Епични оръжия

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет апр 04, 2008 10:56 am

Така-оправих МРто,и наистина това предложение за определен вид магическа щета е добро.Но за да не стане твърде силно,ако го сложа ледена,то нека да бъде огнена щета и така онзи,който владее Защита от огън няма да му е трудно да се справи.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » пет апр 04, 2008 11:08 am

Е, добре никой ли не вижда поста ми ? Кажете лошото доброто критикувайте нямам против в най-лошия случей ще науча нещо вижте Лъка на Окив

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 04, 2008 11:42 am

Какъв е типът на магическата щета?
Добрата стара защита от противоположната школа казана 4 пъти намалява тези страшни на пръв път щети от 239 на едва 15. Един предмет с редуциране на магически щети също би свършил чудесна работа.

пп. Не е нужно всеки път да опирате до Кид когато ви трябва супер маг - истината е в простите неща. (;
Това важи, когато има школа. А когато няма, както при магическите стрели, или-обща магическа щета, като при оръжията?
Тогава си казваш защити колкото искаш. Магически защитен от любимата ти школа опонент се унищожава най-лесно с 14 магически стрели за 14 ТД на същия принцип! Трябват ти само Бърза мисъл и повечко мана.
Както сам казваш-истината е в простите неща. Съгласен съм-и забравихме да споменем, че и нормалната му щета е 56 зара+112, средно 308ТЖ щета, от която четирите защити срещу опредлена школа пак не ти помагат8)!


Урбане, сам си го поиска:)!
Като оръжие-не е особено дисбалансиращо играта, това +не знам си колко не е чак толквоа страшно на по-високите нива, освен в ръцете на специалист стрелец, който нанася много такива на рунд. Специалистите-стрелци обаче са страшни по принцип, така че това не е чак такова предимство.
Притеснява ме обаче тази огнена топка, която се образува около лъка. Първо, в момента на образуването си, тя засяга и стрелеца. Второ, магландийската огнена топка е с размери 6Х6 метра. Трето, представи си какво става, ако пропуснеш целта и топката мине покрай още няколко (свои и/или чужди).
И последно, не си казал при какво МУ се смята щетата на огнената топка, нито каква е щетата, ако не уцели, а само премине покрай някого (аз бих сложил аналогична на огнена аура или на периферната щета на огненото кълбо). Това вече прави оръжието силно (а в неумели ръце го прави аналогично на хаос-школата, тоест разумните бойци при сблъсък с враг първо биха застреляли хаос-мага и носителя на на това оръжие).
Историята ти не я коментирам-въпрос на вкус е дали ти харесва. Все пак, да отбележа-елементите с проклятието и изработването, защото така тррябвало, ми се струва излишно. Както казах, въпрос на вкус8)!
Надявам се, че повече не се чувстваш пренебрегнат;)!
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет апр 04, 2008 12:18 pm

Добре,в крайна сметка според вас трябва да се намали щетата му? :roll:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 04, 2008 2:44 pm

За мен епичното оръжие не е „Лъкът Късоглав”, който дава +10 на зар към мунициите и +12АТ, нито меча „Всичкокол” увлеличаващ десетократно щетата си ако един от трите зара е 6-ца.
Епичното оръже става такова, когато използващия го герой влезе в устите на хората*, когато за героя и неговото оръжие се носят легенди. Не е нужно оръжието да е свърх мощно, дори бронзовия меч на Гайдан Сантос си е съсвсем обикновен бронзов меч, мамко нащърбен тук там но напълно обикновен. само дето Гайдан се е борил с него във войната с гущероидите меча е придобил името „Душегубеца”. Историята на самото оръжие е по-важна от самото оръжие.

Асене това за базовата щета ти го каза как се разкарва - твърда кожа, друид с каменна кожа, берсерк, ако пуснеш и една земна магия от 308-те ТЖ ще останат тамън 1-ца.

Фенрир, ако направиш щетата елементална няма да имаш никакъв проблем с кинжалите.

Урбан това за ръкавиците не го сванах. Трябвада си направя ръкавици от скалпа на млада елфан за да го ползвам това чудо ли?

*не говоря за групата който направи приключение до острова на науките и беквално свърши в устите на тамошните хора.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » пет апр 04, 2008 2:46 pm

Мерси много ти благодаря за критиката ти да вече не се чувствам пренебрегнат , защото пиша нещо и никой просто не му обърна внимание.Благодаря много отново за критиката ще поработя и ще стане добро оръжие

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 04, 2008 6:06 pm

Vilorp написа:За мен епичното оръжие не е „Лъкът Късоглав”, който дава +10 на зар към мунициите и +12АТ, нито меча „Всичкокол” увлеличаващ десетократно щетата си ако един от трите зара е 6-ца.
Епичното оръже става такова, когато използващия го герой влезе в устите на хората*, когато за героя и неговото оръжие се носят легенди. Не е нужно оръжието да е свърх мощно, дори бронзовия меч на Гайдан Сантос си е съсвсем обикновен бронзов меч, мамко нащърбен тук там но напълно обикновен. само дето Гайдан се е борил с него във войната с гущероидите меча е придобил името „Душегубеца”. Историята на самото оръжие е по-важна от самото оръжие.

Асене това за базовата щета ти го каза как се разкарва - твърда кожа, друид с каменна кожа, берсерк, ако пуснеш и една земна магия от 308-те ТЖ ще останат тамън 1-ца.

Фенрир, ако направиш щетата елементална няма да имаш никакъв проблем с кинжалите.
Аз съм принципно съгласен с теб за епичните оръжия, както знаеш. В момента коментирам могъщи магически предмети;).

Казах, че това се прави, ако имаш обсесия да не се притесняваш от множество слаби атаки. Важи обаче за нормални оръжия, понеже една употреба на умението изисква 1 ТД, колкото и атаката. А при равни ТД, два рунда не си рпавил нищо, освен да поемаш удари, губиш мана, а за онзи отсреща битката сега започва. Е, чувствай се прецакан!
А, и тези атаки не са слаби. Средна щета 22+6 зара магическа, за 1 ТД. Вече казахме, че е могъщ магически предмет.

Повечето оръжия нанасят стандартна магическа щета. Не виждам причина това да нанася елементална, освен опитите за игрови баланс. А и тогава се пита какво правим, ако сме от школата, от която е магията. Освен,ч е искаме да бяхме архимагове де, ама такива в Аксиом няма8)!

Урбане, не съм писал нищо срещу щетата ти. Съветвам те да обясниш по-добре ефекта от огнената топка!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » пет апр 04, 2008 6:29 pm

Остриетата на вечността

Описание:два напълно еднакви меча.Oстриетата им са изградени от митрил и още 1 непознат метал,а дръжката от адмантий
История : според легенда още при първите атаки на гигантите към Вечната гора тримата повелители създали магическите остриета и ги дали на най-силниятю от елфическите друиди, за да брани територите на гората,но след години той бил убит ,а мечовете,наследени от двамата му ученици-Налис и Лéрия . След време обаче един от тях(Налис) непуснал Вечната гора взимайки със себе си едно от остриетата,вече разделени силата на мечовете намаляла и не се различавали толкова много от обикновенните оръжия.Твърди се,че елфите все още пазят едното острие, а много герои се опитвали да открият и второто,но засега без успех.
Голяма част от елфите казват, че името на легендарните оръжия идва от това че двата меча не можели да бъдат унищожени нито с физическа сила,нито с магия и ще съществуват вечно, но някои твърдят че мечовете дават на притежателят си вечен живот.
Сега мечовете носят имената на учениците на легендарния друид
Статистики:
Атака:Л;Пр
Щета:5зара сечаща щета +15 ледена щета, когато се ползва сред природата; +30 магическа щета ако притежаваш и двата меча(за всеки зар щета със стойност 5 и 6 временно намалява скоростта на атакуваното създание с 1)
Минимална сила за 1 ръка:7
Минимална сила за ползване с 2 ръце:4
ТД за атака:5
Тегло:2,5кг.
Размер:100см МР:2
Специалност:ако създание използва и двата меча получава бонус към СУ Друид +5
Последна промяна от The Raptor на ср окт 01, 2008 4:00 pm, променено общо 3 пъти.
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 04, 2008 7:02 pm

Аз пък незнам нито едно оръжие което да нанася магическа щета. Има някой муниции - заледени стрели и гърмящи съчми които нанаят елементална, но нито едно не нанася магичиска. Нанасят си сечащи трошащи и прободни, тъй че ще замоля за такъв примир с чисто магическа щета на оръжието.

Меча на Аракс можеби да беше магическа но и за това се съмнявам леко.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет апр 04, 2008 7:28 pm

Ми помня,че го бях мернал някъде из книгата,та ми се е запечатало в главата,но за да няма недоразумения,променям магическата щета в Огнена.Така по ли бива?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет апр 04, 2008 9:22 pm

Ето нещо "епично" от типа OMFGIMBA.
Това е нещичко от една книга дет я съм я дописъл някога, я не... та реших кайто иска да се позабавлява в Аксиом с него да му дам възможност да пробва.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Beyond
Архи-маг
Мнения: 17
Регистриран на: вт мар 04, 2008 11:08 pm

Мнение от Beyond » пет апр 04, 2008 9:44 pm

Относно Остриетата на вечността:Струват ми се добре балансирани.Аз имам страст към елфи (предимно друиди или магьосници) затова уръжието ме кефи.Яко си го измислил! :wink:

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб апр 05, 2008 12:02 am

Vilorp написа:Аз пък незнам нито едно оръжие което да нанася магическа щета. Има някой муниции - заледени стрели и гърмящи съчми които нанаят елементална, но нито едно не нанася магичиска. Нанасят си сечащи трошащи и прободни, тъй че ще замоля за такъв примир с чисто магическа щета на оръжието.
Изчисляване на цената на майсторски изработени оръжия, в правилата за Разказвача, дадена е цената за зар или единична точка магическа щета. Не се и споменава разделение по школи, както нямаш и защитна магия от магическа стела. Това стига ли?
Fenrir написа:Ми помня,че го бях мернал някъде из книгата,та ми се е запечатало в главата,но за да няма недоразумения,променям магическата щета в Огнена.Така по ли бива?
Адаш, аз вече е ясно, че съм против промяната-като правиш нещо имба, да е имба;). А ако все пак променяш нещо, оръжие, което краде души, има най-много логика да нанася щета от Мрак.
A.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб апр 05, 2008 10:19 am

Добре :lol: .Значи един иска елемент,друг-мрак.Нека да обобщим всичко,което смятате,че ще е добре на Кинжала.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб апр 05, 2008 1:47 pm

Тц, не искам Мрак, а и мракът е "елемент". Казвам, че предпочитам Мрак пред Огън, защото се връзва тематично с пиенето на души. Има разлика-аз казах, че предпочитам обща магическа щета;)!
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб апр 05, 2008 5:47 pm

Аз това бях написал в началото,но общо взето-броят зарове добре ли са?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб апр 05, 2008 5:59 pm

Магическата стрела - която е официално едениствената нападатална обща магия иска МА, МУ и шанс, като МЗ-то на противника й влияе като усложнение. Ако магическите щети на кинжала са общи от какво се определя силата им. Всъщност и при общ няма да е голям проблем като се има в предивд че трябва да бастисаш четерима души с кинжал преди да достигнеш заветната цел от 6 допълнителни зара. Тъй че тоя момент ми се нуждае малко от допълнителни разяснения на мене, а също и малко да се разшири историята.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб апр 05, 2008 6:39 pm

Непременно ще доосъвършенствам историята.Силата им наистина може да се определя изцяло от душите.Има вариант да се определя от общото МУ на жертвите по следния начин: (МУ1+МУ/2(2)+МУ/3(3))+ МУ/4 /4та душа//3 допълнително зара.Така например ако имаме убит 1 човек с 10 МУ,2-с 20 МУ,3-с 8 МУ,4ти-с 10 МУ,то по формулата би следвало,че след освобождаването на 4ите им души,допълнителният сбор ще е (10+20/2+8/3+10/4)/2 допълнителни зара,т.е.-(10+10+2+2)/3 или 24/3,което прави 8 допълнителни зара.
Така оръжието ще е по-мощно при души,имали повече МУ и съответно по-слабо при прости селяни,защото иначе всеки с този кинжал ще хукне да убива обикновени селяни,за да им вземе душите и да унищожи своя противник лесно.Така мисля,че ще е доста по-трудно да се сдобиеш със силен кинжал. :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб апр 05, 2008 6:44 pm

То по скоро въпроса беше колко удара издържа кинжала преди да му угасне един от камъните имам в предвид нещо от сорта на: След първото убииство имаш двадесет удара преди душите да се освободят - така оръжието ще ке превърне по-скоро в ритуален кинжал, защото ще трябва за тия двадесет удара да бастишеш 4 души за да постигнеш максималната му сила преди да загубиш натрупаното. Така струва ми се се вкарва и достатъчно баланс.
А това за МУ-тата е твърде сложна формула, придържай се към простите неща - един убит една погубена душа... (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб апр 05, 2008 6:53 pm

Fenrir написа:



Всички ефекти са в действие за БРОЙ ДУШИх2 БРОЙ РУНДА,след изтичане на ефекта,душите се освобождават и ефектите се неутрализират,и отново да спомена-те не се наслагват,ако например имаш 1 душа,а после станат 2,то кинжалът няма да си намали ТД с 1+2,а само с 2!Също така-не може ТД да спаднат под 3,било то с други СУта!
Е,това е :)Но все си мисля,че трябва да има наказание при освобождаване на душите,все пак е черна стомана.Примерно-отнемане на ТЖ?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб апр 05, 2008 6:59 pm

Не бе, фенрире, по-добре нивото на жертвата, никви му-та.

Само...кои същества имат души и кои не? Конете имат ли душа? А мухите? това оръжие ако попадне в ръцете на някой учен, според мен оня ще вземе да го ползва за мултицет - нож между плешките, светна камъчето - значи си имал душа :). Абе, царя има ли душа :D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб апр 05, 2008 7:46 pm

Прочети мнението на Вилорп.Няма да има нищо с МУто.Що се отнася до душите-само разумните раси служат за запълване на камъните.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » съб апр 05, 2008 11:53 pm

ee сега се чувствам пренебрегнат :( :lol: :lol:
няма ли някаква кртика да получа за оръжието дето пуснах? :lol:
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед апр 06, 2008 3:13 am

Нищо прекалено дебалансиращо за високите нива. Ако имаш и двата меча и се биеш сред природата и си майстор на мечовете-средна щета от 242-243 на рунд от единия меч е напълно реална (5 бързи атаки за 15 ТД), ако се прицелваш успешно-повече, а ако си развил бой с две оръжия-много повече! След 12-о ниво няма да е дебалансиращо, ако групата е оптимизирала бойните си способности и не разчита броните да ги спасяват от щета;).
Разбира се, моите идеи кое е дебалансиращо се основават на презумпцията, че и опонентите са оптимизирани, не ползват проста тактика и не биха се били с теб сред природата8)!
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед апр 06, 2008 11:26 am

E,сега аз се чувствам пренебрегнат :lol:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » нед апр 06, 2008 11:28 am

:lol: да не видиш нещо
който се смее последен...бавно загрява

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт апр 22, 2008 1:17 pm

Бойна коса – Тегло, размер и вид на щетата, ТД за атака, минимална сила за една и две ръце, наказание от -4 при използване с една ръка – всичко е като на алебарда, с изключение на показателите за атака, които са Си и Ловк и класа на оръжието - косата е към брадви.

Оръжието е артефактно, защото настоящото ниво на ковашкото изкуство в Магландиум не е в състояние да направи оръжие, които съчетава специалните войнски техники, възможни с това оръжие. То не е магическо, не дава бонуси към показатели или нещо подобно. В известен смисъл е като сабята на Керът от “Стражите, стражите” – просто парче много качествено обработен метал с дръжка.
Може би единствената особеност е, че обкованата с адамантий дръжка от желязно дърво реагира на разсичане, строшаване, изгаряне и т.н. като съответния метал, а самото адамантиево острие има повишена устойчивост с 6-ест точки.

Външен вид – тежко и масивно оръжие, чиято дълга, обкована с метал дръжка от желязно дърво е извита на дъга, като “гърбицата” на извивката е в посоката, в която стръчи върха на острието. Така при замах оръжието е стабилно и не “играе” в хвата на използващия го.

СА:
Пронизване
Устрем
Развъртане
Тежък удар
Двойна щета
Довършване

Историята е съвсем семпла – в древни времена неколцина изтъкнати джуджешки майстори-ковачи са изработвали такива оръжия за враждуващите с елфите гиганти и за неколцината човешки същества, наели се като наемници при гигантите. Те имали нужда от оръжие, което да нанася такива поражения, че да преодолява дори качествените брони и магическите щитове на “дългоухите” .... освен това в цялата работа е имало и парички... Говори се (много мъгляво като слухове), че лудите джуджета все още могат да произвеждат от време на време единични бройки.

Едит: нещо ме съмнява косата да е към копия и тояги, още повече, че повечето й СА са като на брадвите. В смисъл и механиката с нея би трябвало да е подобна и атаката да се формира от Си и вторичнен Ловк, както е при двуръчната брадва. Просто размерът и теглото са колкото на алебарда (не мога да си намеря книгата, за да дам конкретните цифри) и изискват минимална сила за ползване и ТД като за алебарда.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт дек 02, 2008 12:33 pm

Допълнение към бойна коса - оръжието, поради самото си предназначение и начин на изработване (таен, предаван между ковачите от баща на син/зет), е така изработено, че самото то се влияе слабо от магия. Магическите щитове го спират естествено, но магии като телекинеза, острие на ада, кръвопиец, корозия и прочие дебъфове и бъфове, които могат да се правят на самото оръжие не му влияят. В самата му същност е заложен отказа както от жилото, така и от меда на магията.

Пак напомням, че оръжието се взима само с/чрез куест.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт дек 02, 2008 6:30 pm

Освен, че няма щета е перфектно измислено. Адмирации за слънцето :) Смятам дори, че за това оръжие Бат'Гойко би трябвало да измисли нов клас(Коси) и аз мога да дам предложения(още 1-2) оръжия от този клас. :)
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 04, 2008 5:14 pm

Бих казал, че е напълно ОК да се забрани позването й с една ръка, тъй като е твърде сложно да се балансира така.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори