СУ Медитация

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

СУ Медитация

Мнение от Fenrir » нед окт 14, 2007 9:28 pm

С усилени тренировки,героят се научава как да намери душевно успокоение преди битка и по този начин може да увеличи шансовете си за успех по време на битката.Медитациите трябва да се извършват в напълно спокойна обстановка!При силен шум,героят не може да се съсредоточи и съответно медитацията неможе да бъде продължена.

-Медитацията отнема 1 час-СУх2 минути.
-Увеличава Шанса за Успех при АТ с ръкопашни и стрелкови оръжия на героя със (СУ/4) до края на битката.(Съществото трябва да медитира преди започване на битката!)
-Докато медитира,героят увеличава възтановителните сили на Точките Мана със (СУ/6) на 1 час Почивка.

(Пример-Герой,владеещ това умение на 10 степен,за да получи бонуси от медитацията,той трябва да медитира в продължение на 1 час-20 минути=40 минути,ще увеличи шанса си да уцели противника си благодарение на високата си концентрация,като добави 2 към АТ на оръжието и ще възтановява своята мана допълнително +1 на час почивка.)


Е,аз изпробвах това умение в една моя кампания и беше уравновесена,но мисля че трябва да се доизпипа,затова ви моля за помощ,естествено-чакам и критики :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед окт 14, 2007 9:57 pm

освен за дуели, не е приложимо.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед окт 14, 2007 10:02 pm

Или ако няма някой Оракул в партито, който да предвиди, че след 40 минути ще има битка, за да се подготви съответно героят. Чесно казано не бих го вдигал това умение, а бих качил 2 други на по 6-7 степен със същите точки.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед окт 14, 2007 10:28 pm

Ми медитацията е приложима преди примерно битка,която знаеш,че предстои но дава и възтановителни сили на маната,ако ви се вижда слабо,може да го дооправим.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон окт 15, 2007 1:05 am

Пич, луд ли си да го правиш СУ. Това трябва да е способност. Вече съм я разработвал, но достъпна само за монах, скоро ще я постна заедно с още няколко способности.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон окт 15, 2007 8:23 am

Ми според мен не трябва да е само за монах,но като цяло преди това и аз го бях използвал като способност,но реших,че става и за СУ...Ако още нещо му се прибави и може и да излезе нещо...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон окт 15, 2007 10:34 am

Според мен и така СУ-тата са много, няма нужда да добавяме още. Пък и откакто посещавам този форум гледам само предложения за нови СУ-та. Не съм виждал някой да предложи нова способност или познание. Сякаш е по-престижно да създадеш СУ отколкото например едно ново познание. Все пак да не забравяме, че броя на допустимите СУ е ограничен, а познания и умения можеш да учиш колкото искаш.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон окт 15, 2007 1:10 pm

Хвърли един поглед на Некроманта ми и на Лечителя на Стефан. Познанията нямат липси, докато СУта могат да се измислят колкото си искат.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон окт 15, 2007 1:41 pm

nikestan написа:Това трябва да е способност. Вече съм я разработвал, но достъпна само за монах, скоро ще я постна заедно с още няколко способности.
Без да се заяждам, много ми се иска да разбера къде в Аксиом видя монах.

Конкретно по умението - в момента е бъгаво, защото няма време на действие - медитираш когато можеш и си "носиш" бонусите за когато се сбиеш. ("Ааа, имам си бонус към атаката, нали медитирах миналия вторник")
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон окт 15, 2007 2:09 pm

Има се впредвид член на "Монасите на Салфейс".
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон окт 15, 2007 8:08 pm

Cocaine написа:
Конкретно по умението - в момента е бъгаво, защото няма време на действие - медитираш когато можеш и си "носиш" бонусите за когато се сбиеш. ("Ааа, имам си бонус към атаката, нали медитирах миналия вторник")
Ест,че няма да се каже така,аз не съм го довършил напълно.В кампанията си,когато един от играчите ми искаше да го използва,то медитацията си изтичаше все някога-аз ползвах 2 часа,но мисля,че може да зависи и от СУ-то.Що се отнася до битките-според мен,когато един герой намери свободно време,какво му пречи да релаксира медитирайки :wink: макар и да не знае за предстояща битка...но попринцип примерно за битка за град,преди нея,човек пак може да използва умението...За моя играч то често беше от полза,но мисля,че просто трябва да му се добави нещо...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Отговори