Познание Отрови

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Познание Отрови

Мнение от Fenrir » вт окт 23, 2007 6:42 pm

Изчетох доста и намерих много неща,свързани с отровите във форума...Съжалявам,но не намерих определено готово СП.Ще предложа мойто изложение:

СП Отрови
Една велика наука,която позволява на героя не само да побеждава противвниците си с хитрост и коварство-това е наука,която те учи как да ги убиваш по-мъчително,бавно по бавно докато не изплюят камъчето.Науката позволява на владеещия да знае всичко,свързано с отровите и техните противоотрови.Също така,героят който я владее научава и тайни рецепти,с които може да подсили отровите си.Максимално той може да ги подсили до ПОЗНАНИЕ/3.Т.е.,ако героят владее това СП на 12 степен,Силата на отровите ще получи бонус от 12/3=4.За да ги подсили разбира се,той трябва да е подготвил рецептите преди да ги използва.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет окт 25, 2007 10:22 am

Това е тема със същото име и щеше да е по-добре да пишеш в нея, отколкото да отваряш нова. Конкретно по умението, ще е много по-полезно да опишеш някакви отрови, отколкото самото умение (правенето на отрови, без да имаш списък на самите отрови и техните съставки е безполезно). Доилар правеше нещо от този род по едно време, а Хамелеона имаше едно конкретно предложение тук.

А, и силата на отровите следва да се определя от техните съставки, а не от степента на СП.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет окт 25, 2007 10:35 am

E евентуалният успех по формулата, също би оказал своето влияние върху силата...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср ное 07, 2007 9:11 pm

Добре,изготвил съм списък с отровите-само да питам,позволено е да има и изсмислени нали? :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет ное 08, 2007 1:21 pm

Аз лично не виждам какво лошо има в ползването на стрихнин, арсеник, змийска отрова, беладона, но щом си решил да измисляш - давай, само ще те помоля да спестиш изфантазирани съставки като кръв от еднорог, мляко от птицечовка и подобните им.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет ное 08, 2007 5:05 pm

Fenrir написа:Добре,изготвил съм списък с отровите-само да питам,позволено е да има и изсмислени нали? :wink:
естествено, едва ли някой очаква да си фармацевт - важното е да звучат добре.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб ное 10, 2007 1:01 pm

Ето го и списъкът:

Ще започна с по-слабите отрови

Зловреда гъба-Тази гъба се среща често след обилни дъждове-най-лесно се откриват в горските местности.Има сравнително слаба парализираща отрова-3зара.Усл.-2
Гор:0
Рав:2
Пла:10
Бла:12
Пус:12

Момина сълза-Красиво цвете,но въпреки това-отровно.Среща се предимно в горски и равнинни местности.Не особено силна отрова-2зара нараняваща отровна щета.Усл.-2
Гор:0
Рав:2
Пла:10
Бла:12
Пус:12

Мак-Красиво диво и полско цвете-среща се главно в полските райони и равнините.Червено на цвят и много крехко.Има сравнително слаба отрова-1 зар изтощителна отровна щета.Усл.-0
Гор:6
Рав:0
Пла:10
Бла:12
Пус:12

Син стрък-Рядко и много красиво диво растение-може да се намери единствено и само в планинските райони,рядко в блатата.Отровата му не е много силна-2 зара изтощителна отрова.Усл.-3
Гор:10
Рав:12
Пла:2
Бла:4
Пус:12

Средно-силни отрови

Червено цвете-Рядко и много красиво червено на цвят растение.Среща се предимно в пустините след дъжд.Има средно-силна отрова-6 зара изтощителна отромна щета.Усл.-6
Гор:10
Рав:12
Пла:12
Бла:8
Пус:4

Лунно цвете-това растение е много бяло и блести през нощта.Лунното цвете се среща много често покрай Лунното езеро.Още може да се намери и в горски и планински местности.Отровата му има сила от 5 зара нараняваща отровна щета.През нощта,цветето има лечебни и противоотровни свойства-ако се поеме,лекува за 1 зар ТЖ и добавя + 4 УО,но само през нощта.Усл.-6
Гор:4
Рав:10
Пла:6
Бла:12
Пус:12

Трилистник-голямо на вид растение,зелено на цвят.Наричат го така,заради това,че има често само три листа.Въпреки горската му хубост,то е отровно-4 зара нараняваща отровна щета.Среща се предимно в блатни и горски местности.Усл.-2
Гор:6
Рав:12
Пла:12
Бла:4
Пус:12

Змийски кактус-много бодливо и красиво растение,среща се само в пустините.Има бавнодействаща отрова от 3 зара.Само опитни хора могат да се доберат до сока на кактуса,тъй като бодлите му са с много силна отрова-10 зара отровна нараняваща щета.Но бодлите му немогат да бъдат използвани в битка,тъй като са много малки.Усл.-8
Гор:12
Рав:12
Пла:12
Бла:12
Пус:0

Бяла мухоморка-разновидност на гъбите.Не много красива,но предпочитана отрова заради лесното и намиране.След дъждове изобилства от такива главно по планините и в местностите около тях.Имат сила на отровата 4 зара парализираща отровна щета.Усл.-6
Гор:8
Рав:2
Пла:0
Бла:12
Пус:12


Силни отрови

Кафяво листо-Красиво на вид дърво.листата му са кафяви през всички сезони,но са и отровни.Периозично,те изпускат сок,който се ползва като отрова-има сила от 10 зара парализираща отровна щета.Често срещано в горските местности.Понякога растат и в равнините.Усл.-10
Гор:0
Рав:8
Пла:10
Бла:12
Пус:12

Дяволска гъба-Също една от най-отровните гъби.Среща се само в планините и рядко в горите.Единствено се появява след дъждове.Силата на отровата й е 11 зара нараняваща отровна щета.Усл.-10
Гор:8
Рав:12
Пла:4
Бла:12
Пус:12

Цвете на хаоса-Много рядко растение с изключителен ефект-едновремеено със силната си отрова,създанието трупа и ТМ.Силата на отровата й е 8 зара изтощителна отровна щета и трупа точки мана на отровеното създание в размер на 2хУО на създанието в началото на всеки рунд.Усл.-6
Гор:12
Рав:12
Пла:4
Бла:0
Пус:6

Огледално цвете-Среща се в пустините.Много рядко и е изключително опасно-говори се,че гигантите са го донесли от света на демоните-цветето действа по смъртоносен начин-колкото по-силен е организма на създанието,толкова по-опасна е отровата-силата й се приравнява на СИ зара бавнодействаща отровна щета.Усл.-6
Гор:12
Рав:12
Пла:12
Бла:12
Пус:8

Кураре-най-силната парализилаща отрова/това растение наистина съществува/.Може да се открие в гъстите горски и блатни местности.Силата й е 14 зара парализираща отровна щета.Усл.-12
Гор:4
Рав:12
Пла:12
Бла:0
Пус:12

Други видове отрови:
Отрова на влечуги-често смъртоносна и много опасна отрова.Много оттях имат парализиращ ефект.Силата им варира от 4 зара до 16 зара.Сложността на приготовление варира между 2 и 10.

Отрова от насекоми-често тя е бавнодействаща и също така опасна.Трудно забележими са нейните преносители.Силата й варира от 2 зара до 14 зара.Сложността на приготовление варира между 2 и 6.

Отрова от дребни и едри бозайници-не много често срещата,но често тези бозайници имат изтощителна или бавнодействаща отрова.Други разнасят мното опасни болести,като мишките и плъховете например.Силата на отровата им варира от 6 зара-10 зара.Сложността на приготовление варира между 4 и 10.


Ето го списъкът-има измислени от мен,има и съществуващи-за гъбите не разбирам много/не съм гъбар :lol: ,но ако някой от вас знае за тях-да ми каже,за да поправям горе нещата/Чакам вашите одобрения и неодобрения. :wink:
Последна промяна от Fenrir на пон ное 12, 2007 9:31 pm, променено общо 1 път.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед ное 11, 2007 1:52 pm

Списъкът не е лош. Но не се различава от списъка на билките. Между билките и отровите има известни разлики (от системна гледна точка). Ето ги:
изтощителна отровна щета
В книгата няма дефиниция за "изтощителна щета". Тъй като не ми се правят догадки, по-добре ти дефинирай типа щета с помощта на книгата.
парализираща отрова
Също като горното. Не мога да позная дали става дума за временна или шокова щета.
1) Липсва показателя сила на отровиите - колкото време ще е нужно отровата да бъде изхвърлене от организма, а това е от огромно значение.
2) Отровите нямат описани физически свойства - цвят, вкус и мирис. Колкото по-изразени са тези свойства, толкова по-голяма е вероятността отровата да бъде разпозната, преди да е влязла в организма. Някои отрови могат лесно да се замаскират в храна/вода, а други - не. Вторите са по-подходящи за намазване на стрели, ками и т.н.
3) Бавно- и бързодействащи отрови - змия може да те убия за броени минути. Отровна гъба може да те мъчи няколко дни.
4) Несмъртоносни отрови - от тях не се умира, но те причиняват вреда на организма - повръщане, диария и т.н.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед ное 11, 2007 8:54 pm

Напълно съм съгласен с теб,извинявам се,ще ги напиша когато мога,що се отнася до изтощителната отрова-в книгата е описана/ма аз съм го написал доста смешно/,това е отрова,която трупа ТУ,парализиращата нанася шокова щета,що се отнася до силата й-то съм я написал,нали всеки път се прави проверка по УФУД,в която при неуспех отровата се изхвърля от организма.За цветове и миризми-то торовителите обикновено ги преработват,така че да не се усещат.Аз не съм уточнил каква специлно е отровата на змиите-естествено не всички змии ще те убият за броени минути,както и не всички гъби :)
Все пак искам да прочета и други критики,мерси Cocaine :wink: .
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон ное 12, 2007 6:20 pm

Ами тогава сложи и трудност за изготвяне - примерно татул само се стрива и се сипва в храната, докато рицинът лесно може да убие алхимика в процеса на изготвяне на отровата ако поледният не е както опитен, така и екипиран с правилните защитни средства...
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 12, 2007 9:32 pm

Добре-сложих усложнения при приготовленията,нямам много време да дам подбробно описание.Мисля,че може да се задоволите засега с това :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон ное 12, 2007 11:07 pm

Емиииии, виж ся, добре е, като ползваш имена на реални растения, да знаеш нещо за тях. А и по принцип нещо да знаеш така за растенията и за животните.
Зловреда гъба-Тази гъба се среща често след обилни дъждове-най-лесно се откриват в горските местности.Има сравнително слаба парализираща отрова-3зара.Усл.-2
Гор:0
Рав:2
Пла:10
Бла:12
Пус:12
Я да ме светнеш как може да се среща в горите, ама в планините не? Ми че то повечето планини имат горски пояс. И що за гъба ще е тая дето вирее в пустиня?
Момина сълза-Красиво цвете,но въпреки това-отровно.Среща се предимно в горски и равнинни местности.Не особено силна отрова-2зара нараняваща отровна щета.Усл.-2
Гор:0
Рав:2
Пла:10
Бла:12
Пус:12
Слабо, слабо, ако е българската момина сълза - може и да мине, макар че разни хорица съвсем слабо ще си умрат от сърце. Ама какви неща от тоя същия род има из Щатите...
Па да не говорим, че повечето искат умерена сянка, та в дълбока гора ще ги намериш много по-рядко, от колкото в някоя влажна долина с малко храсталак. И това с блатата и пустинята пак е много далече от истината.
Мак-Красиво диво и полско цвете-среща се главно в полските райони и равнините.Червено на цвят и много крехко.Има сравнително слаба отрова-1 зар изтощителна отровна щета.Усл.-0
Гор:6
Рав:0
Пла:10
Бла:12
Пус:12
Полетата са в равнините обикновено.
О,да, опиумът е много слаба отрова...в сравнение с цианкалият
И преди да отвъртиш такова усложнение за плнините, замисли се как вирее мак в Афганистан.
Рядко и много красиво диво растение-може да се намери единствено и само в планинските райони,рядко в блатата.
Е, как става тоя номер, две толкова различни екосистеми и нищо по средата?

Трилистникът има и контактна отрова.
Само опитни хора могат да се доберат до сока на кактуса,тъй като бодлите му са с много силна отрова-10 зара отровна нараняваща щета
Или хора с кожени ръкавици...
Бяла мухоморка-разновидност на гъбите.Не много красива,но предпочитана отрова заради лесното и намиране.След дъждове изобилства от такива главно по планините и в местностите около тях.Имат сила на отровата 4 зара парализираща отровна щета.Усл.-6
Гор:8
Рав:2
Пла:0
Бла:12
Пус:12
Вид гъба, не разновидност на гъбите. Да не говорим, че отровата няма да е парализираща. Просто щото е един гнусен алкалоид, който не дава никакви симптоми, преди да му е отишъл на нещастника черния дроб.
Дяволска гъба-Също една от най-отровните гъби.Среща се само в планините и рядко в горите.Единствено се появява след дъждове.Силата на отровата й е 11 зара нараняваща отровна щета.Усл.-10
Гор:8
Рав:12
Пла:4
Бла:12
Пус:12
Е, това доживях да видя! Дяволската гъба, която праща хората в кенефа да е по-силно отровна от мухоморката, дето ги праща по гробищата! Не че е за подценяване, ма все пак...
Кураре-най-силната парализилаща отрова/това растение наистина съществува/.Може да се открие в гъстите горски и блатни местности.Силата й е 14 зара парализираща отровна щета.Усл.-12
Гор:4
Рав:12
Пла:12
Бла:0
Пус:12
А, благодаря, дето ни осведоми, че съществува! Инак, да силна гадост е, дори в медицината я ползвали за мускулен релаксант.
Отрова от насекоми-често тя е бавнодействаща
Като тая на стършелите, от която си умират хората, преди да е дошла линейката? Да, по-бавно действа от Калашников.


Като цяло, по-добре да беше пуснал само измислените, пък да дадеш на някой друг да пише истинските. Измислените са готини, щото дъхтят на свръхестественост- дървото с кафявите листа, огледалното цвете и т.н.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 12, 2007 11:27 pm

Андрас,значи явно не не си разбрал-това за местностите значи усложнението за намиране .Повечето неща са измислени и аз решавам къде да се срещат.Другото е,че аз казах ясно,че не разбирам от гъби и вместо да ми се обясняваш и заяждаш,просто го кажи-така и така,тази гъба не е с такава отрова и т.н.-все пак света е измислица!Другото,което искам да ти кажа-някъде да съм написал специално за стършела-написал съм,че повечето имат бавно действаща отрова,не всички-примерно маларийният комар-той не те обива веднага,нали,а и кърлежът сигурно още с първото ухапване те убива.Така,че,не се заяждай :wink: !А и все пак съм ги пуснал,за да ме поправите.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон ное 12, 2007 11:34 pm

Нека да ти го обясня така - като си измисляш нещо, добре е то да не съвпада с нещо вече измислено. Хеле пък вече измислено от дядо Господ. Инак най-малкото слагай "Всички съвпадения са случайни" таковата!
Не можеш да караш хората, които за разлика от теб знаят какво е опиумен мак непрестанно да се чудят "Бе аз знам какво трябва да прави, ма как беше според книгата?!", идеята е обратната - играчите да имат интуитивен усет, кое как работи.

Маларийния комар, кърлежите и мухата цеце не тровят. Те пренасят разни красиви неща като малария, кримска хеморагична треска, лаймска болест и трипанозомиаза. Които вече те убиват съвсем неотровен.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 12, 2007 11:39 pm

Просто преди да пусна тия работи съм се поразровил и вярно е-макът не е силна отрова-тоя мак не аз съм си го измислял/сори,ако не съм разбарл за каки съвпадения говориш/.Другото което е-да,за кърлежа и т.н. един вид `отравят` кръвта.Заразяват ти я.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон ное 12, 2007 11:45 pm

Просто преди да пусна тия работи съм се поразровил
Да бе! Личи си...
макът не е силна отрова
Пак питам, опиум знаеш ли какво е? Щото той точно от това се прави!
Като не си го измислял мака, гледай да е като оригиналния, нали точно това ти говоря - реално съществуващите растения нямат нищо общо със системната ти реализация!
Другото което е-да,за кърлежа и т.н. един вид `отравят` кръвта.Заразяват ти я.
Някъде към 5ти клас хората научават разликата между отрова и зараза, следва много добре да ти е известна! Вярно, че в Мъгландиум едва ли я съзнават, това до преди микроскопа хората и при нас не са го знаели, но да пробутваш системно теорията за миазмите и течната отрова е лошо. Щото играчите и системата са в 21век, а не в 17ти и е добре системно нещата да са им чисти. А това, че вътреигрово героите ще вярват, че насекомите и лошия блатен въздух им отравят кръвта е друг въпрос.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 12, 2007 11:46 pm

Добре,ще ви питам следното,Андрас ме разубеди малко/в момента се обучавам малко в отровите/,ще пренапиша списък на отровите само на измислени и на някои съществуващи,така устройва ли всички :D

Най-накрая и за останалтие ще направя по-добри работи,естествено,като понауча повече,явно Андрас разбира от тези работи...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон ное 12, 2007 11:51 pm

и на някои съществуващи
Малко ключови думи, които да пуснеш из гугъл:
ерготизъм, самакитка, татул, пейоте, вълчи зъб

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 12, 2007 11:52 pm

Благодаря Андрас!Определено сега ще оправя всичко! :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Отговори