СУ "Мистик"

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

СУ "Мистик"

Мнение от Fenrir » нед юли 01, 2007 4:26 pm

Здравейте!Аз съм нов във този форум,но от години следя всичко,което става в него :wink: До сега само наблюдавах,но реших и аз най-сетне да се включа в разработките.Голям фен съм и работя от много време върху създаването на нови СУ и други неща в света на Магландиум и реших да представя някои тук.Ще започна с едно разбира се :wink: Чакам критики от ваша страна :wink:

СУ
МИСТИК
Изисквания: 12 Интелект
Цена за придобиване на 0 степен:5 ТР
Чрез усилени медитации,героят се научава как да използва своето МУ като директна атака към противника.Усвоилите това умение могат да нанасят щети,използвайки само своята МА.Една такава атака към противника отнема 10ТД и се изчислява по формулата: МА+3 зара>16+Псу )все пак атакува мозъка на противника,но все още се чудя дали усложнението да е ПсУ или МЗ)


Придобивки:
-Повишава познание "Медитация" в размер на (СУ);
-Намалява нужните 10ТД за атака в размер на (СУ/3),но не може да е по-малко от 4;
-Увеличава (МУ) със (СУ);
-На 7 степен еднократно добавя +6МУ
-На 11 степен героят може да увеличи своята МА,използвайки ТМ,като следва курса 4ТМ=1МА;
-На 12 степен героят научава умението "Мистицизъм",което му позволява при достигане на ново ниво да трансформира до (СУ/5)ТР на ниво в МУ,като следва,че 1ТР=1МУ.

(Добавих и ново СП-Медитация,което увеличава възтановителните сили на маната с Медитация/2 на час почивка)

Е,чакам вашите критики :)

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед юли 01, 2007 5:12 pm

ОК, една критика много на бързо:
- никъде не пишеш каква щета или какъв ефект има тази "атака" върху противника
- ползването на "атаката", освен ТД, може би трябва да има и друга цена - мана или умора
- името на умението изглежда неподходящо, за това което прави
- да дава +СУ към поснание е прекалено
- "Мистицизъм" = :shock:
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед юли 01, 2007 5:37 pm

Може би трябва това увеличение на МУ със СУ да го направим СУ/2.Така става ли. :D А и според мен Мистик си е идеалното име.Още повече името не е толкова важно.Та ,идеята за това ми харесва,че трябва да струва още нещо...например умора...прав си.Що се отнася до вида щета...не съм сигурен каква точно трябва да е тя.Може би психическа :lol: Нз,тя е атака към мозъка.

zelgadis
Калфа
Мнения: 44
Регистриран на: нед авг 20, 2006 4:22 am

Мнение от zelgadis » нед юли 01, 2007 7:56 pm

Не става ли един маг прекалено силен с това СУ. Атаката може да е магическа без определена принадлежност към школа.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед юли 01, 2007 9:21 pm

Направи щетата изцяло шокова щом ще е магическа атака към мозъка. А относно УДУФ-то според мен и така може:
МА+3 зара>16+Псу/2+МА/2
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед юли 01, 2007 9:41 pm

С тая формула твойта става по-сложно,но съм съгласен за шоковата щета.Но формулата да си остане,а? :wink:

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед юли 01, 2007 9:43 pm

Нямам толкова против ама и и МЗ и Псу са замесени и няма причина едното да бъде изключено
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед юли 01, 2007 9:55 pm

Атака към мозъка най-лесно става с нещо дълго и здраво (за предпочитане заострено).

Чесно казано- изчисти си понятията, идеите, общата концепция и тн. и тогава всичко ще дойдо от самосебе си. Ако измисляш основни неща докато издокусоряваш малките детайли се получава кашичка, а може и- помийка.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед юли 01, 2007 10:45 pm

Какво точно помага на човека последния пост, освен че го хвърля в киреча да се чуди "Къде сбърках" ... ?

Не разбрах бонусът на 11 ниво за какъв период от време е ? За 1 рунд, за 5 , за час , за ден ? И после има ли някакво наказание при повторно използване ?
Също така за формулата може би така ще изглежда по-добре... МА + 3 зара >=< 16 + ПсУ/2 + МЗ

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед юли 01, 2007 11:25 pm

Зелгадис, хич не си прав. Това умение е имбаво колкото си иска и един маг не просто ще стане "прекалено силен", а достигайки първо ниво още става машина за убиване/съживяване/заледяване/каквото си искаш. Фенрир, само се замисли - когато качиш умението до 12 степен, заедно с "Магьосник", само от тези двете имаш +30 МУ! За броени нива един елф-магьосник би могъл да научи всяка магия, която си пожелае и само с цената на n x 4 ТМ да направи всяко заклинание смешно лесно за казване. Допълнено и с Бърза Мисъл из небето ще хвърчат Чукове на Боговете (щото само Бона няма да може да насмогне на продукцията) по начина по който около един средностатистически добре-развит опитен вължебник летят смешните магически стрели. Съответно:

1. Като цяло това умение е излишно. Ти си написал, че основният му фокус е тази атака с МУ директно към противника. Оттук излизат две "подкритики".
1.1. Умението няма да бъде ползвано с тази цел. Хората ще го взимат само за да "помпат" МУ.
1.2. Самата атака каква е точно? Насочване на магическата енергия към противника с цел да бъде наранен? За това има Магическа стрела, която е горе-долу това. Да насочиш магическата енергия към главата на противника? Тогава нека да нямаме щета - така става малко като "зъб ме боли, та куцам", ама буквално. Нека да има малко по-изразен "психически ефект".

2. Дори да се запази умението задължително трябва да се намялят нечовешките бонуси към МУ. Изглежда, това е направено за да се увеличи МА, за да действа по-добре умението, но увеличавайки МУ идват много други бонуси, повлечени от този. Затова:
2.1. Бонусите да се намалят драстично. Да се орежат направо!
2.2. По-голямата част от бонусите да са директно към МА.
2.3. Ако не стане прекалено сложно, огромна част от бонусите да важат само при ползването на този "мистичен удар с глава" (само Зидан, але-але-але!).

3. Това познание е напълно излишно, тъй като се припокрива със СУ-то за бързо възстановяване на мана. Така едно от двете става излишно. Не знам кое точно, само времето би могло да покаже (макар и да не държа), но имам чувството, че ще е второто. Просто за начинаещ маг е много по-лесно да вземе това ново познание като "безплатно" на шеста степен, като това от горе на всичкото няма да заема от максимума от (НИ+ИН)/3 СУ-та.

Абе, много имбава история. Много има да се поправя, ако въобще си струва.

Сега, надявам се не съм звучал много заядливо, както на мен ми звучаха останалите от форума, когато бях "начинаещ" (то аз май все още съм такъв). Но към новодошлите имам няколко основни препоръки:

А. Преди да пускате ново СУ, моля, нека някой от играчите да го изпробва в кампанията ви. Ако се види как той става най-ценния и "нечестен" играч в групата ви заради това умение, ако постоянно правите корекции и му възлагате рестрикции върху ползването на това СУ (което добрия разказвач трябва да прави при такива случаи), маркирайте тези промени и когато ви се види, че за вашата кампания нещата изглеждат балансирани, тогава чак мислете за публикуване на форума. Така пестите нерви, мъки и... не, пари няма, но предните две са достатъчно ценни.

Б. В А16 има достатъчно "биткаджийски" СУ-та, тя самата система си е стигнала до едно доволно ниво на "биткаджийственост". Насочете вниманието си към по-"социални" СУ-та. Вземете пример от Художника, Барда (макар и той да не е от най-добрите примери). Ето, дискутираше се тук някъде Фалшификатор, дайте нещо такова.

В. Въобще, по-спокойно със СУ-тата, като сте начинаещи. Вижте как вървят подобни дискусии и си правете бележки. То някъде в правилата или официалните съвети пишеше нещо такова, така че е тук времето да те укоря тебе, Фенрир, че не си ги чел или поне не си си направил поука! Абе, общо взето, четете и се учете.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед юли 01, 2007 11:42 pm

Хах,повярвай ми,чел съм тази книга много години и я знам наизуст...но благодаря за съвета. :wink: Определено и аз смятам че е прекалено силен.Но утре ще изложа още много мои СУ та да те позанимавам малко :lol: Мерси все пак,но Бих искал това умение да го направим хубаво.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед юли 01, 2007 11:58 pm

:shock: Надявам се да се шегуваш в онова изречение с многото СУ-та. Пък и аз не говорех само за познаване на правилата, но и, как да го кажа, задълбоченото им познание (дето дори и на мен ми убягва, признавам) ама хайде, да оставим това настрана, засега.

Както и да е - не се съмнявам, може и хубаво да стане. Но нека като заначало, хм, "да му поизгладим концепцията", както му думат големите хора и капацитети. Дай някакво описание на тези мистици. Те какво - само ходят и издевателстват над умовете над останалите? Аз лично да бях на тяхно място бих се насочил към други, по-разнообразни по изпълнението си дейности - да контролирам тези мозъци, да кажем. Но хайде, дори да са такива сухари, че само да всяват смут в мислите ни, защо мистиците ще правят точно това, да кажем? Като за начало може би е хубаво да се отговори на такива "големи", "важни" въпроси, че да се знае дали няма друг на Титания сред познатите ни типове от и извън обществото се занимава с тази съмнителна, криминална и крайно възмутителна, бих казал, дейност.
シャマョツィ

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон юли 02, 2007 12:12 am

Виж, в базовата идея има нещо, но тя може да се реализира просто като една магия. В крайна сметка извършваш УФУД с МА срещу МЗ (варианта с ПсУ не ми допада лично), което си е точно извъшрване на заклинание. Ако все пак искаш СУ, помисли над варианта боусите да се дават само за целите на използване на това СУ. И наистина да са към МА, тъй или иначе тук МУ не използвша никак. Иначе идеята е, евенуално след като извъшри (успешно, препдолага се) атаката, владеещият това потенциално СУ да нанася шокова щета според вложената мана, да речем за всяка вложена ТМ да нанася 1 или 2 шокова. И вложената мана да се определя предварително и да се губи при евентуалн неуспешна атака. Но това пак по дух по-скоро към заклинанията бие.

Може евентуално да се помисли да е нещо подобно на Друид - да ползва Мана, но да е съвсем отделно от Магьосника с негова си механика. Примерно УФУД да е СУ+3 зара <>16+МЗ - ататкува магически противника (затова усложение е МЗ), но не със "стандартни" магически средства (не използва МУ или МА). И да се опишат няколко вида "магически атаки", които да правят различни гадни неща на противника - да му трупат шокова и/или временна щета, Умора и подобни, може и нормална щета, ако се отдели от МУ и МА за да не е просто заклианието МАгическа стрела. Всяка подобна атака да изисква някаква начална мана, а всичко друго да се влага по желание от Мистика (ако приемем това като работното име засега) и съответния гаден ефект да е пряко обвързан с количеството вложена Мана. Това да е или твърдо (Х вложена допълнително Мана - Х или Х*2, или Х/2 шокова щета, примерно), или със зарове, обусловени от вложената мана (Х/2 или Х/3 зара шокова щета). Естествено ще добавя Мана - или еднократно много (може и на няколко пъти при вдигане на нивата по малко) или +СУ при вдигане на ниво, както са Мага и Друида (втория е +СУ/2, ама да не издребняваме, концептуално говоря засега). Може да има и ограничения за максимално вложена наведнъж допълнителна мана Х, или пък допълнитлно вложената мана да се обвърза и с допълнителни ТД. Щото иначе може да стане така, че влагайки повечко Мана наведнъж да може да бутнеш на врага толкова Шокова, че да го оставиш парализиран за следващите 4-5-6 рунда, което си е свинищина.

Та дотук ми беше брейнсторма. Или да се направи нова магия, или ако ще е СУ да не ползва МУ и МА, а да е по-скоро подобно на Друид. Честно казано сега като си прележдам какво съм наумил тук за петнайстина-двайсе минути, може и да седна да го поизпипам малко повече.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон юли 02, 2007 9:41 am

Shamajotsi,хах не се шегувам :lol:
lowstef,определено си прав.Но смятам да не бъде магия.Нека да си бъде специална способност на мистика.Също така,от критиките до момента,ми хареса идеята щетата да е магическа и за да нанесеш определна щета,трябва да вложиш Точки Мана,като за 1ТМ=1Щета.Така ако имаш за начало примерно 12 Мана,то ако успееш с атаката и вложиш 12ТМ,ще нанесеш на противника 12 Щета. :wink: Така мисля че по-става.
Последна промяна от Fenrir на пон юли 02, 2007 10:57 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон юли 02, 2007 9:47 am

А ето и може би преработения вариант

СУ
МИСТИК
Изисквания: 12 Интелект
Цена за придобиване на 0 степен:5 ТР
Мистиците са хора,отдали се на древните науки.Чрез усилени медитации,те са постигнали невиждан успех-те умеят да използват своята Мана като директна щета.Формулата за успех се изчислява по формулата:СУ+3 зара>16+МЗ

Придобивки:
-Повишава познание "Медитация" в размер на (СУ);
-Намалява нужните 10ТД за атака в размер на (СУ/3),но не може да е по-малко от 4;
-Увеличава Маната при покачване на ниво със (СУ);
-На 7 степен еднократно добавя +20ТМ
-На 11 степен мистичната му атака нанася и Щ/3 шокова щета.
-На 12 степен героят научава умението "Мистицизъм",което му позволява при достигане на ново ниво да трансформира до (СУ/5)ТР на ниво в Точки мана,като следва,че 1ТР=1ТМ.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон юли 02, 2007 11:24 am

Shamajotsi написа:Нека да има малко по-изразен "психически ефект".
Е каква по-психична щета от шоковата.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юли 02, 2007 12:02 pm

-те умеят да използват своята Мана като директна щета.
Т.е. похарчвам 5 мана, хвърлям си уфуд-а и ако успея вкарвам 5 дмг? ДА се опише, заедно с останалите технически подробности - обсег на действие, заясягани противници и т.н.

А като цяло - умението хич на нищо не ми харесва. Прилича на много орязан псион, който може единствено да атакува с псионната си енергия и на всичкото отгоре ползва мана за атаките си, като обикновен магьосник (т.е. или това умение ще е по-силно от магиите на магьосниците и за това ще се ползва наместо тях или обратното.)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юли 02, 2007 12:13 pm

Не бях видял, че била шокова тази щета, ама според последната "ревизия" до шесто ниво включително щетата не е такава. Тук иде ред да питам: а как се изчислява тя, по принцип*. Също и да добавя, че тази атака в този си вид много мяза на мълнията, ама по-як вариант (при мълнията шоковата щета е една пета или десета от нанесената, в зависимост от бронята на създанието, тук тя е една трета). Аз, таковата, продължавам и да недоволствам срещу познанието: тука, добавено като бонус, за 20(15) ТР може да се "емулира" ефекта на Възстановяване на мана на 11 ниво, като за достигането на такова ниво са нужни 71(66) ТР. А и не виждам кой би изхабил 61 ТР повече само и само за да може да трупа четворно количество мана за сметка на умора.

*Току-що се усетих, че щета=ТМ изразходени за магията. Това позволява да направя следната съпоставка с магията Светкавица. Ще разгледаме Мистик на 11 степен и Магьосник с това умение пак на 11 степен. Допускаме, че и двамата имат МУ 18, което е минимума за Светкавицата.

Мистикът трябва да хвърли с трите зара повече от 5+МЗ. Да речем че е вложил 22 мана за атаката - колкото и другия ще вложи за светкавицата. Съответно, при повечето раси МЗ тук няма да е пречка и дори да сме взели някое яко джудже, шансът е по-голям от 50% за успех (всъщност 63,4%). Нанесените щети са 22, както и 7 шокови. Тъй като сме взели джудже, то то няма да има ТД дори и за една атака, трябва да се уморява през допълнителната си фаза. Дори и да бяхме взели елф обаче (тук вероятността скача на 84,3%), отнетите ТД са пак около половината.

От друга страна, Магьосникът, който има 6 МА, трябва да мята повече от 16+МЗ, което при джудже означава шанс за успех 2,3% - т.е. само при АУ. Междувпрочем, вероятността остава същата и с елфи. Едва ако се разправяме с хора вероятността може да се качи до завидните 3,7%. Но, хайде, справил се е нашият магьосник някак си. Нанесъл е щета от 15 + МУ/4 зара, което е 15 + 4зара, тоест от 19 до 39. Екстра, при максимум, при това ако противникът е с правилната броня, шоковата щета ще е отново седем, като ще сме нанесли и 17 щета повече... но това е само в идеалния случай. Иначе средно ще бъдат нанасяни 29 Щета, като, хайде, от мен да мине, 5 ШЩ (но могат и спокойно да са сиволичните 2!).

Пропуснах да кажа, че Мистикът е използвал и 1 ТД по-малко.

Последно - тази придобивка пък на 12 ниво е малко странна. На първо време, почти всеки ще чете това като "Позволява на всяко ниво 2ТР да се трансформират в 2 ТМ". Което е и смешно - то вярно, че от 2 ТМ някой път може да му зависи живота на мистика, но този път ще дойде другия път. Вярно, те хората са го казали "точка по точка кил става", ама за десет нива усилени ползвания на това умение мистикът постига същото, което е постигнал достигайки 7ма степен на умението. Последната критика май не я изразих като хората, ама се надявам все пак да сте усетили и вие какъв е проблемът.

Абе, нека да кръстим тази версия условно Алфа 0,001. Има още много за изкусуряване. Аз все още не виждам смисъл от това, има си хубави магии дето вършат описаното, както и СУ-та, дето дават мана...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон юли 02, 2007 1:07 pm

Много много не те разбрах,но мисля че искаш да кажеш,че тази шокова щета не трябва да я има.Ако е така,ще я махна :wink: ,но пък какво като има и други умения дето качват маната,не пречи да пробавим и още едно. 8) Но кажи като цяло мнението си и какво би искал да намаля?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 02, 2007 1:22 pm

Не, просто иска да каже, че умението ти обезсмисля светкавицата. :wink:

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юли 02, 2007 1:26 pm

Ама дай да сложим сто такива умения, какво ще кажеш? Само имена им трябват, но аз съм се подготвил за първите няколко - СУ "Чародей", "Вълшебник", "Главолог", "Енигматик", "Възстановяване на мана 2"...

Това, което исках да кажа, е че като цяло в сегашния си вид умението е много небалансирано. За същото количество мана, за по-малко ТД имаш десетки пъти по-голям шанс да направиш малко по-малко щета, както и повече шокова щета. Малко като песента на Дафт Пънк, "Faster, Stronger, Better, Harder". Общо взето, нищо не пречи да кръстиш умението си "Убер-Светкавица допълнено с възстановяване на маната" и хората ще знаят с какво си имат работа. Не знам какво трябва да се оправи. Може би това нещо просто не трябва да бъде СУ. Или ако е СУ, то нека тази атака да не е единственото й достойнство, ами да я поотслабиш много, и да добавиш разни други неща, които да могат да правят тези мистици.

Това, което виждам от взаимните ни опити да избистрим туй чудо, е че ти нямаш представа какво искаш. Почнахме от умение, дето "удря вразите в каските" уж психично, ама всъщност телесно, после добавихме някаква шокова щета за да засилим психичния елемент, но можем и да я махнем... Абе някакво СУ ще стане, ама дали ще е СУ "Мистик", "Космонавт" или "Адвокат" май все още и ти не знаеш.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон юли 02, 2007 1:33 pm

Знаеш ли кво,прав си :lol: Тва умение и мен почна да ме дразни.Малко по-късно ще изложа много по-балансирано умение. :wink: Е,все пак ще видим твойто мнение (тогава) по-въпроса.Ще ти покажа мойто виждане за СУ Свещеник :wink:

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юли 02, 2007 1:38 pm

Знаех си, че го има някъде! Моля те, виж това и по-скоро съвети 1, 2 и 7. Последният е най-важен, изглежда, за теб!
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 02, 2007 4:27 pm

BatGojko каза нейде написа:Боговете не се намесват в живота на Магландиум.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет юли 05, 2007 9:34 pm

lowstef,успя ли да измислиш нещо :roll:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет юли 06, 2007 10:36 am

Да, ама нямам време да го напиша добре и да го пусна. Да не говорим колко мсетки трябва да ударя за точните щети на магиите, за да е що-годе балансирано. Май ще пусна с някакви щети да се види като конструкция, а точните стойности ще ги смятаме по-насетне. Лошото е, че от фругата седмица и до края на кандидат-студентската кампания ще съм много зает и едва ли ще имам време за работа по ролеви неща (не само тук)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет юли 06, 2007 10:59 am

Разбирам :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет юли 12, 2007 9:36 pm

Sharky_Dog написа:Какво точно помага на човека последния пост, освен че го хвърля в киреча да се чуди "Къде сбърках" ... ?
Помага му не да пълни форума с концепциите си, а да свърши нещо полезно и да реализира това, което му е в главата. Защото започва да "работи" без да зане какво иска, освен, че ще трябва да е "кууул". Напротив, почти всички казват "о, да... кууууул ще да е, ама ако го промениш коренно ще е по-куууууууул". Това е проблема, че когато в началото не се знае точно какво се прави, а само се "Работи" (та барем излезе нещо), не излиза нищо. Това се опитвам да обясня, но ти май прочете без да се замислиш и веднага ме хвърля в някаква графа "хейтър". Еми да, необичам да чета "глупости", кашички и манджички на някого си, които си няма представа какво прави, стига да е кул.
И се опитвам да му помогна още в началото ((та да излезе от "блатото" и да започне да работи така, както би излязало нещо), а на е да го поощрявам, както почти всички, писали в тази тема, в "Глупостта" му и да го забъркват още повече в "джаза". Надявам се, вече нямаш въпроси, така, както авторът на темата ще се замисли над написаното.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Отговори