Втори опит за СУ от мен

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Втори опит за СУ от мен

Мнение от kozleto » пет авг 31, 2007 11:35 pm

Пурвия път с Амазонката се провалих, но сега мисля че се забелязва подобрение.Значи това СУ не е особено полезно, но пък реших, че щом има горянин защо да няма и Пътеводител(планинар).
СУ Пътеводител – 5ТР за 0 степен
Придобивки:
-Увеличава Следотърсачество с СУ/2
-на 6 степен намира кратки пътеки и скъсява времето за пътуване от едно до друго място с ¼
-на 9 степен намира безопасни убежища в планините с успех 3 страни на зара
-на 11 степен еднократно увеличава виталността си с 1 *
-на 12 степен повишава максималнят показател за издръжливост на расата си с 2

*дишайки свежия планински въздух, пътеводителят е подобрил виталността си

очаквам сериозни критики ама пък без тях няма да се подобря, нали?
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет авг 31, 2007 11:49 pm

Всяко ено СУ, трябва да има ИСТОРИЯ. Погледни, само колко съм изписал за Нектромантите! Мисли и чети, преди да пишеш.

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » съб сеп 01, 2007 12:00 am

приема тая критика доста навътре и ще се постаря да измисля история на класа.Между другото се интересувам поне дали е балансиран засега,за да знам какви корекции да направя ми е необходима повече критика.Е все пак не всеки ден попадате на човек който иска да бъде критикуван.Възползвайте се! :D
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб сеп 01, 2007 12:15 am

Първо - не е клас. Доста време му трябва на човек докато го осъзнае, но накрая се разбира. И второ:

Не се мисли история по уменията. Мислят се умения по историята. Честно казано първо знаех какъв ще е некроманта, знаех и какъв ще е вещера, но по-късно ги облякох в цифри. Не, първо се замисли - има ли нужда от СУто. После - как е възникнало. И накрая - някой дали ще го ползва?

Потребителски аватар
kozleto
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: пет авг 31, 2007 6:22 pm

Мнение от kozleto » съб сеп 01, 2007 9:29 am

ОК Мисля че започнах да схващам горе-долу нещата,ама все пак играя от доста скоро и не съм много наясно.
"Нека бъде светлина!"-каза паладина и озари залата на злия магьосник с прекрасните си златни одежди....

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » съб сеп 01, 2007 10:22 am

Ами поиграй повечеко, поразръчкай се малко из форума да видиш разни чужди успешни и неуспешни идеи и тогава си дай творческа свобода. Пресъздаването на конкретна историческа действителност (в случая с амазонките не беше дори историческа, защото не е сигурно, че изобщо ги е имало, най-малкото пък в този им описан вид) е грешка - Магландиум/Титания си е отделен свят със съвсем друга история. Може да има някъде някакво племе с войнстващи жени, но по системата те ще си бъдат все същите войни, както и всички други войни, "направени" със същите СУ като мъжете войни от другите "племена" (то в Магландиум и племена няма, ама нейсе).

А горянина като СУ впрочем не е само за гората. Той по принцип оцелява в дивата природа. Дали ще е същинска гора или планина, или блато, джунгла... Впрочем, в руския, а и в стария български "гора" означава "планина" (Средна Гора няма нищо общо с горски масиви или нещо подобно, това е просто средната планина между доста по-големите Стара Планина и Родопите). Така че думата "горянин" съвсем спокойно може да значи и "планинец". Даже е по-вероятно, защото стилистиката й я отпраща към по-архаичен български език, когато "гора" е значело "планина", а днешната ни "гора" се е означавала с "лес" (лесничей примерно е от този корен)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Отговори