СУ Амазонка

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

СУ Амазонка

Мнение от kozleto » пет авг 31, 2007 7:04 pm

СУ Амазонка – 5 ТР за 0 степен;-2 за хора
Изискване:женски герой,Сила 12,Горянин 2
Придобивки:
1.увеличава щетата с лък и копие с СУ/3
2.повишава познание Дива природа със СУ/4
3.на ниво получава +2 сила
Минуси
1.лишаване от дясна гърда (-Обаяние)
2.омраза към мъже

-на 6 степен увеличава РЕС с 10 м
-на 9 степен увеличава скоростта си с 6 в гористи местности
-на 10 степен намалява ТД за атака с копия и лъкове с 2
-на 12 степен повишава максималкните показатели за сила и ловкост на расата си с 1
Последна промяна от kozleto на нед сеп 02, 2007 1:16 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет авг 31, 2007 8:38 pm

История.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет авг 31, 2007 10:30 pm

Амазонка* ... хммм

Защо само за жени... ? Направи тогава и СУ за мъжки персонажи. Каква е тая дескриминация.
Защо точно амазонка... ако не се лъжа името идва от Амазония, а на картата ми се губи нещо :roll:

Както и да е:

Бонуси:
1. Това става.
2. Това приемливо.
3. :shock: :confused: :naughty: :looloo:

Минуси:
1. WTF ?!? :shock:
2. Не може СУ да ти променя мирогледа според мен.

- 6 ст. - Става. Но може да е със СУ/2 и да увеличава обсега, който дава Силата за мятане (Копия) със СУ/3 примерно.
- 9 ст. Това не е нормално !! Прави елфа със 23 СК в гората и му дига ТД с 3. Не е добре.
- 10 ст. Нечувано е това. Със 2. Няма умение което и с едно да намаля. Абсолютно ИМБА.:shock:
- 12 ст. Става.

Заключение:
Като махнем безумиците остава, че е по добре точките за това умение да си разпределиш между "Майстор Стрелец" и "Горянин" и ще бъдеш 2 пъти по добре. Нищо оригинално няма и препокрива старите умения.

Gallean-e, говори човешки. Нищо не казваш на човека с това си изречение/дума.

*Това от Диабло ли е гепнато?

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » пет авг 31, 2007 10:47 pm

ми за първи път играх вчера и толкова се вманиачих че реших да опитам със собствено СУ. Мерси за критиките и скоро очаквайте нещо по-балансирано от мене...оптимист съм си

ПС:Не е от Диабло просто съм фен на митологията така да се каже
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет авг 31, 2007 11:26 pm

СУ-то няма история, няма логика за сега. Все едно да измисля СУ "нинджите от бастард", wtf.
Ако му се измисли правдоподобна ще я коментирам.
И Sharky_Dog, Амазония, ако не се лъжа, е кръстена така от древногръцка легенда за земя, отговаряща на днешната Беломорска Тракия, за където има легенда за войстващи жени. Ако гледаш политическа карта, естествено, че ще ти се губи (както и IQ, ако питаш мене)...

ПП: Май вярно си режеха гърда ама дали от естетическа гледна точка или не незнам.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » пет авг 31, 2007 11:39 pm

еми мерси за критиката,определено.

ПС: режат си гърдата за да могат да опъват лъка по лесно (защото ако е голяма им пречи)
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб сеп 01, 2007 11:47 pm

ПС: режат си гърдата за да могат да опъват лъка по лесно (защото ако е голяма им пречи)
Мдам, като умреш от инфекция много по-малко неща ти пречат.

Няма ли някой ветеринар да предпише едни хапчета от сушени жаби? И всъщност, не може ли не като хапчета, ми на супозиторий?

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед сеп 02, 2007 10:47 am

Във този фентази свят да умреш от инфекция е тривиално, все ще те закърпят, ако трябва и магически ;)
Мен ми е интересно как са се телепортирали в него и сами или с мъжете си?
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед сеп 02, 2007 12:31 pm

Спрях да чета след "-2 за хора"...

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед сеп 02, 2007 12:51 pm

Относно телепортирането им: Всички на Земята смятат че тези загадъчни войни са изчезнали, защото са били изтребени.Но всъщност малкото оцелели опитали да направят древен ритуал за прераждане, ала все пак не отлични магове те сбъркали една от съставките и се телепортирали в Магландиум.В началото света за тях бил изпълнен с опасности, тъй като срещали видове непознати за тях (елфи,гущероиди,различни животни), но постепенно се приспособили и така възродили могъщото си племе в един различен свят.Постепенно амазонките станали по-хуманни и спрели да убиват мъжките си рожби, като вместо това ги давали на църквата или на семействата, които нямали деца, но желаели.Дори се вярва, че някои от най-големите герои на Магландиум са наследили качествата си именно от майка-амазонка.

ПС:Между другото, Андраш, техните лечители все пак не са били кекави старици с две леви ръце.Този ритуал е древен (и след много смъртни случаи :wink: ) и лечителите са измислили лечебни мазила, с помощта на които амазонките не са умирали от инфекции или кръвозагуба. Между другото не исках първото изречени да прозвучи като нападка и ако те обиждам с него извинявай!
Последна промяна от kozleto на нед сеп 02, 2007 1:02 pm, променено общо 2 пъти.
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед сеп 02, 2007 12:53 pm

:roll: щяха да сая хиляда такива емотиконки, ама щеше да е спам...
А сега да ти викна:

Ти Чел ли си Книгата бе?

Хората не плащат нищо за вземане на СУ. За тях такава цена не съществува...

Малей.....

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед сеп 02, 2007 1:02 pm

Еми...не! Един мой приятел я има и сме играли само вднъж в четвъртък или петък и набързо прегледах само СУ ама не съм видял това за хората. Извинявайте за моя кретенизъм.И ако може да ми поясните тоя въпрос за хората.Моля

Ето и малко по-балансиран вариант на амазонката:

СУ Амазонка – 5 ТР за 0 степен
Изискване:женски герой,Сила 12,Горянин 2
Придобивки:
1.увеличава щетата с лък с СУ/3
2.повишава познание Дива природа със СУ/4
3.увеличава щетата с копие с СУ/4
-на 6 степен увеличава РЕС със СУ/2 и увеличава обсега, който дава Силата за мятане (Копия) със СУ/3
-на 9 степен увеличава скоростта си с 2 в гористи местности
-на 10 степен получава бонус Стрелба в размер на (СУ/3)
-на 12 степен повишава максималкните показатели за сила и ловкост на расата си с 1
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед сеп 02, 2007 1:50 pm

Ще го напиша ясно, просто и с големи букви:

СУ Амазонка не става! Не върви! Не трябва да го има!

Прочети книгат поне два пъти от кора до кора преди да даваш идеи по системата!
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед сеп 02, 2007 1:58 pm

Абе каква система, бе, човека твърди, че амазонките са се телепортирали от Земята :shock:
Момче, ти знаеш ли как се правят деца? Щот ми е много интересно как ако убиват "мъжката рожба" ще се възпроизвеждат. Или си крадът мажете, ъ? И каква църкава?
Рядко в чвоешката история лекарите са били с две леви ръце. Поне тези, на които са им давали да работят по професията. Въпреки това, подобна голяма рана е почти невъзможно да се преживее под грижите на средновековен лекар. Особнео от жена. И без магия, разбира се.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед сеп 02, 2007 2:09 pm

Еми нали питаш как са се телепортирали.Ето това е моята версия.Относно възпроизвеждането- те спят с мъже от околните села и като забременеят ако се роди момче го убиват, ако е момиче става една от тях и така си създават феминистка общност на закоравели женомразки, за които мъжете са просто осеменители.... :lol:

И все пак няма да споря с вас - все пак дори не разполагах с книгата до преди 10 минути, ама сега ще я прочета 2 пъти от корица до корица :wink: и след това ще си давам мнението.

Тая тема май вече е безсмислена, защото тоя клас казвате че просто не се връзва с историята и за това са почвам да я чета и ще вида какво ще измисля.
Последна промяна от kozleto на нед сеп 02, 2007 3:00 pm, променено общо 1 път.
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед сеп 02, 2007 2:53 pm

ако е момиче става една от тях и така си създават феминистка общност на закоравели женомразки, за които мъжете са просто осеменители...
:looloo:
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед сеп 02, 2007 3:01 pm

Бях пропуснал едно емотиконче.Тове беше шега, но все пак малко или много е истина донякъде
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед сеп 02, 2007 3:02 pm

Това не го видях при първи прочит, бисер!
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед сеп 02, 2007 3:04 pm

Галеан в известен смисъл ме радва, особено отбелязвайки разделението на мъжка и женска част в медицината.

Що се отнася до феминистките-женомразки, тях май ще наричаме мизантропки. А козлето действително следва да чете. Бавно. Очакваме включване от него след най-малко месец - необходимото време за изчитане добре на Аксиом и релевантна за амазонките литература.

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед сеп 02, 2007 3:08 pm

Добре де... Пак ви се извинявам за това че съм изключително неопитен ама просто толкова се зарибих като играх че направо не се сдържах да опитам (въпреки че нямах книгата).Явно опита ми е неуспешен, ама сега сериозно съм се хванал да чета книгата и смятам че ввсе някога ще стигна до балансирано и използваемо СУ.А относно това че споря разгорещено на тая тема е следствие от пълното ми зарибяване по гръцките митове и легенди още от малък...

Четете: http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=8&id=973
Последна промяна от kozleto на нед сеп 02, 2007 3:12 pm, променено общо 1 път.
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед сеп 02, 2007 3:10 pm

Ще се опитам да бъда мил. Гръцките митове и легенди не са онова, което го пише по 50 страничните детски енциклопедии. След като си на възраст да играеш ролеви игри, следва да си и на възраст, в която можеш да прочетеш нещо по-сериозно и задълбочено за тях. Какво - не смея да ти препоръчвам, че много народ са писали много неща.

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед сеп 02, 2007 3:17 pm

Аз определено не говоря за детски книжки с 50 страници, въпреки че и такива съм чел, говоря за нещо малко по-сериозно книжки с по 300-500 страници например, но все пак ти си прав.Пък и тепърва ми предстои да се запозная с един нов свят(все пак говориме за фентъзи,което също е сред интресите ми, особено през последните 3 години)
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед сеп 02, 2007 3:24 pm

Това пък ако не е Кун...

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » нед сеп 02, 2007 3:27 pm

:lol: :lol: :lol: Ми незнам може и той да е.Аз не се интересувам от автора а от съдържанието.И все пак този Кун правдоподобно ли е писал? Че може да си закупя нещо негово
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед сеп 02, 2007 9:53 pm

Аз не се интересувам от автора а от съдържанието.
Твжък случай.

"Кун" е една жълта книга. Много добре са систематизирани нещата там, даже твърде добре, че се изпада в кабинетност. Това й е проблема.

А сега по-подробно, защо не вървиш с тая амазонка и защо още в митологията ти е сбъркано нещо.
Гърците са имали навика да разправят врели-некипели за 'варварите', кажи-речи всички, дето не са им говорили езика. Това, до колко фантасмагорични неща са разправяли, обаче, в голяма степен е зависело от това до колко са имали реален досег с тия народи. Етруските, например, които са им били близо и образци от по-'палавата' им керамика са попрескачали, получили изключително пресилена 18+ слава, за която май е по-добре да не разказвам на широко. Персите, които са им били противник, пък са станали безумни пълчища, идващи от някаква абсолютно безбрежна империя (но не, не са имали бойни носорози и тролове с тях) и т.н.
А пък тия, дето са били още по-далече, директно са били митологизирани - амазонки, лотофаги и т.н. Те дори не изобразяват някаква реална, но силно преувеличена черта, ами са съвсем фантасмагорични и по-скоро се родеят със свръхестествените създания, от колкото с хората. Така че не, не можеш да направиш СУ 'амазонка', както не можеш да направиш СУ 'циклоп' или СУ 'нереида'.

И за да не ми излезе на контра някой с "Я виж Света на мрака" директно ще спомена, че за едните вампири има триста и кусур страници, а в предговора на WtF специално си пише какво се иска, за да ги направиш от някакви чудовища в игруеми създания.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед сеп 02, 2007 10:10 pm

Темата се изчерпа. Заключвам я, а козлето да чете и мисли, преди да пуска идеи...

Заключена