Нови по-висши школи

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср окт 31, 2007 11:48 pm

Напълно те разбрах!Благодаря MoSKaU,обясняваш лесно и приятно...Е,да продължа с Школата на Светците,или по-скоро подобрената Школа след отличните критики на БатГошко:Ето и версията ми/после ще добавям нива и т.н.,просто си кажете мнението за това дали са балансирани :) /

Божествена сила
Валидни цели:магьосник/създание
Точки Мана:20+6 за рунд поддръжка
Време на действие:по желание
Разстояние:магьосник/създание
Описание:Магът благославя избрано оръжие и то нанася допълнително МУ/5 щета/но не за зар/.Този бонус се удвоява срещу мъртви.

Божествена закрила
Валидни цели:създание/магьосник
Точки Мана:30+3 за рунд поддръжка
Време на действие:по желание
Разстояние:МУ/2 метра
Описание:Магът призовава божествена броня,който обгръща създанието.Тази броня се явява като магична броня.Има ЗА 5 и ТЖ/вместо Уст/,равни на МУ на мага.Всяка щета,чийто успех на Атаката е по-малък от ЗА на магическата броня,то цялата щета се поема изцяло от нея/вместо от Уст,щетата се отнема от ТЖ на бронята./При изхабяването на ТЖ на бронята,тя се разваля.


Благословени ръце
Валидни цели:създание/магьосник
Точки Мана:20+5 на рунд
Време на действие:по желание
Разстояние:МУ/2 м
Описание:Магът омагьосва ръцете на създание или своите собствени и по този начин създаието става по сръчно-то увеличава своята АТ с оръжия с и търпи успех във всички начинания,в които ползва ръцете си в размер на 5.

Опрощение
Валидни цели:немъртво създание
Точки Мана:30
Време на действие:веднага
Разстояние:МУ/3м
Описание:Магът освобождава бродещата душа на мъртвец и я изпраща в отвъдното.Магията действа само на немъртви! Допълнително усложнение/освен стандартното 2хНИ на магията и МЗ/,се явява и Ни на мъртвото създание.

Вяра
Валидни цели:създание
Точки Мана:40+5 на ренд
Време на действие:по желание
Разстояние:Магьосника
Описание:Докато закринанието е в сила,създанието чувства силна вяра в себе си и в Бог,временно покачва/придобива/ СП Религия в размер на МУ/5,също така увеличава РЕ си с МУ/10


Портите на Рая
Валидни цели:Поле
Точки Мана:35+10 на рунд
Време на действие:по желание
Разстояние:МУм
Описание:Магьосника отваря портите на Рая и цялото бойно поле се обсипва в светлина.Тя наранява всички немъртви създания с МУ/2 директна щета.


Божествено отмъщение
Валидни цели:създание
Точки Мана:50+Воля на създанието
Време на действие:по желание
Разстояние:МУм
Описание:Самият Бог наказва създанието за неговите черни помисли-за всяка атака/магическа и не/, която врагът предприема,той ще се наранява с директна щета от 10.Магията има двоен ефект върху немъртви твари.

Е,това са по-подобрени и балансирани,ползвайки вашите критики,чакам новите ви критики :lol:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет ное 01, 2007 12:52 am

некво ниво, няма да дойде в излишък.

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » чет ное 01, 2007 2:55 am

Мисля, че няма да е лошо ако имаш повече защитни магии в тази ДОБАВКА към школата на Светлината. Аз лично си си представям магиите на светлината като защитни заклинания, които да оревентват демидж (сори, ама съм си фен на Меджик-а). В книгата има достатъчно нападателни магии на светлината. Може да ги попромениш като смениш една две магии.
Например не променяй "Божествена сила" и "Божествена закрила", но магии като твоята "Опрощение" са неподходящи за комбинация с останалите. А и "Портите на Рая" и "Божествено отмъщение" са прекалено, ама прекалено силни и твърде нападателни.

П.С: А и мисля че хамелеона е прав като каза, че няма лошо ако има ниво.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 01, 2007 11:14 am

Горе съм написал,че ниво ще дам след като ги обсъдим,а и аз следвам критиките на БатГошко,той одобри повечето от тях :wink: Що се отнася до твоите представи за светлината,моите не са такива MoSKaU :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет ное 02, 2007 7:54 pm

Гойко, а не Гошко е правилното четене, ама нейсе, новите все го бъркат ;)
Тази тема с магийките ще взее да стане популярна. А и аз си нямам работа, ами я и поощрявам. Няма лошо, наистина поощрявам работа на по-малки парчета (да се творят заклинания, а не СУ, например) и това прави да изглежда, че обръщам повече внимание тук, за сметка на други предложения (наприер Шамана и специализациите на Друида). Ще успокоя хората работещи там, че това е така, просто защото редакцията на заклинания отнема много по-малко време отколкото преглед за баланса на цяло СУ. Е, ще стигна и до тях, но наистина това изисква повече време. Затова продължавам с коментарите тук, а след това ще се прехвърля и към другите теми, където мога да се намеся.

Я да видим сега какво си променял...
Fenrir написа:Божествена сила
Валидни цели:магьосник/създание
Точки Мана:20+6 за рунд поддръжка
Време на действие:по желание
Разстояние:магьосник/създание
Описание:Магът благославя избрано оръжие и то нанася допълнително МУ/5 щета/но не за зар/.Този бонус се удвоява срещу мъртви.
БГ: добре, да кажем, че тук МУ ще е около 35, значи имаме +7 (14) щета за +20(6) мана. Това е добър рейт, но пак не е съвсем на място. Това е така, защото същия този маг, за 12 мана би нанесъл директно щета от 8+3 зара, или около 15 и то със заклинание 1 ниво. Така за 2 хода той за 24 мана нанася двойно повече, отколкото с това "висше" заклинание и то с по-висока сигурност, тъй като няма нужда от успешна атака, след успешното заклинание.
Предишния път като казах, че +6 Щета на зар е много, имах предвид за 1 мана. Така в момента заклинанието е напълно безсмислено. Но тъй като виждам, че много държиш, нека опитам да го променя така.

Ефект: Омагьосва избрано оръжие, като го прави то да нанася двойна щета срещу живи противници и четворна срещу немъртви.
Цена: 20 мана; +10 поддръжка на ход;


Така имаме доста брутално заклинание ако се омагьоса алебарда и не чак толкова, ако се омагьоса кинжал. Тази разлика позволява на заклинанието да е по-интересно. (Нивото на заклинанието е около 5)
Fenrir написа: Божествена закрила
Валидни цели:създание/магьосник
Точки Мана:30+3 за рунд поддръжка
Време на действие:по желание
Разстояние:МУ/2 метра
Описание:Магът призовава божествена броня,който обгръща създанието.Тази броня се явява като магична броня.Има ЗА 5 и ТЖ/вместо Уст/,равни на МУ на мага.Всяка щета,чийто успех на Атаката е по-малък от ЗА на магическата броня,то цялата щета се поема изцяло от нея/вместо от Уст,щетата се отнема от ТЖ на бронята./При изхабяването на ТЖ на бронята,тя се разваля.
БГ: Доста неясно е как се преодолява бронята. В такъв случай просто се казва, че бронята няма устойчивост, а директно понася щетата. Трябва да уточниш, тази броня къде се намира, преди или след другата броня на героя. Например при Успех=8, ако героят има обикновена броня 5 и тази Божествена защита, то ударът в кое попада?
Като цяло не ме кефи много това заклинание - имаме защита в школата на земята и тя си действа по свой си начин - доста силно заклинание е, но пък изисква статичност от защитавания.
Не знам каква точно защита е необходима в школата на светлината - и там си има няколко защитни заклинания вече (които се нуждаят от леки корекции, но това е друг въпрос. видях делене на 6 и други бози, които ще оправя в следващите официални промени).
Помисли, какво точно искаш от тази магия, иначе тя се стреми да дублира или Защитата на земната школа или Небесната светлина от школата на Светлината... За момента е НЕ.
Fenrir написа: Благословени ръце
Валидни цели:създание/магьосник
Точки Мана:20+5 на рунд
Време на действие:по желание
Разстояние:МУ/2 м
Описание:Магът омагьосва ръцете на създание или своите собствени и по този начин създаието става по сръчно-то увеличава своята АТ с оръжия с и търпи успех във всички начинания,в които ползва ръцете си в размер на 5.
БГ: Спомням си, че бях споменал нещо и за цената. Нека да е с поддръжка 10. Иначе си е ОК, ако нивото на заклинанието е поне 7. А дори и тогава, +4 към всяко действие, разчиташно на прецизността и/или ловкостта си е добър бонус. Заклинанието може да се ползва и за отключване на врати, обезвреждане на капани и т.н. А под действия разчитащи на Ловкост и ПР включвам атаки с всички оръжия, чийто ПЪРВИ показател е Л или ПР. Това прави заклинанието неизползваемо за този който ползва брадва, но пък така е дори по-добре. С това уточнение, считам, че заклинанието е ОК (за нивото трябва да се тества, но при всички сулчаи да се върти около 7 ми изглежда добре)
Fenrir написа:Опрощение*
Валидни цели:немъртво създание
Точки Мана:30
Време на действие:веднага
Разстояние:МУ/3м
Описание:Магът освобождава бродещата душа на мъртвец и я изпраща в отвъдното.Магията действа само на немъртви! Допълнително усложнение/освен стандартното 2хНИ на магията и МЗ/,се явява и Ни на мъртвото създание.
БГ: Я да видим какво се е получило. Иде срещу нас зомби от 10 ниво, (ние също сме яки копелета и сме около 10, с МУ от около 30-35 и МА 10-12). Заклинанието да кажем, че е от 7 НИ. Значи имаме УФУД:
12 + 3 зара > 16 + 10 или с 3 зара да се хвърли > 14 ... Хн, Като се замисля, че същата сложност ще имаме и за Лича 10 ниво ми се струва несправедливо. Зомбито при еднакви нива трябва просто да бъде отвяно от тази магия, а Лича да ни създаде проблем. Каква е разликата между зомбито и Лича? Ами да, единият има ИН, а другия няма. Ето затова заклинанието трябва да се противопоставя на ПсУ, а не на НИ. И понеже е допълнително заклинание, то може да има и съвсем своя си логика за това, кое как става. Като например заклинанието да дава просто бонус на Мага в неговият опит да "убеди" (може да си ползва и бонуси от убеждаване, знам ли...) своя опонент да се изпари... Само това му епроблемно на заклинанието.
* - това е, за да напомня, че не става в този си вид, но пък по принцип ме кефи.
Fenrir написа:Вяра
Валидни цели:създание
Точки Мана:40+5 на ренд
Време на действие:по желание
Разстояние:Магьосника
Описание:Докато закринанието е в сила,създанието чувства силна вяра в себе си и в Бог,временно покачва/придобива/ СП Религия в размер на МУ/5,също така увеличава РЕ си с МУ/10
БГ: Това имаше ли го преди? Изведнъж да придобиеш "познание" звучи доста неубедително дори за силно магически свят. А за реакция и бързина си има школа на въздуха/вятъра. Не, не виждам смисъл в това заклинание.
Fenrir написа:Портите на Рая
Валидни цели:Поле
Точки Мана:35+10 на рунд
Време на действие:по желание
Разстояние:МУм
Описание:Магьосника отваря портите на Рая и цялото бойно поле се обсипва в светлина.Тя наранява всички немъртви създания с МУ/2 директна щета.
БГ: Определението че разстоянието е МУ, а после се облива "цялото" бойно поле се бият едно с друго. Остави само МУ метра, като това е разстоянието на което може да се определи центъра, след това сложи твърд радиус на светлината (за да могат играчите да си го представят като един як небесен лъч) от порядъка на 25 метра (12 полета около централното) и всичко е ОК.

Fenrir написа:Божествено отмъщение
Валидни цели:създание
Точки Мана:50+Воля на създанието
Време на действие:по желание
Разстояние:МУм
Описание:Самият Бог наказва създанието за неговите черни помисли-за всяка атака/магическа и не/, която врагът предприема,той ще се наранява с директна щета от 10.Магията има двоен ефект върху немъртви твари.
БГ: Не се чувствай длъжен да преработиш всяка предложена магия. Просто изхвърляй предложенията, които никой не е подкрепил или се е видяло, че не стават. Сега, ако ми се занимава, мога да модифицирам това заклинание до смислено такова, но пък не ми се занимава ;) .
Fenrir написа:Е,това са по-подобрени и балансирани,ползвайки вашите критики,чакам новите ви критики :lol:
Както казах преди малко, просто няма нужда да въртим и сучем всички заклинания докато станат. Махай всички, които не са подчертани с болд и да продължаваме нататък.
По повод новите заклинания (за всички, които ще правят):
1. Гледайте заклинанието да не дублира вече съществуващи по смисъл, като само повишава или намалява силата им. Има си смисъл във вече съществуващите заклинания и в това, че няма напълно дублиращи се (или поне се надявам) освен няколкото видове нанасяне на магически щети, които са на сходни принципи, но въпреки това са леко ралзични (леденият заряд забавя, огнената топка поразява в радиус, чукът на бога просто мачка...).
2. Задавайте си въпроса, защо искате това заклинание в играта. И ако отговорът е "за да подсиля магьосника си", просто забравете - магьосниците и сега са най-силните копелета. Виж, ако отговорът е "абе това го видях в един филм, пък тук не мога да му намеря аналога" е малко по-добре, а най-добре да е "ей колко яко би се получило в тази и тази ситуация" (забележете, че не казвам винаги ;) ).
3. След като сте готови, проиграйте с примерни цели, за да видите дали не е прекалено сложно и неизползваемо или пък прекалено брутално.
4. Накрая, след като сте уверени, че играта има нужда от това ново и яко заклинание, и сте проиграли, за да балансирате цената му, поогледайте се в коя школа най-ще пасне (не гледайте само в школата на вашия персонаж - има и други, които може и да са по-удачен избор).
5. Дайте го това заклинание насам, за да ви кажем тук, че за нищо не става ;)
6. Започнете всичко от начало.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет ное 02, 2007 10:14 pm

Благодаря ти БатГойко,значи можем да кажем,че тези магии в болд са оформени/само нещо да питам-ти каза за Опрощение за ПсУ на немъртвия-ама в книгата пише,че те го игнорират.../,та сега ще обмисля за нивото и имам още едно нещо-моля да ми дадете идея,как да се побучи допълнително МУ за да успее да ползва тези магии/освен с покачване на нивото,щото ще си имам да чакам/.Защо пък да не са никакви висши школи,а просто висши магии?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет ное 02, 2007 11:26 pm

Абе, Ванка, а http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?t=5890 това, кога ще го прегледаш?

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб ное 03, 2007 4:33 pm

Магия Телепатия /от Школата на Реда,5 Ниво/веднага се обосновавам защо смятам,че трябва да е 5то ниво-ми Контрол над ума е 6то,а тая магия не ги контролира./

Валидни цели:създание
Точки Мана:35+ПсУ на създанието за рунд поддръжка
Време на действие:по желание
Разстояние:МУм
Описание:Телепатията е начин на вникване в чуждите мисли на противниците и начин да се комуникира без да е нужна уста и език,просто е нужен ум.За да успее да вникне в съзнанието на противника/приятеля се ползва стандартната формула:
МУ+3з >16 +2хНИМ +МЗ,но със следните особености:
-След проверката по УФУД,успехът е от значение!
-За поддръжката на заклинанието се ползва ПсУ на създанието
-Ако магът успее да призове заклинанието,създанието може да се опита да се освободи,като се опита да претовари своя ум:ползва своите ТУ.За 2ТУ намалява 1 от Успеха на заклинанието.Когато заклинанието достигне Успех=0,то това значи,че създанието се е освободило от ефекта на телепатията./Може да намали Успехът само с толкова,колкото е показателя му за Воля./
Докато Заклинането е в сила,всяка мисъл,която протича в главата на създанието се разбира от магът,съответно магът е способен да разбира за всякакви действия,насочени срещу него-например атаки,лъжа,убеждаване/способности,насочени само срещу магьосникът!/и т.н.Създанието търпи Неуспех във всички насочени срещу магът начинания от МУ/5/влияе се само формулата,т.е. МУ/5 се явява допълнително усложнение,не се влияе директния Успех./.
Докато заклинанието е в сила,магьосникът може да разбере чрез умът на създанието къде има скрити капани/само ако създанието знае къде са скрити те/,неща които само създанието може да вижда/като например невидими същества/ и т.н.Обобщено-всичко скрито,за което създанието под ефекта на Телепатията знае се разбира от магьосника.
Телепатията може да се ползва и за комуникиране с друго създание,ползващо тази магия.Чрез нея,той може напълно да разговаря с някой/ползващ също тази магия/,ползвайки само силата на ума си.Всеки път,когато магът прави опит да каже нещо,се проверка дали то е напълно разбрано.Ползва се формулата:
МА+3з >16+ ИН
Където МА е магическата атака на този,който се опитва да каже нещо,а Ин е Интелекта на този,който се опитва да го разбере.Успехът разкрива Успех брой фрази,които създанието разбира.
Ако обаче създанието не владее тази магия,то магът единствен може да му предава мисли,ползвайки същата формула./например ако Еди кой си не владее магията и аз я владея и се опитвам да му кажа се някаква опасност,но Еди Кой се е далече от мен и няма да ме чуе,ще ползвам тая магия и при успех ше му разкрия част от това,което искам да му кажа,но той няма да може да ми отговори/
Комуникацията е възможна да се осъществи на не повече от МУм.Всеки допълнителни 2 метра ще увеличават наказанието на комуникацията с 1,т.е. 2м=-1Неуспех.
Прегради,стаи и други неща,които се явяват пречка на магът и създанието също нарушават комуникацията-За всеки 2 метра дебелина- -1Шанс за Успех.

Забележка:Магията дейсва единствено и само на разумни създания!.

Ето изложението ми за Телепатията,чакам критики :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » пон ное 05, 2007 10:26 pm

Кратък и ясен въпрос: Защо само на разумни създания? Според мен ако има такова нещо като телепатия и е такова каквото ти го обясняваш, то няма логика да разчиташ мислите на разумните раси единствено. Това би означавало, че вълка и кучето няма възможност да мисли. По-правилно би било ако телепатията има някакви ограничения в видовете е да може да се комуникира с същество от твоята раса. Просто самото ти отрицание означава, че телепатията би трябвало да може да се извършва само от себеподобните ти, тоест твоята раса, твоя биологичен вид. :wink:

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 05, 2007 10:42 pm

Значи-по психология миналата година учихме точно това-животните не мислят(нямат съзнание),те действат инстинктивно,а и друида тогава за какво е-той има разговор с животните и това е достатъчно.Я си представи-биеш се срещу вълк и кво,кастваш му телепатия и разбираш,че всеки момент ще те нападне :lol: просто няма смисъл-разумните същества могат да обмислят внимателно своите техники за разлика от животните,действащи инстинктивно.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт ное 06, 2007 2:24 pm

hameleona написа:Абе, Ванка, а http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?t=5890 това, кога ще го прегледаш?
Възможно най-скоро, обещавам да получиш до ден-два подобен дълъг пост като тези в настоящата тема.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет ное 15, 2007 1:39 am

Коментарите за предложената като магия телепатия са в темата Телепатия

http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?p=97383#97383

Прецених, че е по-уместно идеята да се обсъжда там. Като цяло телепатията започва да придобива някаква форма (поне започвам да разбирам, какво вие очаквате от нея) и има шанс да се появи някога, но определено няма да е заклинание. Това е сложно умение, а ефектът на заклинанията трябва да може да се опише на два-три реда.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори