Телепатия

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб ное 03, 2007 1:35 am

Нека и аз да се включа...не мисля,че телепатията е нещо толкова-майнд контролиращо,телепатията е разчитане на чужди мисли и комуникиране чрез ума,това не бива да е СУ,просто е твърде трудно/да,видях там предложения за да бъде научавано само с учители,ама нали и те трябва да са го научили от някъде./Не всеки може да плати там 10ТР/или колкото бяха :lol: /и хоп-вече контролираш ума на създанието.Смятам,че от тая работа ще стане отлична магия на реда!Даже в темата с Висшите Школи,като го оформя,ще го представя. :wink: /ползвайки казаното тук естествено/
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб ное 03, 2007 2:15 am

Еми дерзай тогава... Имаш основата, давай да видим, какво ще стане от тук нататък.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср ное 14, 2007 8:15 pm

След като изкоментирам тук, ще погледна и идеята за магия. Засега да видим последния вариант като СУ.
Sharky_Dog написа:Както съм писал и се подразбира, умението (СУ по възможност с малко доработки ) е елитно, т.е. не всеки може да го има. Кой селянин или обикнивен войник, ковач или изобретател има необходимото МУ и Инт. Трябва магична сила тук и макар света да е изкован от магия, малцина нейни последователи могат да използват телепатия. Не говоря за селските знахари и панаирните вещици, които обират парите на наивниците, а за истински магьосници, друиди , които да го ползват.
БГ: Кой, как и защо ще го получава може да се остави и в ръцете на Разказвача - ако той не иска телепати в групата си, просто не го допуска и точка. Иначе умението не е силно разпространено в Магландиум, така че по-скоро не бива да се допуска. Както и да е, нека видим дали самото то става в този си вид.
Sharky_Dog написа: СУ
Телепатия

Изисквания: Интелект - 12; МУ - 10;
Цена за придобиване на 0 Степен 5 ТР;
БГ: Не ми допада изискването за МУ. Телепатията може да е по-лесна за магьосници (именно те лесно ще изпълнят ИН>12), но нека да става и за немагическите персонажи.
Sharky_Dog написа: Придобивки:
-Увеличава ПсУ със СУ/6
БГ: ОК
Sharky_Dog написа: -Позволява кумуникирането на 2 създания на разстояние не повече от (СУ+Ни) км. за период от (СУ/2) минути. Свързването отнема 20 МТ и 12 ТД, като за всеки допълнителни (СУ/2) минути се заплащат по 10 МТ. Проверява се еднократно със формулата [Умение + 3 зара > 16 + Разстояние (в км)/2]. При прекъсване на връзката, тя може да бъде възстановена, като за това се заплащат пълните 20 Мана и отново се прави проверка по-формулата.
БГ: НИ не е добр да присъства с подобна формула. НИ е образуващ елемент (моя грешка, ама какво да се прави, включил съм го - ще гледам да го зачистя в бъдещи ревизии, а за следваща версия на правилата въобще няма да го има, дори като понятие) за някои показатели, но не участва в нито една формула за УФУД. Сиреч, предлагам ти да го махнеш.
Тук не е уточнено дали и двамата трябва да влядеят телепатия или само единият е достатъчен. За да е използваемо умението, предлагам да е достатъчно само единия а е телепат. Предвид, че другия не се съпротивлява, то съзнанието му не би следвало да оказва затруднение (и ти правилно не си сложил). Но СУ+НИ километри ми се вижда много (да ме поправят запознатите с Вампирите, но едва ли се ползва телепатия на толкова огромни разстояния). Предлагам да се определи (вместо КМ/2) Усложнение съответно: 0 при близост, подходяща за разговор; Оттам насетне следват 1 за до 100 метра; и оттам насетне +1 за всеки 100 метра. Мисля, че да си говорят на подобна дистанция е напълно ОК, но ако искаш да постигаш тезултат на телепатия през огромни пространства, Усложненията могат и да са 1=100 м, 2=200м; 3=400; 4=800; 5=1600; 6=3200; 7=6400; 8=12800, 9=25600; 10=51200 и т.н. (става сякаш го е писал програмист, ама работи ;).
След като връзката се осъществи и двете страни започват да губят Мана - все пак и двамата си телепатстват. Тук пак има възможности - ако единят само приема, а не предава думи да не губи мана, но пък тогава маната трябва да се определи на дума, а не на време. Абе нещо такова го виждам.

Sharky_Dog написа: -На 7 Степен позволява на Телепата да чете мислите на създание със шанс за успех [СУ + 3зара > 16+ПсУ/2]. В зависимост от Успеха, разказвача преценя, каква част от необходимата информация е извлечена и доколко вярна и ясна е тя.
БГ: Да, нещо такова трябва да е, но симисля, че трябва да има условие за визуален контакт и максимална дистанция;
Sharky_Dog написа: -На 11 Степен, озволява контролирането на създание от разстояние, не по голямо от (СУ+Ни)*2 метра, за (СУ+Ни)/2 минути. Проверява се по формулата [СУ + 3зара > 16+(Воля+ПсУ)/2]*. За всеки 2 минути след изтичането на времето се повтаря проверката като се добавя усложнение +2 за първия път, +4 за втория и т.н. Поради тежкото умствено натоварване героят понася по 1 Умора на всеки 2 мунути контрол.
БГ: Звучи добре като обща идея. Пак бих махнал НИ, а и бих разделил ролята на Волята и ПсУ. Бих го свел до нещо от сорта (запазвам сложността на контрола, тъй като това трябва да е нещо наистина сложно):
- Първоначална атака: СУ + 3 зара > 16 + ПсУ
- След като получи контрол, вече може да се намеси и Волята. При всеки опит да се накара създанието да извърши дадено действие, то да има възможност да пробва да се освободи от контрола (точният УФУД в момента не съм сигурен какъв искам да е)... Тук се колебавя дали да изисква мана или не (че много магическо ми става вече). Може би е по-добре за всеки 5 ТД, извършени от контролираното създание, телепатът да натрупва умора... ОК, има нужда от доизясняване.


Sharky_Dog написа:-На 12 Степен увеличава допустимия максимален показател за Интелект на расата си с 1.
БГ: Бих предпочел да получи някаква супер способност, ама за момента и това е ОК.
Sharky_Dog написа: *При неуспех, героят понася Шокова щета в размер на неуспеха от формулата.

На някои може да им се стори по-сложно, отколкото трябва, но смятам, че е логично и все пак, не е Умение за всеки. :wink:
Това със шоковате щета ми допадна, но тя е страшна само по време на битка. Все пак е ОК да има нещо такова - звучи интересно.
И да, прав си, на места звучи сложно, но това пък не е чак толкова страшно в А16, тъй като тя самата си звучи сложно на първи прочит. Въпреки това, поощрявам опростяването, а и се опитвам да го правя с всяка следваща промяна по правилата.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет ное 15, 2007 1:35 am

Сега, след като разгледах идеята за СУ Телепатия да взема да видя и идеята за магията ;)
Fenrir написа:Магия Телепатия /от Школата на Реда,5 Ниво/веднага се обосновавам защо смятам,че трябва да е 5то ниво-ми Контрол над ума е 6то,а тая магия не ги контролира./

Валидни цели:създание
Точки Мана:35+ПсУ на създанието за рунд поддръжка
БГ: 35 за произнасяне за заклинание с поддръжка е доста, предвид, че Контрол над съзнанието е 26...
Fenrir написа:Време на действие:по желание
Разстояние:МУм
Описание:
Телепатията е начин на вникване в чуждите мисли на противниците и начин да се комуникира без да е нужна уста и език,просто е нужен ум. За да успее да вникне в съзнанието на противника/приятеля се ползва стандартната формула:

МУ+3з >16 +2хНИМ +МЗ,но със следните особености:
БГ: Сигурен ли си, че имаш предвид МУ, а не МА. Мисля си, че е печатна грешка, но да го кажа все пак.
Fenrir написа:-След проверката по УФУД,успехът е от значение!
-За поддръжката на заклинанието се ползва ПсУ на създанието
БГ: Дали да е една и съща поддръжка при създание, което се съпротивлява и такова, което приема Телепатията доброволно? За противници ПсУ е ОК, но за приятели, трябва да се замени с нещо друго.
Fenrir написа:-Ако магът успее да призове заклинанието, създанието може да се опита да се освободи, като се опита да претовари своя ум: ползва своите ТУ. За 2ТУ намалява 1 от Успеха на заклинанието. Когато заклинанието достигне Успех=0,то това значи,че създанието се е освободило от ефекта на телепатията. /Може да намали Успехът само с толкова,колкото е показателя му за Воля./
БГ: Какво става с ограничението за доброволно използване на ТУ до размера на настоящата ИЗ? Няма как да се прескача това правило (или поне не в случая). Не е ясно какво става, ако Успехът е 11, а Волята (не съм сигурен,ч е това е най-добрият начин да ползваш Волята в случая, но караме по моментното описание) е 10. За Рунд мога да намля с 10, но следващият рунд Успехът намален ли е или пак си е 11?
Fenrir написа:Докато Заклинането е в сила,всяка мисъл,която протича в главата на създанието се разбира от мага, съответно магът е способен да разбира за всякакви действия, насочени срещу него-например атаки, лъжа, убеждаване/способности,насочени само срещу магьосникът!/и т.н. Създанието търпи Неуспех във всички насочени срещу мага начинания от МУ/5/влияе се само формулата,т.е. МУ/5 се явява допълнително усложнение,не се влияе директния Успех./.
БГ: Освен, че има проблем с това да се неутрализират на 100% всичко видове Атаки, Лъжи и т.н. Това с МУ/5 усложнение е обаснено леко неясно. Да видим дали пък не е просто объркано обяснения, защото ако си имал предвид, че всеки опит за Лъжа и т.н. действия против мага, търпят Усложнение в размер на МУ/5 (МУ/5 е минимум 4, а оттук нагоре си е сериозно Усложнение).
Fenrir написа:Докато заклинанието е в сила,магьосникът може да разбере чрез умът на създанието къде има скрити капани/само ако създанието знае къде са скрити те/,неща които само създанието може да вижда/като например невидими същества/ и т.н. Обобщено-всичко скрито,за което създанието под ефекта на Телепатията знае се разбира от магьосника.
БГ: Чисто игрово не ми допада. Ако съм Разказвач, ще се чувствам доста неловко с играч телепат в групата. Всеки заловен, а и не само враг е потенциално разпитан и то без шанс да излъже дори. Играта става много "прозрачна". Все пак телепатията трябва да дава възможности, а не да е универсалното решение на всяка загадка. Така, както го предлагаш ще е нужно просто да се намери верният персонаж и да му се приложи телепатия. И как така, като влезеш в главата на някого, разбираш и къде са всичко капани? Не трябва ли нещо дапровокира мисълта за капаните, за да я уловиш? Само разсъждавам де, не че знам как действа телепатията в действителност...
Fenrir написа:Телепатията може да се ползва и за комуникиране с друго създание,ползващо тази магия. Чрез нея,той може напълно да разговаря с някой/ползващ също тази магия/,ползвайки само силата на ума си. Всеки път,когато магът прави опит да каже нещо, се проверка дали то е напълно разбрано. Ползва се формулата:
МА+3з >16+ ИН
Където МА е магическата атака на този,който се опитва да каже нещо, а Ин е Интелекта на този,който се опитва да го разбере.Успехът разкрива Успех брой фрази,които създанието разбира.
БГ: Тук влизаш в сериозно противоречие. Значи по-интелигентните приемници намисълта (независимо, че се опитват) ще са по-трудни за комуникация??? Няма логика. Това с броят фрази е неясна механика в случая, тъй като самата проверка по УФУД не изисква никакъв ресурс и като така, може да се прави и за всяка дума, ако играчът пожелае. Това не е основният проблем, но онова с ИН, като усложнение, определено е. Има и още един проблем - изискването и двамата да владеят магията, я прави твърде рядко използваема (или твърде често, като и в двата случая е зле).
Fenrir написа:Ако обаче създанието не владее тази магия,то магът единствен може да му предава мисли,ползвайки същата формула./например ако Еди кой си не владее магията и аз я владея и се опитвам да му кажа за някаква опасност,но Еди Кой се е далече от мен и няма да ме чуе,ще ползвам тая магия и при успех ше му разкрия част от това,което искам да му кажа,но той няма да може да ми отговори/
Комуникацията е възможна да се осъществи на не повече от МУм.Всеки допълнителни 2 метра ще увеличават наказанието на комуникацията с 1,т.е. 2м=-1Неуспех.
Прегради,стаи и други неща,които се явяват пречка на магът и създанието също нарушават комуникацията-За всеки 2 метра дебелина- -1Шанс за Успех.

Забележка:Магията дейсва единствено и само на разумни създания!.

Ето изложението ми за Телепатията,чакам критики
БГ: За момента, Телепатията като заклинания не я виждам. Спомена, че има шанс да я пробвате във вашата група, където ти ще си Разказвача. Ами пробвайте я и ще разбереш, че не може да съществува в този си вид. Мисля си, че това е уникално и рядко умение, което би следвало да мине по-скоро в специалните умения, където може да ползва своя уникална механика и да се развие на различни нива на владеене и т.н. Исписаното тук и в темата за висшите магии (местя този отговор от там) показва, че това е доста сложна за нагажданематерия. Тя трябва освен да се обоснове, като нужда и да се опише по възможно най-удобния за ползване начин.
Всичко написано тук, обаче ни дава доста добра основа, за да се развие подобно умение в бъдеще и то да бъде отразено с правилата на А16, независимо от това доколко често ще се среща в света на Магландиум.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 15, 2007 10:50 am

Това за МУто във формулата е наистина печатна грешка :lol: .За това с комуникирането просто не съм съобразил,че наистина се получава така!Но незнам как да опиша,че по Интелигентния получава повече бонуси при комуникация.За Телепатията като магия я предлагам наистина да стане СУ.Помните,че бях написал СУ Мистик-защо не телепатията да бъде неговата специалност?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет ное 15, 2007 12:42 pm

Ей, сега трябва и мистика да гледам явно ;) (че досега съм го пропуснал)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 15, 2007 1:17 pm

Повярвай ми,не ти и трябва,просто може да ползвам името :lol:

Също предложението ми е следното,от критиките на BatGojko разбирам,че усложнението е твърде голямо,прав си,дори днес се сблъсках с това :lol: Та,надявам се да се съгласиш с усложнение от МУ/10,другото което е-смятам,че по този начин разказвача ще е минимално затруднен-не му се налага да обяснява и разязснява мислите на играча и т.н.,просто омагьосаното създание понася наказания.За приятелски създание допълнителната поддръжка отпада,тъй като създанието доброволно приема мислите на телепата.За неутрализирането на успеха и за комуникацията ви моля вас за помощ,не мога да измисля нещо по-така :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет ное 15, 2007 11:19 pm

Ще намеря време скоро да обмисля промените и да ги синтезирам във готов вид.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 15, 2007 11:29 pm

Другата ми идея е телепатията да се използва само за комуникация.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср фев 20, 2008 10:13 pm

Съжалявам,че пиша мнение след мнение,но ми се щеше да повдигна въпроса за тази телепатия,мисля си,че е нужна или като магия на реда,или като отделно СУ.Идеята ми е следната:
-Ако бъде представена като магия на реда,може да бъде използвана само като магия за комуникация.
-Ако бъде като умение,чакам вече БатГойко да се изкаже по въпроса тук :lol: ,защото все пак той сам каза,че си е много сложно нещо и трябва да бъде добре съобразена със системата.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср фев 20, 2008 11:02 pm

Но СУ+НИ километри ми се вижда много (да ме поправят запознатите с Вампирите, но едва ли се ползва телепатия на толкова огромни разстояния).
О, ползват се. Макар че вампирите в стария СнМ , с тяхното Присъствие, Доминация и Некромантия са нищо в сравнение с маговете от новия, които вадят Ум+Пространство и могат да си осъществят междуконтинентална конферентна връзка. Почти ме е яд, че единственото мастиго, което пуснах в последната кампания служеше основно за стръв и за да лази по нервите на Галеан.

Като СУ може да се рафинира. Авторът с кои ролеви игри е запознат?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 21, 2008 12:54 am

Бай дъ вей, тук ще е полезно ако ни светнеш малко с това, как се ползва при Вампирите и най-вече как се решава проблема с това, герой с такова умение да се превърне в проблем за Разказвача. Ако е дълго за обаснение може и само да ми подадеш инфо за книгата - название на английски и съответната секция в която да го дира и ще си го намеря (имам някъде PDF-и на вампирите, но уви, не съм стигнал до там поради липса на време).

ПП: А аз трабва да ги погледна и щото като обаснявах на един приятел някой от основните механики за Универсала той ми обяви, че това били Вампирите ;) Та след като си прилича поне да се поуча от готовия опит. Спокойно за всички фенове на Аксиом, които по някаква причина не са фенове на Вампирите - сигурен съм, че има само допирни точки, а не е едно към едно, така че все още има шанс да не се разочаровате.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 21, 2008 1:55 am

MoSKaU написа:Шарки, помислих и го преконструирах в два вариянта, какво ще кажеш за тях:
Телепатия+ИН/2+3зара >< 16 +ПСУ+Воля
или
Телепатия+3зара><16+(воля+ПСУ)/2
Не разбирам какво общо има волята с мисловния контрол. За мен най-добре в тази ситуация е УФУД да е
Телепатия+3зара> 2хПсУ + 16

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 21, 2008 10:27 am

При средно ПсУ около 8 - 10, и умение развито на максимум с тея три зара героя трябва да хвърли 20 или повече (;, ако иска даразбере нещо или срещу противници със ПсУ 6 скромните 17 или АУ6 (;.
Друг е въпроса, че ако противника ти има ПсУ 6 с една психология ще го изкъртиш като 3000W Hilti гръцки теракот.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 21, 2008 4:28 pm

Явно предложението ми не е удачно :?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет фев 22, 2008 2:04 am

Удвояването на ПсУ като усложенение е неудачен вариант. Добаването на равно(=) в УФУД пък е напълно излишно. А каква е логиката за Волята? Ами, Волята се включва слд като вече си разбрал, че те контролират (шпионстват) и се насилваш да се отскубнеш, като се концентрираш. Да, това би могло да е и ПсУ, но като цяло си се връзва и за Волята, най-вече заради това, че ПсУ вече е преодоляно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет фев 22, 2008 8:37 am

Ми как се решава обикновено - по най-нормален начин.

Хората в СнМ, и стар и нов, много рядко са нещо повече от пушечно месце. Или закуска, или нещо от сорта. А пък силните НИП-ове разполагат с не по-малък набор от защитни средстяа срещу телепатия, контрол над ума и т.н.
На всичкото отгоре, концепцията е такава, че всяка една по-значима свръхестествена сила крие в себе си рискове или хаби ценен ресурс. Било кръв, било мана... А и магьосническите критични неуспехи са особено ужасни - полудяват, деформират света около тях или директно призовават изчадие от бездната. На практика свръхестественото не е реализирано като набор от работещи фокуси, а като нещо, спрямо което всеки един свързан с него следва да има огромна доза респект.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет фев 22, 2008 3:11 pm

Няма ли си вече готови магии бе? Има разбира се ама кой да гледа. Има магия Контрол на Съзнание във школа на Реда седмо ниво. Там всичко си е казано както трябва. Не ми мъдрете нови техники за дебалансиране на стари такива. Има си такава техника и всеки редови маг ще си я ползваако му изнася.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб фев 23, 2008 12:20 am

Предполагам са видели магията, но като идея тук се говори за нешо с много по-далечен обхват и аз го виждам по-скоро като средство за комуникация, а не за контрол, но пък знам ли, може да се появи някаква идея за начин на постепенно подлудяване на опонента чрез постоянни психо-атаки. Не съм мислил по въпроса обстойно, тъй като аз предпочитам да няма такива умения в играта ми ако съм Разказвач.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » съб фев 23, 2008 1:49 am

Това ми напомня "Хрониките на Амбър". Комуникацията чрез фигурите.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Отговори