Автоматизиран арбалет

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон юни 18, 2007 9:38 pm

Айде сега Ван Хелсинг! Всичко ли, което го има в някой си филм, трябва да го направите системно? Пфу, барабани!
дали барабана да се пълни със стрели, или направо да се сменя целия!
Ти никога ли не си виждал револвер?

Смъртоносно оръжие в ръцете на опитен стрелец.
Обратно - за кьопави хора, дето барем от 5 стрели, 1 вкарат.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон юни 18, 2007 11:02 pm

martimart написа:Вижте как предлагам да го направя- за всяка изстреляна стрела- 1ТД(барабана побира 5 стрели ), за всяко презареждане на стрела-2ТД. Следователно, ако изстреляш 5-те стрели, това ти отнема 5ТД и ако искаш да ги презаредиш всичките 5- 10тд, общо 15 ТД. Според мен така е добре. Ще увелича и обсега до 20-30 метра- според изработката на оръжието.
Да, бе, да. Какъв ще е тоя арбалет. Ако се умориш за 1 ход можеш да изстреляш 5 стрели и да презаредиш. Това е някаква нереална щета нанесена за един ход.
Относно ТД трябва да се придържаме към реалността в играта. Доколкото си спомням един ход трае 10 секунди. Най-тромавото същество(10ТД на ход) би могло да се прицели и да изстреля 5 стрели за 5 секунди. Нещо не ми изглежда много реално.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 19, 2007 9:24 am

Пак ще повторя (и ще го повтарям, докато бъда чут, защото съм старо мрънкало) - ако си представяш нещо като оръжието на Ван Хелсинг, значи може да бъде само и единствено артефактно оръжие. Андрас е прав - не може да се отрази системно всяко оръжие, което се види в някой филм.

Арбалет, който, при пълна щета за арбалет, изстрелва в първия рунд пет стрели - това чудо прави СУ "Поток от изстрели" лееееко излишно! Заменяш ефекта, който друг играч ще постигне със СУ и много ТД с едно приспособление, което можеш да си поръчаш срещу пари!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт юни 19, 2007 9:52 am

Ако арбалета е замислен за артефактен трябва разказвача да го направи
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 19, 2007 12:06 pm

cherno_slance написа: Арбалет, който, при пълна щета за арбалет, изстрелва в първия рунд пет стрели - това чудо прави СУ "Поток от изстрели" (СУПИ) лееееко излишно! Заменяш ефекта, който друг играч ще постигне със СУ и много ТД с едно приспособление, което можеш да си поръчаш срещу пари!
Ами всъщност не.

Тест 1
Стрелба със ААСБ 4*2=8ТД + 8ТД през = 16 ТД 4 стрели
Стрелба със ААПБ 8*2=16ТД за един пълнител 8 стрели
Стрелба със СУПИ 7+6+5+4+3+2+1=28ТД за 7 стрели

Тука идва презареждането
ААСБ 6+5+5+5=21ТД
ААПБ 6+5+5+5+5+5+5+5=41ТД
СУПИ 2+3+4+5+6+7=27ТД и още 6 стрели.

Общо:
ААСБ - 16+21= 37ТД за 4 стрели и готов за стрелба
ААПБ - 16+41= 57ТД за 8 стрели и готов за стрелба
СУПИ - 28+27= 55ТД за 13 стрели и готов за стрелба

ТД за стрела на ААСБ=37/4=9,25
ТД за стрела на ААПБ=57/7=7,13
ТД за стрела на СУПИ=55/13=4,23

Не, немисля, че СУ „Поток от Истрели“ се обезсмисля с тези арбалети.

СУПИ+ААПБ дава 2+1+2+1+2+1+2+1=12+41за презареж=53/8=6,25 ТД за стрела

Тест 2
ААСБ, разполага с 2 сменяеми барабана предварително заредени + 1 на оръжието (предимство от 63ТД)
ААПБ също е зареден (предимство 41ТД)
Лъкът е зареден (голям лък) (предимснво 1ТД)
За 5 рунда х 10ТД или за 50 ТД оръжията ще възпроизведат:

ААСБ - 2*4=8+8през=16+2*4=24+8през=32+2*4=40+(6+2 (един истрел))=48ТД за 13 стрели.
ААПБ - 2*8=12ТД+(6+5+5+5+5)през=38ТД+2*5=48ТД за 13 стрели.
СУПИ - 6+6+5+4+3+2+1+2+3+4+5+6=47+1през=48ТД за 11 стрели.

При стандартни ТД за стрелците вариращи около 14ТД, всичко това се развива в 3,5 рунда.
След това какво става в следващите 3,5 рунда

ААСБ - 6+5+5+5=21ТД през+2*4=29ТД+(6+5+5)=40+2*3=46ТД за 7 стрели и отново е празен
ААПБ - 6+5+5+5+5+5+5=36+7*2=50ТД за 7 стрели и отново е празен
СУПИ - 6+6+5+4+3+2+1+2+3+4+5+6=47+1през=48ТД за 11 стрели и отново е презареден

равносметка
за 7 рунда
ААСБ - 20 стрели
ААПБ - 20 стрели
СУПИ - 22 стрели
И от тук насетне лъка става все по-продуктивен, а ако е къс лък още повече.

Арбалетите ААСБ и ААПБ вкарват много стре ви първия и втория рунд, колкото за задържат малко първите редици на атакуващите.

Разбирасе такова чудо трябва да струва поне 2000+материали (стомана и дърво) медника, а за СБ още по 1000 за барабан.

А колкото до артефактите, нищо непречи пак да си е артефакт.

При лъкавете се иска 1ТД за презареждане + 6 ТД за истрел, а при арбалетите е обратното, поне както го виждам аз. 1ТД за истрел и 6 ТД за презареждане, защото трабва да нивиеш/запънеш тетивата предварително.

пп надявам се да съм бил поне от части ясен ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » вт юни 19, 2007 3:04 pm

Vilorp с твоите разсъждения идеята за ААСБ и ААПБ стана по изяснена. Обаче тази 1 ТД за истрел ми се вижда малка, е да натискането на спусъка не изисква повече от половин секунда, но примерно ако героя иска да се прицели по-точно в целта си би трябвало да изразходва повечко ТД все пак нема да стреляш на посоки разбирасе :wink:

ПС:А представете си какво ще стане ако държиш два такива арбалета в ръцете си по 1 във всяка ръка :shock:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 19, 2007 3:56 pm

Ами ако искаш да се поприцелиш ще отделиш ТД за прицелване/концетнрация, както и при другите оръжия *свив рамене*.
А ако държиш дву такива в ръце, презареждането ще ти е бая по трудно и бавно, тъй че стискай палци да надупчиш налитащия гигант достатачно лошо преди той да е стегнал до тебе ;).

Да вметна още веднъж как виждам неща за лъковете и арбалетите:
лък: зареждаш стрелата за 1ТД опъваш тетивата и я пускаш за 6.
арбалет: опъваш тетивата за 6 и зареждаш за 1ТД
Принципно е едно и също, но разликата издва от последователноста на действията. Това ме подсеща, че вместо за 2 ТД истрела с АА-то е по добре да е за 3ТД, когато е на автоматичен режим и за 1 когато се ползва като обикновен арбалет (към това 1 се привавя зареждането за 6ТД).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 19, 2007 7:33 pm

Да не падна пак в ръчичките на Андрас, но ако не ме лъже паметта става въпрос за битката при Креси (ако бъркам, той няма да пропусне да ме поправи). Та точно там се е оказало, че английските стрелци пускат до 12 залпа на минута, а арбалетчиците - около два. В Аксиом тази тотална разлика в скорострелността е намалена ( но ако трябва да бъдем честни е намалена и разликата в щетата, която нанася арбалета спрямо лъка). Ти обаче искаш да намалиш тази разлика още, до степен на практическо изравняване. Просто спазвай едно просто правило - колкото по-скорострелно, толкова по-леко. Това правило го има при доста специални удари на оръжията, като едно от малкото изключения е СУ поток от изстрели, при което имаме ефект, платен с ТР.

С това не казвам, че идеята за скорострелен арбалет е лоша - напротив -оръжието е съществувало и е доказало своята ефективност - факт е, че китайските арбалетчици са имали невероятен възпиращ ефект. В една справочна книга, която имам у нас, се говори за това, че стотица китайски арбалетчици са можели за по-малко от минута да пуснат 1 500/2 000 стрели! При това върховете им наистина са били отровни! Вярно, че обсегът и поразяващата сила не са като на тежък винтов арбалет или съставен монголски лък, но..... боже.... крайният резултат за атакуващия е, че все едно му пада стена на главата!!

Тоест - намали му щетата! Пък който има пари да си купи скорострелен арбалет на частно (в китайската армия просто са ти го връчвали), има пари и да си купува скъпи отровни смески.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

martimart
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пон мар 05, 2007 8:59 pm

Мнение от martimart » вт юни 19, 2007 8:11 pm

ДА, наистина така арбалета се получи много по-добре! :)

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт юни 19, 2007 9:44 pm

dolar написа:За моя вариант предлагам първата стреличка да е 4ТД а другите да са по 1-2ТД докато стрелеца не прекъсне да стреля.
Di_Masta написа: Обаче тази 1 ТД за истрел ми се вижда малка, е да натискането на спусъка не изисква повече от половин секунда, но примерно ако героя иска да се прицели по-точно в целта си би трябвало да изразходва повечко ТД все пак нема да стреляш на посоки разбирасе :wink:
dolar написа:Аз тоя арбалет си го представям да стреля с малки стрелички, подбни на "дартс" стреличките, които съответно да нанасят по-малко щета.
cherno_slance написа:Тоест - намали му щетата! Пък който има пари да си купи скорострелен арбалет на частно (в китайската армия просто са ти го връчвали), има пари и да си купува скъпи отровни смески.
Срещнах подкрепа! :D
Относно ТД трябва да вдигнеш арбалета, да го насочиш към противника и да натиснеш спусъка. За всяка следваща стрела не нужно да ги правиш всички тези неща. Не схванах дали за всяка нова стрела трябва да натискаш спусъка?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юни 20, 2007 10:55 am

dolar написа:Относно ТД трябва да вдигнеш арбалета, да го насочиш към противника и да натиснеш спусъка. За всяка следваща стрела не нужно да ги правиш всички тези неща. Не схванах дали за всяка нова стрела трябва да натискаш спусъка?
Превключвател за къси откоси предвиждате ли:)?
Ако се замислите, оръжието няма преимущества в стрелбата пред обикновен арбалет:). Има преимущество в презареждането на стрелите, поради което ви предлагам нормални ТД за изстрел и ниски ТД за презареждане, което пак е огромно преимущество:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 20, 2007 1:04 pm

Да да опрстим тогава нещата:
ААСБ с 5 стрели пуска една стрела за 6ТД (могат да бъдат намалени от спец в межханични, ако не се лъжа), смяната на барабана става за 8ТД, а презареждането на самия барабан х3ТД на стрела.

ААПБ-то с 10 стрели х 6ТД (могат да се намалят, вж. по-горе) за истрел и по 2ТД за зареждане на нова стрела в пълнителя.

Това ми се вижда достатъчно просто.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Re: Автоматизиран арбалет

Мнение от Di_Masta » ср юни 27, 2007 11:25 am

martimart написа:

Атака: ПР;ИН;Изо
ТД: 6 ТД за стрелба и 15 ТД за сменяне на барабана (стандартният барабан побира 5 стрели)
Щета: муниции
МР: 70-80 см МР-2
Обсег: 15 метра
Тегло: 6 кг
Мин. Си: 14 СИ
Цена: 1000- 1500 медника


Значи, този вариант ли остава последно?
Ако искаш мир, приготви се за ВОЙНА!!!

martimart
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пон мар 05, 2007 8:59 pm

Мнение от martimart » ср юни 27, 2007 9:46 pm

Не, този написан от Vilorp поне така смятам

Отговори