Кратко съобщение за Корнуел:

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Кратко съобщение за Корнуел:

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 10:30 pm

Сега, знам че някой хора ще ме подкрепят, а други не, но...

Корнуел се закрива. Да, напълно. Шифт + Делийт. На всичко, без системните разработки. Защо? Ами, още в началото ми казаха - ще стане манджа с грозде... и бяха прави. Стана тъп и клиширан свят. Не че имам нещо против клишетата, но прекалих и... честно казано пишех без да мисля.

Обаче

Това не значи, че се отказвам напълно от идеята за свят, о, не. Напротив. Искам да започна наново. На чисто, дето се вика. Обаче ми трябват помошници - за предпочитане двам души, които могат да работят в екип под нечие ръководство! А света...

За сега идеята е следната: Както и Корнуел в оригинал, светът ще е голям. Още се чудя, дали да е един грамаден континент или няколко по-малки. Предполагам, че ще заложа на големия континент, но не съм сигурен...

Така... ако някой иска -да казва тука и да се захващаме - но предупреждавам - трябват ми сериозни хора. За предпочитане с добри познания в някоя област, която може да ми е от полза.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 10:45 pm

Мисля, че бих могъл да помогна в областа на изготвянето на самия релеф на света, както и за историята му. Мисля, че имам добри заложби също така за другите детайли свързани със света, историята и митологията му. Богове,легенди,герои,общества,архитектура. Просто животът ми се стича така, че всеки ден работя по тези и други подобни въпроси и мисля, че мога да съм полезен. Ти решавай.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 04, 2007 10:47 pm

Стига да си наясно, че иаз командвам - идвай. :) А, и стига да не ме оставиш самотен.

ОК. Шарки, Москау (ако не се пише така - кажи) и аз... друг?

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср апр 04, 2007 10:52 pm

На ясно съм, че ти си шефа. И без това не съм претенциозен и нямам амбицията да правя преврат :wink: :wink: . От само че за Великден няма да ме има, но от понеделник съм на линия.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср апр 04, 2007 11:39 pm

Аз съм винаги на линия :)

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет апр 05, 2007 7:47 am

Нали ти казах, нали ти казах, нали ти казах, нали ти казах, нали ти казах!?

Хам, дай ясна концепция какво искаш да представлява света и ме печелиш. Мене ако питаш нещо като Лодос. Света е до голяма степен изграден, липсва му плътност.
Става дума за фентази с мъртви, но що-годе активни богове, проклет остров,с още по-проклет мини остров до него, останки от древна цивилизация на магове (гарантирано много дънджъни), дракони-богоубиици, пазещи най-скъпите артефакти на маговете и тн... елфи, джуджета (хем стандартни, хем интересни в общата си концепция и политика), множество човешки държави, разнообразни демони, изчадия (гоблини и тъмни елфи), ала- бала...

Света си има карта, има си история, но са отбелязани само отделни точки, само отделни истории са разказани- Лодос чака да бъде доизмислен (и игран).
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » чет апр 05, 2007 8:02 am

Ми аз съм добър в измислянето на легенди и разкази .Ако може ще се включа.
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет апр 05, 2007 12:00 pm

знам, че звучи надъхано, но не, Галеан. съвсем скоро ще изпипам всичко по концепцията, и ще започне обработката на данните един вид.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет апр 05, 2007 12:14 pm

Чупи си главата пак, тогаз :wink:
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 06, 2007 12:24 am

Галеане, имаш щредвид света на Lodos War ли? Ако да, подкрепям идеята ти.
А между голям континент и няколко острова, бих препоръчал "няколко острова" - по-добре се определя уникалността на района и на отношенията в него, ако е логично разделен от вода или друга по-сериозна преграда.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет апр 06, 2007 10:56 am

Да, "Записки по войните за Лодос". Това е то.

Хам, ето, че и BatGojko подкрепя :D
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Отговори