Билки, рецепти за отвари и други работи

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Билки, рецепти за отвари и други работи

Мнение от Haron the son of Erb » вт сеп 26, 2006 5:41 pm

Започвам малко по малко с базовите неща. В завършен вид може да остане тук или да се отдели в друга тема. ВСИЧКО да се дискутира моля :)


Класификация и разделяне на типове билки

1. Възтановяващи - всички лечебни, мана регенериращи и отморяващи, както и няколко допълнително въведени от мен и хората около мен

2. Подсилващи - всичко де що дава бонус на някое познато СУ или атрибут е тук

3. Други - билки с разнообразно и полезно действие. Пример: билка за дишане под вода, билка за елексир на истината и други

Познание Отрови

Това е познание за забъркването на различни смъртоносни бълвочи и използването им. Включва растителни и животински такива. Не е свързано с познание Билкарство, но растителните съставки за отровите се търсят в природата с Билкарство!

Търсене на билки сред природата

Търсенето зависи от терена в който се намирате. Ако има възможност за смесване (пример търсим из планината, но в гора) се взима средностатистическото на двата терена, ако то е по-ниско от основното.

Пример търсим из планината, но в гориста местност билка със сложност Планина-6 и Гора-4. Тогава усложнението е (6+4)/2=5. Ако беше обратното, т.е. Планина-4 и Гора-5, то щеше да се вземе Усложнение 4. Водещия определя кой терен е основен е кой второстепенен, като се основава на елементарна логика.

Как точно става търсенето?

Търси се по УФУД Билкарство+3 зара>16+Усл, където Усл е усложнението на търсената билка. Едновременно могат да се търсят до Прецизност/3 типа билки без допълнително Усложнение. Всяка допълнителна билка добавя +1 усложнение при търсенето и на 3-те вида. За всеки вид се прави нова проверка по УФУД. Успехът е броя намерени стръкове.

Пример: Иван има прецизност 7, т.е. 7/3=2. Но на него му трябват 3 вида билки, затова той търси 3 вида и добавя +1 Усложнение за търсенето и на трите билки.

Варене на елексири

Варенето става на различни интервали от време, като тези интервали зависят от сложността на желание елексир.

При сложност 4 или по-малко интервалът е 30 минути.

При сложност между 5 и 8 интервалът е 1 час.

При сложност между 9 и 12 интервалът е 2 часа.


По желание може да се вари до (Интелект/2) допълнителни интервали, като всеки допълнителен интервал варене намалява усложнението с 1 до минимум от 0.

Броят сварени елексира от броя стръка поставени в котлето, като 1 стрък = 1 елексир, но за всеки допълнителен стрък се добавя 1 усложнение. Мята се само 1 път по УФУД и всички се провалят или успяват от това единствено хвърляне. Ако се варят елексири с двойно действие трябва да има равен брой и от двете билки за да има ефект.
Последна промяна от Haron the son of Erb на нед окт 08, 2006 8:30 pm, променено общо 1 път.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт сеп 26, 2006 6:04 pm

Отваряш на книгата на страница "билки", прочиташ и виждаш сложността за варене. Единствената корекция е за Лапад - сложност 2 и гръмотрън - сложност 0. Не, няма рецепти. Това са билки и се варят директно, омешано или както се сетиш там.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт сеп 26, 2006 7:19 pm

Чакай сега да се разберем, аз в момента мъдря допълнителни билки и искам да проумея формулата, аз да ги направя и тях по нея. (но май няма такава :(). Иначе в Билки пише, че се варят по рецепти. А рецепта не намерих >.> Най-доброто което ми идва на ум е мешаш билките и получаваш двата базови ефекта в 1 колба...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 26, 2006 8:22 pm

Haron the son of Erb написа:Най-доброто което ми идва на ум е мешаш билките и получаваш двата базови ефекта в 1 колба...
точно това е

Ако искашда изнамериш съвсем нова билка:
1 решаваш какъв искаш да й е ефекта
2 преценяваш на око колоко слажност да й дадеш
3 пускаш тук творението
4 преглъщаш половин една страница хули
5 дебнеш някой да ти даде причина за промяна на сложноста

бел. добре е ефекта на билката да е възможно най-уникален (да не се препокрива със СУ, расово умение или магия)

пример: бял равнец + злотрън + кехлибарена теменужка със обща сложност на полученото мазило може да излекува 1/2 от трайните наранявания.
Ще дадеш ако искаш отделно сложноста за намиране на всяка билка в различните ряйони, може и малко литературно описание на тревата: "Кехлибарената темунужка е градинско култивирано растение с кремави или кехлибарени на цвят 4 венчелисчета. Аромата е сранително силен и освен дъха на обикновената темунужка в него се процежда и приятно кисела нотка. Стъблото е късо дебело и кухо, има 3 до 4 месести крагли листа. Изключително капризно към климатичнити промени, то расте в диво състояние само във Вечната гора. В човешките предели се среща в някой от оранжериите на аристократите от центарлния съюз. "

и т.н.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон окт 02, 2006 4:33 pm

В мнение, което беше пренасочено [url=http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?t=6313]насам[/url] Haron the son of Erb написа:Такаа системата е почти готова. Остава да я довърша и да я тестваме другия уикенд.
Последна промяна от lowstef на пон яну 15, 2007 10:28 am, променено общо 1 път.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет окт 05, 2006 8:38 pm

Би ми било интересно да видя подобна система, тъй като това е сред "недоразвитите" механики в играта ни. Чакам нетърпеливо ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » нед окт 08, 2006 8:41 pm

Ъпдейтнах първия поуст. Проверявайте редовно и дискутирайте. Има още мноого за писане.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » съб окт 14, 2006 10:23 am

Очаквах малко повече коментари по въпроса. Както и да е, днес ще добавя още неща. Обновените списъци с билки другата седмица.

Отговори