Телепатия

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Телепатия

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 1:40 am

Никъде не видях такава тема, а и в търсачката нищо не открих.

Като СУ или Познание също незнам да има така че дайте да измислим нещо...Тъй като още немога да творя подобни работи ви оставям на вас само идеята ми, а ако искате, развийте я. :wink: :wink: :wink:

УСПЕХ!!!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 04, 2007 3:43 pm

Телепатията е много сложно нещо за разиграване, а и би създала доста сериозни проблеми на Разказвач. За да я има, би следвало тя да се вплете много добре в сетинга. За момента, не искахме д авкарваме подобно сложно нещо в него и затова я и няма.
Все пак ще ми е интересно какво ще се напише в тази тема.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » ср апр 04, 2007 5:47 pm

Според мен ще е хубаво да има такова Познание,но да не може бъде взимано,а да трябва да се научи от някой НИП(герой,мъдрец). Също според мен трябра цената в ТР за увеличаване на степента да е удвоена,а може би и утроена. :wink:
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 6:18 pm

За начина на придобиване-да добра идея е. За Тр-тата обаче немисля че си прав. Все пак е Познание, като всяко друго. Но мисля, че ще е по-добре на цената, която се използва да е висока, а критериите за успех.
Значи ето какво ми се върти в празната глава. Телепатията в Магландиум да има две фази. Първата да е предаването на телепатични съобщения, а второто предаването на телепатични команди (Ако сте чели Салваторе ще ме разберете прекрасно).
1.Телепатични съобщения:
Когато телепатикът започне телепатичния контакт със жертвата(ако мога да я нарека така :D ) да се извършва проверка по УФУД по следния начин: Телепатия+3зара><16+ПСУ. Когато веднъж контактът е успял, двамата да могат да разговарят определен брой време (мисля, че пет минути е добре) без да се извършва проверка. Ако след този период контактът продължи отново се изръврша проверка, но с усложнение +2. И така на третата проверка усл. ще е 4, после 6, после 8 и т.н.

2.Телепатични команди:
Много по-сложно действие, отколкото простия мисловен разговор. Успеха да се проверява по следния начин: Телепатия+ИН/3 зара >< 16+ПСУ+Воля/2.

П.П: Дайте някви корекции, щото сам виждам, че е далече от истината, ама за момента немога да намеря правилния баланс.
:)
П.П.П: БатГойко, иска ми се да те чуя тебе по тоя въпрос. :)

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 6:40 pm

Каква е разликата между двете? Имаш предвид телепатичната заповед да се използва пирмерно върху животни ли?

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 6:50 pm

Какво ще стане ако имаш 15 Ин ?!
Не върви ... "3 зара" и "16" са си константи... не трябва да се пипат, разваля се баланса.

Определено , ако ще има такова нещо трябва да е Умение/Познание. Против съм да се вдига по-трудно, но просто героят трябва да е достатъчно опитен за да може да покрие изискванията за умението. Може би трябва да се обмисли някакво правило за наказание при провал на умението, като се направи проверка по УФУД срещу ПсУ на този,който го прави, за да се провери дали не се понасят някакви мисловни щети (Може би шокови ? ) или кратка нереактоспособност, зависеща от евентуалния успех.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 6:59 pm

Не може ли да е магия?

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 6:59 pm

Шарки, помислих и го преконструирах в два вариянта, какво ще кажеш за тях:
Телепатия+ИН/2+3зара >< 16 +ПСУ+Воля
или
Телепатия+3зара><16+(воля+ПСУ)/2

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 7:01 pm

Да е магия ок, ама пак ще трябва да се изчислява, а и магия не е точното определение за телепатията. Тя си е точно Способност.

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 7:33 pm

Инфрачервеното зрение също може да се сметне за способност, но се придобива временно и с магия.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 7:59 pm

Да, но инфрачервеното зрение не е познание, а Телепатията е. Нали трябва да отговаря на категорията СиП (въпреки че съм сигурен, че няма смисъл да го пояснявам, ама аре-Способности и Познания).

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 8:04 pm

Инфрачервеното зрение може да не е познание, но е Умение. А телепатията за какво е познание? Тя всъщност е умение, чрез което може да се натрупа познание.
Но хайде да не се заяждам, мир. :) Просто наистина мисля, че нищо не пречи да се направи телепатията във вид на магия - с разстояние на което действа, количество мана, което изисква за поддръжка и адресати (т.е. кой друг ще бъде на другия край на линията). Иначе ако телепатията стане умение, по същата логика можем да искаме за умения и телекинезата, левитацията и т.н., за които също вече си има готови магии в школите.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 8:11 pm

Тука бъркаш...телепатията е познание (а и умение, прав си). Но е и познание- познаваш методите, чрез които общуваш по мисловен път с останалите и маниполираш действията им. Нали така?

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » ср апр 04, 2007 8:20 pm

Понякога можеш да правиш неща, без да знаеш как точно действат. Например дишането. Идеята за червените кръвни телца, които разнасят кислород из тялото благодарение на дишането, се появява доста, доста късно ;)

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 8:32 pm

Аз малко му изгубих началото...спорехме, дали телепатията да е магия или СиП. Ами все едно е, но проблема е че и в двата случая трябва да измислим как тя да действа. Ако мислиш, че е по-правилно да е магия, ми тогава дай идея как ще е формулата за магията. Аз предложих да е СиП, защото е най-лесно за Разказвача, а и за играчите.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 8:35 pm

Шарки, помислих и го преконструирах в два вариянта, какво ще кажеш за тях:
Телепатия+ИН/2+3зара >< 16 +ПСУ+Воля
или
Телепатия+3зара><16+(воля+ПСУ)/2
Повече ми харесва втория, като ми се струва, че не е нужно да се добавя ИН, понеже идеята ми беше да се иска някакво количество в него за да го има умението (10 или 12 може би ? ) Също ми се струва, че в неогходимите условия за умението трябва да се включи и МУ 10.

Та в завършен вид си го представям така.
Способности и Познания:
Телепатия
Изисквания:12 Интелект; 10 МУ.
Цена за придобиване на 0 Степен 5 ТР.

Придобивки:
Умение позволяващо кумуникирането на 2 създания на разстояние не повече от (Умение+Ни) км. за период от (Умение/2) минути. Свързването отнема 20 МТ и 12 ТД, като за всеки допълнителни (Умение/2) минути се заплащат по 10 МТ. Проверява се еднократно със формулата [Умение + 3 зара > 16 + Разстояние (в км)/2]
Позволява контролирането на създание от разстояние, не по голямо от (Умение+Ни)*2 метра, за (Умение+Ни)/2 минути. Проверява се по формулата [Умение + 3зара > 16+(Воля+ПсУ)/2]. За всеки 2 минути след изтичането на времето се повтаря проверката като се добавя усложнение +2 за първия път, +4 за втория и т.н.

Уточнение 1. По този начин умението, заприлича повече на СУ, но смятам , че поради "Елитноста" си, така и трябва. Изобщо не смятам, че трябва да е СУ!

Уточнение 2. Ако създанието, към което е насочена кумуникацията, не желае я извършва, се ползва фпрмулата за контролиране [Умение + 3зара > 16+(Воля+ПсУ)/2], като в случая човекът се опитва, да се отърси от гласа в главата си.

Уточнение 3. Сложил съм необходимите ТД за "свързването", понеже може да се наложи по време на битка, да се извика останалата част от екипа или поткрепление от близък град. Приема се, че този, който ползва умението или познава човека, с който иска да кумуникира/управлява или има очен контакт с него.

Приемам забелжеки и доуточненеия.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 8:47 pm

Добре измислно 8) .Но мисля, че като се свържеш втори път със създанието трябва отново да заплатиш 30МТ+10МТ, за третия разговор 30МТ+2МТ и т.н, а ТД-то си остава същото.

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » ср апр 04, 2007 8:54 pm

Според мен много добре се получи :D


Нямам търпение да карам лошковците да скачат в реката :wink:
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 9:02 pm

Всяко отделно свързване си иска 20 МТ, за продължаване се изисква още допълнително 10 МТ. Това е идеята. Ако се прекъсне си се заплащат пак 20.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 9:14 pm

Не, идеята ми бе, че всеки следващ път е по-трудно да се свържеш отколкото предишните пъти. Следователно за втория опит си се плащат ония 20, за които ти говориш, но вмето десет се плащат 20 допълнителни ТМ. За третия път-30, чртвъртия-40 и т.н.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 9:21 pm

Не ми се нрави много. Логиката се губи. Може би натрупване на Умора ми се струва по-добре.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 9:40 pm

Ами да това е идеята ми, но натрупването на магическа умора, под формата на загуба на магическа енергия. Иначе с натрупването на умора предлогам за втория опит да се натрупва 5ТочкиУмора, за 3-тия опит 10, 4-тия 15 ит.н. Струва ми се справедливо.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 05, 2007 9:58 pm

Телепатията е много сложно нещо за разиграване, а и би създала доста сериозни проблеми на Разказвач.
Някои хора тук все пак са запознати и са играли Света на Мрака.

Инак СУ-то ми изглежда разумно направено. Макар че вместо контрол - четене на мисли.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет апр 05, 2007 10:48 pm

Andras написа: Някои хора тук все пак са запознати и са играли Света на Мрака.
Спомни си обаче значението й за социалните структури на владеещите я създания и кажи къде в Магландиум виждаш нещо подобно. Аз не виждам. Ако в играта влезе подобно умение, сертингът просто ще подлежи на пренаписване, с което не знам колко водещи ще се справят!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 06, 2007 7:48 am

А, Асене, не означава много народ да го имат това. Пет телепатки пролет не правят, таковата, особено пък аконаправиш тия способности свързани повече с магическите създания, а не с основните раси.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 06, 2007 9:13 am

Андрасе, ако го има като СУ, значи го практикуват над 5 човека. Иначе няма проблем да се дават такива способности на въпросните 5 уникални песонажи при среща на екипа с някакъв такъв. В момента обаче се обсъждат не уникални способности, а общодостъпни такива, при което горната ми забележка е напълно валидна!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 06, 2007 9:37 pm

Ма виж сега - то и по СнМ се срещат шестите точки на дисциплините, с уговорката, че ги практикуват две дузини народ. А при върколаците има едни трикове дето са съвсем кажи-речи изчезнали, ма си съществуват, за протокола.
Просто съгласно механиката, изглежда най-разумно да е СУ, пък дали всички ще могат да го ползват или е специално умение на един футболен отбор, това си е до свят, според мен,

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет апр 06, 2007 10:04 pm

Както съм писал и се подразбира, умението (СУ по възможност с малко доработки ) е елитно, т.е. не всеки може да го има. Кой селянин или обикнивен войник, ковач или изобретател има необходимото МУ и Инт. Трябва магична сила тук и макар света да е изкован от магия, малцина нейни последователи могат да използват телепатия. Не говоря за селските знахари и панаирните вещици, които обират парите на наивниците, а за истински магьосници, друиди , които да го ползват.

Тогава ! Щом смятате, че е необходимо да е СУ...

СУ
Телепатия

Изисквания: Интелект - 12; МУ - 10;
Цена за придобиване на 0 Степен 5 ТР;

Придобивки:
-Увеличава ПсУ с СУ/6
-Позволява кумуникирането на 2 създания на разстояние не повече от (СУ+Ни) км. за период от (СУ/2) минути. Свързването отнема 20 МТ и 12 ТД, като за всеки допълнителни (СУ/2) минути се заплащат по 10 МТ. Проверява се еднократно със формулата [Умение + 3 зара > 16 + Разстояние (в км)/2]. При прекъсване на връзката, тя може да бъде възстановена, като за това се заплащат пълните 20 Мана и отново се прави проверка по-формулата.
-На 7 Степен позволява на Телепата да чете мислите на създание със шанс за успех [СУ + 3зара > 16+ПсУ/2]. В зависимост от Успеха, разказвача преценя, каква част от необходимата информация е извлечена и доколко вярна и ясна е тя.
-На 11 Степен, озволява контролирането на създание от разстояние, не по голямо от (СУ+Ни)*2 метра, за (СУ+Ни)/2 минути. Проверява се по формулата [СУ + 3зара > 16+(Воля+ПсУ)/2]*. За всеки 2 минути след изтичането на времето се повтаря проверката като се добавя усложнение +2 за първия път, +4 за втория и т.н. Поради тежкото умствено натоварване героят понася по 1 Умора на всеки 2 мунути контрол.
-На 12 Степен увеличава допустимия максимален показател за Интелект на расата си с 1.

*При неуспех, героят понася Шокова щета в размер на неуспеха от формулата.

На някои може да им се стори по-сложно, отколкото трябва, но смятам, че е логично и все пак, не е Умение за всеки. :wink:

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » пон апр 09, 2007 12:58 pm

Шарки,предлагам ти Телепатията да не може да бъде научена първоначално, а само от учител.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон апр 09, 2007 1:22 pm

Ако може да ми обясниш, с какво е по-различно от останалите магични умения, та да трябва да се учи и преподава, а те-не ?

Отговори