Автоматизиран арбалет

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

martimart
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пон мар 05, 2007 8:59 pm

Автоматизиран арбалет

Мнение от martimart » нед юни 17, 2007 2:20 pm

Вдъхнови ме оръжието, на Ван Хелсинг, което по описание представляваше нещо подобно, на този арбалет.

Атака: ПР;ИН;Изо
ТД: 6 ТД за стрелба и 15 ТД за сменяне на барабана (стандартният барабан побира 5 стрели)
Щета: муниции
МР: 70-80 см МР-2
Обсег: 15 метра
Тегло: 6 кг
Мин. Си: 14 СИ
Цена: 1000- 1500 медника

Намира се много рядко, особено, ако е изработен от джудже. Нанася по- голяма щета от останалите арбалети, но пък обсега, за ефективна стрелба е по-малък.( Чрез специално устройство изстрелва стрелите една след друга, с голяма скорост, затова на 15 метра разстояние е най-точен. За всеки превишен метър се дава +1 усложнение.) Понеже е по-сложно устроен от останалите, може да се използва само от изобретател( ако все пак някой, който няма Изобретател се опита да го ползва усложнението ще е доста голямо.) Много ефективен е в къси разстояния.
Последна промяна от martimart на пон юни 18, 2007 12:14 am, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 2:33 pm

Това се нарича чу-ко-ну, в реалността е измислено от корейците и не само обсегът и точността са му по-малки, ама и енергията на изстрела (поражиенията), при това последното - с пъти.
Впрочем, може да се използва дори от добре дресирана маймуна.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед юни 17, 2007 2:38 pm

Предлагам тези "6 + 7 за презареждане" да се редуцират до 6 ТД, докато има стрели в барабана и да се изискват после 15 или 20 ТД за да се смени "пълнителя" По този начин става по-бърз от лък и същевременно не прекалено силен.
Трябва и да се уточни по колко стрели събира въпросният пълнител, за да не стане така, че да е като къртечна установка. 5 Броя ми се струва разумно количество.

Щетата обаче е прекалено голяма. Обикновенният арбалет добавя 1 зар към щетата и ми се струва, че е нереално този хем да е по-бърз, хем по-силен. Предлагам щетата му да бъде "Аму +2"

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 2:41 pm

Ти пък къде видя барабан?!

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед юни 17, 2007 2:44 pm

Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед юни 17, 2007 4:56 pm

Андраш написа:Ти пък къде видя барабан?!
Така де... където там се съхраняват стрелите...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Re: Автоматизиран арбалет

Мнение от Miro » нед юни 17, 2007 6:15 pm

амуниции
Научете шибания български език!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

martimart
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пон мар 05, 2007 8:59 pm

Мнение от martimart » нед юни 17, 2007 6:34 pm

Извинявай Андрас, но това е фентъзи, никъде не се споменава за корейци в Мангландиум.(Както ти каза- това е в реалността ) Съгласете се, че не всеки селянин, ще може ефективно да борави с това оръжие, това не е брадва. :)

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед юни 17, 2007 6:45 pm

Съгласете се, че не всеки селянин, ще може ефективно да борави с това оръжие, това не е брадва. Smile
Муахахахахаха. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Although an expertly handled longbow had greater range, equal accuracy and faster shooting rate than an average crossbow, the value of the crossbow came in its simplicity: it could be used effectively after a week of training, while a comparable single-shot skill with a longbow could take years of practice.
На български: за да се научиш да боравиш с арбалет ти трябва ЕДНА седмица.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » нед юни 17, 2007 6:51 pm

Но колко ти трябва да се научиш да стреляш с Автоматизиран арбалет.
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 7:03 pm

Мартимарт, дори дресирана маймуна може да натиска лостче или да върти ръчка на нещо, насочено в дадена поска. Има подобни опити.
Сигурен съм, че даже ти ще можеш да боравиш с това нещо след съвсем кратък инструктаж!

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » нед юни 17, 2007 7:14 pm

Ами то и гръмострела е същият!
Виж сега то всеки мойе да натиска спусък или да върти ръчка.Въпросът е колко ефективно ще го прави.Ако
дадеш на маймуна да стреля с пистолет,мислиш ли,че ще стреля по-добре от човек упражнявал се цял живот?Магландиум не е като нашия свят.Там разбиранията на разумните същества са по-прости.Как ти се вижда един гигант,живял цял живот в пустошта,с неговите големи и несръчни ръце да държи в ръце една машина,па колкото и да е проста.А даже да знае как да я използва, ще е ефективен ли в една битка срещу бързи,движещи се същества?
Последна промяна от CrazyMadMan на нед юни 17, 2007 9:40 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 7:38 pm

Наясно ли си с това, как се борави с мускет или аркебуз? Барута, съчмите (съчмата), шомпола, петлето или фитила, подпорката, такива неща???
Ако ти връчаш един мускет и муниции за него ей сегинка, при все че не си гигант, живял в пустоща, или ще батисаш джепането, или ще се взривиш.

Да не говорим, че никой не ти казва, кой ще стреля добре - някой дето е образован и трениран или някой тъп и нетрениран. Говорим че можеш да ползваш съответното оръжие, което например, за един лък не е вярно.

А, да, и много малко стрелящи неща чак до индустриалната епоха са били ефективни срещу бързо движещи се мишени. Причина, поради която при изтеглянето на французите от Русия 1812 година, един кирасирски полк успява да се отърве, превъзхождан 7:1 от руски стрелци.

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » нед юни 17, 2007 9:16 pm

Andras написа:Наясно ли си с това, как се борави с мускет или аркебуз? Барута, съчмите (съчмата), шомпола, петлето или фитила, подпорката, такива неща???
Ако ти връчаш един мускет и муниции за него ей сегинка, при все че не си гигант, живял в пустоща, или ще батисаш джепането, или ще се взривиш.

Да не говорим, че никой не ти казва, кой ще стреля добре - някой дето е образован и трениран или някой тъп и нетрениран. Говорим че можеш да ползваш съответното оръжие, което например, за един лък не е вярно.

А, да, и много малко стрелящи неща чак до индустриалната епоха са били ефективни срещу бързо движещи се мишени. Причина, поради която при изтеглянето на французите от Русия 1812 година, един кирасирски полк успява да се отърве, превъзхождан 7:1 от руски стрелци.
Ами аз какво казах?
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 9:37 pm

Ти каза разни общи неща, които в общия случай не са верни и не са пълни.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » нед юни 17, 2007 10:57 pm

Дори боравенето с автоматични механични оръжия да е на глед елементарно (с което не съм съгласен) се има в предвид и друго примерно: не всеки би успял да убие човек с 1 истрел, но най-големите и тренирани майстори на стрелбата биха те "приспали" от рас, ами атмосферните условия... вятър, ограничена подвижност/видимост, хлъзгав терен, болки, и т.н. и т.н. Не всеки би ги преодолял така лесно, но спецовете дори ще се възползват от тях, а как според теб би истрелял повече от две стрели в различни посоки на ход с 6кг уръжие в ръцете си. Не всичко е толкова лесно, колкото изглежда.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 11:06 pm

Ти може и да не си съгласен, но ако това ти несъгласие не е мотивирано, не чини повече от несъгласието на дядо Стоил с външната политика на Тройната коалиция - демек едно на незнамколкоси милиона.

Чу-ко-ну, уви е достатъчно неточно, за да не може дори най-големия майстор да приспива разни неща гарантирано с един изстрел. Поради тази му особеност са го ползвали срещу дрехи, а и често са мажели стрелите с отрова. За сметка на това въобще не тежи 6 килограма, дори в мъгландиумски условия.
Също така няма такъв стрелец, дето вятъра и мъглата да не му пречат.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед юни 17, 2007 11:57 pm

(От кога не съм се включвал и аз тука...)

Имам чувството, че Ди Маста имаше предвид не толкова, че вятъра не пречи на опитния стрелец, а че въпросния може да го вземе предвид, да натисне спусъка, целейки се уж в другарчето до теб, а изведнъж ти да си съществото със стрела в гърлото или със стрела дето се е опитала на те ръгне там. Виж, това до колко е възможно не знам, ама би трябвало да е, поне до една немалка степен. Виж, за мъглата - пълна мъгла ми е как да се вземе това предвид по време на стрелба. Ама Андраш, с Мартимарт можеш да го даваш по-полека - виж го какво е добро момчето, казваш му нещо и той почти веднага го изпълнява. И моля те, за да не те обвиняваме, че не помагаш на дискусията с конструктивни мнения, освен да казваш нещата какви не са (че нещото не е 6кг), би ли казвал какви са, все пак (колко тежи... чу-ко-ну-то?). А, последно да те питам - какво целиш с Мъгландиум? Все пак на твоите опити да се внесе повече реализъм не отговаряме с наличието на мъгли или неясноти, а именно с наличието на мАгия. Демек - парадоксално, но ако искаш да протестираш срещу нещо, най-ефективно е да назоваваш света с истинското му име, след като то най-добре изразява срещу какво не си съгласен в него ;) .

А ти, Мартимарт - наистина, и от гледна точка на реализъм, и от гледна точка на баланс, е по-добре да не даваш толкова голяма щета на това оръжие. Щета от мунициите +1 или +2 според мен е оптимално.

И последно да поясня - краткото поучително мнение на Ворак мисля, че имаше за цел да се наблегне на факта, че в българския книжовен език дума "амуниции" изглежда няма, казва се и се пише "муниции". Само не схващам защо беше такава реакцията, при все че мен ме търпяхте много повече с моите "уръжия" ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон юни 18, 2007 6:43 am

Ма даден беше линк с цяла статия за оръжието, при това нелоша, предвид факта от къде идва! Шамайоци, да ме извиняваш, ма втора няма да пиша.

После - амуниции означава снаряжение (конски амуниции - сбруя, стремена и т.н.). В частност мунициите са част от амуниците, но с амуниции не се стреля!

А какво целя с мъгландиум - този път нищо, по инерция.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон юни 18, 2007 9:57 am

Само аз ли прочетох, че идеята е да се повтори арбалета на ван Хелзинг от филма? Който си беше чиста проба картечен арбалет (от обикновените), а не чу-ко-ну. В смисъл, че се държеше просто псусъка и някакъв часовников механизъм, пружина или нещо подобно (уж) се грижеше оръжието да си стреля. Като вътрешния механизъм може да е на принципа на китайската (корейска?) джаджа, ама с по-яко действие и съответно без слабостите на "реалния оригинал" като малка пробивна сила и малък обсег. Е, онова във филма имаше и бая повеече от 5 стрели, ама тук ще вкараме нещо по-"реалистично". Проблемът е в системното отразяване. Ако ще сме педанти, това ще работи някаква пружина, която също ще иска време (ТД) за навиване. Тя може евентуално да е вградена в "барабана" с мунициите, но тогава трябва да се даде отделно време за презареждане на барабан (което да е доста много). Както и отделна цена (и тегло) на барабаните, щото тогава всеки стрелец със това нещо ще е ефективен само докато има предварително заредени барабани (естествено пренебрегваме ефекта въху дълго време натегнатата пружина, щото това е игра, а не учебник по материалознание).

Решението с нова механика на стрелбата (до 15 метра супер, после много наказания) не е удачна. Вече си имаме система за това нещо. Обсегът дори може да е по-големичък (в смисъл на нормален за арбалет), а може евентуално да се пусне ограничение на РЕС, което е именно параметъра, показващ точността на стрелба (Обсегът показва докъде може да закара оръжието).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

martimart
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пон мар 05, 2007 8:59 pm

Мнение от martimart » пон юни 18, 2007 10:13 am

Ами на мен идеята на lowstef ми харесва! Ако на вас самата идея за подобен арбалет ви харесва, предлагам да се заемем.( който иска де ) Значи сега да измислим малко по-подробно описание на въпросният барабан, както и "параметрите" му. От там да преценим колко време ще изисква да се презареди, както и ако искате, да променим броя на стрелите, които побира. С такава скорост пет стрели ще се изстрелват за изключително кратко време и стрелецът трябва непрекъснато да зарежда барабана, а ако това наистина отнема доста време, то тогава няма да има полза от това оръжие, по-добре да стреля с обикновен арбалет.




Сега се сетих, че арбалета на Ван Хелсинг и по-точно въпросния барабан, не представляваше пружина, или някакъв навиващ се механизъм, доколкото си спомням там го описват като газово устройство, което изтрелва стрелите.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон юни 18, 2007 1:34 pm

Ако ще е като на Ван Хелзин, се предполага че не се изстрелва 1 стрела за 6 ТД, а по скоро 10 за 1 ТД. Това, което аз си представям за "Автоматичен Арбалет" е устройство, което след изстрела, благодарение на пружина , намества стрелата на мястото, готова за нов изстрел...

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пон юни 18, 2007 1:44 pm

Andras това е игра важното е да се забавляваме, а не да следим реалноста с най-малки подробности. Това е главната цел на ролевите игри да се откъснем от реалноста за кратко и да се потопим в свят на магия и епични битки :wink:


По въпроса с презареждането-това оръжие изисква или да се смени целия барабан или да се пълни барабана със отделни стрели. Слагането на всяка стрела би могло да става за 6ТД както арбалета, а барабана да се сменя за всички ТД на героя според мен.

ПС:Andras, щом мислиш че е толкова лесно да се стреля с оръжие защо според теб спортните стрелци тренират по цял ден.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 18, 2007 2:00 pm

Онзи супер-мега-дупа-крейзи арбалет беше уникално оръжие. Нещо много специално, носено от много специален тип... разбирай артефактно оръжие. А артефактните оръжия не се поръчват в местната работилница на джуджетата, ами се намират из изоставени гробници, подземия, дълбоко в Блатото или на върха на някоя недостъпна планина. Пътят до тях обикновенно е обилно гарниран от древни и болезнено добре запазени като ефективност капани, разни гадове (повече и по-разнообразни), свлачища, няколко боса, плюс финален, тук-там лабиринтче (по възможност с еднопосочно отварящи се врати или друг механизъм, който не позволява да се връщаш по стъпките си, плюс няколко ребуса и прочие.... Когато героите преодолеят всичко това и вземат предмета без да активират капана, върху чийто спусък е сложен самия предмет...... и успят да излязат живи от там ..... да си го ползват с кеф. А статистиките на въпросния арбалет ще са каквито господ дал, тоест колкото е щедро сърцето на разказвача.

... И да - ще знаеш, че е разхождаш с нещо, което е правено от велик, древен джуджешки майстор-оръжейник: стреля с обсег 60м, дупчи като тежък арбалет, а сколострелността му конкурира тази на лъконосец, който има СУ поток от изстрели на степен 12 (разбирай че всеки изстрел отнема по 3ТД, а магазина или барабана на оръжието побира поне 8/10 стрели.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон юни 18, 2007 2:30 pm

Според мен трябва да се променят атаката, ТД и щетата (мунициите). Аз тоя арбалет си го представям да стреля с малки стрелички, подбни на "дартс" стреличките, които съответно да нанасят по малко щета. Атаката също да се намали. ТД също трябва да смалят доста. Тоест идеята ми е, ако искаш можеш да надупчиш противнита с 20 стрелички за 2 хода, ма това няма да му навреди толкова. Иначе ако е с пет големи стрели ще стреля като оръдие и при атака насочена в глават например почти винаги ще успява. За моя вариант предлагам първата стреличка да е 4ТД а другите да са по 1-2ТД докато стрелеца не прекъсне да стреля.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон юни 18, 2007 2:59 pm

Andras, щом мислиш че е толкова лесно да се стреля с оръжие защо според теб спортните стрелци тренират по цял ден.
За да удрят 10ки! Близко е до акъла.

А когато пишеш нещо и за останалите, необходимо е и те да могат да се забавляват. Е, може човек и с чужди глупости да се забавлява, ма не е там работата.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 18, 2007 3:00 pm

Аз както го виждам това:
Самият истрел се извършва за 2ТД (в цената е включено натискането на спусъка и зараждането на нова страла в „цефта“), барабана побира 3-4 стрели ако е сменяем и 5-8, ако не.
Зареждането на нов барабан става за 8ТД, ако е сменяем.
Зареждането на 1 (една) стрела става за 6 ТД, зареждането на всяка следваща отнема по 5ТД.

Пример 1: Автоматизиран арбалет със сменяем „барабан“ (ААСБ)
Джеджето Батугой трагично е загубило бойния су топор* и затова пъргаво се изкатерва по една височинка и сваляйки от кърста си ААСБ-ба подарен му от майстор Хивар Паногисмас.
За 4х2=8ТД изпраща 4-те стрели от „пълнителя“ по налитащия Шрах и пъргаво 8ТД заражда единия от двата резервни „барабана“ (До тук 16ТД) В третия рунд след като поредния Щрах пада пронизан от стрела ААСБ-то издава плачевното „цльък“ показващо, че и този барабан е празен. Батугой пъргаво започва да зарежда нови стрели 6+5+5+5=21ТД, но понеже това му се вижда твърде много решева че и стандартния истрел 6+2=8 е приемлив.

Пример 2: Автоматизиран арбалет с постоянен „барабан“ (ААПБ)
Щрахата Крсирсакс изтръгва от безжизнените пръсти на елфа ААПБ-то му заедно с колчана стрели и сред кратък оглед разбира как се действа с него. Надига го и за 2х8=16ТД изстрелва облък (8 стрели)жужаща смърт към групичката мръсни иманяри** дошли да разровят и унищожат древното светилище.
След това набързо се ориентира и запова да зарежда нови мунииции 6+5+5+5+5+5+5+5=41ТД, но понеже това му се струва твърде бавно в напеченото положение се спира на варианта 6+2=8ТД за истрел.***


Също така, въпроса с обхвата, спокойно може да е 20 метра точна стрелба (РЕС едни вид) и 60 обсег, а усложненията да са си както в класическите формули.
Щом е голям арбалета +1 за зар или +1зар не е лош бонус.

Казах, Хау!


*в гърдите на един особенно едър и напорист щрах и заклежана между рабрата.
**двама елфи (единия мъртъв вече), три джуджета (едния скрит зад възвишиниице стрела по щрахите) и един човек.
***За да сме докрай коректни вариянта на който се спря щраха бе да запокити ААПБ-то по най близкия си противник и след това да скочи отгоре му разкъсвайки му гърлото, но въпроса е принципен.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон юни 18, 2007 7:03 pm

Ми то ако си с ААПБ по-добре е да си носиш в раницата и един нормален. И все пак е ми хареса защото е оръжие, което има ясно използване - да нанесе максимално много щета в първия рунд на битката.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » пон юни 18, 2007 7:11 pm

dolar написа:Ми то ако си с ААПБ по-добре е да си носиш в раницата и един нормален. И все пак е ми хареса защото е оръжие, което има ясно използване - да нанесе максимално много щета в първия рунд на битката.
Смъртоносно оръжие в ръцете на опитен стрелец.
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

martimart
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пон мар 05, 2007 8:59 pm

Мнение от martimart » пон юни 18, 2007 9:19 pm

Добре, много идеи се събраха, сега според мен най-важният въпрос е- дали барабана да се пълни със стрели, или направо да се сменя целия! Ако предположим, че е първия вариант, стрелите една, по една ли ще се пълнят и след всяка да следва изстрел, или направо барабана се пълни целия? Не виждам обаче много смисъл да се сменя целия барабан, защото все пак онзи в арбалета си е здрав и само го пълниш със стрели, но незнам, според вас кое ще става по-бързо- сменянето, или пълненето?


Вижте как предлагам да го направя- за всяка изстреляна стрела- 1ТД(барабана побира 5 стрели ), за всяко презареждане на стрела-2ТД. Следователно, ако изстреляш 5-те стрели, това ти отнема 5ТД и ако искаш да ги презаредиш всичките 5- 10тд, общо 15 ТД. Според мен така е добре. Ще увелича и обсега до 20-30 метра- според изработката на оръжието.
Последна промяна от martimart на пон юни 18, 2007 10:12 pm, променено общо 1 път.

Отговори