Драконите са ме обсебили... :)

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » съб дек 20, 2008 8:24 pm

ако очакваш 70+ няма да е ;)
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » съб дек 20, 2008 10:15 pm

Защо? Идеята на драконите е да са непобедими, следователно да са над 60-70 от основните им за атака показатели, а да речем да имат намалена БЩ, може би разделена на 2 дори, за баланс.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб дек 20, 2008 10:38 pm

Именно пълния ефект от показателите им е това, от което трябва да се страхуват героите. Какво би направил един дракон със 3 зара щета на замаха с лапа ако нямаше 100 БЩ - нищо. Ето ти го баланса. Ако намалиш БЩ двойно ги дебалнсираш, защото те пък имат намалена БЗ, ако намалиш и БЩ по-добре да ги почваме: "Абе това тук е много виско. Нищо, че той е 20 Ниво, получава по 30 ТР на ниво и има сложност от 15."
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » съб дек 20, 2008 10:48 pm

Какъв смисъл от драконите ако не можеш да убиеш със партито един във по-късен етап.Ако са непобедими няма да има нужда от тях.
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед дек 21, 2008 1:31 am

1. Винаги има нужда, все пак ако водиш на Кид и той открие ъг в играта, група от тези дракони би била достатъчна, за да го спре.
2. Ами аз съм доказал, че за "малко" по-късен етап на играта няма нищо невъзможно.
П.П.: Пък и с 5 героя от 20 ниво максимум ще смажеш два от настоящите дракони.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед дек 21, 2008 1:41 am

Примера ми не беше с текущите дракони, а с обикновения Земен Дракон от книгата...
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср дек 24, 2008 12:10 am

Всъщност идеята е драконите да са непобедими... от група приключенци. Те са огромни, зли, могъщи, изпепеляват по цели села и могат да изядат крава на 1 хапка. Самата им поява трябва да предизвика смут в цялата страна. Това не значи, че са безсмъртни обаче - но обикновено срещу дракон се изправя цяла войска, барабар с бойните магьосници. Драконите съществуват, за да напомнят на персонажите, че не са всемогъщи. Ако искате да убиете могъщ противник с група от 5-6 души, значи сте сбъркали противника - намерете си някой лич, демон или каквото си харесате (легендарни чудовища - бол) и оставете драконите на ОСА.

И за да не спорим, аз черпя моите представи за драконите от книгата - един дракон беше струвал на Кали огромни усилия, а в по-късен етап драконите са победени едва след намесата на Нетилун и някакви свръхмощни чудовища. В нито една от историите за дракони не се среща простосмъртен, просто защото би бил изяден/стъпкан/изпепелен.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср дек 24, 2008 2:40 am

Cocaine написа:обикновено срещу дракон се изправя цяла войска
Е извинявай ама къде го видя това "обикновенно" аз още от малък си знам, че срещу драконът се изправя най-малкия брат и това винаги... само по един човек. Това ли наричаш армия и то с магьосниците и `сичкото му? Извинявай ама не съм съгласен с теб. Драконът е фикция и най-честата му употреба е: Убит от смелия принц/третия брат/камъка дето падна от небето (и разни такива, но никога не съм виждал армия срещу дракон :? никога)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср дек 24, 2008 1:59 pm

Не си, щото армията се разбягва при появата на дракона барабар с бойните магльосници и на полето остава само селския идио... тъй де смели принц/третия брат/камъка паднал от небето... (;

Тука ще пусна едно примерче то последната ми сесия където 5-ма герой 3-то ниво убиха земен дракон останал на 1/3 от живота си и с 1/2 изпочупени крайници. Всъщност групата щеше да загуби двама свой членове, ако едния не го бе споходла милостта на боговете, а другия не го натъпкаха с отвари та да го дигната от -14 (;. Доъплнително драконът им взимаше следно по 8 от ТД с рева си заради вкарания страх. Билкарство, алхимия и здравно късмет му е майката ако се изправиш срещу дракон. При това говорим за земен такъв.

А ако трябва да се върна към мнението на Кокаина - Кали се озори с въпросния Дракон защото годната му гущерска душица се преструваше на болнав едно има няма 5-6 хилядолетия. Нетунил пък използва кракени срещу драконите, които не са много по доло от тях (; по статискики да речеме.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » чет дек 25, 2008 7:56 am

Това за кракените съм го пропуснал :!: :shock:
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Отговори