Хоул - Наги и Лийнайци, обсъждане на статистиките...

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Хоул - Наги и Лийнайци, обсъждане на статистиките...

Мнение от hameleona » пон авг 06, 2007 6:29 pm

Наги

Мъжки индивиди:
Виталност: 2
МЗ: 2
Скорост: 14 (във вода 16)
Жизненост: 33

Сила: 6 - 18
Ловкост: 6 - 17
Интелект: 3 - 10
Прецизност: 6 - 18
Издръжливост: 4 - 8


Женски индивиди:
Виталност: 1
МЗ: 2
Скорост: 14 (във вода 16)
Жизненост: 28

Сила: 4 - 14
Ловкост: 6 - 17
Интелект: 5 - 16
Прецизност: 5 - 16
Издръжливост: 4 - 8


Расови особености:
- Амфибии – освен че могат да живеят спокойно и под вода и на суша, нагите получават +6 Плуване и действията им във вода свързани с предвижване изискват 50% по-малко ТД.
- Пресъхване – Нагите имат постоянна нужда от вода върху кожата си. Кожата трябва да се мокри всеки час, като трябва да се овлажнят 100% от нея. Нага може да изкара 3 часа на сушата, без да изпита проблем. След това, кожата й изсъхва и започва да се напуква, а нагата натрупва по 2 Умора на час и прекратява всякакво естествено възстановяване. След като натрупа максимална възможна умора, нагата започва да губи по 2 ТЖ на час, до потапянето й за поне три часа във вода или до смъртта му. Ако нагата е започнала да губи живот, то й трябват три часа във вода, преди да се задействат естествените й възстановителни сили.
- Уязвимост към огън – всякакви огнени щети, които нагите поемат се удвояват.
- Неспособност да специализират в магическа школа Огън. Това не удвоява ефекти те на огнените магии! Ако на нага й бъде направена магията горящи юмруци, то тя понася всеки рунд щетата, която би добавила към атаката си.
- +2 МУ за магьосническа школа Вода.
- +2 МЗ срещу огнени заклинания.
- Катерене – змиевидните тела на нагите им позволяват да се катерят сравнително добре – Катерене +2
- Нагите не могат да яздят каквото и да е животно.

Лийнайци:

Виталност: 1
МЗ: 2
Скорост: 14 (във вода 16)
Жизненост: 25

Сила: 5 - 16
Ловкост: 5 - 16
Интелект: 6 - 16
Прецизност: 7 - 18
Издръжливост: 4 - 8

Расови особености:
- Амфибии – освен че могат да живеят спокойно и под вода и на суша, лийнайците получават +6 Плуване и действията им във вода свързани с предвижване изискват 50% по-малко ТД.
- Неспособност да специализират в магическа школа Огън. Това не удвоява ефекти те на огнените магии! Ако на лийнаец му бъде направена магията горящи юмруци, то той понася всеки рунд щетата, която би добавила към атаката си.
- +2 МУ за магьосническа школа Вода.
- +2 МЗ срещу огнени заклинания.
- Езда на суша – 6, под вода нормална.
Последна промяна от hameleona на ср сеп 26, 2007 7:16 pm, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 06, 2007 6:30 pm

Това са две раси, които се намират на остров Хоул и са единствените нови раси там (не за сега, ами сега и завинаги, с малката забележка за шанса да се вкарат гномите и тролите). Бих желал да се прегледат статистиките им да ми кажете къде са забележките ви.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт авг 07, 2007 8:21 am

Макар и сравнително голямо по площ, езерото е доста плитко - най-дълбоките му части достигат до 120 метра.
120 метра??? Десет пъти повече от Балатон, но пак е 'доста плитко'??? Дори някои от Големите езера са по-плитки от 120 метра, това е много сериозна дълбочина за езеро!
На всеки остров живее един род - често състоящ се от по над 4-5 поколения.
Тия по колко живеят и от колко раждат?

Защо просто външните родове не се изместят навътре, оставайки по бреговете повече място за бойни части от всички родове?
Последната привилегия е повече практическа нужда, отколкото някаква власт от страна на Граничните родове - всички мъже (а и доста от жените) в Граничните родове се обучават или за войни или за магьосници и затова не им остава време за земеделие или друга работа.
Да му умра на привилегията - да трябва задължително да вляза в армията. Ти на това привилегия ли му казваш?

После, онова не е пирамида, а стълбица, онези неща някакви касти, еснафи ли, какво се представят?

А най-стари лечител? Него защо не го пишат старейшина?
После между земеделец и събирач има известна разлика, на какво ниво е земеделието.
Децата сами ли си избират какво ще стават? Щото ако е така, зарад доброто социално положение, бая лекари и магове ще се навъдят...

Аз лично не се сещам за общество, което да отделя хора специално за да се грижат за децата на всички, поне до създаването на училищата и детските градини. Нещо общо с физиологията им ли има това, или просто ти хрумна?

Тия що се кланят на Нетилун, като ги е създал Улинус? Някаква митология около това?

Оня празник на 22 Август е малко особен, ама издребнявам.
Надарени са с изключителна физическа сила, като по някаква случайност, това не е съпътствано с тромавост, напротив – нагите са доста гъвкави.
Противно на нечии идеи в ролевите игри адски много от силните неща по съвместителство са и много подвижни. Справка тигрите, горилите и т.н.
Нагите имат един основен проблем – имат постоянна нужда от вода. В това отношение те са доста по-несъвършени, спрямо вечните си врагове лийнайците. Нагите имат нужда от влага по кожата си, за да живеят. Общо взето, една нага може да издържи до ден-два без влага по кожата.
Изкушавам се да попитам дали гел с много вода ще свърши работа?
Това, както и факта, че на една женска се падат по пет до десет мъжки индивида, определя обществения им матриархален строй.

Нагите се размножават чрез снасяне на яйца. Образуват моногамни двойки за цял живот
Кое от двете?
Императрицата рядко приема в ложето си мъж повече от веднъж в живота си
Това пък що?
Единствено Императрицата не може да бъде предизвикана и само някоя от кръвта на Садрис, която пък е носела в жилите си кръвта на Калисто – първата нага, създадена лично от великия Нетилун.
Демек?

Обикновено се казва върховен жрец, върховна жрица, не висш/висша.

Как точно се строи империя върху едно езеро? Това езеро колчава площ има?

До тук толкова, после и по системата. Поздравления за първата раса, имаща разлики в статистиките на мъжки и женски индивид.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт авг 07, 2007 12:29 pm

Се*а ми ма*****а, ама аз точно за това те уважавам толкова :)

Лийнайците:
1. Трябваше да е 12, грешка.
2. дам, виждам, че съм изпуснал живота и раждаемостта за лийнайците. ще се преработи.
3. Ами, задължително в армията, ама пък друго не правиш - обучават ти децата, носят ти храната... абе лежиш, биеш се и е**ш. Баш за войни :) А за второто - нямам място. Наистина няма място.
4. Упс... стълбица... къде е разликата между стълбица и пирамида?
5. Земеделието... добре. описвам...
6. традицията забранява на лечителя да е старейшина.
7. Децата биват избирани от някой представител на съответната каста.
8. хрумна ми, честно казано. Сетих се, за лъвовоете - как една лъвица се грижи за малките, докато другите ловуват и реших да го ъпгрейдна, до постоянна грижа.
9. Грешка, която е съм поправил.
10. недей да издребняваш, по-добре е така :) Май ще го махна. Специално празниците са писани преди... ехей...

Нагите:
1. Знам, ама хората някакси са свикнали голямо=тромаво=силно.
2. Може, ако има кой да ти го направи.
3. и двете. И малкото число женски и факта че са по-умни.
4. традиция, наложила се поради факта, че повече от една дъщеря води до гражданска война в 75% от случаите, а всеки полов акт при нагите води до снасяне на яйца.
5.демек Садри е носила във вените си кръвта на Калисто. За да предизвикаш Императрицата трябва да имаш от кръвтта на калисто във вените си.
6. Чак такъв проблем ли е?
7. Това май по-скоро е за лийнайците. Ами не се гради империя. Твърде е малка площта. Това е един от основните проблеми на лийнайците - малко пространство. А нагите са извън езерото.

Пак благодаря за криктиката - винаги повдигаш умни въпроси, а не нещо от рода на:
Абе защо нагите нямат четири ръце?
10х.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт авг 07, 2007 1:18 pm

Що по дяволите нагите нямат 4 ръце :evil: ?!?

Сега сериозно - както съм казвал преди, системното доизбистряне на расите никога не ми е било фурията, за това няма и да те закачам за това (само ще споделя, че не съм много навит на разделението при нагите). Иначе - има ли някъде описание на външния вид на линайците? В крайна сметка съществува ли този Улинус? Очевидно не е създал той линайците, защото при нагите се казва, че двете раси са първите чеда на Нетилун, пък и защо иначе ще му се радват на него, ако не са негови създания? И не че е голям проблем, ама можеш да дадеш датите според календара на Магландиум - по-хубаво ще е ;).
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт авг 07, 2007 1:52 pm

Календара на Магландиум е висшаматематика за мен. Мразя го. Хоул си има собствен, много опростен календар, но не съм го организирал до край.

Това което съм изпуснал при копирането написа:Линайците са странни същества. Външно приличат на хората, но имат странни способности. Някои казват, че могат да приемат каквато си форма искат, а други твърдят, че Линайците владеят формата си абсолютно и няма нещо, което да е невъзможно за тях... Естествено, това са глупости. Линайците наистина приличат на хората... колкото и гигантите. Имат люспеста, синееща кожа, чифт хриле зад ушите и ципа между пръстите на ръцете и краката. Да не забравяме и третото им око - съвсем нормално, намиращо се насред челото им. Имат също така издължени уши със заострен връх като на елфите.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт авг 07, 2007 5:58 pm

3. Друго не правиш и умираш на 16. Кеф ти казвам, ама за много специфични хора.

4. Едното се разклонява.

6. Защо? тия традиции трябва да идват от нейде?

8. Тия хрумки е добре социално да се обуславят. Ако искаш вдигни им мястото в йерархията и направи разни 'умни жени'/'умни мъже', които с това се занимават - да учат младите и да ги дундуркат, докато техните работят.

10. Бе масови оргии по празниците са често срещани. Случва се да се запази практиката и загуби смисъла. Ама много време трябва, докато никъде другаде из магландиум не съм видял подобна практика.

1. Ми да ги отвикнем.

2. Изобретателите и билкарите за какво са? А маговете?

3. Как така хем им се падат по 5-10 индивида, хем са моногамни? Дори да предположим, че им се падат само статистически, губи се ценен материал за хареми и подобни неща. Полиандрията може да е била рядка, но пък е настъпвала кажи-речи винаги, когато е имало комбинацията матриархат+малко жени. Просто е адски логично да я има.

4. А традицията на избиване на пеленачета и, впрочем, първобитната контрацепция?

5. Опиши го ясно.

6. Не, просто бие на очи.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт авг 07, 2007 6:28 pm

ок. явно, че по РИ описанията трябва да бачкам....

ПП: Да ги отвикнем, а ма я ги глей къв шум до бога вдигат в темата за фелините.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт авг 07, 2007 9:01 pm

Днеска гледам 20 страници проблем на Фробениус, така че ми е малко множко в две теми да пиша, ма ще ги видя.

Инак основно се иска от теб да разбухнеш и облагородиш текста, но не така на юруш. Като ти дойде идея, остави я да отлежи малко, па я сподели с някой, дето може да разбира от това и чак тогава включвай..

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » ср авг 08, 2007 8:35 pm

Сега работя по въпроса и мисля до края на седмицата достатъчно да съм разбухнал и облагородил текста :) . Лийнайците ги минах, сега съм захапал нагите. Първо, естествено, ще обсъдя редакцията с Хамелеона, пък той ще реши какво да прави с нея.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср авг 08, 2007 10:44 pm

Ура, Демонхарт е отново на линия и готов за нови подвизи ;)
Аз за момента не знам кога ще успея да коментирам тук, но ще опитам и това да направя скоро. Както се вижда в другата тема за Гномите, гледам тях поне да ги докараме до завършен вид, пък после ще се позанимая и със съвети за острова Хоул.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет авг 09, 2007 1:51 pm

Мдаа... Да живее Демонхарт. :) Страшно много ми помага.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб авг 11, 2007 8:10 pm

Оставих само статистиките, защото искам да обсъдим само тях, макар и лично аз да съм сигурен, че не са дисбалансирани.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср сеп 26, 2007 6:32 pm

В темата отдовно не се пише, но аз ще говоря за нещо, което много ама много ме тревожи а именно:
Как нагите хем не понасят огън хем не могад да запишат огнена школа и хем получават +2МУ към същата тази школа?
Ей това него разбрах!
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср сеп 26, 2007 7:00 pm

Освен да е било МЗ? По-трудно е да ги хванеш, но като ги хванеш става кофти? И защо огнение щети да са само отшколата, а ако ги замеря с факла/ запалена-парцалена-топка-напоена-с-лой/барутна-бомба/ нещо-друго-подобно?
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср сеп 26, 2007 7:14 pm

простичко - сбъркал съм - не е огън, а вода. И, всички огнени щети ще са. И пак да, Стефан ми даде готина идея - ще имат +2МЗ за огнени магии. :)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 27, 2007 9:35 am

Не съм изчел всичко за хол ама там ако има хора кой ще играе с тях?
Мъжките наги са с по-добри показатели от всичко щъкащо из Магландиум, а ладитата направо премахват нуждата от хора и елфи.
Знам че имаш афинитет към хиперболизиране, ама тея водни твари са по-по-най-най и дори да са балансирани едни спрямо други сравнени с другите раси „мачкат“.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет сеп 27, 2007 9:38 am

Знаеш ли, ти си единствения, който го казва до сега...
А, да... мисля, че нагата не е подходяща за приключенстване, при положение, че след 7-8 часа само на сушата ще умре...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 27, 2007 10:20 am

Ами затова има разни подходящи неща, като мех с вода, гела предложен от Андраш, водната магическа школа, май имаше дъждовно прадложение за друида, а мъглата му си е честа вода...
- Неспособност да специализират в магическа школа Огън. Това не удвоява ефекти те на огнените магии! Ако на лийнаец му бъде направена магията горящи юмруци, то той понася всеки рунд щетата, която би добавила към атаката си.
Като начало никой друг неможе да му направи тази магия, защото тя се парви само върху мага.
- Езда на суша – 6, под вода нормална.
А на това ми се губи тотално смисъла.

В тази връзка:
- Нагите не могат да яздят каквото и да е животно.
Дори тролите могат да яздят. Маже да им се забрани заради някакъв вроден страх или заради порядки в обществото, но така дадено не става.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет сеп 27, 2007 10:52 am

брат, нагата има опашка...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет сеп 27, 2007 11:48 am

Пак могат да яздят - то и гущероидите нямат опашка, ама какво да правят горките. А ако проблемът е, че нямат крака - ми ще се врътнат на една страна, макар че след няколко часа езда по този начин сериозно ше ги боли кръста. Пък и има седла (наричани май от някои "женски", а от други "странични" седла), които не те карат да чекнеш крака и да мушкаш нещо между чатала, ако не ти е удобно или нямаш чатал по начало (случая с нагите). Сиреч - не е важно дали имат опашка, а желание ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет сеп 27, 2007 12:00 pm

Ами, не знам доколко ефективни са тия седла в галоп... :roll: За другото - да, стига да имат желание... и да излизаха на сушата за поне няколко дена. Всичко си има обяснение, но нямам намерение да пускам бит и култура на наги и лийнайци тука. Шами, ти ги имаш, тъй че можеш да си вадиш изводи.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет сеп 27, 2007 12:55 pm

А ездата на лупините?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет сеп 27, 2007 1:35 pm

я се изясни... лупини?

Отговори