Мелези

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мелези

Мнение от RandAlTor » пон фев 05, 2007 10:25 pm

Хора, някой от вас да има идея как се прави герой смесица между 2 раси, защото съм спорил на тази тема 15 минути и не съм стигал до решение на спора. Главното ми запитване е как да се определят показателите на герой мелез- дали средно аритметично или чрез хвърляне на зарове като ако се хвърли четно се взима под влияние показателя с повече точки на определената раса, а при хвърляне на нечетно- обратнот.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон фев 05, 2007 11:38 pm

Давам ти официалния и още ДВА мои варианта:

Официален (някъде от БатГойко е пускан, по-късно ще го изровя ;) ако го намеря.

Хвърляш зар (четно/нечетно) и по случаен принцип се определят кои показатели от коя раса се взимат:
Пример Полу-елф (четно -елф, нечетно -човек)
Сила пада се 3 - човешка
Ловкост пада се 1 - човешка.
Интелект - пада се 2 - елф

и т.н. на подобен принцип и с Специалните способности, където нямаш достатъчен брой ползваш има-няма (примерно ако е човек-джудже за минуса към плуване и езда, можеш да ползваш четно -има нечетно -няма)

Първи мой вариант:
Взимат се усреднени статове, всички бонуси и минуси на двете раси абе все средно.

Втори вариант, еднакъв с първия - но не се хвърлят зарове, а се разбирате помеждуси.

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » вт фев 06, 2007 1:27 pm

тенкс за помощта :D

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт фев 06, 2007 3:37 pm

Официална версия на форумците ;), може да я изровите от нейде.

„Щом си толкова убеден във възможностите си да играеш полураса, взимаш най-ниските показатели от двете раси и ползваш само общите расови особенности, ако няма такива и мелеза не разполага с тях. Освен това в случая на елфо-човек - ефите те мразят, щот имаш човешка кръв, хората те мразят щот имаш елфска, тъй де героя ти.“
Дописка: Метни 3 зара, при АУ 6 можеш да ползваш 6 избрани расови особенности или максимални показателя, при 5 - 5 при 4 - 4 при 2 - 2, това е за да не се чустваш съвсем прецакан.

От друга страна ако искаш да играеш супер герой, не ти трябва мелез направи си го такъв какъвто желаеш, но злите езици твърдят, че когато ползваш чиитове в играта се губи голяма част от очарованието й.

Поздрави!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » вт фев 06, 2007 11:02 pm

аз пък смятам че е най- добре на цената на 2 ниски показателя да се взима по 1 висок. Например- елфо- гигант ще притежава
виталност- 1
жизненост- 30
сила- 8 макс 22
ловкост- 4 макс 13
интелект- 3 макс 12
прецизност- 6 макс 17
издръжливост- 5 макс 10

скорост- 14
МЗ- 1

поносимост на алкохол- +1
обоняние- 2
катерене- +1

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср фев 07, 2007 12:22 am

По едно време и аз бях мислил някаква "система" за определяне на мелезките показатели, ще се опитам да си я припомня. Най-"официалното" мнение на батГойко всъщност е (ако правилно си спомням) "Расите в Магландиум по правило не се смесват". Ако някой тръгне да се надъхва от Горунар (знам колко много мен ме изкефи), може да е сигурен, че той (Горунар) почти гарантирано е единственият "мелез" на континента в момента, може би от няколко поколения насам. Иначе, измислянето на удачно системно решение за "мелези" може да е полезно при използване на системата в други по не-шовинистични светове.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » нед апр 01, 2007 2:52 pm

А как става смесица между три раси :) :) :)

КОйто се пита как е възможно, ами нали Магландиум е континент на магия и вълшебство.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед апр 01, 2007 3:08 pm

А как става смесица между три раси
Подушвам някакъв химеризъм тука.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед апр 01, 2007 3:09 pm

Хъм... за сега се сещам само за вариант човек, гигант и елф... ама къва вечер ще имат заедно не ми е ясно :)

Не, аре, полу-елфи и т.н. мога да го приема, ама вече че и полу-ефл, че и четвърт-гигант.. мисля, че прекалявате. Ако ламтите за статистики - разберете се с ГМто си и директно си вземето 6-20 за всяка, и 6-12 за Издръжливост. А иначе... мисля, че ако сте достатъчно вгълбени играчи, че да можете да разиграете мелез... ами, тогава пък нямаше да питате тука :Р

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон апр 02, 2007 7:59 pm

MoSKaU написа:А как става смесица между три раси :) :) :)
Значи събират се една елфка, гигант и човек и цяла нощ напъват елфаната. Пък тя, ако издържи после ще казва, че елфчето има 2-ма бащи едновременно! Горунар таковата да яде.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон апр 02, 2007 8:11 pm

Бе той Горунар да те чуе :twisted: , ти друга песен ще запееш, ама ... :evil:
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт апр 03, 2007 10:00 pm

В Ла Минор? :lol:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 12:16 am

Предполагам, че може да има следната система. Зарът има 6 числа, нали така...като се делне на 3 се получават по две числа. Тогава тези шест числа се делят по две числа на раса, като редът на расите идва по начина по който те са представени в първата книга на Меч и Магия. Например:

Ако смесицата е от гигант, елф, и човек (Гущерите малко трудно ще се смесват с други раси :wink: ) тогава числата на зарчето биха следвали така:
1,2-харектеристиката на човека
3,4-елфическите показатели
5,6-гигантските такива.

Струва ми се справедливо.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 12:45 pm

струва ми се безсмислено да се обсъжда... :roll:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 04, 2007 3:34 pm

Едновремено смесване на няколко раси е невъзможно, би следвало да става последователно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 04, 2007 3:40 pm

Като искате мелез получавате най нисикте стойности на родителите си и расовото умение на доминиращия ген или най-високите показалатели и пълната липса на расови умения.
А иначе само гущер невиждам как ще зъбаркаш ;), и торол, ама тролине са само в ограничени кампании ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 6:21 pm

Едновремено смесване на няколко раси е невъзможно, би следвало да става последователно.
Не е лоша идеята...Първо правиш човека-елф и после по същия начин смесваш човека-елф с гиганта...става.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 6:38 pm

В крайна сметка искате да излезе, че хора, елфи, джуджета и гиганти са различни раси, а не различни видове и следователно могат да се кръстосват помежду си? :roll:

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 6:53 pm

Изродихте го тоя свят. :shock:
Мелези не са включени официално, вие горкото същество го изкарахте с родители Полу-елф и полу-гущероид, със Джуджеска кръв, ама вуйчо му е гигант, брат ну полу-гном/третинка Елф/една шеста Скункс... :shock: Що е то ?

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 7:09 pm

Изродихте го тоя свят. :shock:
Може би, ама виж, представи си, че някой учен по-откачен и от Айни направи някакво "таквози" изчадие, че е смесица от 3 раси. Например го сглоби от "чаркуляците" на човек, елф и гигант. Нали тогава трябва да има някаква система по това как ще се наместят частите на тялото.

А и Вилорп, ако приемем идеята за "шашавия" учен за вярна, то тогава може и да се намести някоя опашка на ...ахааам... седалището де.

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » ср апр 04, 2007 7:19 pm

Всъщност аз съм съгласен с Шарки Дог.Никое джудже, например, няма да се смеси с някоя друга раса, а дори това да се случи детето може да излезе недъгъво и неспособно да се движи, па камоли да се бие със злото.

П.П. Имате си 6 раси за какво са ви мелези? :?:
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 7:24 pm

MoSKaU написа:
Изродихте го тоя свят. :shock:
Може би, ама виж, представи си, че някой учен по-откачен и от Айни направи някакво "таквози" изчадие, че е смесица от 3 раси. Например го сглоби от "чаркуляците" на човек, елф и гигант. Нали тогава трябва да има някаква система по това как ще се наместят частите на тялото.

А и Вилорп, ако приемем идеята за "шашавия" учен за вярна, то тогава може и да се намести някоя опашка на ...ахааам... седалището де.
Какъв ще е резултатът от кръстосването на гущери и хора? - Костенурките-нинжда 8)

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 7:56 pm

Fobos написа:
MoSKaU написа:
Изродихте го тоя свят. :shock:
Може би, ама виж, представи си, че някой учен по-откачен и от Айни направи някакво "таквози" изчадие, че е смесица от 3 раси. Например го сглоби от "чаркуляците" на човек, елф и гигант. Нали тогава трябва да има някаква система по това как ще се наместят частите на тялото.

А и Вилорп, ако приемем идеята за "шашавия" учен за вярна, то тогава може и да се намести някоя опашка на ...ахааам... седалището де.
Какъв ще е резултатът от кръстосването на гущери и хора? - Костенурките-нинжда 8)
Не просто хора с много големи...опашки искам да кажа :wink: :wink: :wink:
П.П. Имате си 6 раси за какво са ви мелези? :?:
Ами ако искаш да имаш герой притежаващ Възприемчивост и Жизнен поток едновременно, тогава къде отиваш може би... Според мене няма лошо в това да поработим (а и да си направим фън в крайна сметка), за да направим света на Титания по-богат, детайлизиран и с по-големи възможности.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 8:08 pm

Ами не знам къде отивам... ама искам да имам 12 МЗ , ама без наказанията и много живот.. ама повече от джудже и повечко ловкост, като гущероид, ама да съм красив, като елф. И умен като човек. Корав като джудже. Силен като гигант. Абе направо ще съм нова раса от мулти хора .. имат всички бонуси, без недостатъци... а да и владеят Силата.

Е как ви звучи... приказни мелези. :evil:

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 8:09 pm

Да, направо да се направи нова раса/вид Болубожествени, които да имат само положителните дарби на останалите, но нито една от отрицателните им. Супермен, оле! Магландиум на колене! :roll:

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 8:28 pm

Даааам..Явно не сте ме разбрали-не казвам да се получи най-добрата и безгрешна раса (такива са само боговете), но да се получат нови видове в Магландиум. Може да сте прави да се направят отделни раси, щото верно малко трудно ще навиеш елф да създаде потомство от джудже или обратното. Но примерно полу-елфи (хора и елфи) или дори отделни тройни комбинации (случая с шашавия учен :wink: ) с напълно възможни. Както и да е.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 8:45 pm

Шашавия учен :lol:
Това, биха били някакви изключителни мутации. Първо искам да знам има ли 100% гаранция, че от сношение на човек с елф, ще се получи здраво потомство... Не се пиша голям специалист, ама различните раси нямат ли различно ДНК, различен брой хромозоми. Все едно да искаш да сродиш жена със шимпанзе (Има такива извратени филми, чието коментиране не е тук... )

Тук под раси разбираме ли подобни на човешките раси ... Негър, Европеид, Азиатец, Арабин и т.н. , които каквито и да са са от 1 биологичен вид - Човек, или разбираме различни биологични водове? Защото ако е второто е абсолютно изключено изобщо да има мелези.

Това с лудия учен е добре, като теория, но ако аз бях някой всемогъщ бог, нямаше да оставя някой шемет със странна прическа да ми създава/комбинира раси под носа... това си е божия работа ;)

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 8:56 pm

Ами всички знаем за Горунар...гигант и елф. Защо пък да няма връзка между човек и елфка, например или обратното. Все пак една елфана, много повече би издържала една нощ с човек, отколкото с гигант. В името на Ахра-Ман, че на него сигурно всичко му е гигантско :P :P . Шегата настрана-мисля, че Горунар е достатъчно доказателство, че мелезите са възможни физически, стига родителите да се разберат. А и защо да няма връзка гоблин и елф. При някое нападение, гоблинчето е направило дете на елфката, а доколкото знам в Магландуим няма аборти :wink: . Но също така мисля, че подобни мелеси трябва да са изключителна рядкост и само след допитване с Разказвача да може да се разиграва такъв един индивид.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 9:19 pm

Ооооофффффф.... аман

Мелезите - да възможни са - БатГойко го е казал, значи е така.
Колко често се срещат - МНОГО рядко. ама мнооооооого.

Според мен най-често трябва да се смесват хора и гиганти - това са расите с най-малко предразсъдъци. Тва е. А ако някой иска да играе с полу-божество... ами да не играе аксиом или да играе 156ти левел.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет апр 05, 2007 10:06 am

hameleona написа:Мелезите - да възможни са - БатГойко го е казал, значи е така.
Колко често се срещат - МНОГО рядко. ама мнооооооого.

Според мен най-често трябва да се смесват хора и гиганти - това са расите с най-малко предразсъдъци. Тва е. А ако някой иска да играе с полу-божество... ами да не играе аксиом или да играе 156ти левел.
Съгласен съм с Хамелеона, мелезите са възможни:)! Това не значи, че не са рядко срещани, понеже Магланмдиум е сетинг, в който ксенофобията е една много реална сила, за разлика от Забравените Кралства например.
Най-вероятно обаче ми се струва да се смесват елфи и хора, просто поради наличието на пътуващи елфи и елфани:), които се възползват от липсата на контрол от страна на старейшините си:). А като добавим, че елфите и хората традиционно имат най-близки представи за красота, можете да се досетите какви възможности се откриват:)!
Ако обаче някой седне да прочете описанието на гущерите, може да се сетите, че смесването им с други раси по нормален път е практически невъзможно, не искам да коментирам как би изглеждал самият процес или потомството:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори