Епични оръжия

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 04, 2008 5:48 pm

Не мисля, че е по сложно отколкото да балансираш алебарда или дуръчен чук :P

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 04, 2008 5:50 pm

По-сложно е, заради кривата дръжка. Много по-сложно се намира баланс при такава несиметрична дръжка.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 04, 2008 5:51 pm

Хех, вярно, но ми се струва странно да мога да размахвам алебарда с една ръка, но не и коса...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет дек 04, 2008 6:44 pm

Въх.... искам да видя съществото, което може да се разхожда с алебарда или бойна коса във всяка ръка... това прави сила от 27 - 30 или нещо такова.... Но да, съгласен съм категорично с Батугой - алебардата, двуръчната брадва, двуръчния чук, обсъждания в момента тежък двуръчен меч - в идеята за тези оръжия има нещо, което което ги прави непълноценни при използване с една ръка...
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет дек 04, 2008 8:10 pm

30 ниво гигтант с Бързо развитие 12 може и да го постигне.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет дек 04, 2008 10:44 pm

Ти сигурно се шегуваш!
Какъв 30-ти левъл гигант с БР на 12?
Аз съм виждал елф, развиван ниво по ниво в реална игра при наистина стиснат разказвач който се разхождаше с 15 сила (освен войн имаше и борба) и докопан със зъби и нокти предмет, който му даваше +2 към Си.

Щях да падна под масата, когато играчът заяви, че смята - ако героят му оцелее още едно, две приключения - да издрапа от някъде уроци по БЕНО (макар че тогава СУ то тепърва се дискутираше във форума), после да доразвие умението и да се превоъръжи с алебарда!!

Елф на 12 -13 то ниво с алебарда.... ти ми говориш за гигант на 30-то... стига бе! :wink: На люде като Озирис или Кид трябва да се забрани качването на герой над 11/максимум 12 левъл!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет дек 05, 2008 12:02 am

Защо да се забранява качването на ниво, на Киди му стига да забраниш да играе с маг :P
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет дек 05, 2008 1:53 am

Ако са успели трябва или да са имали много време или разказвача да не е бил толкова стиснат... е сега ако са играли усилено една година вярвам... Абе това единствения магически предмет ли му е на тоя?
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет дек 05, 2008 3:27 am

Според мен е толкова за класа на брадвите, колкото и алебардата. Т.е., като се замисля, особено покрай БЕНО и БЕБО, копията и тоягите трудно стоят в един клас, но при условие, че са заедно, косата би трябвало да е към тях.
シャマョツィ

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет дек 05, 2008 8:48 am

А защо не се разделят и какво по дяволите е БЕБО или БЕНО
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет дек 05, 2008 10:03 am

Аз говоря за алебарда във всяка ръка, което изисква повечко сила от една алебарда, въпреки че не бях забелязал, че стоманена изисква само 24, така че и към десето-дванайсто ниво гигант ще стане.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет яну 15, 2009 7:41 pm

Камите на Норинел

Противно на повечето изключителни оръжия, камите на Норинел не са обвити в тайнственост, а просто уникален продукт, който се произвежда в единични бройки и по своята същност представлява оръжие, дарявано за заслуги - на отличили се атлети, поети, учени, а понякога..... и на войни.
В наистина редки случай с него може да бъде награден дори не-елф, ако е извършил наистина нечувани подвизи в полза на Вечната Гора или целия Свят, като в този случай церемонията се извършва в Сакраминел. Има случай обаче, в които самите наградени с него елфи са го преотстъпвали на свои приятели от други раси в знак на призателност, приятелство или възхищение пред делата или творбите им. Последното естествено е възможно като постъпка само от светли елфи, но това е друга история...

Разбира се, като всяко оръжие, то може да бъде загубено или отнето със сила, дори да попадне в лоши ръце - това обаче не го прави по-малко ценно и изключително като вещ и инструмент за.. оцеляване.

Описание: Представлява дръжка с дължина два човешки юмрука, тоест двадесет сантимерта, от двата края на която излизат остриета, дълги по двадесет сантиметра. Остриетата имат леко загатнат, зигзаговиден профил - тоест режещите ръбове действат малко на принципа на триона, и са със широчината на обикновен кинжал. Съществуват вариации със и без гардове, които - когато са в начилност - са малки и служат основно за предпазване от приплъзване на вражеското острие към пръстите.
Материалът, от който е направена всяка двойновърха кама, е митрил и някакъв черен метал, чийто произход се пази Норинелските майстори оръжейници в тайна. Съответно едното острие е сребристо, а другото тъмно, а дръжката представлява преплитане на двата материала, при който се получават спираловидни и растителни мотиви. От самата дръжка, към остриетата украсата продължава, като върху сребристото острие има същия тип растителни и спираловидни мотиви, направени от черен метал, а в обратната посока - съответно митрилени инкрустаций в черното острие.
Ножницата за тези оръжия представлява две прилепени, кожени или метални ленти, затворена в двата си края. От едната си страна, по цялата дължина има отвор, през който се пъха острието, като по средата ножництаа е изрязана, така че дръжката на оръжието да може да се обхване и то да се издърпа/постави.

Камите на Норинел ( клас фехтувални, тип: кинжал)
Статистики:
Атака: Пр: Ин
ТД за атака: 5 ТД (може да се използва и с две ръце, при което +1 ТД и +1 Зар)
Щета - 4 зара пробивна щета, заради майсторски, вълнообразно заточените режещи ръбове) + 8 точки твърда щета към вид прободна + 2 зара от елемента Мрак, нанасяни с бялото острие или 2 зара от елемента Светлина, нанасяни с черното острие. Ясно е, че няма как наведнъж да прободеш някого и с двете остриета
Размер и МР 50 - 60 см, но заради конструкцията си, при атака неговия МР е 1-ца.
Обсег: 1,5 м
Тегло: 2,5 кг.
Минимална сила за ползване: 3 Си за ползване с 1 ръка, 2 Си за ползване с две ръце
Цена: Няма! Обикновенно се подарява за заслуги (разбирай за куест), намира се на труднодостъпни места или се спечелва в битка. Ако случайно бъде засечен в ръцете на някой богаташ, най-вероятно последният е колекционер, който се е изръсил с годишната си печалба за него и просто не го продава.

СА:
1 Метателно
2 Пренебрегване
3 Блокада, Контриране
4 Разпаряне, Пронизване
5 Прицелване
6 Откланяне

Материали:
Митрил и черен метал.

Допълнителни Бележки:
1. Оръжието е неразрушимо.
2. Носенето на оръжието в продължение на ден създава връзка между него и държателя му, поради която то може да се връща при него, преодолявайки кратки разстояния - равни или по-малки от 2хИН на държателя на оръжието, измерено в метри Връщането винаги е мигновенно действие и се извършва за по 1ТД следващите пъти. За всяко връщане се заплаща мана в размер на разстоянието в метри.
3. Поради прекрасната си балансираност, оръжието има качеството метателно дори ако го използва боец, който няма специализация във фехтувални и не може да направи СА Метателно. Тоест прави пълната си щета при мятане, с изключение на точките демидж от Ин/2.
Последна промяна от cherno_slance на пет яну 23, 2009 1:58 pm, променено общо 2 пъти.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 16, 2009 10:45 am

Да разбирам ли че това чудо прави 8 зара + ИН/2 чиста щета? При показателти за добра атака от нужен интелект 12 това ще рече 8+6 или системно 10 зара щета? Слънце, аз над 8-мо ниво не съм играл и предполагам тия ножки ще са подходящи за героите на къртача дето имаха 230ТД, та по лесна да свалят богове с тез неща, ама като ги даваш такива на играчите си не реви после, че рушели системата.

Все пак ще се радвам да разбера каква задача си дал на геройте та да залужат това не особено епично самовъзтановяващо се оръжие, което удря по лошо то две алеберди във всяка ръка.

И само една поправка, за това дето си писъл че възтановява 8 устойчивост. Предполагем че говориш за 8 цялост. Друг е въпроса че при 32 устойчивост на материала и това че е оръжие въпросното трябва да се нарани за накуп за 64, че да загуби 1-ца цялост. 10 Еденици цялост пък отговарят за 1 повреда, тъй че направо да го беше писъл неразрошимо и низтъпимо освен в случай на хвърляне връзнего поредица от чукове на боговете (само тази магия прави такава щета, че да надхвърли 64 с един удар) или хвърляне в кратера на действащ вулкан (май имаше един във Източния Съюз), което няма да я нарани, но поне ще я направи недостъпна за ползване от повечето смъртни.

пп. Това дето го каза, че търговец нямало да я продава веднага в ума ми изниква образа на обран или заклан търговец... (; Все пак кажи повече за задачката от която се получава това чудо на ковашко-магическо-елфическо-изкуство.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет яну 16, 2009 12:36 pm

Да съм го давал на играчи? Трябва ли да си дал на някого въпросното епично оръжие, за да го публикуваш тук? Явно съм в жестоко заблуждение, защото мислех, че е обратното - първо се обсъжда и после, евентуално, може да се даде като награда за куест и т.н.

П.П. Ако в мое приключение заколиш богаташ, истински богаташ и му обереш безценна и уникална вещ, за да си я носиш по теб.... няма да й се радваш дълго. Да я вземеш за продан също е малоумие, защото убитият със сигурност има роднини, наследници, приятели и дори врагове, а ти трябва да показваш вещта не по бойните полета, а на разни други търговци. Тоест има и по-безболезнени начини за самоубийство (макар че всъщност двойка високоплатени убийци, всеки от тях на 12-ти левъл, не причиняват абсолютно никакво страдание на жертвата - смъртта се причинява бързо и милостиво).

И да - не оръжията чупят системата, а магията. То не е телепорти, минаване през стени, масови и единични поразяващи магии, бъфове, дебъфове, че и етерни ветрове и прочие. Дори с две такива оръжия и по още едно на краката, и ако ще да си три пъти пъти по 8ми левъл, пак не можеш да минеш сам или с още двама, трима приятелчета през елитната гвардия на богат лорд, ако сте чисти войни или стрелци. Малката, но комплектована военна машина ще ви смаже.
А магьосникът на 10 левъл може просто да ги изпари, изпържи с разклоняващи се светкавици или да мине директно през страничната, дебела метър каменна стена.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт яну 20, 2009 6:32 pm

оръжието е пипнато - демиджът му е оправен, махната е и едната от специалните атаки (по точно финтът)
Опростен е и мотива с неразрушимостта - просто е такова.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 20, 2009 9:45 pm

Айде пак аз на гърнето похлупак:
Щета - 4 зара ...+ 8...+ 2 зара Мрак, нанасяни с бялото острие или 2 зара от елемента Светлина, нанасяни с черното острие. Ясно е, че няма как наведнъж да прободеш някого и с двете остриета

Забележка към получерния текст - специалист с две оръжия точно това му е целта да ръгне едновременно и с двете остриета, което поразжда интересен казус:
Щетата на едното острие ли е 4+8+2 или на двете общо, сиреч едното нанася 2+4+2 и другото толкова.
При втория вариянт камите придобиват още повече ритуалност, което според мен си е хубаво.

Тегло: 2,5 кг. по или общо?

Минимална сила за ползване: 3 Си за ползване с 1 ръка, 2 Си за ползване с две ръце - това защо ти е? В смисъл най слабия показател за сила е 4 ако не беше и 5 дори. Всъщност ако го удряме на буквализъм... 3 сила дава 3*3/5=2 кг допустимо тегло - с други думи тия ками въобще няма да може да ги носи човека дето има такава сила.

Задача за придобиване: каква ще е таязаслуга? Кое чудовище го изпуска като го бастисаш? Какъв е смисъла да го видим в търговец който не го продава и неможем да го окрадем или убием?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт яну 20, 2009 10:48 pm

Еми аз доколкото го разбирам Слънцето, това представлява "двоен" кинжал - реже както "от горе", така и "от долу", а не два кинжала по отделно. Та затова не можеш да го ръгнеш и с Мрачното, и със Светлото острие.

Иначе, не знам - сигурно като убиеш Соба в някое от преражданията му + някое от 6те деца на Ахра-Ман си минал кастинга за участие. После участваш в най-различни геройства (затриването на цели гигантски племена и т.н.), като елфите гласуват с СМС-и за това кой да получи балистата дигизирана като кама ;) .

Не, сериозно, като епично оръжие не би следвало да имаме забележки по отношение на "баланс". Но не съм виждал герои, които да са достатъчно високо ниво, на които мога да го дам. Може би за да не стане еквивалент на атомна бомба в Магландиум, да стане още малко по-слабичка? Например твърдата щета да стане 4, магическата да стане твърдо 2, като така пак имаш оръжие, което при пълна специализация в класа прави около 7зара щета, като можеш да се Прицелиш, да го Метнеш на повече от 30 метра, Пренебрегвайки нечия броня, то да се върне тъкмо за атаката на твоя противник, ти да я Блокираш, Отклониш, Контрираш, като за 1ТД повече му нанасяш 8зара щета, като се Прицелваш наново, пак го Пренебрегваш, Разпарваш и Пронизваш.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт яну 20, 2009 11:48 pm

Всъщност не е зле епичните оръжия да са именно еквивалент на атомна бомба, но само в конкретни ситуации. Щета от 4+2 зара, че и още 8 е някак си много безусловно силно - няма я тръпката. Чели сме в книги, гледали сме във филми за ритуални оръжия, но тяхната сила е именно в конкретна ситуация - камата на Бог Х е изкована, зада убие Бог У, ама иначе си е съвсем обикновен, даже е леко по-тежка и неудобна, а и има нколко специални рубина, за които биха те заклали с удоволствие.
Епичното оръжие не е просто яко, то трябва да е интересно. Да усещаш духа му. Да искаш да видиш силата му и когато го направиш да се изкефиш истински. Казвал съм го и преди, може и да е било в тази тема: Давал съм в сесия меч, който нанася 3 зара щета. Никой в групата не знаеше каква му е екстрата, но поради вида му знаеха, че е специален (всъщност екстрата беше, че при три еднакви зара за щета убива, независимо от ЖТ на опонента). Това е доста силен артефакт, особено ако успее умението му да се задейства в бой с дракон, нали!? Ама иначе е и доста безполезен за бой с пълчища гамбодури... Съгласни сте, предполагам.
Сигурен съм, че можете да измисляте интересни оръжия без да се осланяте само на щетите им!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 20, 2009 11:59 pm

Бат гойко в същата тема преди една две страници имаше чук който пуска едновременно чука на бога и армагедон + щета по 400, само ако е пълнолуние и тогава го оплюха човека, саго ти предлагаш същото, ама налричаш специалното му нещо на оръжието атомна бомба (; предполагм е някакво архаично средство за подравняване на терени това, щото в магландиум не се споменава... та да видя теб дали ще те оплюят (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср яну 21, 2009 12:10 am

Не си спомням дали съм чел за чука, който нанася 400 и Армагедон и т.н., но предполагам ч ебил оплют, именно защото има информация колко нанася. А аз просто определям, че мечът убива, без да казвам колко щета нанася. Всъщност при 3 зара е доста лесно да се паднат три еднакви, така че ако това качество с прикача на по-могъщи оръжия, то спокойно си се скалира - епична алебарда с акчество "уийствен удар" (при 9 еднакви зара, хм... звучи доста по-сле от оня меч с 3 зара щета - нали?)
Всъщност биха могли да се добавят всякакви условия за епичните оръжия:

1) Оръжие, което нанася 2 зара щета, но ако те са еднакви оставя опонента на толкова ЖТ, колкото е показателя за щета на единия от тях (при 5:5 го оставя на5)
2) Меч, който нанася един зар щета, но ако нанесе чиста щета (ненамалена от бронята) с резултат на зара 6, отнема 1/2 от настоящите ЖТ на опонента (преди да нанесе 6 си щета, че да може и да го убие, ако е на под 13)
3) Меч, който нанася 1 зар щета, но ако нанесе чиста щета (ненамалена от бронята) с резултат на зара 6 и ако опонентът е на по-малко от половината си ЖТ го убива (Хм, това май добре се връзва с предходния, особено за убиване на дракони, нали?)
4)...сещайте се нататък за подходящи велики и епични оръжия, които в 5 от 6 удара са пълен боклук, но пък всеки авантюрист дава мило и драго да ги притежава.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 21, 2009 11:38 am

Сещам се аз веднага как са го спечелили героите като са си затрили 1/2 от партито докато го измъкнат от мъртвата хватка на гоблина дето ги е изпозаклал. Някъде се казваше, като се прави нещо да се погледне и от другата страна, какво ще стане ако героите се изправят срещу притежател на такова умение/оръжие?

За мене лично, а и май съм го казвал епичното оръжие това което има нещо повече от другете и то не повече зарове за щета, а повече история. Меча на Дендал дори не е балансиран читаво но въпросния герой е свикнал с тежестта му и затова колби и беси с него, главно коли (;.

Иначе описаните от Бат гойко джеджавки са хубави ама действат на тотален хаус принцип, все едно се реликви от тъмния бог или от Шами (бога шут и шегаджия).

Ако не ме домързи ще изровя всичките предложения дето стават да ги пусна начисто.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет яну 22, 2009 11:51 am

Четете, бе хора! Изрично съм описал, че двете остриета имат обща дръжка!

Мда, в случая съм съгласен с Вилорп - описаните варианти пак са начин да се даде голям демидж, но обвързан с доза късмет или вероятност.
Всъщност дискусията е донякъде въпрос и на разминаване - покрай моя акъл и другите водещи в групичката започнаха да водят силно социални приключения. В последното приключение на Росен ни беше позволено да си направим математически изчислени герои на 26 левъл, които по история бяха задължени да имат войнски СУ-та, но нито един път не влязоха системно в битка. Всъщност предварително ни се каза, че няма да има битки - ако накой навлек ти се навре между шамарите, просто описваш как го пребиваш сопред уменията си. Но ако ти се навреш между шамарите на местната власт, разказвачът описва как идват двайсет парчета десети левъл с копия+щитове, плюс още десет стрелци и те пребиват.
Примерно моят герой, който се разхождаше с двуръчно оръжие и прочие, нито един път не си извади оръжието - ходи из града, разговаря с ниповете и другите герой, взе два урока за ковач, защото го кефи като цивилна професия и се държи леко снизходително с цивилните. Понеже бях чужденец и имах нещо като печат, даден от важна клечка, веднъж го показах на не когото трябва и след любезна молба, се наложи да го предам доброволно. Не че избора да се опънеш и заколиш важен човек насред улицата изобщо е избор... Левелите не могат да те спасят от последиците.
.... Предполагам, че други играчи биха избягали с прозявки или писъци от подобна игра, но всичко е въпрос на вкус.

П.П. Това се опитвам да обясня - вътреигрово, когато видиш същество с кама от Норинел, последното нещо, което можеш да очакваш от него, е да използва оръжието, за да те нападне безпричинно. В смисъл, големия демидж, и разнообразието от бойни похвати (СА), които можеш да правиш с него, качеството на изработката и очевидно безумната му цена, изчислена в пари (ако изобщо можеш да купиш такова нещо с пари) - всичко това има една цел - социален статус. Това са като онези пистолети, изработени в единични бройки от фолфрамова сплав, с които се награждават разни генерали и прочие. Такъв пистолет очевидно е по-добър от масово произвежданите, по-точен е, дулото не се разширява след първите няколко изстрела и позволява добна начална скорост на излитащия куршум - което освен точност, дава и по-голяма поразяваща мощ.
Въпреки това подобни оръжия не се дават на най-добрите стрелци, а от една важна клечка на друга такава. Защото са символ на статус.
Като го има и другото - не скачат, за да ти вземат камата, защото.... носиш камата! Имаше подобен момент в първата книга от колелото на времето, където на героя му се размина мелето, защото носеше меч с изображение на чапла на дръжката.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 22, 2009 2:15 pm

„Да бъдат трижди проклети хората и нека повелителите затрият семето им...”
из изказване на Елянондрел Трети, виден хомофоб във връзка с опорочаването и „почовечаването” на идеята за Камите на Нориел.


Камите на Норинел - почовечен вариянт

Противно на повечето изключителни оръжия, Камите на Норинел не са просто уникален продукт, който се произвежда в единични бройки и по своята същност представляват оръжия, а и символ на геополитиката в Магландиум. Даряват се само на виши управници и ръководители на гилдии, а понякога..... и на заслужили представители на простолюдието, ако е извършил наистина нечувани подвизи в полза на Централния Съюз или целия Свят, като в този случай церемонията се извършва в Мидена. Не е известен случай в които наградени с него да са го преотстъпвали на свои приятели (лихварите не се броят).

Разбира се, като всяко оръжие, то може да бъде загубено или отнето със сила, дори да попадне в лоши ръце (споменахме ли лихаварите?) - това обаче не го прави по-малко ценно и изключително като вещ и инструмент за.. оцеляване (главно във висшето общество).

Описание: Представляват две ками с дръжки с дължина почти два човешки юмрука, тоест петнадесет сантимерта, с остриета дълги по тридесет сантиметра. Остриетата имат добре изразен, зигзаговиден профил - тоест режещите ръбове действат малко на принципа на триона, и са със широчината на обикновен кинжал. Гардове са малки и служат основно за предпазване от приплъзване на вражеското острие към пръстите.
Материалът, от който е направена всяка кама, е митрил и някакъв адамантиум (предполага се че изделията давани на не висшестоящи се изработват от сребро и бронз). Съответно едното острие е сребристо, а другото тъмно, а дръжката представлява прекрасно обработена кост с инкрестации с двата материала, при който се получават спираловидни и растителни мотиви. От самата дръжка, към остриетата украсата продължава, като върху сребристото острие има същия тип растителни и спираловидни мотиви, направени от черен метал, а другата - съответно „митрилени” инкрустаций в черното острие.
Ножниците на тези оръжия са богато инкрустирани със злато и драгоценни камъни (месинг и стъкло за не толкова представителните), кожени или метални. Освен това се подаряват във махагонова кутия тапицирана са кадифе. Като самата кутия съща е инкрустирана и е с тематична за получателя си дърворезба. Изработена е така че да може да се поставя на достатъчно видно място разтварена за да показва съдържанието си.


Камите на Норинел ( клас фехтувални, тип: кинжал)

Статистики:
Атака: Пр: Ин
ТД за атака: 5 ТД
Щета - х 2 зара пробивна щета, +6 заради майсторски, вълнообразно заточените режещи ръбове
Размер и МР: 45 см, МР 1
Обсег: 1,5 м
Тегло: 2,5-3 кг. (материала не се щади)
Минимална сила за ползване: 9 Си за ползване с 1 ръка
Цена: оригиналните се изкупуват от лихварите ат закъсалите собственици на 2/3 от цената на материала, другите могат да се изкупят на двойна цена спрямо тази на обикновен сребърен кинжал.
Ако случайно някой лихвар реши да ви ги продаде ще е на цена между 3 и 5 пъти по-висока спрямо тази на която ги е закупил.

СА:
1 Метателно
2 Пренебрегване
3 Пронизване
4 Разпаряне
5 Откланяне

Материали:
Митрил и адамантии респективно сребро и бронз

Допълнителни Бележки:
1. Оръжието е с устойчивост +1 спрямо стандартната за материала
2. Носенето на оръжието в продължение на ден създава връзка между него и държателя му, поради която то може да се връща при него, преодолявайки кратки разстояния - равни или по-малки сумата която е склонен да похарчи за това държателя на оръжието, измерено в сребърници. Връщането винаги е мигновенно действие и се извършва за по 2ТД (колкото отнема предаването то ръка в ръка).
3. Поради прекрасната си балансираност, оръжията имат качеството метателно дори ако го използва боец, който няма специализация във фехтувални и не може да направи СА Метателно. Тоест прави пълната си щета при успешно мятане.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет яну 22, 2009 7:44 pm

Честито, братко, туко що даде статистики на епично оръжие, които са по-ниски на стандартно оръжие, направено от добър ковач.
Обяснявам веднага:
Стандартен нож, качен на 3 кг, ще прави зар повече от кама, тежаща около килограм. Ковач на 12 при средни зарове 10-ка успех 4 при обработка на адамантий.
Тоест, ще имаме направена по система кама, която прави 3 зара щета +4 и е с устойчивотс 20, щото е от адамайнтий. Освен това цената му е ще е по материал адамантий, а не сребро.

Не на последно място - в така предложения от теб вариант епичното оръжие има една СА по-малко от стандартния нож.

Това на мен ми напомня идеята за студен чай, бърза закуска, която чакаш да пристигне по бавен сервитьор и прочие.

П.П. Айде стига - на който не му харесва предмета, както съм го направил с поправката, да не го раздава.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет яну 22, 2009 10:50 pm

Това за ковача показва, че или Вилорп се е олял с материалите, които не се щадят, или ти не разбираш конкретните правила, или те са бъгави в случая. Нямам книга, за съжаление, не знам кое от двете е.

Разказите как сте били играли в групичката си почти не го разбрах. Например не ми стана ясно защо въобще играете със система, ама това е тема на друг разговор. Във всеки случай камите на Норинел не просто гарантират на притежателите си че няма да ги атакуват/ще умрат млади заради липса на здрав сън, но и ако всички наградени с такова нещо отидат на дипломатическа мисия при джуджетата, искайки тръбопроводи до елфическата столица, по които да тече адамантий, джуджетата ще отговорят "А колко да се договорим да ви плащаме за услугата?". Сегашните ками са по-добри от арбалет и алебарда взети заедно и цялата градска стража на Крим не би се справила с някой награден, който е решил да им се качва на главата.

И да отбележа - има много голяма разлика между "епично оръжие" и "оръжие за масово унищожение". Вилорп преди време е бил поствал няколко от първия тип, докато това, за което той говореше преди два-три поста (навярно е оръжието на Григор, дискусиите за което са отдавна изтрити) спада към второто. Както и оръжието, искано от Черното слънце, което в много отношения е много по-добро от снайпер със заглушител.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет яну 23, 2009 10:24 am

Vilorp написа:2. Носенето на оръжието в продължение на ден създава връзка между него и държателя му, поради която то може да се връща при него, преодолявайки кратки разстояния - равни или по-малки сумата която е склонен да похарчи за това държателя на оръжието, измерено в сребърници. Връщането винаги е мигновенно действие и се извършва за по 2ТД (колкото отнема предаването то ръка в ръка).
Първо за умение на ЕЛФИЧЕСКО оръжие, което се влияе от... цената му. Да кажа, че това е толкова не намясто, че направо е смешно. Наистина, Вилорп, умение спрямо цената? Колко повече може да вземеш от компютърните боклуци, които се считат за RPG? Второто е че оръжието е ЕЛФИЧЕСКО, а сещаш ли се, че елфите не са познавали парите преди да дойдат хората... Някой в началото на поста си обвиняваше хората, че създавали човешка представа за оржието... А да - ти.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 23, 2009 12:39 pm

За да няма обидени и за да си почешашам самочувствието първо ще се самоцитирам после се обясня:
„Да бъдат трижди проклети хората и нека повелителите затрият семето им...”
из изказване на Елянондрел Трети, виден хомофоб във връзка с опорочаването и „почовечаването” на идеята за Камите на Нориел.

Камите на Норинел - почовечен вариянт
Сиреч хората са подочули за тая работа и са го претворили по свой си начин - не е първия нито последния път който те правят това с елфическите традиции. Почовечения вариянт е по достъпен и не е чак толкова добър.

Към Слънцето (звучи все едно съм жрец на Орим (; ) - На мен оригиналния вариdнт, след като направи корекции ми харесва. Единственото което му липсва е един два примера за „велики дела” направени в полза на Вечната Гора и/или на Света. Допълни това и е готово.
Малко в страни от темата - в кололото чаплата на дръжката означава майстор на меча. Такъв меч се дава сама на майстори и може да се отнеме само от по-добър майстор.
пп. И сложи мана за връщането на оръжието в ръката на притежателя.


Щети и материали:
щетите които съм описал са 2+6 или 4 зара щетите, който е сметнал Сланцето са 3+4 или 4 зара +1. Има се предвид че не са по добри от обикновено оръжие но много по-скъпи, все пак е... думата дори не е ритуално оръжие.

За Айн:
Vilorp написа:
2. Носенето на оръжието в продължение на ден създава връзка между него и държателя му, поради която то може да се връща при него, преодолявайки кратки разстояния - равни или по-малки сумата която е склонен да похарчи за това държателя на оръжието, измерено в сребърници. Връщането винаги е мигновенно действие и се извършва за по 2ТД (колкото отнема предаването то ръка в ръка).

Да се чете като:Като го метне и го затрие трябва да плати на някой да му го донесе, защото друг начин няма (не броим притежателя сам да отиде да го вдигне). В това НЕ елфическо оръжия НЯМА нищо магическо. Горния текст трябваше да иронизира почти същото описания дадено за елфическите ками на нориел. - майтап да става. (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет яну 23, 2009 12:49 pm

Предложението за плащане с мана за връщане на оръжието е много на място, Вилорп, и го приемам веднага. Ще го включа към коригирания вариант на оръжието. Също така ще изтрия първоначалния вариант, за да не става разминаване.
Колкото за пример за даване на оръжето по заслуги - ще имате цял малък разказ.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 23, 2009 12:57 pm

Ето това да се чува! Епично оръжие с разказ за това как е станало епично си е направо бонус към статистиките! Очакваме! Блъскам ли излишно много възклицателни!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет яну 23, 2009 2:20 pm

По съвет на горния, с оглед на това, че (1) въпросните ками са създавани за кампания, в която градската стража са 10+ ниво и (2) в една много стара (и май вече изтрита тема) Арагорн или Конан на шега бе определен като 16. ниво, то предлагам като вариант на същата кама, но за кампании, където съществата са с по няколко нива по-малко, такава кама на Норинел, която да се различава по следното от "по-силния" си вариант:
-щета - 3зара сечаща + 3 прободна + зар мрак/светлина, който зар не се добавя, ако оръжието попадне в бронята (което е с една идея по-яко от ятаган по отношение на щета)
-оръжието се връща за 3ТД (за да не бъде по-бързо, в допълнение на по-яко, от елфическите лъкове и джуджешките арбалети)
-пак може да се ползва с две ръце (за разлика от обикновения кинжал), но правилата са стандартни (+1ТД за атака, позволява +4БЩ)

По този начин, оръжието си остава епично (за някои поне), като описанието (и евентуалните разкази за заслуги, които си заслужават оръжието) пак си пасва, като дори някой да се осмели да се изправи срещу притежател на такава кама, успее да го надвие и му вземе камата, същият някой няма да се осмели да покаже камата, защото, тъй да се каже, ще получи и останалите ками на куп ;) .
シャマョツィ

Отговори