Допълнение към СУ Бой с две оръжия:

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Допълнение към СУ Бой с две оръжия:

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 5:46 pm

Допълнение към СУ Бой с две оръжия:

Героят може да използва специални атаки с две оръжия от ниво до СУ/2. Това му дава предимство при бой с противниците си.

Специални атаки при Бой с две оръжия:

Ниво 1:

Довършване:
Цена: 20 ТМ и + 50% ТД за атака.
Описание: Ефект към стандартна атака. Завършващ удар, който използва разсейването на противника, в следствие на други атаки в този рунд – независимо от кого. Атаката е бавна и се изпълнява за + 50% ТД повече, спрямо стандартната атака. Нанася се допълнителна щета (Х*Щ) където Х е броят на всички успешни атаки в този рунд срещу атакуваното създание. Ако героят използва две оръжия с различни ТД за атака, за ТД на атаката се вземат ТД на по-бавното оръжие.
Ефект: Умножава щетата по броят на всички успешни атаки в този рунд: Щ=Х*Щ.

Ниво 2:
Париране Кръс
Цена: 10 ТМ
Описание: Героят извършва едновременно париране с двете си оръжия, като общото париране е равно на П1 + П2/2, където П1 е париране на главното оръжие, а П2 е париране на вторичното. Взимат се само чистите показатели. Пример: Ако Дал е атакуван от Еклир с меч и атака 21 (11 базова атака и +10 от зарове), Дал, който е въоражен със сабя и къс меч, може да пробва да парира кръстно атаката на Еклир. Парирането на Дал със сабя е 10, а Парирането му с късия меч – 7. Значи, общото париране на Дал ще е равно на: 10 + 7/2 + 3 зара, или на 13 + 3 зара. Това дава голям шанс на Дал да успее.

Ниво 3:
Обезоръжаване
Цена: 5 ТМ и 6 ТД;
Описание: Това е специално действие, което може да се извършва след успешно извършване на Париране Кръс към самото оръжие. След успешеното Париране се прилага атака с оръжие (взима се по-високата Атака от двете), която се противопоставя на Захвата и размера на оръжието:
Атака + 3 зара > 16 + (Захват/МР)
Където МР е модификаторът размер на оръжието.
При успех, оръжието отхвърча на 1 + 1зар/2 метра настрани.
Ефект: Обезоръжава противника

Ниво 4
Двойно париране
Цена: 5 ТМ
Описание: героят може да се опита да парира две едновременни атаки към него. (обикновенно се използва срещу Двустранна атака)
Ефект: Позволява париране на две атаки едновременно

Ниво 5:
Двустранна атака.
Цена: 15 ТМ
Описание: Героят извършва две едновременни атаки към противника си. Общите ТД за защита на атакувания трябва да са не повече от ТД за атака, които пък са равни на ТД за атака на по-бавното оръжие + 1. По време на двойната атака БЗ на атакуващия е намалена с 4 за атака от страна на защитаващия се.
Ефект: извършва две едновременни атаки.

Ниво 6:
Контаатака
Цена: 20 ТМ
Описание: Извършва се след успешно париране с едно от оръжията. Героят контраатакува с второто си оръжие не позволявайки на натакувания да ползва оръжието, с което е атакувал.
Последна промяна от hameleona на чет яну 25, 2007 11:10 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 7:10 pm

Парирането с кръстосване на оръжията е нещо, което съм виждал на сума ти абсолютно независими места да го обявяват за глупост, защото губиш време. Парират с успоредни остриета.

Как точно си представяш тая двустранна атака? Защото за да атакуваш някой от ляво, правиш стъпка (полустъпка) на ляво. За да атакуваш от дясно - правиш стъпка (полустъпк) на дясно. Е, не може и двете!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 7:15 pm

Ми, първото е просто... ами, за кеф, айде така да го кажем и е подготовка към обезоръжяването.

Като прегръане на противника си я представям

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 7:29 pm

Добре, каква е разликата в кефа при това в какво точно положение ще пресрещнеш оръжието на врага? Това е някаква дреба подробност в описанието, която едно че няма смисъл, второ, че ограничава играчите в описанието, ами и трето че дразни някои хора.

Прегръщането на врага е най-лесния начин да те намушкат в корема. Ако едната ти ръка е далеч в ляво, а другата - далеч в дясно, какво точно пази торсът ти от вражето копие? Тук отново искаш да имаш две едновременни атаки и налагаш някаква изкуствена описателност в механиката, вместо да се придържаш към здравословната в случая абстрактност.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Re: Допълнение към СУ Бой с две оръжия:

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 8:09 pm

hameleona написа: Ниво 5:
Двустранна атака.
Цена: 15 ТМ
Описание: Героят атакува противника си от две страни, извършвайки две едновременни атаки към него, което прави спирането и на двете почти невъзможно. Общите ТД за защита на атакувания трябва да са не повече от ТД за атака, които пък са равни на ТД за атака на по-бавното оръжие. По време на двойната атака БЗ на атакуващия е намалена с 8 за атака от страна на защитаващия се.
Ефект: извършва две едновременни атаки.
аре първо чети, а?

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 8:16 pm

Прочел съм го и нищо не поправя. Защото не само ще те намушкат, но и ще спрат атаката ти.

По-добре го свали това на -4, забрави описанието, което е комично и сложи малко наказание на двете атаки.

ПС. Ако искаш - дай нещо в стила, че противника има право да изпълни Изпреварване или нещо от сорта. Това ми се струва най-малко неразумно при подобно описание.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 8:58 pm

В правилата, доколкото си спомням, пишеше, едно такова предизвикана атака, която май можеше да е едновременно с твоята атака... или се бъркам?

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 9:31 pm

Тук по-скоро е преди твоята атака.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 9:54 pm

Доколкото съм разбрал,ТД за атака включват всичко - от стъпката, до отдръпването. Всъщност, може и да прибявя + 1 ТД. Но повече от + 8 към атаката едва ли ще може да изкара нападнатия. Ако това + 8 не може да употреби.... ами, не знам какво да кажа, явно си е за пукясване.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 11:04 pm

Ето виждаш ли как хем боравиш абстрактно с тд включват всичко, хем боравиш конкретно с определни рядко използвани и странно изглеждащи движения. Пак те съветвам - опиши специалните атаки много по-общо.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 11:09 pm

еми, честно казано виждам само един вариант... а и честно казано, не виждам защо го виждам чак сега... тъп сам и това е. Хубав съвет.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет яну 25, 2007 11:32 pm

По отношение на "ТД обясняват всичко" Хам е прав - ако ти си сглупил да се въоръжиш с нещо тежко и неудобно (алебарда), а аз те атакувам с два кинжала, пък и в кръчмите на Мелион ми викат "Арбалета" заради бързите ръце, не знам как ще успееш да ме порнеш. Това за прякора, отгоре на всичко, не е задължително.

Парирането с кръстосани оръжия го има в сума любими и не чак толкова любими филми (от последните - предимно евтини "мускетарски" продукции). А и е по-впечатляващо от парирането с успоредни оръжия. В ролевите игри не зависи нашият живот, а този на героя, така че можем да направим тази отстъпка за сметка на чара, който ще придобие играния персонаж. Говоря сериозно, това умение го виждам не толкова като пауър-плеърско изобретение (независимо от нещата, които Хам говори за себе си :D), а като метод героят хем да остане малко по-дълго жив, но и с това да е по-... печен.

Според мен като цяло предложението е много сполучливо, само не знам как бихме изправили баланса... Всъщност, в момента не знам дали е и нарушен.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 11:49 pm

Шамайоци, няма да стигнеш. Алебардата е бавно оръжие уви само по някои системи. Инак имаш голям шанс да се набучиш на едно еееей такова лезвие, ако се метнеш с кинжалите си.

Продължавам да не виждам ефектността в един такъв дребен за външния вид на боя детайл.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Re: Допълнение към СУ Бой с две оръжия:

Мнение от Асен » пет яну 26, 2007 12:07 am

Хамелеоне, това варира между мегамънчкинизъм и ненужност. Почвам специалните атаки поотделно.
hameleona написа:Допълнение към СУ Бой с две оръжия:

Героят може да използва специални атаки с две оръжия от ниво до СУ/2. Това му дава предимство при бой с противниците си.

Специални атаки при Бой с две оръжия:

Ниво 1:

Довършване:
Цена: 20 ТМ и + 50% ТД за атака.
Описание: Ефект към стандартна атака. Завършващ удар, който използва разсейването на противника, в следствие на други атаки в този рунд – независимо от кого. Атаката е бавна и се изпълнява за + 50% ТД повече, спрямо стандартната атака. Нанася се допълнителна щета (Х*Щ) където Х е броят на всички успешни атаки в този рунд срещу атакуваното създание. Ако героят използва две оръжия с различни ТД за атака, за ТД на атаката се вземат ТД на по-бавното оръжие.
Ефект: Умножава щетата по броят на всички успешни атаки в този рунд: Щ=Х*Щ.

Ниво 2:
Париране Кръс
Цена: 10 ТМ
Описание: Героят извършва едновременно париране с двете си оръжия, като общото париране е равно на П1 + П2/2, където П1 е париране на главното оръжие, а П2 е париране на вторичното. Взимат се само чистите показатели. Пример: Ако Дал е атакуван от Еклир с меч и атака 21 (11 базова атака и +10 от зарове), Дал, който е въоражен със сабя и къс меч, може да пробва да парира кръстно атаката на Еклир. Парирането на Дал със сабя е 10, а Парирането му с късия меч – 7. Значи, общото париране на Дал ще е равно на: 10 + 7/2 + 3 зара, или на 13 + 3 зара. Това дава голям шанс на Дал да успее.

Ниво 3:
Обезоръжаване
Цена: 5 ТМ и 6 ТД;
Описание: Това е специално действие, което може да се извършва след успешно извършване на Париране Кръс към самото оръжие. След успешеното Париране се прилага атака с оръжие (взима се по-високата Атака от двете), която се противопоставя на Захвата и размера на оръжието:
Атака + 3 зара > 16 + (Захват/МР)
Където МР е модификаторът размер на оръжието.
При успех, оръжието отхвърча на 1 + 1зар/2 метра настрани.
Ефект: Обезоръжава противника

Ниво 4
Двойно париране
Цена: 5 ТМ
Описание: героят може да се опита да парира две едновременни атаки към него. (обикновенно се използва срещу Двустранна атака)
Ефект: Позволява париране на две атаки едновременно

Ниво 5:
Двустранна атака.
Цена: 15 ТМ
Описание: Героят извършва две едновременни атаки към противника си. Общите ТД за защита на атакувания трябва да са не повече от ТД за атака, които пък са равни на ТД за атака на по-бавното оръжие + 1. По време на двойната атака БЗ на атакуващия е намалена с 4 за атака от страна на защитаващия се.
Ефект: извършва две едновременни атаки.

Ниво 6:
Контаатака
Цена: 20 ТМ
Описание: Извършва се след успешно париране с едно от оръжията. Героят контраатакува с второто си оръжие не позволявайки на натакувания да ползва оръжието, с което е атакувал.
Твърдо НЕ, довършването е категорично най-мощната специална атака в книгата, а ти го получаваш като първа атака. Оттам балансът в играта ти с писък отива по Ахра-ман!

Парирането се равнява на атаката плюс евентуални бонуси от Специалист в Защита. Ако приемем, че се бият начални персонажи с атака 16, първият атакува с 16+3 зара, а вторият се защитава с 24+3 зара. Оттук нататък атакуващият няма особени шансове. Самото париране го описвай ако искаш с кръстосване, ако искаш без, а ако искаш с преплитане на оръжията вълнообразно, сега по изключение говоря за механиката:)!

Това механично е без проблеми според мен:).

Това също не е проблем, предполагам:).

Това обаче е тотално ненужно, тъй като използването на атака за тези ТД без наказание към базовата защита е основната функция на умението за бой с две оръжия:)! Наказание имаш към базовата атака, но на това ниво вече едва ли го усещаш сериозно:).
Какво разбираш под не разрешава да ползва? Ако имаш предвид, че му пречи да парира, това определено е мощна техника и според мен е по-удачно да намалиш цената на 5 или 10 ТМ за сметка на наказание към евентуалното париране, например равно на успеха на твоето париране:)!
Последна промяна от Асен на пет яну 26, 2007 12:25 am, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пет яну 26, 2007 12:10 am

В ролевите игри не зависи нашият живот, а този на героя, така че можем да направим тази отстъпка за сметка на чара, който ще придобие играния персонаж.
Това май ще ми влезе като цитат номер 2 :)

Добави и аката Залъгване или нещо от рода.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 26, 2007 12:07 pm

В цялата книжка, не видях, някъде да се споменава за едновременна атака към ЕДНО създание. Към две, да, но не и към едно.

Иначе, Асене приемам критиките ти, а за парирането, трябва да му вдигна цената, явно, защото все някога маната свършва... а се чудя свга дали и да не прибавя 1 умора...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет яну 26, 2007 3:17 pm

hameleona написа: Иначе, Асене приемам критиките ти, а за парирането, трябва да му вдигна цената, явно, защото все някога маната свършва... а се чудя свга дали и да не прибавя 1 умора...
Умората не ми се струва реалистична:). Препоръчвам ти да сложиш твърд бонус, равен на бонуса от Блокиране, и да намалиш съответно цената:). Всъщност, чакаме БатГойко да се изкаже, така че му пиши, когато стигнеш до окончателния вариант:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 26, 2007 4:20 pm

hameleona написа:В цялата книжка, не видях, някъде да се споменава за едновременна атака към ЕДНО създание. Към две, да, но не и към едно.
Ами отвори СУ-тат ивиж сепциалист в бой с две оръжия - точно тм той прави две атаки към една създание, това си му е класическия удар.
Бат Любо (Блейдмастара) играе с такъв персонаж и точно така си прави атаките.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 26, 2007 7:15 pm

Ами, честно казано, никак не ми харесва, как е описано. Все още не виждам предимството на боеца с две оръжия. Що ли? Ами щото бавно атакува. Де да знам. Не се виждам, как съм изпуснал споменатото от теб, ама все пак... :oops:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 27, 2007 1:22 pm

hameleona написа:Ами, честно казано, никак не ми харесва, как е описано. Все още не виждам предимството на боеца с две оръжия. Що ли? Ами щото бавно атакува. Де да знам. Не се виждам, как съм изпуснал споменатото от теб, ама все пак... :oops:
Две оръжия, меч и копие, едновременно извършва две атаки с тях, като времето за етака е това на по-бавното оръжие +1, познай кое е по-бавното? ПРавилно, нито едното, атаката ти пратича за 7ТД общо! За колко атакуваш с дворъчния меч и бойната брадва? Пак за 7. Проблем можеш да имаш евентуално ако атакуваш с алебарда и кинжал да речеме, тогава времето за атаката ще е 8 (за алебардата) +1 или за двете атаки общо 9ТД, което би позволили на тип с кинжал да те перне веднъж. за 5ТД и толкова, евентуално втората му атака ще завърши след твоята ((9+2) зара щета като му вкараш).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт фев 13, 2007 3:49 pm

Принципно, това бой с две оръжия и в момента е едно от най-мощните умения в системата. И имам няколко прости въпроса.

Да уточним! - цялата атака харчи само ТД на по-бавното оръжие? Нали?
Поне аз така го разбрах умението - а не че просто ти дава право да изхачиш ТД за едното плюс ТД за другото оръжие, но да ги изхарчиш едновременно. Не - умението дава нещо много повече!!
Същевременно отбраняващия се трябва да направи две парирания. Дори да приемем, че има право на две парирания, стига всяко от тях да е под ТД на по-бавното оръжие на атакуващия с две оръжия.... дори и тогава отбраняващия се харчи ТД, които могат да се окажат повече от ТД на нападащия с две оръжия. Оказва се, че отбраняващия се харчи повече ТД от атакуващия!!
Заб! - признавам, че напълно едновременната атака с две остриета е възможна, стига да се комбинира с маневриране на цялото тяло с цел избягване именно на това пресрещащо промушване - виждал съм как го прави майстор по кендо и изглежда твърде приложимо. Но и си има контри и на това, както и контри на контрите, а системата все пак трябва да има минимална степен на абстрактност, за да се играе.

Да уточним - удара с две оръжия дава два пълни удара, в които се добавя и допустимата според оръжието БЩ. Тоест СУ то по дефулт дава и повече демидж, отколкото ако хвана едно тежко оръжие с две ръце НАРОЧНО, ВЪПРЕКИ ЧЕ ИМАМ СИЛАТА ДА ГО ДЪРЖА С ЕДНА РЪКА. Вервай ми, удара с двуръчна брадва, който държа с една ръка, няма нищо общо с удара, който правя, когато държа същата брадва с две ръце. При това цепеницата не мърда и не блокира.... и въпреки това, когато съм сякъл дърво напречно на дължината му, се е случвало брадвата просто да отскача нагоре или настрани. Особено, когато я държа с една ръка... А не се имам за хилав човек - определено!
Същото съм наблюдавал и с петкилограмов боен чук.

Да уточним - боят с две оръжия в реални условия дава намаление към защитата, защото една ръка просто държи по-слабо от две - това особено си личи при пресрещане на противниковия удар. Дори при парирането едновременно с две оръжия това не се компенсира напълно, защото
- парирането с успоредни остриета означава, че ръцете не правят лост, както е при двойния хват.
- кръстосването дава усотойчивост, но заключва едното острие зад друго и не е от най-удобните неща за правене.
Специално последното не е отразено в системата - лошо няма, но явно на някой това не му стига.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 15, 2007 9:35 am

Виж, не търся реалистичност, търся кинематографичност или както беше.. а всъщност кръстовото париране ми се струва (а икогато съм го пробвал) по-ефективно ТОЧНо срещу двуръчно оръжие.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет фев 16, 2007 1:40 pm

Ти нищо не търсиш, търсиш това да ти се харесва на теб, защото на теб повече ти е гот да парираш с кръстосани оръжия. Питах аз сума пъти, какво му е по-кинематографичното и готиното, но нещо не ми каза причина.
А пък какво му е кинематографичното да се метнеш като кръстоска на скакалец и богомолка върху противника...
Остави тези безкрайно конкретни описания, просто не вървят в абстрактна система.


Същото съм наблюдавал и с петкилограмов боен чук.
Къде си наблюдавал 5-килограмов боен чук?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет фев 16, 2007 2:42 pm

Ми, мое в музей, примерно.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб фев 17, 2007 12:53 am

Сега, като цяло 90% от критиките са си на място и наистина, в този си вид предложението не става. Една от най-подробните критики "защо?" е обяснена от Черно слънце, като е посочил предимствата на боя с вде оръжия и логичните му недостатъци. Но за да съм по-конкретен ще коментирам и всяко едно предложение по отделни (сравнителни накратко, тъй като повечето може да се извлече от вече написаното тук)

Ниво 1:
Довършване:
Цена: 20 ТМ и + 50% ТД за атака.
Описание: Ефект към стандартна атака. Завършващ удар, който използва разсейването на противника, в следствие на други атаки в този рунд – независимо от кого. Атаката е бавна и се изпълнява за + 50% ТД повече, спрямо стандартната атака. Нанася се допълнителна щета (Х*Щ) където Х е броят на всички успешни атаки в този рунд срещу атакуваното създание. Ако героят използва две оръжия с различни ТД за атака, за ТД на атаката се вземат ТД на по-бавното оръжие.
Ефект: Умножава щетата по броят на всички успешни атаки в този рунд: Щ=Х*Щ.


БГ: Асен го каза най-добре - просто няма как това да е тук, няма и как да е като удар специално за бой с две оръжия - тяхната щета и без това е по-голяма от на останалите, а при това правило и винаги трябва да се удвои, тъй като имаш две атаки ... коя обаче ще е първа и коя втора, вече е друг проблем, за който въобще няма да разсъждавам...


Ниво 2:
Париране Кръс
Цена: 10 ТМ
Описание: Героят извършва едновременно париране с двете си оръжия, като общото париране е равно на П1 + П2/2, където П1 е париране на главното оръжие, а П2 е париране на вторичното. Взимат се само чистите показатели. Пример: Ако Дал е атакуван от Еклир с меч и атака 21 (11 базова атака и +10 от зарове), Дал, който е въоражен със сабя и къс меч, може да пробва да парира кръстно атаката на Еклир. Парирането на Дал със сабя е 10, а Парирането му с късия меч – 7. Значи, общото париране на Дал ще е равно на: 10 + 7/2 + 3 зара, или на 13 + 3 зара. Това дава голям шанс на Дал да успее.


БГ: Нямам нищо против кръстосаното париране откъм кинематография - виждали сме го по филми, готино изглежда. Обаче Асен направи една много проста сметка, която някак си прави боят с две оръжия не само по-силен като щета от този с едно оръжие и щит, но и очевидно по-ефективен за защита (поне докато имаш мана)... Уау!!! Не мисля, че е добра идея да изхвърляме щитовете в кофата или да обезсмисляме СУ специалист в защита.

Ниво 3:
Обезоръжаване
Цена: 5 ТМ и 6 ТД;
Описание: Това е специално действие, което може да се извършва след успешно извършване на Париране Кръс към самото оръжие. След успешеното Париране се прилага атака с оръжие (взима се по-високата Атака от двете), която се противопоставя на Захвата и размера на оръжието:
Атака + 3 зара > 16 + (Захват/МР)
Където МР е модификаторът размер на оръжието.
При успех, оръжието отхвърча на 1 + 1зар/2 метра настрани.
Ефект: Обезоръжава противника


БГ: това има някакъв смисъл, но естествено трябва да се сведе до правило, че след успешно париране с едното оръжие, получаваш бонус при опит за разоръжаване с другото оръжие. Конкретните цифри подлежат на проверка и доуточнаване.


Ниво 4
Двойно париране
Цена: 5 ТМ
Описание: героят може да се опита да парира две едновременни атаки към него. (обикновенно се използва срещу Двустранна атака)
Ефект: Позволява париране на две атаки едновременно


БГ: Кога ще протекат две атаки едновременно? Само ако те атакува друг специалист в бой с две оръжия... Като така, това е някакъв много частен случай и не си струва да се обсъжда, макар и да няма проблем да се приложи по подразбиране - след като имаме право на две едновременни атаки, а парирането е почти атака. Това ми прилича по-скоро на допълнително уточняване в правилата, а не на специална атака.

Ниво 5:
Двустранна атака.
Цена: 15 ТМ
Описание: Героят извършва две едновременни атаки към противника си. Общите ТД за защита на атакувания трябва да са не повече от ТД за атака, които пък са равни на ТД за атака на по-бавното оръжие + 1. По време на двойната атака БЗ на атакуващия е намалена с 4 за атака от страна на защитаващия се.
Ефект: извършва две едновременни атаки.


БГ: Той така или иначе си извършва две едновременни атаки... И правилото за ТД за защита си е такова... Но защо БЗ на атакуващият е намалена с 4 от страна на защитаващият се... чакай малко... тук се объурках, на кого е намлена защитата?... всъщност, както и да е - няма причина да се намалява ничия защита. Не става!


Ниво 6:
Контаатака
Цена: 20 ТМ
Описание: Извършва се след успешно париране с едно от оръжията. Героят контраатакува с второто си оръжие не позволявайки на натакувания да ползва оръжието, с което е атакувал.


БГ: това някак си май просто не е добре описано. Ако кажем, че позволяваме едновременно провеждане на париране и контратака на цената на ТД за атака на по-баното оръжие +1 ТД, мисля, че подобно действие ще е интересно. Но отново трябва да се уточни, че това трябва да стане за по-малко ТД от атаката на противника (сиреч ще е ефективно само при атаки на бнавни оръжия или чрез засилка и други допълнение). 20 ТМ е прекалено много за ефекта - обикновено маната се харчи в подобни количества, когато имаме допълнитени щети.
Тук май Асен беше предолжил да се промени на при успешно париране с едното оръжие да имаш контраатака с другото с някакъв бонус, което по логика е като вече съществуващото специално действие, така че може да го обмислиш и така, като го модифицираш за ползване с две оръжия.

Ами това е! Май за момента нещата не стават, но пък има и за какво да се хванеш и да го доработиш.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 08, 2007 2:05 pm

Мдаа....

1во ниво:

Финт
Цена: 3 точки Мана, 2 ТД.
Описание: Подготвително, мигновено действие, което се извършва еднократно преди избрана атака (няма ограничение на вида на атаката) и има за цел да повиши шансовете й за успех. Добавя +3 към шанса на следващата го атака. Ефектът не се мултиплицира - само един финт може да бъде извършен за една атака.
Ефект: Добавя +3 към шанса за успех на следващата го атака.

2ро ниво:

Скорпион
Цена: 4 точки Мана, -1 щета на зар;
Описание: Подготовка към атака. Чрез това действие героят повишава шанса за успех на атаката си за сметка на нейната сила. За сметка на магическа енергия и олекотяване на удара, той получава +1 към шанса за успех на тази атака. Цената може да се плати многократно за една и съща атака, като ефектът се мултиплицира;
Ефект: Повишава шанса за успех на следващата атака с +1 и понижава щетата с -1 за всеки зар щета;


3то ниво:

Париране Кръс
Цена: 5 ТМ
Описание: Героят извършва едновременно париране с двете си оръжия, като общото париране се увеличава с +3 и отнема ТД, равни на ТД на по-бавното оръжие.
Ефект: Повишава шанса за успех при париране.

4то ниво:

Обезоръжаване
Цена: 5 ТМ и 6 ТД;
Описание: Това е специално действие, което може да се извършва след успешно извършване на Париране Кръс към самото оръжие. След успешеното Париране се прилага атака с оръжие (взима се по-високата Атака от двете), която се противопоставя на Захвата и размера на оръжието:
Атака + 3 зара > 16 + (Захват/МР)
Където МР е модификаторът размер на оръжието.
При успех, оръжието отхвърча на 1 + 1зар/2 метра настрани.
Ефект: Обезоръжава противника

Хам: Обезоръжаването практически става с двете оръжия едновременно и затова изисква париране кръст.

5то ниво:

Подготовка
Цена: 2 ТД, - 4 Базова Защита;
Описание: Подготовка се извършва като самостоятелно мигновено действие в момента на възникване на противникова атака в близка дистанция (ръкопашен или невъоръжен бой). Действието се заявява преди да е определена силата на противниковата атака. Подготовката разкрива героя и го прави уязвим за тази конкретна атака - намалява Базовата му Защита. Също така не разрешава извършване на каквато и да е активна защита - париране, отклон, блокиране. За сметка на това последвалата контраатака е с повишена сила от +4. Самата контраатака след Подготовката се извършва като всяка нормална контраатака (ако се извърши специална атака, ефекта на Подготовката се добавя към ефекта на тази специална атака. След Подготовка, не може да се използва Контраатака от по-долните техники.)
Ефект: Добавя +4 към, последвалата я контраатака

6то ниво:

Контаатака
Цена: 10 ТМ
Описание: Позволява извършване на едновременна атака и париране. Общите ТД за действието са равни на ТД на по-бавното оръжие +1. При извършването на Контраатаката, първо се проверява, дали е успешно парирането. Ако парирането се провали, то атаката получава наказание от Науспех на парирането. Ако парирането е успешно, то атаката не получава бонуси. Контраатакувания няма право на активни защитни действия.
Боян атакува Пешо с бойната си брадва за 7 ТД. Пешо пък предприема Контраатака с двата си кинжала (всеки изисква 5ТД). Контаатаката на Пешо ще отнеме 6ТД. Да разгледаме два варианта:
Боян (Атака 27), Пешо (Париране 20)
Вариант едно:
Пешо мята 1;2;3 с заровете, а Боян 3;4;1. Следователно Пешо не успява да парира удара на Боян с 9 неуспех. Следователно Атаката на Пешо ще получи 9 Усложнение.
Вариант две:
Пешо мята 5;2;6, а Боян 1;1;3. Следователно Пешовата защита успява. Атаката му не получава Усложнение. Следователно сега му остава само с 20 +3зара да преодолее 16 + 8 или 24, колкото е защитата на Боян (16 + БЗ).

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед юли 08, 2007 4:28 pm

Хамелеоне, нали осъзнаваш, че и сега това СУ е достатъчно налято. А и концепцията му е да премахне отрицателните бонуси, които войнът търпи при употреба на две оръжия едновременно - ти прекрачваш отвъд границите на това, за което СУ-то е замислено.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 08, 2007 4:35 pm

А то е замислено за?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 09, 2007 10:08 am

cherno_slance написа:...концепцията му е да премахне отрицателните бонуси, които войнът търпи при употреба на две оръжия едновременно...
Предполагам, че това имам в рпедвид.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 09, 2007 11:05 am

пак не схващам идеята. демек, ако искам да играя с две оръжия, трбва да се примиря с +4 ТД за удар, така ли?

Отговори