Остров Хоул

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Остров Хоул

Мнение от hameleona » чет фев 01, 2007 11:21 pm

скрито ;)
Последна промяна от hameleona на ср дек 05, 2007 11:39 pm, променено общо 11 пъти.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Re: Остров Хоул

Мнение от Асен » пет фев 02, 2007 1:26 am

hameleona написа:(Елфите рядко ползват кораби, а гигантите нямат пристанища. Източния съюз пък не се интересува много от нещо, извън магията си.).

Холу е голям остров, приблизително равен по площ на 1/3 от Магландиум.

Наричат я Мраколес.


Общо войските им наброяват сто хиляди, но са шокирани от бройката на гоблините – двойно повече, подкрепяни от създания, наречени от тях коболди – изродена смесица от гоблини и хора, създадена неизвестно кога. Общо силите им наброяват над 250 000.
Това с елфите без кораби и Източен съюз, погълнат от магията си, просто ми уби мечтите:)! Поправи го, моля ти се, че така просто не стои, вярвам, че си го написал в бързината:)!

Остров, равен на 1/3 от континента може да претендира за нещо повече от остров. Както и да е, това е най-малкият проблем, пък и тук има кой да критикува географската част:)!

Мраколес е име на гора при Толкин. Нарочно ли е така? Ако не, ползвай някой генератор на имена:)! И като сме почнали с имената, това "хоул" от английски ли идва, ако да, определено не ми звучи добре:)!

Я пак сега-въпросният остров сериозно ли успява да изхрани над четвърт милион бойци само от едната страна? Колко е общият брой на населението все пак и как се побират, аз ги сметнах на минимум милион, което ми се струва малко в повече:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет фев 02, 2007 2:43 pm

общия брой на населението е към 2 мильона, без гоблините. Хоул е плодороден :)

Другото... ами за корабите, нека да се обади някой от създателите на Магландиум, а?
1/3... ами, реших, че е прилично, пък и не съм усетил магландиум да е кой-знае колко голям континент.
Мтраколес е при Толкин, Елфолес го набарах в Ендивал.

Мраколес е наречен така заради силната доза мрак, която се е пропила в земята и дърветата. Краткото владичество на гоблините, разрушенията на войната, постоянните набези на същите тези гоблини... доста неща са го направили неприятен за живеене. Забравил съм да спомена, че в момента там не живеят почти никакви елфи - 2 или 3 хиляди, които постоянно намаляват.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон фев 05, 2007 1:19 pm

Обсъждането на населението е отцепено тук.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср фев 07, 2007 8:30 pm

гигантите нямат пристанища.
Стр 278 - Волните гларуси
Занимават се с риболов и скотовъдство. Имат няколко големи селища, с малки пристанища
Хайде да четем книгата и да не се изказжаме неподготвени. Ако всички го правеха глупавите теми от рода на открих ново не-знам си какво (кеото реално вече съществува) нямаше да ги има.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср фев 07, 2007 10:59 pm

Хъм... я ми кажи, една риболовна лотка, дали ще може да стигне до Хоул. Имам предвид Пристанища. Нужно са разни хубави, големи корабчета, които могат да поберат много народ и най-важното много храна и вода.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср фев 07, 2007 11:41 pm

Хам, ади и аз да се намешам. Въпросните волни гларуси се предполага че търгуват с някакви колонии или хора или там каквотош беше отвъд голямата вода. Сиреч да, ако не лайнери имат поне нещо от типа нса каравели и с тях достигат достатъчно далеч. няма да казвам точни цитати щото бумашката не ми е под ръка, но ако твойта е... отвори си раздела за гигантите и го разгледай, а после се задълбочи малко в часта за Волните гларуси.

Поздрави!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » чет фев 08, 2007 12:10 am

Абе наистина си пише, че Гларусите имат доста прилично мореплаване. Друг е въпроса доколко гиганти биха тръгнали на отвъдморска колонизация.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 08, 2007 12:35 pm

*Рови из книгата, най-накрая взета от едно приятелче...*

"Рядко търгуват с някого... Говори се, че са стигали насевер до далечни брегове, откъдето носели скъпи и ценни стоки."

Не, че нещо, ама Хоул е по-скоро на Изток, отколкото на Север...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 08, 2007 11:25 pm

Прибавена е първата човешка държава.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб фев 10, 2007 9:19 pm

Ми тая човешка държава е взела характерните черти на два съюза от Магландиум. Формулата ми се вижда като:
ОСА+Църквата на Орим=ВНЛ+Високи данъци
Естествено, остава открит въпроса как Църквата е възникнала като социо-културен феномен на Хоул едновременно и, което е по-важно, независимо от континенталната. Подобно събитие определено не може да се отдаде на случайността, а островът е замислен така, че отхвърля всяка възможност култа към Орим да е пренесен.
И още нищо - Далия е столицата на Черните вълци, единствената, непризнаваща върховенственството на Абрахаб.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб фев 10, 2007 9:25 pm

Ха, ще променя името на града, не съм се усетил.

А църквата на Орим може и да е пренесена - контактите са много редки, но не и напълно нереални.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед фев 11, 2007 4:07 pm

Религия в Титания има отпреди войната на боговете и разделянето на света. Нищо не пречи да има "църква" на Орим отпреди разделянето. Друг е въпроса, че същия ефект (една монотеистична религия обвързана със светската власт) можеше да се постигне и с някой друг бог. Хармонар, примерно.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед фев 11, 2007 7:55 pm

Нали хармонар е от старите, а пък... аре да си го кажа - най-мразя Орим. :)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт мар 06, 2007 6:05 pm

Още добавки, за жалост нямам възможност да довърша всичко - почти нямам свободно време.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет мар 15, 2007 11:06 pm

Много хубава добавка към Магландия! Бая труд си хвърлил да опишеш всичко това. Но до този момент имам три основни критики:

1. Тези етически окачествявания дето се появяват тук-таме не ми се струват много в духа на света. Може би ако бяха цитирани от някакъв текст, примерно, или пък бяха с една идея по-обективни щеше да е по-добре. Е, не знам де, просто си казвам мнението в случая...

2. Липсата на карта. Малко, не, всъщност много ми е трудно да си представям взаимното положение на петдесетина обекта един спрямо друг едновременно. Поне скицирай, ако може.

3. Имената. Може би само на мен ми се струва, ама те са най-големият проблем. Особенно Лунното езеро - такова вече има (в центъра на Великата гора). Също така Мраколес и Елфолес, както и Далия. Държиш ли на тези имена? Ако не и не би ги променил с неохота, може би ще успеем да намерим други имена, които да запазят духа и звученето на споменатите.

Накрая да кажа като цяло - липсата на по-съществени критики трябва да е показателна за теб ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет мар 15, 2007 11:13 pm

дааа... показателна е. :) Забелязал съм, че ако има нещо за критика - то темата виси най-отгоре с дни... ако няма - запада.

1. не го зацепих като цяло. би ли се изяснил.

2. уфффф... рисувам така, както куче би рисувало с опашката си. Една-две скици може би. После ще си намеря някой свесен художник :)

3. Освен тях:

Венес (идва от венеция)
Кентейн (от изкуплението на Алтал)
и анатея, ама нея не я помня. Приемам идеи. само че някои неща ще си останат, това са:

Венес и Кентейн и Елфолес.

Първите две няма да ги сменям, а третото - ами... гора и елфи... елфо-гора може би на Елфогор? Само че Елфолес е и логично и мелодично.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет мар 15, 2007 11:17 pm

Още един ъпдейт - джуджетата, макар да не съм пипнал градовете им още. Първо да завърша третата човешка дъжава.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср мар 21, 2007 3:41 pm

картата

Градове:

Гренитската Империя

1. Гренит
2. Далия
3. Аклейм
4. Весра
5. Горес
6. Сматрон

Венеския съюз

7. Венес
8. Таракс
9. Кентейн
10. Анатея
11. Сволос

Грикското маршалство

12. Грик
13. Фратних
14. Елансия
15. Голитор
16. Ерник
17. калиста
18. Валинор
19. Кул
20 Хейлкор

Княжество Антелия (елфическо)
21. Антелия
22. Ура

Географски обекти:

23. Елфолес
24. Мраколес
25. Скалисти планини
26. Река Виста
27. Река Елория
28. Източна планина
29. Лунното езеро
30. Прокълнатото езеро.

Много сори, че е толкова зле, ама е само скица - търся си картограф все още.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » вт май 01, 2007 7:33 pm

Смятай, че си намерил. Само имай малко търпение, че сега съм зает с други работи. :wink:
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 01, 2007 10:00 pm

Ура!!!

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » пет юни 15, 2007 8:20 pm

Така, скоро ще започвам картата, но преди това бих желал да дискутираме малко информацията за Хоул. Повечето от въпросите ми са насочени към Хамелеона, но колкото повече мозъци се намесят, толкова по-бързо ще довършим нещата. Ето какви са моите впечатления и предложения след прочетеното дотук:

1. Лунното езеро е едно-единствено в цялата Титания и то е известно още отпреди първата война на боговете. Най-малкото, елфите не биха позволили друго езеро да бъде наречено със същото свещено за тях име. Може, например, да бъде наречено на самата река, която тръгва от него - Вистанско езеро; или пък да има някаква легенда, която да му дава име, или местно водно божество, на което е кръстено езерото. Но това име не е добре да остава. За имената на останалите месности и градовете нямам претенции (например, Далия може да е от някаква известна легенда сред гигантите и така да е пренесено в други земи, освен Магландиум).

2. Историята малко наподобява тази на Магландиум, но си е като цяло си е наред.

3. Цитирам: "тази активност прогонила елфите от равнините". Елфите никога не са живели в равнините, че да бъдат прогонени оттам. Може просто да са решили, че Мраколес е добър дом и да са се усатновили да живеят там по свое желание.

4. Полу-гигантите полу-какво са? Най-логично е хора. Но ако са полу-всичко, тогава ще стане манджа с грозде.

5. Опа! Току-що свърши последната ми бира. Ужас!:(

6. За линайците май прочетох нещо в раздела за Корнуел (после ще погледна пак). Нямам нищо против да ги има и в Титания, но в кои езера точно живеят? Тези двете не ми се струват достатъчни, така че мисля да нахвърлям още няколко, ако Хамелеона не е против. А дали има комуникация между линайците от различни езера и ако да как я осъществяват? Как се разбират с останалите раси? Все пак това са разумни същества, а не някакви риби. Трябва да им се намери мястото между другите.

7. Това за Елфолес е нелепо. Не е възможно един град (визирам Венес), колкото и да е важен и известен, да е толкова могъщ, че да има власт над хиляди пъти по-голяма гора, и в следствие на това да може да я отстъпи на новозаселилите се елфи. Ако поискат, елфите ще населят гората и никой не би могъл да им го забрани.

8. Уау! Арклеймската република се превръща в империя! Long live the dark side!:):):) Бъзикам се, възможно е така да се е случило. Само това 248-ма година ми се струва малко рано. На съществата в Магландиум им отнема пет века преди изобщо да започнат да развиват взаимоотношения, а тук в средата на третия вече имаме империя. Може би си имал предвид 428-ма?

9. Има несъответствие в хронологията. Войната с гоблините е през 683 година, а тогава на мястото на Венес е имало друг град. Това наистина прави невъзможно Венес да разреши заселването на елфите в Елфолес през периода 432-476 поради простият факт, че не е съществувал.

10. Какво е "Пясъчника"? Нещо като приятна наглед местност, пълна с плаващи пясъци, може би?

11. Наистина ли портите на Венес са стоманени? Много е непрактично. По-добре да са подсилени със стомана или да ги пази дебела стоманена решетка.

12. Относно Таракс: що за идиоти са построили толкова голям град в толкова неплодородни земи? Особено след като "търговията, която минава през него е незначителна". Хм, намира се до езерото, значи може да бъде измислена причина... ще видим.

13. Стените на Венес, а сега и на Кентейн - обичаш мрамор, виждам. А откъде ги мъкнат тези камъни? Предлагам да сложим една малка планина на територията на съюза, където да се намират кариерите. Иначе построяването на стените ще конкурира онова на египетските пирамиди.

14. Аха, имало още едно езеро. "Окото" наистина е подходящо име за езеро с остров по средата. Ако някога започна да правя карти на хоулските градове, мисля, че Сволос ще е първия.

15. Значи, до Анатея има планина и блато. Трябва да решим докъде ще се простират, но ми се иска планината да е по-голяма. Целият полуостров източно от залива може да бъде част от нея.

16. Тия хоулски елфи наистина са много нагли. За какво им е да превземат градове извън гората и то отвъд голяма река като Елория? По-логично е да продължим Мраколес на юг и град Ура да е в покрайнините му (както Сакриминел в Магландиум).

17. В описанието на Калиста изскочиха и наги. Не съм запознат с оригиналните предания за тях (индийски бяха, нали?), но по-скоро бих ги причислил към разумните раси. Поне би трябвало да бъдат по-достойни и горди същества от прости бандити. Някак си не им отива да се прехранват от грабежи.

18. Една дребна грешка: Валинор се намира на източния, а не на северния бряг. Между другото, какво има на северния?

19. За пристигането на джуджетата по-горе пише 512 година, а тук - 689. Кое е вярното?

20. Ето това е сериозно копаене! Тунела под Ла Манш ряпа да яде;) Хареса ми. Чудя се какво ли ще каже господин Атанасов за миньорските способности на любимците си.

21. Ааааа, ето сега стигнахме до голям проблем. Ако Скалистите планини са били част от Колосът, това прави Хоул част от Магландиум. И то от източната страна, съдейки по размера и разположението на планината. Оттук идва логичният извод, че на север Елфолес трябва да стига до самата планина, ЗАЩОТО той всъщност се явява отцепената част от Вечната гора - онази с четирите изгубени елфически рода. Гениално!!! Нещата се напасват чудесно!

22. Последно: в текста има много стилистични и правописни грешки, но още не време за редакция. Нека първо да уточним самата информация.

Ами, май това е. Мисля, че направих страхотно откритие, което е още по-добра причина по-скоро да се заема с острова.
Също така мисля да отскоча до магазина за още бира.:)

А вие какво мислите?
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 15, 2007 10:33 pm

уоу... е, ще имам яко да отговарям...

1. Лунното езеро... ами, добре, нека да бъде Вистанско езеро :) Освен него има Окото и Прокълнатото езеро. Това са големите езера. по-малко... ми, по-малки нахвърляйй, където ти се стори логично :)

2. Ами, идеята беше да не се отличава много-много от Магландиум. Все пак са били едно цяло някога :)

3. А, тука... огелпил сам се...

4. хора-гиганти.

5. като направиш картата и ако се видим, ще те черпя някоя и друга бира :)

6. Погледни ги пак. Описани са нещата.

7.
. Градът е разположен в началото на търговския път, който свързва Елфолес с Мраколес. Така цялата търговия, пътници и какво ли още не от Елфолес минава първо през него. Освен това държи всички Източни подстъпи към Елфолес и така който иска да търгува с тамошните елфи трябва или да плаща кожодерските такси на Съюза, или да удължи с месеци пътя си, за да заобиколи Венеска област, Лунното езеро, да мине през земите на Арклейм и чак тогава да завие на юг, като след завоя трябва да премине през земи на беззаконие, да не говорим пък че трябва да се прекоси и Пясъчника.
Не я контролира на 100%, но просто разположението му е много изгодно :) На север от него е Вистанското езеро (за сега не е изгодно прекосяването му - елфите не им харесва, когато се опитваш да влезнеш в Елфолес по вода) а на юг, чак до морето всичко е под Венески контрол. А за заселването на елфите... къде съм я писал тая глупост? А, видях... рдакция!!! :)

8. Не забравяй, че Хоул е едва с 1/3 от размерите на Магландиум. На по-малко пространство нещата вървят по-бързо, а и (ако трябва да съм честен) двеста години за мен са... прилично време, особено когато спомените са живи и има оцелели идеи... уфф... абе, може и да се промени, ще трябва да прегледам абсолютно всичко обаче...

9. Правилно. Оправено е.

10. пустиня, изпълнена с плаващи пясъци.

11. Целяла се е показност, а не ефективност.

12. Шанс, брат :) в началото не е голям град, но лека-полека (даже всъщност доста бързо) става голям :)

13. Съгласен

14. Общо три големи :)

15. Приемам :)

16. Малко е странно наистина. Контраатака, а пък Ура си е богат град...

17. мдаа... признавам, че не съм ги довършил :) Всъщност, не съм ги и започвал :( Ама ще ги почна :)

18. вярно...

19. 512

20. :):):)

21. Между Елфолес и Скалистите планини земята е поразена от магия... Все пак Хоул, не е има щит, като Магландиум.

22. мдаа... ама е раничко, още.


Само да изкоментирам - посочвайте ми грешките, а ако не ви мързи и ги поправяйте. Защо? Просто - човек сам трудно вижда грешките си :) А сега отивам да пиша :)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 09, 2007 4:49 pm

Айде и елфите са готови. Само да ги въведа на компа :)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт сеп 25, 2007 7:23 pm

Така, нека да обобщя набързо какво е готово до сега.

Елфите са толкова зле, че без демонхарт да си каже мнението, даже не смея да кажа, че са лоши :) Може да съм ги похвалил. Останалите раси са (вече) 100% готови.
Организациите се работят в момента - Църквите на Пантеона и на Орим са готови.
Това, което липсва са останалите църкви (тримата повелители (две отделни) и църквата на наги и лийнайци).

Общо ниво на завършеност според мен - 45%, може би 65%, зависи, какво ще включва крайния вариант.

ПП: Ако очаквате голяма скорост - забравете. Демонхарт върши много работа и ако не беше той, сега файловете на компа ми нямаше да са в такъв пригледен вид ;) Но в момента той е възпрепятсван, а аз нямам време ;)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср дек 05, 2007 11:59 pm

Такааа... до ден ще зачистя темата и това ще бъде просто мято за общо инфо.

Хоул.

Раси:
Срещат се следните раси:

Хора (две народности - Западняци и Слави)
Джуджета
Елфи (цели четири народности/под-раси)
Полу-гиганти (отделни единици - имат тук-там някое селце. С човешки бит и култура)
Гоблини (основното зло на иострова :P)
Наги (второто зло за южното и западното крайбрежия)
Лийнайци (раса без кой-знае каква роля на острова. Може да се каже, че просто ги има ;))
Гноми (евентуално!!! както и лийнайците - маловажни ;))

Държави:
Човешки - три, воюващи по между си, почти постоянно.
Една човешко-елфическа.
Елфически - две, не воюват, но не се обичат много-много.
Джуджешки - една.
Лийнайска - една
Нагски - три, макар да се водят обща империя.
Гоблински - неизвестно (кандидат да се заеме с гоблините?)
Гномска - няма.
Полу-гигантска - няма.

Религии:
Седем на брой:
Църквата на Орим,
Църквата на Пантеона,
Църквата на Бона, (работи се)
Култувете на Дълбините, (работи се)
Последователите на Тримата Повелители, (работят се)
Чедата на Повелителите, (работи се)
Култ към черния (още не е ясен изобщо)

Военни организации:
Службите за Сигурност на Грик (СС) (Готово, чака редакция)
Рицарите Пандеми (в Грик) (готово, чака редакция)
Ордена на Орим (готов)
Ордена на Салфейс (готов)
Бялата гвардия (арклейм) (готова)

Магически организации:
Децата на Магията (елфическа)
Братството на гарвана (обща, извън елфолес)

Май това е общото ;)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 06, 2007 6:45 pm

Ей сега по празниците ако вземеш да го прегледаш всичкото и да го събереш в един файл, че и да го раздадеш на други хора да го видят и да си кажат мнението (не само на мен, че аз и без това съм най-вавен в отговорите си) ще вземе да се появи нещо от тоя остров. Да питам за тия Лийнайците... Бе не може ли по-звучно и лесно за произнасяне име да им измислиш?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 06, 2007 7:17 pm

Всички имена са работни, макар и почти сигурни. Винаги има място за промени ;)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 09, 2010 2:15 pm

[sblock="Напредък по Хоул"]Хоул.

Раси:
Срещат се следните раси:

Хора (две народности - Западняци и Слави) [Готови!]
[в момента се пише трета - планинци, за чието име още се чудя. за сега са Чекризи)
Джуджета [Готови!]
Елфи (цели четири народности/под-раси) [Светлите, тъмните и горските елфи са Готови! Нощните са в процес на писане. Тъмните елфи са не-игрови.]
Полу-гиганти (отделни единици - имат тук-там някое селце. С човешки бит и култура) [Споменавани, игрова раса, но без отделно описание. Не се и предвижда такова.]
Гоблини (основното зло на острова :P) [Висящи. Все още не са започнати.]
Наги (второто зло за южното и западното крайбрежия) [Готови!]
Лийнайци (раса без кой-знае каква роля на острова. Може да се каже, че просто ги има ;)) [И те са Готови!]
Гноми (евентуално!!! както и лийнайците - маловажни ;)) [Шами може би трябва да се изкаже тука.]
Гноли (блатни и горски) [Пишат се!]
Гущероиди? [Колебая се дали да внеса малко :D]

Държави:
Човешки - три, воюващи по между си, почти постоянно. [Готови!]
Една човешко-елфическа. [Готова!]
Елфически - две, не воюват, но не се обичат много-много. [Готова!]
Джуджешки - една. [Готова]
Лийнайска - една [Готова]
Нагски - три, макар да се водят обща империя. [Готови!]
Гоблински - неизвестно (кандидат да се заеме с гоблините?)
Гномска - няма. [за сега]
Полу-гигантска - няма. [няма и да има]
Гнолски - няма. [няма и да има]

Религии:
Седем на брой:
Църквата на Орим, [Готова!]
Църквата на Пантеона, [Готова!]
Църквата на Бона, [Готова!]
Култувете на Дълбините, [Готова!]
Последователите на Тримата Повелители, [положени основи, може би няма да има друго.]
Чедата на Повелителите, [Отпадна!]
Култ към черния (още не е ясен изобщо) [май и таз структура отпадна]
Религията на Нощните елфи е култ към богинята на нощта Тирена! [Готова!]

Военни организации:
Службите за Сигурност на Грик (СС) [Готово, май]
Рицарите Пандеми (в Грик) [Готово!]
Ордена на Орим [Готово!]
Ордена на Салфейс [Готово!]
Бялата гвардия (арклейм) [Готово!]

Магически организации:
Децата на Магията [Малко основна информация.]
Братството на гарвана (обща, извън елфолес) [чака да го напиша!][/sblock]

Реших пак да повдигна тая тема. Надявам се скоро да завърша острова и да го представя пред широката публика. Да, търси се критик/редактор.

Отговори