасяне + 2 за рунд поддръжка.
Кости: 4 //Добави за шип, щом може да се каже на повече полета//
Описание: В избрано от мага поле изниква еднометров костен шип, който наранява създанието намиращо се там за 4 Зара пробивни щети. Шипа е с атака равна на МУ, но не позволява активна защита.
//Защо да не позволява активна защита? Или разреши като посочиш и времето за изскачане на шипа или кажи че се появява за 0 ТД и разкарай тава за липсата на активна защита.//
След прекратяване на поддръжката, шипа се прибира обратно в земята при настъпване следващия ход на мага. Ако междувременно някое създание бъде хвърлено или по някаква причина падне върху него ще понесе +4 зара пробивна щета. Шипът е с устойчивост равна на МА на мага. //Това за 4-те зара не им харесва, ако е разграфено на по малки квадрати? Ако ще търпи щети да има проверка дали пада върху него 1:6 примерно или айде 1/3 щом може и да се опитат да те хвърлят отгоре му.//
Магията може да се произнесе едновременно на няколко полета, като цената в мана се заплаща отделно за всяко поле.

3. Вдигане на Скелет:
Цена: 28 + 8 за рунд поддръжка // При разхода и на Кости цената може да падне малко//
Кости: 20 или 0 (виж Описанието) //Да вдигнеш цената още една идея, а 0 недвиждам къде по-долу си посочил. И да тия работи са в зоната на Вдигача на Немъртви...//
Описание: Магьосника вдига скелета на отдавна умряло създание за определено време. Може и да се приложи на труп, запазил плътта си, като (логично) резултата тогава ще е зомби. Скелета е напълно подчинен на мага и е с Ниво равно на 1/2 от Успеха на заклинанието.
//Пак не си казал при успех 1 как изглежда ½=0-во ниво скелет, вкарай го долу в животните като го вземеш за база от книгата и го намали спроед правилата за покачване//
Ако не се прилага на скелет над земята, логично е, че скелета е скелет (или зомби) на съответното създание. Ако обаче, костите се извличат от земята, те оформят човешки скелет.

Ниво 3:
Изисква МУ в съответната школа 21

1. Костно копие:
Цена: 25 ТМ // Намали маната и дигни цената в кости все пак нали затова имаш вторичен ресурс//
Кости: 5
Описание: В ръката на мага се образува копие от кост, което се насочва само по избраното създание. Копието е с атака от МУ и нанася 5 зара пробивна щета. Атакуваното създание може да отдели до 4ТД за активна защита. Ако мага държи жезъл в ръката си, може да “изстреля” копието от върха му.
//Това за атакуването създание го смени че атаката на копието е за 4 ТД, пък създанието да си прави сметка колко да заделя за отклони и дали да си вдигне щита вместо това. Иначе звучи все едно магията е върху самото него и то не може да се отклони за повече щото психиката не му дава...//

2. Костна броня:
Описание: Тялото на избраното създание се покрива с кости, които му осигуряват прилична защита от физически атаки (Прибавя МУ/5 ЗА към настоящата броня на създанието. Костната броня допълва вече съществуваща такава (генерира ограничена подвижност само от своята защита!) и има Абсорбация Щ/3 и Устойчивост: МУ.
//Понеже при 20 МУ се добавят 4 ЗА, пиши просто че генерира 1 ОП и че е само за торса се отнася//

Ниво 4:
Изисква МУ в съответната школа 24.

1. Зъбите на Дракона:
Цена: 30 + Х*10 //Бих предложил цената в да се намали до *5//
Кости: Х*5
Описание: Подобрена версия на костното копие, която позволява на мага да вдигне до МУ/5 копия и да атакува с тях избрано създание или създания. Атаката на копията е равна на МУ на мага, а щетите им са 4зара, пробивни.Създанието може да отдели до 4ТД за активна защита, но ако е атакувано от две или повече копия едновременно, тези ТД не се натрупват (т.е. – ако атакувате едно създание с едно копие, то може да отдели до 4ТД за активна защита, но ако го атакувате с четири копия, ТД за защита ще са пак 4, като създанието само ще избира как да ги разпредели между отделните атаки).
//Промени го както ти предложих за костното копие и дигни поне на 6 времето за реакция все пак е по тегава да мяташ 20 копия едновременно вместо 1 (;//

2. Вдигане на Лич:
Цена: 40 ТМ + Х ТМ за рунд поддръжка
Кости: 20 //Цената е твърде, твърде ниска по мое мнение няма как да е по-малко от 50. Понеже видях, че призования е 2-ро максиму трето ниво то тогава и 40 кости върши работа.//
Описание: Мага вдига скелета на отдавна умрял маг. Скелета е напълно подчинен на мага и е от ниво равно на МУ/10. Маната Х нужна за поддръжката на заклинанието е равна на нивото на Лича. Лича може да използва всички заклинания от Школите на Мрака и Хаоса от всички нива, които неговото МУ му позволява.
//Описанието е малко тромаво, можеш да го смениш на: ...е от ниво Х=МУ/10. Вметнах ли че същото го прави Вдигача?//


Ниво 5:
Изисква МУ в съответната школа 27.

1. Вихър от кости:
Валидни цели: създание //По редно ми се вижда да е поле//
Цена: 50 ТМ
Кости: 30 //Смени им местата на цаната в мана и кости //
Описание: Мага вдига огромно количество кости, които се завихрят около едно създание, стеснявайки вихъра и разкъсвайки всяка незащитена плът. Вихъра нанася МУ/10 зара разсичащи щети във всяка част на тялото, като тези щети задължително се намалят от бронята.
//МУ/10 при 27 е... 2 зара намалени от бронята? Магията така е твърде слаба, бих предложил дори МУ/3, все пак 5-то ниво е тая магия, а и се намалява от бронята. Което са си 9 зара и прилично кървене.//

2. Костна стена:
Цена: 5 + 1 поддръжка за поле (2 метра) //В тая ревизия цената базовата е мноого ниска дигни я на 20 и смъкни магията две нива надолу//
Кости: 10 за поле //Трябва да се тества, но мисля че може лееко да се завиши това//

3. Костен Голем
Цена: 26 ТМ за произнасяне + 8 за рунд поддръжка. //Направи го една идея по евтин от огнен голем//
Кости: 50 //Би трябвало да се позасили поне до към 60-70//
Описание: Призовава костен голем от Ниво МУ/10. Създанието остава призовано докато бъде убито или мага призовал го изпадне в безсъзнание/смърт, или когато мага прекрати поддръжката. За подробности по показателите на Голема виж по-долу.
//Може да си спестиш смърт и безсъзнание защото това прекратява подръжката тъй и тъй. МУ/5 може да е нивото//

Ниво 6:
Изисква МУ в съответната школа 30

1. Докосване на парализата
Цена: 35 ТМ + Х за рунд поддръжка
Кости: 0
Описание: Мага предизвикване на подуване на костите на дадено създание, като така му нанася МУ/10 шокови щети. Създанието понася допълнително МУ/10 Шокови щети всеки рунд, докато заклинанието е активно. Заклинанието може и да бъде казано на няколко създания едновремено, стига мага да заплати нужната за всяко създание мана поотделно. Допълнителната Х Мана е равна на размера Шокови щети понесло омагьосаното създание.
//Аз бих препоръчал Х-са да отпадне от уравнениета а щетите да са МУ без да може да се казва на няколко създания. МУ/10 е 3 шокиви щети. Не е добре да е за повече създания, защото става слаба, а ако му сложиш поддръжка дублира Баншито.//

2. Вътрешни Шипове
Времетраене: до прекратяване //Вземи ги уеднакви де. „по желание” се ползва в другите школи. Освен това липсва цена в кости която трябва да е поне символична – 10 или 20. Сиреч от почвата се телепортират ако щеш в целта.//
Описание: Шипове от кост изникват навътре в създанието, като му нанасят (Успех на магията) зара пробивни щети при произнасянето и още 1 зар щета за всяко ТД изразходвано в активно действие.
//Ако ще упорстваш да е на 6-та степен промени условието да е 1 зар за всяко активно действие. Сиреч като тръгне да се движи го ръга, а не за всяко помръдване//

Ниво 7
Изисква МУ в съответната школа 33

1. Костен дракон
Цена: 66 ТМ + 20 за рунд поддръжка
Кости: 200 //Това пък значи че само на бойно поле и гробище може да се ползва, направи го 120 и си готов, ще стане по използваема магията. Така ако е имало 120 кокали и направи сондиране за 5 кокала ще си изяде ушите като му кажеш че остават 115 само (;//

Статистики на:

Костен Дракон:
Атака 1: 32 (Захапка / 7зара пробивна щета / 5ТД)
Атака 2: 37 (Удар с лапа / 3зара Сечаща щета/ 7ТД)
Борба: 47 //Нехуманоидите не могат а се борят в човешкия смисъл на думата, тъй че можеш да спестиш малко място като разкараш това//
Зах: 135 //Това също можеш да го спестиш, едно че имаш показател сила, едно че битките срещу други дракони не са толкова често срещани, та да има смисъл от него//

Костен голем:
Описание:създание от кости, което следва командите на своя господар. На височина достига до 3 метра, а на тегло до 150 килограма. //Може още малко да се разкраси описанието а килограмите не са сред толкова важните неща//
НИ: 6 //Забележи че за да призовеш такъв ти трябва 60 МУ както си го описал. Ако приемеш майта ревизия със МУ/5 нещата се оправят, но какво става при МУ от 35? Дай колко покачва на ниво и какво получава//
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 6:25 pm

За Вилороп:

[sblock]
//Липсав стандартните параматри на всяка магическа школа: СУ/2 мана на ниво и СУ към съответната школа//
Няма и да ги видиш - това е част от СУто Спец. в Магическа Школа. Давам школата, не ново СУ.
//Как аджаба са попаднали тия кости под солидната скала? Това за водата е интересно ама после призования скелет трябва да изплува от 60 метра дълбочина някак, което ич не го виждам как ще стане.//
Земетресение? Примерно. Лава? Пак примерно. Не е кат да е невъзможно.
Не, не трябва да изплува, мамка му! От такава дълбочина (максимум и с много зор) мага мое да измъкне кости, за да си създаде скелете под носа.
//Направи цената поне 5//
йеп, не съм обърнал внимание...
//Това може да отпадне защото кумай усложнение имаш само от вода и павета. А некроманта ако не се сети сам... ще е забавно разказвача да му обясни защо не е могъл да си викне костен дракони да помете идващата тълпа *демонична иконка*//
е па ти мрънкаше, че ставал баси и детектора за руди, така. Избери си позиция.
//Общото ниво на скелетите е 5, защото и 20-те са на това. Описанието е кофти... Може да се произнесе върху няколко създания, като необходимата мата за отзовавенето им е равно на петкратно сумата от нивата им.//

изобщо без коментар. къде е писано, че общото ниво на неща е равно на нивото на едно от тях? За да няма обаче подобни въпроси ще го сменя.
//Нещо не ми се струва наред тука. И това че накрая си писал Трошащи Щети е най-малкия проблем. Тя простичка простичка, ама сложия едно ниво по ниско от Лекуване на Тежки рани във водната школа и напаво пиши че премахва ТН без да възстановява разликата до максималния живот.//
Я, вярно, много ендивал води до ползване на 10 съкращения, вместо 1000. сори. Иначе, не виждам разликата.
И кво, 0во ниво ли да я метна? Принципно няма лошо, ама не знам дали изобщо системата възприема такова нещо.
Взрив на тялото: //И трябва да стане поне второ ниво смятам//
чи що? Щото мога да изгърмя слон ли? Всъщност може и да трябва - правена е по старите формули за МР, така че може и да се налага. Но чисто келешки, предпочитам да я оставя първо - не заради друго,
Кости: специфично (виж по-долу)
Описание: //За тая магия явно тотално си си питал ушите или си я превъртял без да я пипнеш. Ще ти копна твой и моя коментар: Или току що паднал другар? А ако са минали 5 дни или прилича повече на скелет отколкото на труп? Добре де, дай идея, не само да задаваш въпроси на въздуха. казано е три-четири дни. На пет дена - сори..Труп (прехвърлил границата си за смъртта и възможността да бъде възкресен) - Не толкова сложно а? А ако искаш да ебаваш другарчета махаш точката за възкресяването.//
Всеки има право на мнение. Щото в една сесия, ако направя това, ГМто ще скочи (особено ако е по-неопитно) да рови за границата за възкресение. Която пък е МУ часа... е па не виждам логика.
Щита се появява в ръката на мага или избраното създание. Ако създанието държи нещо в ръката си, щита буквално се стоварва на земята пред него.
//Изтървал си условието за разпадане, но лично а не държа много на него, все пак колкото щита успея да шитна за час се е далавера (;//
без да се заяждам, но си гаден експлойтър. Въпреки, че ще го добавя, не мисля, че е толкоз жизнено важно, колкот го изкарваш... а и не мисля, че после ще ти е приятно. И мисля, че ти трябва почивка от книгите на пратчет :P повечето игри нямат нищо общо с Анкх-Морпоркското чувство за печалба.
2. Шип
Цена: 18 ТМ за произнасяне + 2 за рунд поддръжка.
Кости: 4 //Добави за шип, щом може да се каже на повече полета//
Описание: В избрано от мага поле изниква еднометров костен шип, който наранява създанието намиращо се там за 4 Зара пробивни щети. Шипа е с атака равна на МУ, но не позволява активна защита.
//Защо да не позволява активна защита? Или разреши като посочиш и времето за изскачане на шипа или кажи че се появява за 0 ТД и разкарай тава за липсата на активна защита.//
"За шип" - добавено
Добре, ще добавя, че е за 0 ТД. Макар че е толкова безсмислено, че думи нямам. за 0 ТД кава активна защита имаш? м?
След прекратяване на поддръжката, шипа се прибира обратно в земята при настъпване следващия ход на мага. Ако междувременно някое създание бъде хвърлено или по някаква причина падне върху него ще понесе +4 зара пробивна щета. Шипът е с устойчивост равна на МА на мага. //Това за 4-те зара не им харесва, ако е разграфено на по малки квадрати? Ако ще търпи щети да има проверка дали пада върху него 1:6 примерно или айде 1/3 щом може и да се опитат да те хвърлят отгоре му.//
Да са спазвали правилата в книгата. Ако някой има силата да те вдигне и да те хвърли от високо на някъде, не му трябва проверка, дали ще те набучи на шипа. Плюс това е казано, че ако създанието е хвърлено или падне на шипа. От там насетне, не е моя работа. Ако не го бях написал обаче, сега щеше да питам: Ами ако го метна върху шипа, ко ши стани?
3. Вдигане на Скелет:
Цена: 28 + 8 за рунд поддръжка // При разхода и на Кости цената може да падне малко//
Кости: 20 или 0 (виж Описанието) //Да вдигнеш цената още една идея, а 0 недвиждам къде по-долу си посочил. И да тия работи са в зоната на Вдигача на Немъртви...//

Цените ще си останат такива. А ако се замислиш, ще видиш, че има не-малка разлика между двата начина.
Ми, малко логика - вдигаш скелет на пукналия току-що враг - няма нужда да плащаш кости. Макар да признавам, че може да поработя още по магията.
//Пак не си казал при успех 1 как изглежда ½=0-во ниво скелет, вкарай го долу в животните като го вземеш за база от книгата и го намали спроед правилата за покачване//
Ко? Нищо не разбрах от цялата чудесия, освен, че явно съм забравил да сменя Успех/2 с МУ/5.
1. Костно копие:
Цена: 25 ТМ // Намали маната и дигни цената в кости все пак нали затова имаш вторичен ресурс//
Кости: 5
Ноуп. смятам, че така си е добре.
Описание: В ръката на мага се образува копие от кост, което се насочва само по избраното създание. Копието е с атака от МУ и нанася 5 зара пробивна щета. Атакуваното създание може да отдели до 4ТД за активна защита. Ако мага държи жезъл в ръката си, може да “изстреля” копието от върха му.
//Това за атакуването създание го смени че атаката на копието е за 4 ТД, пък създанието да си прави сметка колко да заделя за отклони и дали да си вдигне щита вместо това. Иначе звучи все едно магията е върху самото него и то не може да се отклони за повече щото психиката не му дава...//
Няма да пиша, че атаката на копието е за 4ТД, щото ще трябва да обяснявам пространствено и подробно за някои хора тука, как мага не трябва да харчи тия ТД. А ако пък случайно смяташ, че мага трябва да ги изхарчи тия 4 ТД, веднага маната става 20, а щетите 6 зара. Иначе магията се превръща в най-слабата нападателна магия за нивото си.

2. Костна броня:
Описание: Тялото на избраното създание се покрива с кости, които му осигуряват прилична защита от физически атаки (Прибавя МУ/5 ЗА към настоящата броня на създанието. Костната броня допълва вече съществуваща такава (генерира ограничена подвижност само от своята защита!) и има Абсорбация Щ/3 и Устойчивост: МУ.
//Понеже при 20 МУ се добавят 4 ЗА, пиши просто че генерира 1 ОП и че е само за торса се отнася//
По-скоро ще напиша, че не добавя никаква ОП. ОП съкс и то много яко. Без читава система, не мога да разреша тоя проблем. А и теоретично поне, МУ може да стигне много високи размери.
1. Зъбите на Дракона:
Цена: 30 + Х*10 //Бих предложил цената в да се намали до *5//
Кости: Х*5
Идеята ми харесва.
Описание: Подобрена версия на костното копие, която позволява на мага да вдигне до МУ/5 копия и да атакува с тях избрано създание или създания. Атаката на копията е равна на МУ на мага, а щетите им са 4зара, пробивни.Създанието може да отдели до 4ТД за активна защита, но ако е атакувано от две или повече копия едновременно, тези ТД не се натрупват (т.е. – ако атакувате едно създание с едно копие, то може да отдели до 4ТД за активна защита, но ако го атакувате с четири копия, ТД за защита ще са пак 4, като създанието само ще избира как да ги разпредели между отделните атаки).
//Промени го както ти предложих за костното копие и дигни поне на 6 времето за реакция все пак е по тегава да мяташ 20 копия едновременно вместо 1 (;//
Не знам за тегаво, но със сигурност е по-трудно. Точно за това и магията е по-високо ниво. Копията атакуват едновременно, така че не виждам смисъл да атакуват по-дълго време.
2. Вдигане на Лич:
Цена: 40 ТМ + Х ТМ за рунд поддръжка
Кости: 20 //Цената е твърде, твърде ниска по мое мнение няма как да е по-малко от 50. Понеже видях, че призования е 2-ро максиму трето ниво то тогава и 40 кости върши работа.//
Не, не върши. Логичния въпрос е, колко по-плътен е лича от един скелет? Остава 20.
//Описанието е малко тромаво, можеш да го смениш на: ...е от ниво Х=МУ/10. Вметнах ли че същото го прави Вдигача?//
За промяната - окей. За второто - спри да се повтаряш - изнервящо е.
1. Вихър от кости:
Валидни цели: създание //По редно ми се вижда да е поле//
Цена: 50 ТМ
Кости: 30 //Смени им местата на цаната в мана и кости //
Целта е създание, щото се увива около теб.
За цената - няма да стане. Искаш да завихря половин дракон почти. Кога ще проумееш, че цената в кости не се гради на логиката на Маната?
//МУ/10 при 27 е... 2 зара намалени от бронята? Магията така е твърде слаба, бих предложил дори МУ/3, все пак 5-то ниво е тая магия, а и се намалява от бронята. Което са си 9 зара и прилично кървене.//
МУ/10 зара разсичащи щети във всяка част на тялото, като тези щети задължително се намалят от бронята.
акхъм. и обикновено са по 3зара (обикновено героите бързо натрупват 30 МУ). С проста сметка имаш 18 зара щети (по 3 в торса, ръцете, краката и главата). Което не е никак малко - средно 63 щета. Ако случайно има навсякъде кожена броня - 31.5, което пак е добра щета.
2. Костна стена:
Цена: 5 + 1 поддръжка за поле (2 метра) //В тая ревизия цената базовата е мноого ниска дигни я на 20 и смъкни магията две нива надолу//
Кости: 10 за поле //Трябва да се тества, но мисля че може лееко да се завиши това//
Да, може да се смъкне надолу. И цената ще скочи... на 10, примерно. Макар да не е толкова велика цена - огнената стена е с 11 начална и твърда поддръжка.
Костите - даже са много от към баланс, но логически не мога да ги намаля повече.
//Може да си спестиш смърт и безсъзнание защото това прекратява подръжката тъй и тъй. МУ/5 може да е нивото//
Техническа грешка. А за костите - няма да стане.
//Аз бих препоръчал Х-са да отпадне от уравнениета а щетите да са МУ без да може да се казва на няколко създания. МУ/10 е 3 шокиви щети. Не е добре да е за повече създания, защото става слаба, а ако му сложиш поддръжка дублира Баншито.//

кефи си ме така. Ти на практика предлагаш изцяло нова магия.
//Вземи ги уеднакви де. „по желание” се ползва в другите школи. Освен това липсва цена в кости която трябва да е поне символична – 10 или 20. Сиреч от почвата се телепортират ако щеш в целта.//
Да да, пак технически подробности. А за костите - мечтай си. Ползва лично твоите си кости за да завърти магията. И ако изобщо има някаква цена тя ще е максимум 5.
//Ако ще упорстваш да е на 6-та степен промени условието да е 1 зар за всяко активно действие. Сиреч като тръгне да се движи го ръга, а не за всяко помръдване//
Дефинирай помръдване.
Кости: 200 //Това пък значи че само на бойно поле и гробище може да се ползва, направи го 120 и си готов, ще стане по използваема магията. Така ако е имало 120 кокали и направи сондиране за 5 кокала ще си изяде ушите като му кажеш че остават 115 само (;//
Всъщност може да го вдигне и при 100 кокала... е, за 112 мана, но... ако спадне ще спадне на 130, може би.
Борба: 47 //Нехуманоидите не могат а се борят в човешкия смисъл на думата, тъй че можеш да спестиш малко място като разкараш това//
Зах: 135 //Това също можеш да го спестиш, едно че имаш показател сила, едно че битките срещу други дракони не са толкова често срещани, та да има смисъл от него//
Все едно ши го издваш и ти трупа цяла кола - да седи бре, кво ти пречи. Баси!
//Забележи че за да призовеш такъв ти трябва 60 МУ както си го описал. Ако приемеш майта ревизия със МУ/5 нещата се оправят, но какво става при МУ от 35? Дай колко покачва на ниво и какво получава//
Да, сега зацепвам, какво е за призоваване зад нивото. Връща се веднагически.[/sblock]
Абе, като си говорим за западноевропейски сетинг, къде е монотеистичната вяра и религия? А църквата на Орим?
Всъщност в Татания главният антагонист на вселенско ниво носи древноиндийско имене - Ахра-Ман.
Кали, Хармонар и Сариман пасват най-точно на индийската идея за тройка богове, които създават, поддържат в равновесие и унищожават тъкънта на света. и биват прогонени като за добавка.
А Алфанна нещо не ми прилича дори на Дева Мария, която в Ренесансова Италия са приемали кажи речи на едно ниво с Бащата и Сина (което, да не богохулствам, ми се струва някак по-истинско от Отца и Сина и Света го Духа). никой не е и твърдял такова нещо.

Опс, не съобразих, че на Титания има множество богове - изобщо не може да си говорим за монотеистична европа. Е, може да се направи паралел с многобройните ереси и езотерични учения, които са проникнали в Западна Европа от Изока - през Византия и Балканския Полуостров (включая и чисто български продукти като богомилството). Опс, пак опряхме до влияние на Изтока. А ересите съществували до късното средновековие ги забрави, а? По-голяма част от паганизма в европа си е бил местен. А пантеона на боговете на титания е типично фентази пантеон, което определено не значи, че си прилича с индийския

Е, може да се каже, че Магландиум не е аналог на реалната Западна Европа от никой век на средновековието, а нашата представа за нея. Нашата фентъзи представа за Западна Европа от средновековието. Хубаво, но тогава защо приемаме вампирите, които са славянско "изобретение", не са познати за запада преди романа "Дракула" и не са описани в творчеството на Толкин (защото не е имало какво да опише относно тях в западната митология)?
ъъъъ... на магландиум, вампири няма...
Или може би взимаме от митологично и идейно по-богатия Изток каквото ни хареса? Каквото се харесва на кого?
На авторите, примерно.
Сега продължавам....

Митологии, шмръц-мръц... Ами:

Класовото разделение на населението е типично средновековно, даже може би по-скоро ранно-ренесансово. Рицари, барони, и изобщо целия феодализъм е от типично европейски стил. Военното изкуство от-до е типично европейско, с един единствен източен елемент (монасите на салфейс), но и той, заедно с индианския вид на гигантите седи по-скоро като изключение.
Моля те, не спори за фентазито като цяло - ако не беше такова, щеше да е исторически жанр, а не фантастичен.


Не ми отговори, при там тая осемшколна система, общата школа кво е? Дъждец?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 7:33 pm

То се е видяло, че има проблем в самите дефиниции, та затова Хам или отвори нова тема или дай първо тука да ги избистрим. Всъщност най големия въпрос за това е какво Кост? И щом успеем да я дефинираме мога да ти дам отговори на горните коментари, ама без база явно няма смисъл да дискутирам с тебе.

Та дай дефиниция за кост! После обясни и защо не е ресурс подобен на маната.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 7:44 pm

Така ще се въртим в кръг до другото хилядолетие - с малко помощ от коментара на андраш, сега давам пак - в настоящата си форма, 1 Кост е равна на грубо казано 5 кила кости. В човешкото тяло има около 15 кила кокали. Готово.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет мар 05, 2010 7:46 pm

Ти го уби!

В това определение за кост трябва да се включва и обяснението каква е връзката между парче калции с определена форма и душите на съществата, които са умрели или още не са се родили.

П.П. Не, Вилорп май не питаше за количества!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 7:55 pm

Не, не трябва да описвам всичко това. Защото представиси, костта още е школа а не дарба. Просто кокали от живи създания, които като създадени чрез взаимодействието на дух и материя са податливи на магията. и т.н. дрън-дрън-дрън, чи пляс.

А, след като е обвързана от към някакво съотношение, костите нужни за един скелет от 15 кила (примерно) не може да са 1/2 от костите нужни за голем от 150 кила. Просто и ясно.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 8:02 pm

Вилорп усещаше, че пацифистичния му дух е изправен на изпитание но въпроки това напна астралните му мишци и рече:

- Нем, нямах това предвид иисках нещо като дефиницията за ТЖ: Те не отразяват кръвта която има героя а количеството бой който може да отнесе преди да падне и нямат физическо отношение. По памет цитирам, ако искате точно ще помача търсачката или Шами да го издири.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет мар 05, 2010 8:04 pm

Миииии... сори, идеята не беше такава.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет мар 05, 2010 8:07 pm

Споко, мир да има - ще ги съчетаем нещата.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 05, 2010 9:36 pm

Тогава докагто се избистри идеята, ако в случая се явява: колко килограма кости ми трябват за да направя неща, което между другото е числено равно на колко килограма варовик ми трябва за да направя нещо или пък дай тогава да ползваме слама щом важни са само килограмите, а път тя се намира в прилично количество навсякъде освен в градовете. Тяка небройм сламениците защото от тях ако имаш достатъчно мана ще призовеш армия от сламени дракони и ще покориш света. Абе защо не сме малко по амбициозни... да накараме робите да произвеждат още слама и да покорим вселената!

Хам ако ще го опростяваш до килограми... ами тогава както изтъкнах по горе нама нужда да пишеш Кост, ами ползвай си Килограмова школа.

В някакъв опит да се овладея и да опитам (вече наистина за последно) да допринеса за съществуването на тази школа*, ще пробвам така да дефинирам Кост: Абстрактна мерна единица, която показва количеството на загиналите същества на тази географска ширина от създаването на Титания до днес. Кост не дава броя кости, а силата на тази магическа нишка която мага маже да използва като вторичен ресурс, за да подсили суровата магия.

Така костите не са просто килограми от нещо си а полу-реален ресурс.

пп. Може още да се пипне признавам и ще се радвам Ако Тонката даде своя принос в дефиницията защото от литературна гледна точка той е човека.


*Ще се радвам на лин или поне на цитат където Бат Гойко я одобрява. Като не бройм мъките му да ти помогне някак си, както и аз доскоро се мъчех.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет мар 05, 2010 10:18 pm

Мисля, че в първите два параграфа леко издребняваш, но иначе това, което си казал, май е и горе-долу нещото, което е искал да каже Хамелеона. Просто се споменава, че един чоек след смъртта си оставя примерно 3 Кости, докато някоя хрътка - 1, примерно.

Между другото, според мен тук е мястото да кажа: според мен няма абсолютно нищо лошо с това тази школа да няма противо-школа. Ако разглеждаме двойките противоположностти, можем да си ги представяме като оси, като положителната и отрицателната посока са дадените противоположности. Докато ако школата на Костта е ос, то положителната посока е вдъхването на живот у скелетите, докато отрицателната - отнемането на този живот, в най-общи линии. Примерно. И съответно по някаква причина нищо не ти пречи да напредваш и в двете направления.

Колкото до това, че осемте оригинални школи описват напълно възможните аспекти на магията, това също не е проблем. Само че мога да дам обяснение за това само на хора, които разбират от линейни пространства :Р .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 08, 2010 11:37 pm

Сега ще драсна тук, че школата е на практика готова.

Само ми се иска да питам Вилорп - защо през цялото време се опитваш да приемеш Кост, като абстрактен ресурс (какъвто са ТЖ) а не като реален (като медните монети, например)?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 09, 2010 8:41 am

Отиди на полето или в планината Хам с една малко лопатка избери си произволен раьон метър на метър или колкото ти сърце иската и се разрови в него, после преброй костите. Извлечението няма да е представително поне докато не го повтариш още няколко пъти на други места но да приемам че си избрал място в което не лежи труп на нещо умряло. Ако има повече от 10 косдти ще приема, че Титания е изградена от кости и отгоре някой е наръсил пръст за цвят и за да може да никне нещо все пак.

А докато няма оснава върху която да се бароти можеш колкото си искаш да повтаряш че нещо е готово, просто ще е една въздушна кула...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юли 09, 2010 2:01 pm

Всъщност, ако отида на титания, може и да намеря доста повече от Скелет/кб.м

значи проблема ти е, че мага на костта изравя (един вид) костите от земята... ясно. Само ме светни, с какво увеличаването на цената (за което настояваш от началото на спора ни) ще помогне?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юли 09, 2010 7:11 pm

Наистина ли трябва да го слагаме към осемте школи - числото осем наистина не е случайно, нито това, че са по двойки.
Спомням си, че преди време бях започнал да правя СУ-та разклонения на Друида. Тоест - едно основно СУ в качеството на ствол и от там разклонения - подобно на магьосник и школи.
В тази връзка - защо некромантията да не е самостоятелно СУ подобно на Друид (с опцията да вторични СУ-та, за да не е наблъскано всичко на едно място)?
Така не бъзикаме елементалните школи, които към настоящия момент имат нужда единствено от някой дребни напасвания (на отделни кастове).
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 09, 2010 10:10 pm

Слънце аз принципно въобще не я виждам като част от 8-те основни школи. А и не виждам с какво пречи ако е школа.

Проблема на мени ми е в ресурсите:
а) става въпрос за кости, истински кости като ресурс, то това е най-големия абсурд и директно заковава некромантите в гробищата, което ги кове към мръсниците дето ровят гробове, което изгаря сетинговото им описание което макар и да куца логически е добро.
б) предлагам решение на проблема като кости стане абстрактна мярка подобна на ТЖ. Не е идеалния случай но поне има... хъм... нека го нарека капка реализъм.

Понеже се смятам за човек с широка душевност и от известно времем дишам дълбоко та чак главата ми се замая, кажи на кой вариант се спираш и да почна по него да ти чопля „школата”.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юли 09, 2010 10:58 pm

Аз между другото също все още не съм убеден защо Кост трябва да бъде абстрактна мярка. Както и какво пречи магьосниците да се възползват от костите на отдавна умрели на дадено място същества. Магът прави магията за "сондиране" и открива, че на това място преди много време са умирали много народ. Може би е било полето на кървава битка през Войната, може би Кали е била кихнала и убила с кихавицата си дракон или просто по случайност преди адски много време светкавица тръшнала два мамута (това по времето, когато е имало мамути в Магландия). Няма значение, номерът е, че има причини, поради които костен магьосник да е извън гробище, но пак да има достъп до този ресурс. А ако извън гробищата се срещат толкова рядко кости, той може просто да си ги колекционира. Преди адски много време, когато Хам за първи път пусна идеята, дори ми бе хрумнало да пусна в "Легендите" и поверието за Магландския Торбалан - който е с една-две идеи по-страшен от нашия (ама реших да изчакам докато се оформи окончателно тази школа).
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет юли 09, 2010 11:05 pm

Току-що омъртвени трупове важат ли като кости? Ако да, то във всеки дънжън кроул един маг на костта ще е адски мощна гад. Нападат те 5 гоблина? Костния голем, който си призовал след предишното меле убива единия, и ти с костите му убиваш втори. С неговите кости трети и т.н. Също така правиш последния бос стар некромант в гробище, даваш му достатъчно МУ и мана и изведнъж героите се бият срещу 2 костни дракона и всичко друго, което магьосникът иска да прати на героите. Нямам нищо против да има такава школа, но ми се вижда доста силна. А, и ще е забавно ако призования лич също владее школа на костта :twisted:

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юли 09, 2010 11:27 pm

дискусията пак ще спре за малко. Имаме нещо друго да изясним, най-напред.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 09, 2010 1:55 pm

[sblock]Школа на Коста:

Школата на костта е доста по-различна от осемте школи представени в ПММ – тя е осезаемо по-силна и по-гъвкава от тях, но освен Мана част от магиите й (най-вече нападателните и призователни такива) използват още един ресурс – Кости.
Под 1 Кост се разбира 100 грама костно вещество, като мага може да ползва наличните в околността кости или да си носи. Количеството кости се определя с хвърляне на 3 зара, по следната таблица, като Разказвача е в правото си да добави модификатори към хвърлянето (обикновено в размер от -2 до +2):

(тъй като кода нещо се бъгясва при блок, таблицата е поместена най-накрая!)

Наличното количество кости е самовъзстановяващ се ресурс. Цялостното количество определя кои магии, могат да бъдат правени (Примерно, Костно копие иска 20 Кости за да бъде направено, т.е. резултат от хвърлянето 12 или повече), но само и единствено магиите, изискващи поддръжка намалят общото количество кости.
Магията може да бъде направена за 2 или 3 пъти по-малко кости, но съответно, цената й в мана ще се увеличи толкова пъти (увеличавайки цената за произнасяне и поддръжката).
Пример:
Ксардас разбира, че в околността има 160 кости, които може да използва. Той решава да вдигне един скелет (150 кости) и да си създаде средно голям костен щит (10 Кости). Това напълно изчерпва “естествените” запаси от кости в околността, за това той решава да удвои цената в мана на Костния щит ( от 16 на 32), но да си остави 5 Кости за да може да използва магията Костна стрела.

Заклинанията:

Ниво 1:
Изисква МУ в съответната школа 15

1. Сондиране.
Валидни цели: Мага
Времетраене: веднага
Разстояние: Мага.
Цена: 5 ТМ
Кости: 0
Описание: Мага научава точния брой кости в околността, до които може да достигне.

2. Драконови нокти:
Валидни цели: мага
Разстояние: мага
Времетраене: по желание
Цена: 5 ТМ + 1ТМ за рунд поддръжка.
Кости: 0
Описание: От ръцете на мага изникват огромни костни нокти с дължина 10-12 сантиметра, които прибавят (1 + (МУ/10))зара сечащи щети към удар с ръка.

3. Отпращане на скелет:
Валидни цели: Скелет
Разстояние: МУ метра
Времетраене: веднага
Цена: 10 + Х ТМ
Кости: 0
Описание: С това заклинание, мага може да унищожи скелет. Допълнителната Х мана е равна на нивото на скелета умножено по 5. Ако реши, мага може да произнесе заклинанието върху няколко мишени, като допълнителната цена в ТМ е 5*(Сбора на Нивата им).

4. Взрив на тялото:
Валидни цели: мъртво създание
Разстояние: МУ/5 метра
Времетраене: веднага
Цена 5*Х Мана
Кости: специфично (виж по-долу)
Описание: мага предизвиква избухването на тялото на създание умряло преди не повече от три-четири дни. Разпръсналите се парчета нанасят щети които зависят от МР на взривеното тяло (Щетите са равни на МР*3 зара и се разпростират според правилото за взривове). Магията реално кара костите на създанието да изскочат навън със страшна сила и така предизвикват експлозията. Множителя Х е равен на МР на взривения труп.

5. Костна стрела
Валидни цели: Създание
Време за действие: веднага
Разстояние: МУ метра
Цена: 8 Мана
Кости: 1
Описание: първичната нападателна магия на школата. От насочения пръст на мага се отделя стрела от кост, която атакува избрано създание и нанася (5 + (МУ/10)зара) щети. Магията може да се произнесе за множество стрели, за атакуване на различни създания или на едно и също, като цената в Кости и Мана се заплаща за всяка стрела по отделно. Броят стрели е ограничен от броя пръсти на мага (обикновено 5 или 10, според това, дали е свободна едната му ръка или и двете).

6. Зарастване на кост:
Валидни цели: създание
Разстояние: докосване
Времетраене: веднага
Цена: 10 + 3*Х ТМ
Кости: 0
Описание: Тази простичка, но полезна магия може да заздрави една счупена или пукната кост на дадено създание. За да се осъществи успешно магията обаче, мага трябва да докосва през цялото време създанието. Превръща (1 + (МУ/5)зара) Трайни наранявания от счупени кости във Временна щета. Допълнителната мана Х е равна на точките Трайни наранявания, третирани от магията (ако магията превърне 13 ТН във ВЩ, допълнителната мана Х ще е 13).
Внимание: Магията е опционална и Разказвачът ви е в пълното си право да я забрани в сесиите ви. Трайни наранявания, които тази магия може да лекува са всички ТН от тъпи щети (такива нанасят всички чукове, боздугани и тояги, също така и от падания, както и щетите при борба). Използването на тази магия може да утежни сериозно играта ви, защото играчите или Разказвача трябва да помнят, кои ТН са от тъпи щети.

Второ 2:
Изисква МУ в съответната школа 18

1. Костен щит:
Валидни цели: създание
Разстояние: МУ метра
Времетраене: 1 час.
Цена: 16 ТМ за произнасяне
Кости: Х
Описание: мага създава щит от кост, като предварително определя колко голям ще е той (Малък, Среден или Голям). Х е равно на 5, ако щита е малък, 10 ако щита е среден и 15 ако щита е голям. Устойчивостта на щита е равна на (МУ/3).
Щита се появява в ръката на мага или избраното създание. Ако създанието държи нещо в ръката си, щита буквално се стоварва на земята пред него. Ако щита се отдалечи на повече от МУ метра от мага се разпада на прах.

2. Шип
Валидни цели: поле
Разстояние: МУ метра
Времетраене: по избор.
Цена: 18 ТМ за произнасяне + 2 за рунд поддръжка.
Кости: 40 за шип.
Описание: В избрано от мага поле изниква еднометров костен шип, който наранява създанието намиращо се там за (МУ/5) Зара пробивни щети.
След прекратяване на поддръжката, шипа се прибира обратно в земята при настъпване следващия ход на мага. Ако междувременно някое създание бъде хвърлено или по някаква причина падне върху него ще понесе +(МУ/5) зара пробивна щета. Шипът е с устойчивост равна на (МУ/3) на мага.
Магията може да се произнесе едновременно на няколко полета, като цената в мана се заплаща отделно за всяко поле.

3. Вдигане на Скелет:
Валидни цели: Поле
Разстояние: МУ/2 метра
Времетраене: по желание
Цена: 28 + 8 за рунд поддръжка
Кости: 150 или 0 (виж Описанието)
Описание: Магьосника вдига скелета на отдавна умряло създание за определено време. Може и да се приложи на труп, запазил плътта си, като (логично) резултата тогава ще е зомби. Скелета е напълно подчинен на мага и е с Ниво равно на МУ/10. Ако не се прилага на скелет над земята, логично е, че скелета е скелет (или зомби) на съответното създание. Ако костите се извличат от земята, те оформят човешки скелет.

Ниво 3:
Изисква МУ в съответната школа 21

1. Костно копие:
Валидни цели: създание
Разстояние: МУ метра
Времетраене: веднага
Цена: 25 ТМ
Кости: 20
Описание: В ръката на мага се образува копие от кост, което се насочва само по избраното създание. Копието нанася (10 + (МУ/4)зара) пробивна щета. Ако мага държи жезъл в ръката си, може да “изстреля” копието от върха му.

2. Костна броня:
Валидни цели: създание
Разстояние: МУ метра
Времетраене: веднага
Цена: 33 ТМ
Кости: 100
Описание: Тялото на избраното създание се покрива с кости, които му осигуряват прилична защита от физически атаки (Прибавя МУ/5 ЗА към настоящата броня на създанието. Костната броня допълва вече съществуваща такава (генерира ограничена подвижност само от своята защита!) и има Абсорбация Щ/3, Устойчивост: МУ, и генерира ОП на всеки 3 ЗА над 4.

Ниво 4:
Изисква МУ в съответната школа 24.

1. Вдигане на Лич:
Валидни цели: Поле
Разстояние: МУ/2 метра
Времетраене: по желание
Цена: 40 ТМ + Х ТМ за рунд поддръжка
Кости: 20
Описание: Мага вдига скелета на отдавна умрял маг. Скелета е напълно подчинен на мага и е от ниво равно е от ниво Х=МУ/10. Лича може да използва всички заклинания от Школите на Мрака и Хаоса от всички нива, които неговото МУ му позволява.

2. Костна стена:
Валидни цели: поле
Време за действие: по желание
Разстояние: МУ/2 метра.
Цена: 20 + 8 поддръжка за поле (2 метра)
Кости: 40 за поле
Описание: Кости изникват от земята и се преплитат, образувайки костна стена с височина 2 мета. Дължината на стената е до (МУ/2) метра, по избор на мага. Устойчивостта на стената е равна на МА на мага.

3. Кости от желязо
Валидни цели: създание
Време за действие: по желание
Разстояние: МУ/2 метра.
Цена: 26 + 4 за рунд поддръжка
Кости: 0
Описание: Прави костите на скелет много по-здрави от обичайното, давайки му по този начин възможност да намалява всички физически щети с (МУ/5) точки.
Приложена върху живо създание, магията повишава прага на издръжливост удари на крайниците – крайника не може да се използва при натрупване на щета в размер на Жиз/3, вместо при Жиз/4. Магията не може да излекува вече обездвижен крайник.
Допълнително, приложена върху скелет или живо създание, магията удвоява вдигането му с две ръце.
Магията може да се приложи и върху костен предмет (щит, например), увеличавайки Устойчивостта му допълнително с МУ/5.

Ниво 5:
Изисква МУ в съответната школа 27.

1. Зъбите на Дракона:
Валидни цели: създание.
Разстояние: МУ метра
Времетраене: веднага
Цена: 30 + Х*10
Кости: Х*20
Описание: Подобрена версия на костното копие, която позволява на мага да вдигне до МУ/5 копия и да атакува с тях избрано създание или създания. Множителя Х е равен на броя на копията, които създава мага.

2. Вихър от кости:
Валидни цели: създание
Разстояние: МУ метра
Времетраене: веднага
Цена: 50 ТМ
Кости: 300
Описание: Мага вдига огромно количество кости, които се завихрят около едно създание, стеснявайки вихъра и разкъсвайки всяка незащитена плът. Вихъра нанася МУ/10 зара разсичащи щети във всяка част на тялото, като тези щети задължително се намалят от бронята.

3. Костен Голем
Валидни цели: поле
Времетраене: по желание
Разстояние: МУ/2 метра
Цена: 26 ТМ за произнасяне + 8 за рунд поддръжка.
Кости: 300
Описание: Призовава костен голем от Ниво МУ/10. Създанието остава призовано докато бъде убито или мага призовал го изпадне в безсъзнание/смърт, или когато мага прекрати поддръжката. За подробности по показателите на Голема виж по-долу.

Ниво 6:
Изисква МУ в съответната школа 30

1. Докосване на парализата
Валидни цели: Създание
Разстояние: МУ/2 метра
Времетраене: по желание
Цена: 35 ТМ + Х за рунд поддръжка
Кости: 0
Описание: Мага предизвикване на подуване на костите на дадено създание, като така му нанася МУ/10 шокови щети. Създанието понася допълнително МУ/10 Шокови щети всеки рунд, докато заклинанието е активно. Заклинанието може и да бъде казано на няколко създания едновременно, стига мага да заплати нужната за всяко създание мана поотделно. Допълнителната Х Мана е равна на размера Шокови щети понасяни от омагьосаното създание.

2. Вътрешни Шипове
Валидни цели: Създание
Разстояние: МУ/2 метра
Времетраене: до прекратяване
Цена: 45 ТМ + 15 за рунд поддръжка
Описание: Шипове от кост изникват навътре в създанието, като му нанасят (Успех на магията) зара пробивни щети при произнасянето и още 1 зар щета за всяко ТД изразходвано в активно действие.

Ниво 7
Изисква МУ в съответната школа 33

1. Костен дракон
Валидни цели: Поле
Разстояние: МУ/3 метра
Времетраене: По желание
Цена: 66 ТМ + 20 за рунд поддръжка
Кости: 1500
Описание: Една от най-силните и всяващи ужас Костни магии. Магьосника призовава Костен дракон от Ниво (МУ/10) да се бие на негова страна. Могъща магия, но с гигантска цена от към нужни кости. Дракона е напълно подчинен на мага. За подробности по показателите на Дракона виж по-долу.

Статистики на:

Костен голем:
Описание:създание от кости, което следва командите на своя господар. На височина достига до 3 метра, а на тегло до 150 килограма.
НИ: 6 (2 за призоваване) СК: 16 РЕ: 22 МР: 4 МТ: 3
СИ: 24 Л: 12 ПР: 12 ИН: няма ИЗ: няма
БЩ: 18 БЗ: 15 ТД: 13 ТЖ: 150
Атака: 27 (Ръка / 4зара + 18/ 5ТД)
Обща ЗА: 31
Борба: 33
МЗ: 0 ОУ: Игнорира ПсУ: Игнорира Воля: Игнорира
Зах: 72
Умения: Призован (Игнорира ПсУ и Воля; Няма ИН; Следва сляпо заповедите на призовалия го); Не-мъртъв (не Кърви, Игнорира ОУ, Няма ИЗ); Костни плочи – тялото на голема е покрито с костни плочи, които намалят всякакви щети (включително и магически) с 5 точки.

Костен Дракон:
Описание: Или скелет на умрял отдавна дракон, или създаден от костите на други създания, костния дракон е много опасен противник. Може да лети, а силата му е пословична. Само по милостта на боговете не се срещат често такива дракони.

НИ: 16 (4 за призоваване) СК: 16 РЕ: 22 МР: 6 МТ: 4
СИ: 35 Л: 25 ПР: 20 ИН: няма ИЗ: няма
БЩ: 45 БЗ: 32 (-20) ТД:20 ТЖ: 600
Атака 1: 45 (Захапка / 7зара + 14 пробивна щета / 7ТД)
Атака 2: 53 (Удар с лапа / 4зара + 45 Сечаща щета/ 9ТД)
Борба: 47
Обща ЗА: 28
МЗ: 0 ОУ: Игнорира ПсУ: Игнорира Воля: Игнорира
Зах: 105
Умения: Голям размер (-20 БЗ; -10 РЕ); Призован (Игнорира ПсУ и Воля; Няма ИН; Следва сляпо заповедите на призовалия го); Повишена защита срещу стрели + 4, Намалява всички пробивни щети на половина. Не-мъртъв (не Кърви, Игнорира ОУ, Няма ИЗ)

НИ: 20 (5 за призоваване) СК: 16 РЕ: 26 МР: 6 МТ: 4
СИ: 36 Л: 30 ПР: 22 ИН: няма ИЗ: няма
БЩ: 48 БЗ: 40 (-20) ТД: 23 ТЖ: 800
Атака 1: 50 (Захапка / 7зара + 14 пробивна щета / 7ТД)
Атака 2: 58 (Удар с лапа / 4зара + 48 Сечаща щета/ 9ТД)
Борба: 53
Обща ЗА: 36
МЗ: 0 ОУ: Игнорира ПсУ: Игнорира Воля: Игнорира
Зах: 108
Умения: Голям размер (-20 БЗ; -10 РЕ); Призован (Игнорира ПсУ и Воля; Няма ИН; Следва сляпо заповедите на призовалия го); Повишена защита срещу стрели + 4, Намалява всички пробивни щети на половина. Не-мъртъв (не Кърви, Игнорира ОУ, Няма ИЗ)

НИ: 24 (6 за призоваване) СК: 16 РЕ: 20 МР: 6 МТ: 4
СИ: 38 Л: 34 ПР: 28 ИН: няма ИЗ: няма
БЩ: 54 БЗ: 46 (-20) ТД: 25 ТЖ: 1000
Атака 1: 58 (Захапка / 7зара + 14 пробивна щета / 7ТД)
Атака 2: 64 (Удар с лапа / 4зара + 54 Сечаща щета/ 9ТД)
Борба: 60
Обща ЗА: 42
МЗ: 0 ОУ: Игнорира ПсУ: Игнорира Воля: Игнорира
Зах: 114
Умения: Голям размер (-20 БЗ; -10 РЕ); Призован (Игнорира ПсУ и Воля; Няма ИН; Следва сляпо заповедите на призовалия го); Повишена защита срещу стрели + 4, Намалява всички пробивни щети на половина. Не-мъртъв (не Кърви, Игнорира ОУ, Няма ИЗ)

Код: Избери всички

Зарове	Кости
1	0
2	0
3	0
4	0
5	0
6	1
7	1
8	2
9	2
10	5
11	10
12	20
13	40
14	80
15	160
16	320
17	640
18	1280
19	2560
20	5120
[/sblock]


Хайде, радвайте :D
Малко балансиране, две нови магии и промяна на действието на някои от старите и да видим, какво ще се каже сега.
А да, приемам идеи за още една магия 7мо ниво и за още една 6то (и двете да имат нужда от кости).

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон авг 09, 2010 2:34 pm

Какво трябва да е това дето си пуснал? Мяташ двайсетстенен зар?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори