Предложение за нови магии

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Предложение за нови магии

Мнение от Fenrir » нед окт 07, 2007 3:54 pm

Сигурен съм,че много съм ви липсвал :lol: Зареден съм с идеи,за ваше щастие естествено :lol: Но този път няма да бъда толкова пряк...

Ще започна с една идея,която ще оставя вие да доразработите,ако ви хареса,а ето я и нея:
Идеята ми е следната-може да прибавим магии във всяка школа и те да са от по-високо ниво-7 или 8 да речем.Аз им измислих имената и се надявам вие да им измислите действие:

Школите:
Огън---Призоваване на Вулкан ~за елементалните школи съм измислил стихии,макар и да са за друид :wink: ~

Вода---Огромна вълна /не ме кефи да се нарича Цунами/ или пък Ледена Буря

Въздух---Ураган

Земя---Земетресение

Ред---Медитация

Хаос----Визуална измама

Светлина---Фанатизъм

Мрак---Душата на Мъртвеца /доколкото си спомням вие одобрихте тази измислена от мен магия,а ето и какво й беше действието:
Валидни цели:Некромантът
Цена за свитък:6ср
За запаметяване:3ТР
Точки Мана:20 за произнасяне +3 за рунд поддръжка
Време на действие:по желание
Разстояние:Некроманът
Описание:Изпада в транс и душата му се превръща в бродещ призрак.Призракът може да броди наоколо,без да нанася каквато и да била щета,но може да прониква в чуждите сънища и да лети наоколо до (МУ/3) метра височина.Призракът се счита за невидимо създание и може да бъде видян само в специални обстоятелства-например магия и пр.Докато броди,тялото на некромантът остава абсолютно незащитено и ако то бъде убито,то некромантът ще остане да броди вечно под формата на призрак.Умението се прекратява до изчерпване на маната или по желание. /

Чакам вие да си кажете мненията :P
Последна промяна от Fenrir на пон окт 08, 2007 9:37 am, променено общо 1 път.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед окт 07, 2007 10:21 pm

Имена може всеки да измисля ;) .

За 7. и 8. ниво магии идеята ни (поне ми) е хрумвала и преди. Засега обаче, както би се убедил от други теми, "бойните магии" хич не са ни в дефицит. Някои предложения все пак звучат много интересно и би могло да се измисли нещо подобаващо. Но към другите искам още сега да отправя критиките си (то пък това все едно да критикуваш организационния комитет на олимпиада само по избора на талисман, ама все пак...):

1. Призоваване на Вулкан - независимо какво ни учат "РПГ"-та като "Диабло 2: ЛоД" (които са иначе много интересни, не мога да скрия), тази магия е сравнима с "издигане на планина". То дори и в приказките се прави обикновено обратното.

2. Медитация - втф, магия? По-скоро ще е действие, което спомага магиите, така нещо хич не ми се връзва.

3. Визуална измама - кажи го "Илюзия". Ама това пък май беше от школата на Въздуха... Ако съм прав, синонимният израз няма да оправи положението.

4. То не е баш критика, а по-скоро опасение. "Земетресение" и "Вълна" (на мен този трети вариант ми харесва най-много ;) ) звучат много добре, но и бая "колосално", както и много "друидски" (както си споменал май ти самият).

Е, на ниво "имена на магиите" това е от мен.

Иначе имам две малко странични критики - много те моля, за пореден път - чети! Ако не прочиташ - търси (има такава опция до "Въпросите и отговорите" и списъка с потребители)! Това последното важи за предполагаемо популярни идеи - каквато несъмнено е добавянето на нови магии към вече наличния списък. Ако беше направил тези две стъпки, може би щеше да избегнеш отварянето на нова тема. С толкова нелепо заглавие - което навежда към другата ми молба - нека заглавията да са информативни по отношение на предмета на дискусиите. Когато в програмата на вестник Х пише, че ще има предизборен дебат, пише "21:00 Предизборен дебат", а не "21:00 Главният редактор е и ви желае лека нощ".
シャマョツィ

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед окт 07, 2007 10:25 pm

Съжалявам за заглавието наистина :lol: К,мерси все пак...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед окт 07, 2007 10:29 pm

Ами първо като правиш нещо го прави до край. Много е лесно така: на ви името и нивото на магийята вие я измисляйте. За нивото няма смисъл в това. Може да се добави СУ Стихиен маг което да изисква специялизация в школата да е на 12 и да дава 3 магии, чийто ефект да варира според СУ-то. Пример:
Магьосник 12, Спец в Огън 12, Огнен стихиен маг 4.
Оттук той получава Вулкан, Имунизация срещу вулкан и Феникс .
Тоест получава стихийна магия, Имунизация срещу нея и нещо по-специално, било то съмонинг, специялен меч или нещо друго.
Стихийната магия е с валидна цел полето и хваща всичко в нея, независимо приятел враг или случайно попаднала буболечка. На 4 ниво стихиен маг Вулкана прави 4х щета или нещо от сорта.
Имунизацията е магически път по който целта (същество) успява да избегне бедствието или по-скоро бедствието го подминава. Демек мага трябва първо да я произнесе над всеки от групата, преди да предизвика стихията.
А имената трябва също да са само на стихии.
Например:
Хаос - Рагнарок (пълен хаос)
Ред - Гръмотевичната буря на Хармонар
Свтлина - Защита от стихии
Хаос - Демонична инвазия
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон окт 08, 2007 9:37 am

Виж са,точно някой,не помня точно кой,ме беше посъветвал да давам първо своите идеи,а вие,в случая като по-добри да ми помагате да ги разработим!А ти измисли нещо много тъпо току-що...Просто не ми харесва СУ Стихиен Маг...има си друид за тая работа.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон окт 08, 2007 10:35 am

Корекция: друида е природен маг, докато тоя е магьосник който владее стихиите. Има голяма разлика. Може би правиш връзка с мъглата, снега и дъжда но това не са стихии, а метеорологични условия. Всяка стихия е пряко свързана с школата. Не държа на името, но го казах така за да се разбере по-точно какво прави тоя магьосник.
Стихиините магии имат едно предимство. Валидна цел е полето, така че пренебрегва МЗ на тези в радиуса на магията.
На мене ми казаха пък след първия ми пост в форума че думата 'тъпо' не е много желана. Преди малко Шамаьотци каза че земетресение и вълна звучели друидски и ти веднага си смени мнението за тях, сякаш си големия разбирач.
А за това че някой ти е казал да излагаш идеите си а ние да ги изработим не го вярвам. Можем да ги доизработим, но трябва да има идея за магиите. А не "на ви имената и толкова от мен". Че какво има да им се доизработва на имената. Те са най-маловажното нещо. Най-важен е ефекта.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 08, 2007 11:28 am

Леко да те коригирам - най-важно е, допринасят ли с нещо към играта. Според мен - не.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон окт 08, 2007 12:27 pm

Хахаха. Да допринасяли нещо към играта. Какво искаш да допренесат. Това ти е развитие на по-високо ниво маг. Ако не ти е достатъчно ти ми кажи какво допринася школата на костта и тогава и аз ще ти кажа.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 08, 2007 12:33 pm

друга възможност за развитие на маг. Освен това вкарва магии, изискващи материална съставка, което го нямаше до сега. Сама по себе си направи възможно развиването на дебило некромант, донякъде. Освен това, не се опитва да превърне мага в "ония, дето махна с ръка и изтреби героите ни/армията/ятото дракони. Същия е и смисъла от Вещера и некроманта, макар да признавам, че по вещера имам много работа - нов шибан начин да си разиграеш скапания герой, а не опит, разбираш ли да са превърне в дебил от дебило. Това е идеята. Плюс това, предложението ти е несъстоятелно по много проста причина - за тези 78 ТР ще си взема Бърза мисъл и пак ще ти спукам могъщия маг, а, честно казано ти няма да имаш шанс...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон окт 08, 2007 12:35 pm

Стихийният маг не става, защото прави развитието на маговете още по-линейно, а замисълът на Аксиом 16 като система е да дава свобода на играча да избира как ще оформи героя си. Освен това, масови поразяващи магии си има и сега, само виж ефекта на армагедон.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон окт 08, 2007 12:45 pm

Якооо. Как няма да имам шанс като не знаеш ефекта на бедствията бе. Малко на изуст говориш, а? И не само ефекта. ТД, мана (ще иска много и за имунизация) и т.н. Умението още няма статистики а ти ми казваш че е небалансирано. Когато магът стигне високо ниво може да се специялизира в бедствието на школата му. Не бих казал че го прави праволинейно защото далеч не е задължително да вземеш това СУ, а както хамелеона предложи да увеличиш другите си като бърза мисъл и т.н.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 08, 2007 12:49 pm

Принципър в аксиом е, че надграждащото СУ дава бонус (някакъв).

Малко изглежда странно, аз дето все за пауърплейя се изказвам да плюя удея маговете да се подсилят. Ами, мисля, че са си силни. И да, развитието става линейно, щото в крайна сметка, ако се надъхат като хората магиите, всеки ще го взима, ако ли пък са средни по сила или слаби, никой няма и да го погледне, преди да е станал 16то ниво...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон окт 08, 2007 1:11 pm

Стихииният маг е като ново СУ с големи изисквания. То както споменах не се контролира от МУ на героя а от нивото на СУ-то. Звучи ми малко абсурдно твърдението че е невъзможно да се балансира. Не знам как с едно ново СУ играта с маг ще стане по-линейна отколкото без него.
Искам да знеате че не държа на тоя маг щото беше една мисъл която ми мина през ум. Сигурно далеч не става, ма искам някаква по-сериозна критика от:
-магиите ми приличат повече на друидски
-не допринася нищо ново
-не е балансирано
-и т.н.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 08, 2007 1:16 pm

Абе, що ли на тоя форум само аз съм против това друида да има заклинания свързани с не-живата природа :shifty: е, добре, може пък аз да греша :) на всеки му се случва...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон окт 08, 2007 5:15 pm

dolar написа:искам някаква по-сериозна критика от:
-магиите ми приличат повече на друидски
-не допринася нищо ново
-не е балансирано
-и т.н.
Е, то особено след подчертаното, какво ни остава - то и аз искам много неща, ама :lol: ...

Както и да е - по темата за (поредното) ново СУ. Мисля, че е крайно време да се измисли механика за "престижни" СУ-та, МСУ-та (Маноооого Специални Умения), където да попадат разни "надграждания" на вече съществуващите СУ-та, като им бъде улеснено/затруднено качването на нивата. Тук би могло да попадне това "Стихиен Маг", пък каквото ще и да е то.

Дори и да не се направи такава механика, аз все още имам резерви (да не казвам критики, защото някои хора очевидно имат много високо мнение за тази дума ;) ):
1. На първо време ми изглежда много (ненужно) сложно. Но може би това е защото не е доизмислено...
2. Абе много гръмки имена им измисляте на тези магии, а пък в главите ви се мъдрят прекалено... "ограничени" ефекти. К'ъв е този вулкан на едно поле? Или става дума за бойното поле? Не е очевидно, ако искате да ми кажете това. Пък и бойното поле да е - егати, збих се с един в кръчмата, той призова едно мини-вулканче, а аз отвърнах с един мъничък Залез на боговете и ако не беше онази демонична инвазия стражатата въобще нямаше да ни обърне внимание. Такива магии - ако ще са такива - няма да са предназначени за една-единствена битка, а за цяла война.
3. Имаше и други, ама ги забравих.

Искам по-сериозна критика от:
-Мнението не допринася с нищо за дискусията
-и т.н.

И, да, очевидно ще си спорим безкрай, при все че "някой да каже нещо и друг да си обърне мнението" се счита за некоректна постъпка - всеки тук трябва да си държи на позицията, дори и когато не е прав!
シャマョツィ

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон окт 08, 2007 7:00 pm

Наистина много СУ-та ще се навъдят ако продължаваме така, а и според мен някои от СУ-тата трябва да са способности (например "Двоен изстрел", "Продължителна атака" и "Поток от изстрели"). Доколкото си спомням някой беше предложил престижните СУ-та. Не знам защо идеята на се реализира, но според мен е добра.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон окт 08, 2007 8:25 pm

Шамаьотци, караш ме да повтарям че умение без определени ефекти, мана и ТД не може да не е небалансирано.
Относно:
1 - Може от това да е.
2 - Те в всяка кръчма се бият стихиини магове. То така се правят Магьосник на 12 и Спец в Школа на 12. И не съм казал че са за битка затова приемам "Такива магии - ако ще са такива - няма да са предназначени за една-единствена битка, а за цяла война. " като предложение.
ПП Радвам се че ти харесва моя стил за критиката с тиренцата.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон окт 08, 2007 8:57 pm

2 - Те в всяка кръчма се бият стихиини магове. То така се правят Магьосник на 12 и Спец в Школа на 12. И не съм казал че са за битка затова приемам "Такива магии - ако ще са такива - няма да са предназначени за една-единствена битка, а за цяла война. " като предложение.
Така отново стигаме до основния въпрос - с какво това умения ще допринесе към играта? Колко хора играят на високите нива, за които говориш? И колко от тях са готови да вземат твоето умение?
В твойте си игри ползваи тези домашни правила, които ти харесват. Но тъй като предлагаш тук, засега отговорът ми e "продължавай да опитваш".
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 08, 2007 11:32 pm

не е заяждане, ама ти все това казваш ;)

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср окт 10, 2007 10:33 pm

:think: добрее...съжалявам,че съм малко простичък,ама нещо не разбрах много за какво говорите и кой на кого по-точно говори :lol:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Отговори