Наръчник за ездитните животни в Магландиум

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Наръчник за ездитните животни в Магландиум

Мнение от RandAlTor » съб дек 02, 2006 10:35 pm

Хора аре тука слагайте показателите на измислените от вас животни които стават за езда. Може и да се включват нещо кат коне с как да го кажа- "героични" показатели. НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ- освен статистиките трябва дя се напише къде живеят, какви са по нрав и каква е тяхната цена :wink:

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед дек 03, 2006 12:17 am

Доста трудоемка задача , но смятам ,че двата вида коня са достатъчни, поне за хората...
За другте раси , може да има и други ездитни животни - глигани или вълци за гномите, големи къртове за джуджетата или нещо от сорта. В крайна сметка, разказвачет, може да прецени на място, дали някое животно става за езда, дали се използва при даден народ или населено място и какво са му показателите.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед дек 03, 2006 1:06 pm

[лекичко офтопик] Надявам се си имал предвид гоблините, защото аз тъкмо се готвих да представя гномите на широката общественост, та някой да не ме е изпреварил :wink:...

А то че разказвачът е "компютър с Пентиум Х с кусур терахерца тактова честота, горе-долу толкова оперативна памет и незапълняемо дисково пространство" (съвсем неточен цитат от статия за РИ, поместена в Gamers' Workshop), така е, ама винаги можем да им помогнем - даже предлагам направо да им направим на разказвачите една балансирана и реалистична ценова листа, каквато имаше примерно в първия Ендивал. [/лекичко офтопик]
シャマョツィ

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » нед дек 03, 2006 1:35 pm

И аз мисля че ще е добре да се сложи един спесък като в Ендивал. Дори се чудя дали да не "преместя" някои животни от Ендивал в Магландиум ( с променени показатели разбира се :wink: )

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед дек 03, 2006 1:43 pm

Просто недей. Личен съвет.

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » нед дек 03, 2006 1:53 pm

Арсул- Прилича на гигантска къртица, използва се от джуджетата и гоблините, рядко от други раси или на повърхността, яде всичко, средно агресивно същество
ПОКАЗАТЕЛИ:
НИ- 1
СК- 16
РЕ- 15
МР-4
МТ-12-17
СИ-16
Л-7
ПР-4
ИН-5
ИЗ-8
БЩ-7
БЗ-12
ТД-10
ТЖ-82
Атака 1- удар с лапа- 3 зара 7 тд
атака 2- захапка- 2 зара+2 8 тд
Обща ЗА- 25
МЗ- 3
УО- 5
ПсУ- 12
Воля- 12
Бди- 5
Ста- 9
Обоняние- 20
Про- 8
Много дебела козина- -6 от всяка физическа щета

ВНИМАНИЕ- показателите и са когато е извън пещерите, за всеки 50 метра дълбочина под земята ВСЕКИ показател се увеличава с 5%

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед дек 03, 2006 3:04 pm

Абсолютно против тая идея, щото арсулите са дело на екипа на Ендивал, второ - нямат нищо общо с Магландиум.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед дек 03, 2006 3:22 pm

Измисли си свои , оригинални животни ,ако искаш да си осъществиш идеята... :?
Няма да прави мулти-свят я :lol:

Потребителски аватар
Yamato
Треволяк
Мнения: 1
Регистриран на: съб дек 02, 2006 7:24 pm

Мнение от Yamato » нед дек 03, 2006 6:29 pm

Имам няколко предложения за отделните раси:

За гоблините колкото и да е банално предлагам старите Цепелени както и някакъв вид малки дракони.

За хората-Гущери някакъв вид риби или по-масивни влечуги

Джуджетата сигуро ще се задоволят със техните маханики плюс да кажем спициален вид коне по бавни но по издържливи от обикновените.

На гигантите сигурно ще им хареса някакъв вид волове

Ефите ще им требват някакви подобия на грифоните и да кажем някаква разновидност на конете но този път много по-слаби но за сметка на това много по-бързи.
Bless me with your gift of light, Righteous cause on judgment night, Feel the sorrow the light has swallowed, Feel the freedom like no tomorrow (Devils Never Cry)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон дек 04, 2006 1:46 pm

Абе, ... :shock: (изпаднах в дълбок потрес).
Айде спрете да си фантазирате, ами първо направете статистиките на най-обикновените ездитни животни. Сигурен съм, че за тях не е необходима енциклопедия - всеки с малко ум в главата ще се сети за тях.

ПП. С огромно усилие на волята се въздържам от коментар към горното мнение.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон дек 04, 2006 4:11 pm

А кои са "най-обикновените ездитни животни", изключаейки коня? Катър, магаре, муле...? Чувал съм деца кучета да яздят, ама те не знам доколко се броят.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон дек 04, 2006 4:50 pm

Слон, камила, пони? И допълнително някои животни, които стават за впряг и пренасяне на товари. Ето какво намерих от раз във Википедия: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_do ... ed_animals
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » пон дек 04, 2006 8:40 pm

Shamajotsi написа:А кои са "най-обикновените ездитни животни", изключаейки коня? Катър, магаре, муле...? Чувал съм деца кучета да яздят, ама те не знам доколко се броят.

Кво ще кажете да слажим на гоблините по едно ездитно......... КУЧЕ :lol: :wink:

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон дек 04, 2006 9:27 pm

Блатен Дракон.
Зелено-кафяв голям гущер (на 2 крака с недоразвити предни крайници )(Нещо като вегетарианец велосираптор), около 1.60 м висок и 2 метра в дължина 120 см. Опашка(Може да се ползва ,като самозащитно оръжие, в крайни ситуации) . Среща се в покрайнините на Великата гора. Основно се използва от Елфи вестоносци или куриери. В Норинел се използват , като ездитни животни на местната елитна кавалерия. Слави се с голяма бързиана , но пък има крехко тяло и рядко би издържало на гърба си индивид , повече от 65-70 кг. Храни се основно с Изсъхнали плодове и някои храстни култури( Малини , ягоди, капини )Щивеят около 20 години , като може да се ползва за транспорт от 2 рата си година до 16 тата , като по-късно се оставя за разплод , в собствен или наемен развъдник.

Определям само основните Характеристики без второстепенните, които произлизата от тях, като очаквам забележки и корекции .

СК(Вървене) 16
СК(Тръст)20
СК(Галоп)24-26 като се прибавя 1 Умора на 50 м.
ТЖ:40

Си 12
Ловкост 16
Интелект 4
Прецизност 10
Издържливост 6

Тегло - 80-100 кг
Размер - *вече описан*
Атака(Опашка) 1д6 + 2 (БЩ) ТД :6
*Няма друга атака, поради неразвитите си предни крайници и липсата на разкъсващи зъби *


***Под Блатен Дракон , не разбирайте крилато огнедишащо чудовище , "Блатен" , заради цвета си , а "дракон", заради уважението и страхопочитанието към съществото***

Цена:8-12 злато (зависи от възрастта)
***Среща се в крайните райони на Великата гора , но в диво състояние са неспокойни животни и малцина са се задържали на гърба им ... За сметка на това пък в Норинел и някои от другите големи Елфически центрове има специални казарми за обучаване и опитомяване на тези животни, откъдето могат да се закупят.***
Последна промяна от Sharky_Dog на пон дек 04, 2006 11:27 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон дек 04, 2006 10:35 pm

Тъй като силно прилча на "вегетарианец велосираптор"* ще си позволя някои по-засукани въпроси.

Топлокръвен ли е, или студенокръвен? Това е от огромно значение за неговото поведение. Ако е топлокръвен, ще е активен и през нощта. Ако студенокръвен, ще трябва да се грее сутрин на някое открито място.
Казваш, че ходи на 2 крака. Но от кое семейство е? Гущеротазов или птицетазов? Предните му крайници са слабо развити, значи по-вероятно е гущеротазов. При това положение има ли плавателна ципа между пръстите? Има ли нещо общо с блатата като цяло? И винаги ли се движи само на 2 крайника или понякога използва и предните за подпиране (като игуанодон). Въобще предните крайници закърнели ли са, или са просто по-слабо развити? Колко напред се привежда при ходене?
Има ли естествени врагове? Как се отбранява? Удря с опашка. А има ли някакво по-особено костно образование на нея? Организира ли се в големи групи (стада)?
Охранява ли гнездата и грижи ли се за новоизлюпените в първите седмици?
Как се опитомява? Това като че ли е най-важния въпрос. Аз не съм чувалза случай, в който човик е успял да опитоми влечуго. Какво включва дресурата?

*Това е абсолютен парадокс. Все едно да кажеш джудже-великан или крава-стръвница. Ако не разпознаваш динозаврите, не ги давай за пример.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон дек 04, 2006 11:17 pm

-Студенокръвен е.Все пак е влечуго (А не ми е известно топлокръвно влечуго) :)
-Не съм особено запознат с "Гущеротазов или птицетазов?" , но няма крила и не лети ,ако това е въпросът ти :lol:
-Няма плавателна ципа , на краката си (Това че се казва блатен е заради цвета му) ,може да гази в плитки води , но не плува добре.
-Не използва предните крайници за придвижване.Те са закърнели (Като на Тиранозаврите), съвсем малки са и е немислимо да се подпира на тях (По скоро са като израстък от тялото му )
-Костно образование на опашката си Няма(Ако не се броят опашните прешлени, но те не са образование).Затова и щетата и е незначителна.
-Тъй като е Вегетарианец и няма сериозно оръжие или защита , се отбреанява с бягане.
-Избягва организираните групи, по скоро се движат по семейни двойки (Стадата не са особено благоприатни ,за малки създания), бранят децата си ,ако биват нападнати от хищници, докато са още малки, но попринцип, чедата им бързо прохождат и пробягват (Това е жизнено вазно за оцеляването им )
-Опитомяването е всъщност укротяване на създанието и привикването му към хора/елфи(Не дресура, а опитомяване) (Не можеш да го накараш да играе в цирка :lol: ) , извършва се с новородени (Или възрастни двойки се прибират в клетки и женската снася там или се организират ловни хайки , които вземат яйца (Но по едно от гнездо ,за да не се разруши поколението на индивидите )

Не си чул , да се дресира гущер , понеже не се правил, но това е друг свят, изпълнен с магия и само може да гадаем , какво може там :wink:

*Не казвам ,че Е вегетарианец, велосиараптор , а по скоро , че прилича на велосираптор , по телосложение и външен вид , като изключим смъртоносния нокът и острата захапка.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт дек 05, 2006 10:41 am

Списък на ездитните животни по света общо взето Това за ралния свят. Коне, магарета, мулета (катъри, май само у нас ги наричаме различно), понита, слонове, камили. Като впрегателни може да добавим елени, кучета, волове, биволи, лами, якове (добра идея за впрегателен добитък в Колоса).

За "динозавъра" - Кокаине, твърде много подробности искаш. Едва ли е толкова важно всичко това, освен ако няма да правиш учебник по Магландийска биология. Шарки, твърде малко подробности даваш. "Едно такова като раптор, ама не съвсем, малко прилича на Ти-Рекс, ама не съвсем, тревопасно като игуанодон, ама не е точно това..." :roll:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » вт дек 05, 2006 12:41 pm

Сега смятам да сложа тук едно хубаво пони за раси дребосъци
Планинско пони- в никакъв случай не си го представяйте като тези които сте виждали в цирка- пак е дребно и набито но оттам приличията свършват. На цвят е най- често черно сиво или кафаво. Има мускулатура развита почти толкова добре като конете на гигантите. Гривата му е тънка и винаги черна, има големи копита с грапава повърхност.среща се на над 500 метра височина и се забелязва на до 3000 метра. Мъжките са самци а женските обикалят по 3-4 в стадо заедно със своите малки. Вместо като своите събратя да се защитават от хищници чрез бягане се групират и ги нападат. Регистриране случай на стадо от 5 понита да убие пума.
Ядат всякакви растения, мъхове, лешеи и грудки. Използват се най- вече от кавалерийските части на джуджетата и от някои тарговци за пренасяне настока.
По- силни и издражливи от конете но за сметка на това по- бавни и грациозни, освен това не понасят t над 35 градуса но за това пък се чувстват изключително добре и при t от -15 градуса.Живеят изключително дълго- до 500 години. На 12 годишна възраст са готови да бъдат оседлани.

СТАТИСТИКА
СК- 28
РЕ- 15
МР- 3
МТ- 11
СИ- 22
Л- 10
ПР- 9
ИН- 4
ИЗ- 12
БЩ- 10-14
БЗ- 12
ТД- 21
ТЖ- 90- 190
Атака-30-34 ритник- МТ/2 Зара, 12 ТД
Обща ЗА- 32-36
МЗ-0
УО- 8
ПсУ- 15
Воля- 15
Бди- 3
Ста- 18- 24
Обонание- 5

Цена- 10-15 З
Продава се близо до Колоса и в първите нива на галериите на джуджетата.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт дек 05, 2006 2:47 pm

lowstef ,не мисля , че информацията е малко :?
Ще поясня отново , че е със структурата на велосираптор ... дълго тяло, приведено напред , балансирано с дългата си опашка, пригодено за високи скорости. На два крака (Задни) , като предните са по скоро като две малки стърчащи клечки от тялото му и нямат практическо приложение. Може би съм пробуснал, че е с кожа (Гущероидна залено-кафява) , а не с плочки или друга покривка на тялото.

Ето картинка на велосираптор :

http://i.data.bg/06/12/05/143958_orig.jpg

Разликата му с Блатния Дракон е цвета, големия нокът на пръста, захапката и предните крайници, които съразмерени с тялото, не са така големи , а са по скоро като на Т-Рекс :

http://i.data.bg/06/12/05/143959_orig.jpg

*Използав съм точно примера с Раптора, за да може да си представите по-добре структурата му... *
Ще изровя нови изображения в нета и ще събера всичко в едно ,заедно с подробно описание ... :)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт дек 05, 2006 5:53 pm

Дракона има някои слабости, които не засяга статистиките:
1. Баланс - При височина на гущера 1,60м в изправено състояние (тоест около 1,20 в наведено, при тичане) краката на ездача ще са на такова разстояние от земята, че практически ще пречат на гущера да пази баланс.
2. Летаргия - Студенокръвните са силно зависими от температурата на околната среда. В същото време блатния дракон е много голям гущер и се нуждае от повече енергия за движение. Това го прави неизползваем през студените месеци на годината, когато всички влечуги изпадат в летаргия. Животното е неподходящо и за пустината, където буквално би се сварило.

За статистиките: В книгата при конете не са дадени скорости, а само налични ТД. За да улесниш играчите, по-добре махни покозотеля скорост (вкл. и в тръст и галоп) и остави само някакво усреднено количество ТД. ТЖ са малко.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт дек 05, 2006 6:04 pm

1.При височина 1.60 не съм предвидил в Цял ръст , а от стъпалата , до най високата му точка(т.е. до гърба)
Не виждам как би се изправил и кому е нужна информацията за изправено състояние.
2.Действително си прав,но не съм сигурен за климатичните условия и растенията във Великата гора, сигурно има начини за животните да се справят.За пустинята бих поспорил, все пак колкото по-топло, толкова по-добре за студенокръвните :wink:

За Скорости , самият аз не съм сигурен, но ще видя пак как са в книгата и ще добава, а ще видим Бат Гойко, ако се включи, какво ще каже :roll:
ТЖ са за 1 ново и не смятам , че е необходимо да са повече ... , както упоменах ,това са крехки създания, не бойни крави :lol:

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт дек 05, 2006 7:34 pm

Цената на планинското пони е несериозна... 10-15 Златника? Може би си искал да напишеш сребърници...

ТД за атака също са несериозни... грациозните понита хапят като дракон или по-бавно?! 12ТД... Виж в книгата - за базови атаки е 5-6, дори 8 да е. Но 12...

Силата също е леееко височка. Може би ако я намалиш ще стане по-добре като цяло. Примерно на 18 или 20 дори.

Защо общата ЗА 3 34-36? Понито има 10 Ловкост, не трябва ли да е 26?

С колко ТР е правено поните?

И защо по дяволите на Конят в магландиум му (в самата книга) е дадена -999 реакция? Прерийните коне сакати и глухи ли са...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед яну 14, 2007 1:48 pm

В близката седмица ще гледам да събера нещата си за блатния дракон и да ги постна в новия раздел , ама не давам гаранция , заради ограничеността ми до Интернет в момента

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт яну 16, 2007 6:59 pm

Всъщност гущеротазите и птицетазите са подразред, поне ако някой не е пипал наскоро систематиката. Отнася се за разположението на крайниците.
Виждал съм височина да се мери до холката, до челото, но ти, Шарки си някакъв феномен. Изнамери една картинка на велосираптор и кажи от къде до къде.

Колкото по-топло, толкова по-добре за влечугите е просто глупост, която за да напишеш, трябва да си тотално неграмотен. Нощните влечуги не са нещо нито рядко, нито кой-знае колко екзотично, а различните видове имат различни температурни прозорци, в които са най-активни.

Шарки, еволюцията отдавна щеше да е убила гадинката ти, но да приемем че в Мъгландиум няма еволюция.
Физика обаче има и при подобна механика на тялото на гадинката, ездача или и двамата непрекъснато ще се катурват. Такова животно е абсурдно.

В заключение - това става, когато нечия лоша идея се прекопира неграмотно. Прочел някой си Еберон и си рекъл "Я да сложа и аз едни такива, ама за да не ме псуват много, ще са вегетарианчета". Ми не се прави така, имайте някаква самокритичност!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет яну 19, 2007 2:52 pm

Еберон не съм чел. Идеята ще оправя ,като имам пак нет... сега , няма как. Не знам дали ще е скоро, но като може ще постна веднага.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб яну 20, 2007 10:11 pm

мАгландиум, Коста, мАгландиум. 8)

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » съб яну 20, 2007 10:48 pm

Мисля, че нарочно е написано с "Ъ", понеже на някой хора света им е пълна "Мъгла" ;)
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Отговори