[Гавра] СУ Канибал

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

[Гавра] СУ Канибал

Мнение от Miro » чет юли 05, 2007 8:22 pm

Култове, изолитрани комуни, децата на корабокрушенци на самотни отрови, диви племена -всяко едно от тези благоприятства развитието на диви канибали - дали като култура на обществеанта група или като вид дегенерация. В магически свят като Магландиум умение, коеот в началото е набор от техники, с опита на създанието се обвъзва с магичния офн на света и странни магически способности започват да се наблюдават. Твоа СУ представя именно най-дивия вариант на канибализма, приравняващ човека с животно.

Изображение

ТР за нулеов ниво : 3 щраха, гоблини 5 гиганти 6 джуджета, хора 8 елфи
Придобивки:
-Дава правото на атака със захапка, Атака = Пр;СИ; Л, разрешава добавяне на до +2 БЩ за зар (5ТД)
Щ = (1 + СУ/4)зара, пробивни щети

-на 2 степен научава специална атака Подготовка когато не позлва оръжие. Сега вече може да връхлите враговете си още по-свирепо!

-на 3 степен позволява нанасяне на сечащи щети с голи ръце, наместо трошащи, когато ударът не е попаднал в броня

-на 5 степен разреашва Издиране на очите - наказанието за атака към очите с голи ръце намалява наполовина

-на 6 степен увеличава базовата защита с +2 ако канибалът не носи броня или носи обикновена кожена броня (без метал по нея и без лак)

-на 7 степен придобива способността Отровна захапка - успешна захапка, която не е попаднала в броянта, вкарва в жилите на врага нараняваща отрова със сила (СУ)
СУ + 3 зара >? 16 + УО (проверката се прави всеки ход и успехът се явява щети, всеки ход сиалта намаля с единица; всяак следваща захапка приравнява сиалта на отровата отново на СУ)
[Тази способност може да се обясни по различни начини. За тези, които искат да играят превърнал се в животно, в звяр, човек, това са нечистотиите и разлагащите се парчета храна , котио незнайно как се задържат в устата му. За други тов може да е магическа способност.]

-на 9 степен Канибалът научава специална атака Хидра, когато атакува със зъби или с голи ръце. Хранещият се от труп Канибал вече не е толкова беззащитен за изненадващи атаки, колкото е изглеждал до сега!

-на 10 степен увеличава Обонянието с 1

-на 11 степен успешна отровна захапка намаля Сиалта на жертвата с 1, доакто последната не получи някакъв вид магическо лечение (дори лекуване на леки рани върши работа). Последователни захапки натрупват ефекта.

-на 12 степен канибалът получава няколко придобивки:
-той вече няма проблем да се храни с мърша и да пие замърсена вода
-увеличава УО с +2
-научава специална атака Разпаряне, когаот ползва зъби или голи ръце

Изображение

Забележка: понеже канибалът се бие различно от специалистът в юмручен бой, а именно залага на дивото в себе си, следните са в сила:
-бонусът на 9 степен на специалистът в юмручен бой е несъвместим с тези на 3 и 5 степен на канибалът. При всеки удар героя избира как да удари и бонусът от кое умение да използва
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет юли 05, 2007 9:31 pm

Хах,това наистина си е гавра,но ме кефи,чудя се дали да не го използвам за някое приятно островно приключение :roll: :lol:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет юли 05, 2007 11:17 pm

:lol:
Ето едно наистина добре конструирано умение. Реалистично (на всички канибали им капе отрова от устата), балансирано(едновременно много полезно, но и не прекумерно силно), добре конструирано. Просто перфектно. Аз предлага директно да го обявим за официално. Това СУ ще промени напълно играте, ще внесе свежест.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет юли 06, 2007 12:07 am

Да, дааа... а един мармот завива шоколад... :roll:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет юли 06, 2007 12:35 am

Киди, Малазиан - тенесковрите. Я сега си представи Тайст андий - тенесковри :D :shock:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб юли 07, 2007 1:50 am

СУ Модератор, ТР за придобиване-по преценка на Водещият/ Админа!
Повишава способността "Изтриване на постове" с +16.
Прибавя +СУ/3 към "Тактика" (за предусещане на флеймове), "Психология", "Заплаха", "Политика" и "Литературни съчинения".
На 1-а Степен прибавя +1 към Обаяние, когато общува през форума, на който е назначен.
На 3-а степен този бонус вече е +2.
На степен 5 бонусът се връща към +1,
На 7-а степен бонусът се губи окочателно, героят получава наказание от 1 точка към Обаяние при комуникация в реалния живот.
На 9-а степен първата му реакция при спор е да прекрати темата, незвисимо дали в Интернет или в реалния живот.
На 11-а степен, печели +1 ПсУ, бонусът се повишава до +2 при спорове през форума..
На 12-а степен, първата му рекация при спор в Интернет е да заключи, изтрие или премести темата, а на това равнище, той отдавна няма с кого да спори в реалния живот!
Много хора имат късмет, че на този форум модераторите си вършат работата без помощта на това СУ, защото Водещият го е забранил за кампанията:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » съб юли 07, 2007 5:04 pm

БЕ аз си го имам, ама на 6-то ниво. Точно преди наказанията, но достатъчно за бонусите ;) . Гаден пауър-плейър съм си и това е.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб юли 07, 2007 5:14 pm

Асене, забележи заглавието на темата (защото явно не си). Не, не е в квадратните скоби ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » вт юли 17, 2007 2:09 am

Абе, то си е казано че е гавра, ама за играчи, дето обичат да се лигавят, докато играят (какъвто съм не рядко и аз) не е зле. Като е тръгнало да се развива фън Су-то, може да направиш нещо от сорта на:

-12 степен: Канибалът може да оглозгва кокалите на наръфаната си жертва и да възтановява ТМ (или ъмората).

П.С: В следващата си игра ще включа герой със СУ Модератор. :wink: :D :D

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт юли 17, 2007 12:54 pm

MoSKaU написа:П.С: В следващата си игра ще включа герой със СУ Модератор. :wink: :D :D
Нека се казва Стефчо Малкия, моля, моля, моля, моля, моля... :lol: :lol: :lol: С добавка от познание Наука (физика), естествено. И СУ Досадник. Може и няколко нива на Дървен философ. Ноу шъй як!
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » вт юли 17, 2007 3:22 pm

И да е разпределил поне половината си ТР на СУ Самовлюбеност ;) Нотинг пърсънъл :lol:
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » вт юли 17, 2007 6:10 pm

Ееее, все вие сте няк'ви пауъри бе хора :lol: :lol: :lol: :lol:
И всичко това на нулево ниво-Ха.
Може да направим една форумна игра с целия модераторски екип :wink: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 18, 2007 5:31 pm

Ще е интересна игра ;)
А иначе умението просто вдъхновява за Аксиом16 Unglooed (или както там се пишеше онова издание на Меджика) : :twisted:
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср юли 18, 2007 6:45 pm

Unglued Bate Gojko (Кой е лудия фен а :lol: :lol: ).

П.С: Търся си четири Карлош. :wink:

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 18, 2007 7:08 pm

http://www.axiom16.com/forums/viewtopic ... c&start=27

Това ще е от основните правила на Аксиом Ънглууд ;) .

Едит: Нищо, че изразява само някаква там вероятност, важното е да се затвърди наложения имидж. И после А16 била тежка, ама-ха :lol: !
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет юли 26, 2007 12:02 pm

VORAC написа:Асене, забележи заглавието на темата (защото явно не си). Не, не е в квадратните скоби ;)
Не видях да пише кой може да се гаври. Приех, че и аз мога.
А интересното е, че и двете предложени умения привлякоха желаещи да ги играят:).
lowstef написа:БЕ аз си го имам, ама на 6-то ниво. Точно преди наказанията, но достатъчно за бонусите ;) . Гаден пауър-плейър съм си и това е.
Нищо, водещият може да ти наложи да го повишиш. Зависи как го използваш:).
Алтернативно, може да получиш безплатно повишение с една степен за честата му употреба, не се притеснявай, че си оптимизатор:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет юли 26, 2007 12:12 pm

Асен написа: Не видях да пише кой може да се гаври. Приех, че и аз мога.
Az. С аксиом. Както съм и направил. Заглавието на направеното е извън скобите. ;) :)

А Стеф още малко време да му оставим да свикне със СУ-то си, и ще можем да пишем без,ислен спам на поразия, и той няма да може да го маха, защтоо при АУ ще се наложи да си повишава умението :D поне на теория няма де... :roll:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Отговори