СУ Шаман

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

СУ Шаман

Мнение от Fenrir » вт окт 23, 2007 9:22 pm

Просто кипя от идеи,които ги работя от много време...И немога да се сдържа!
Ето ви и мойто предложение:

СУ Шаман
Начални ТР-10,-7 ТР за Гущери,Гиганти и Гоблини
Шаманите са друг вид магьосници,но са много по-потайни.Те не са се отдали на могъщи магии-те са се отдали на своите богове и природата,която ги заобикаля.Шамани най-често имат гущерите,гоблините и гигантите/макар при повечето оттях да се наричат жретци/,много са редки случаите,в които можеш да срещнеш елфи,хора или джуджета,отдали се на тази наука.Всяка раса притежава свой уникален шаман.

Гоблини-Шаман на Магмата/още го разработвам/

Гущери-Шаман на Великото Блато
-Повишава Религия-СУ/2
-Повишава Билкарство-СУ/3
-На 4 степен научава Проклятието на Блатото,което струва 10ТД и 10ТМ.С него,той намалява РЕ на противника със СУ/4 за СУ Рунда
-На 8 степен научава Благословията на Исса,което струва 15ТМ и 10ТД.С него,той увеличава АТ със СУ/3 за СУ рунда.
-На 12 степен научава Зовът на Хищника,което струва 20ТМ и 12ТД.С него,шаманът прави създанието свиреп хищник,като увеличава обонянието му с 2 и АТ с ръка,крак и тяло със СУ/4 за СУ рунда. /за тази способност другата ми идея е да увеличава Скоростта с СУ/10 с всички произтичащи от това последствия,вие кажете кое бива повече за хищник/


Гиганти-Шаман на Четирите вятъра
-Повишава Разпознаване и оценка на маг. предмети-СУ/2
-Повишава Заплаха-СУ/4
-Може да създава магически талисмани,ако разполага с нужните съставки.Умението,с което може да прави тези талисмани е равно на СУ и формулата,по която се изчислява е СУ+3з>16+Усл.Успехът е от значение.Успехът е равен на броя на създадените талисмани.Усложнението съм го описал за всеки талисман.Създанието и шаманът немогат да носят повече от един талисман.Направата на талисмана е равна на усложнението му,т.е.-Време за един талисман=Усложнението часа,например при усложнение 10,то за направата на талисмана ще са нужни 10 часа.
-На 12 степен научава Молитва към Четирите Вятъра,струва му 15ТМ и 12 ТД.С нея той увеличава възтановителните сили за Мана,Издръжливост и ТЖ на създанието с 3 на Час Почивка.


Примери за Талисмани

Талисман на Живота
Усложнение-6
Нужни съставки-Кръв от пустинен лъв
Ефект-Докато се носи,добавя + СУТЖ

Талисман на Духа
Усложнение-6
Нужни съставки-Косъм от Еднорог
Ефект-Докато се носи,добавя + СУТочки Мана

Талисман на Яростта
Усложнение-10
Нужни съставки-Кръв от мечка
Ефект-Докато се носи,добавя + СУ/2 Атака към ръкопашни оръжия

Талисман на Магическото Умение
Усложнение-12
Нужни съставки-Кръв от еднорог
Ефект-Докато се носи,добавя + СУ/3 МУ

Талисман на Спокойствието
Усложнение-8
Нужни съставки-Нокът от Вълк
Ефект-Докато се носи,подобрява възтановителните сили на организма със СУ/5 ТЖ и ТМ на час почивка.

Талисман на Вятъра
Усложнение-11
Нужни съставки-Кръв от пантера
Ефект-Докато се носи,добавя +СУ/5 Скорост

Еми това е засега,надявам се да ви хареса нещо от нещо :wink:
Последна промяна от Fenrir на ср окт 24, 2007 3:10 pm, променено общо 1 път.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср окт 24, 2007 11:27 am

Забележка - СУ/10 е много малък бонус, а и е нестандартен спрямо системата. На 12-то ниво си струва да дадеш повечко. А и щом ще е на 12-то ниво защо го обързваш изобщо със СУ - дай си направо +2 и да приключваме.

А, и не е редно едно СУ да дава бонус на някои познание в пълен размер на СУ. Така се обезмисля самото познание, щото то струва същите ТР, ама няма другите бонуси. Дай СУ/2 - пак не е малко.

Иначе поне не е много паурплейнато според мен, което е добър признак. Сигурно иска донатаманяване, но поне не прави другите СУ безполезни.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср окт 24, 2007 2:15 pm

Добре след като всяка раса притежава свой уникален шаман мисля че си изпуснал три вида шамани.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср окт 24, 2007 3:08 pm

Долар,не се съобразих-имам предвид всяка раса без елфи,хора и джуджета.
Лолстеф-промених ги както ти ми препоръча.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср окт 24, 2007 3:15 pm

Fenrir написа:Лолстеф
:lol: :lol: :lol: Аааа не! :lol: Lolстеф :lol:
А тогава тези раси какви шамани могата да стават. Каквито си изберат ли?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср окт 24, 2007 4:02 pm

Еми желателно е гиганта да си е Шаман на Четирите вятъра и така...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср окт 24, 2007 4:26 pm

Не те питам за Гиганта, а за хора, елфи и джуджета!
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср окт 24, 2007 4:56 pm

Казано с две думи: Не е реално. Ти по-скоро говориш или за духовници (а такива трябва да има и за другите раси) или за набор от умения (които пък, разбираш ли няма начин да не могат да се увладеят от другите раси)

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср окт 24, 2007 5:56 pm

Имах предвид,че да-това си е специална разновидност на магьосник и духовник,уникални само за дадена раса.В описанието съм написал,че в редки случаи и другите раси могат да научат тези неща,но трябва да са приели съответната вяра. :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср окт 24, 2007 10:49 pm

Аз, пак не виждам връзката, не и в този свят, в който се играе ;)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср окт 24, 2007 11:04 pm

Имаш много добри замисли в първият си пост! Специално системата с талисманите кърти и рулира. Но има все още много за доизглаждане. Ето и моите предложения относно как да стане това, като далеч не искам да се налагам, просто казвам моето виждане върху нещата:

-на първо време нека "консолидираме" всички шамани в едно. Специално това едно да е най-близо до сегашното гигантско нещо. От системна гледна точка, нещата ще се опростят. Не че сега СУ-то е кой знае колко сложно, ама като може да се опрости, защо не? Тук ще можем и да кажем, че шаманите при различните раси ползват различни източници на сила, но ефектите са що-годе еднакви (като обясненията за това могат да бъдат подплатени с множество теории, легенди и митове). Например, гигантските шамани най-вероятно ще са обвързани с Четирите Вятъра, гоблините - с магмата, гущероидите - както си го казал, с блатото, хората - с някакви дребни локални божества, останалите раси - с бог (хехе, каква ирония) знае какво.

-при талисманите имам едно предложенийце - защо не ефектите им да са зависими от Успеха на изработката? Например, всяко нещо да дава +Успех към посочения показател, като за по-гадно Разказвачът може да не разкрива веднага успешна ли е изработката или не... Така талисманите ще станат малко по-слаби, ама в случая това май е по-скоро по-добре.

-пак за талисманите: нека пооправим малко системата. На първо време шаманите не са някакви конвейери за дрънкулки, нали ;) ? Нека шаманът се бъхти само върху една, пък както предложих, Успехът да определя ефекта. Също така, може би е редно да добавим възможност за "концентрация" (+1 час за +1 Успех, да кажем), защото усл. 11 при умение 12 е много "нечестно".

Естествено, сигурен съм че има много друго за шлайфане, просто друго не ми идва на ум. Може би предложенията ми не струват, а дори и да струват нещо, то и те сто процента ще се шлайфат, но това е, което мога да предложа за сега.

П.П. За Хам - не знам какво мисли Фенрир за същността на шаманите, но разликата спрямо свещениците я виждам в това, че шаманите наистина получават някаква сила (макар едва ли да знаят откъде и как точно ;) ).
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет окт 25, 2007 11:14 am

Малко повече състовки за талисманите. Усложнението може да се намали с 1 за ден примерно.
Гущерския шамане напляскан без въобще да се прочете за гущерите или поне отгоре отгоре, визирам омразата им ком тревите. Гоблините освен към магмата имат и култ към Ахраман.

Шамито е прав, подобре да се опрости само до шаман и да се разработи системата с амулетите. Аз обеча сега нямам време да я мисля по-сериозно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет окт 25, 2007 12:52 pm

Няма проблем-аз ще я доизмисля...
Значи-ще остане само шамана с талисманите,когато мога,ще ви представя по-оформен шаман с талисманите.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Yoni
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: пон юли 02, 2007 5:35 pm

Мнение от Yoni » чет окт 25, 2007 4:19 pm

На мене ми харесва много и fenrir днес направихме добро приключение

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет окт 25, 2007 8:25 pm

К,ето това измислих,мисля че е максимално опростено,но май не е много завършено:

СУ Шаман
Изисквания:8 ИН,6 ПР,5 ТР/-3ТР за Гоблини,Гущери и Гиганти/
Шаманите са друг вид магьосници,но не се специализират в могъщи магии,те са се отдали на своите богове и ползват различни източници на сила.Те умеят да създават магически талисмани,които умело прилагат в битка.Но за един талисман са нужни съставки и много часове,за да получат максимален ефект.

Придобивки:

-Придобива Разпознаване и оценка на магически предмети в размер на СУ/2
-Може да създава магически талисмани с Умение,равно на СУ.За да се провери дали талисманът е успешно създаден,се използва формулата:СУ+3 зара>16+Усложнение
Усложнението е различно-определя се от вида талисман,който шамана иска да създаде.Според Усложнението зависи и нужните часове,като примерно 4 Усложнение е равно на 4 часа.Усл. може да варира от 5-10,в редки случаи 11.Успехът е от значение.Всеки талисман дава различни бонуси,които зависят от Успеха.
-Шаманът не може да носи повече от 2 талисмана.Всяко друго създание/без др. шамани/,могат да носят само един талисман.
-За да намали да Усложнението,шаманът може да се концентрира в работата си.Така може да намали до 50% Усложнението.1 час=+1Шанс за Успех.
-На 12 степен Шаманът може да носи допълнителен талисман/общо 3/

Ми това измислих,но мисля че трябва да се доизпипа.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон окт 29, 2007 6:38 pm

Fenrir написа:К,ето това измислих,мисля че е максимално опростено,но май не е много завършено:

СУ Шаман
Изисквания:8 ИН,6 ПР,5 ТР/-3ТР за Гоблини,Гущери и Гиганти/
Шаманите са друг вид магьосници,но не се специализират в могъщи магии,те са се отдали на своите богове и ползват различни източници на сила.Те умеят да създават магически талисмани,които умело прилагат в битка.Но за един талисман са нужни съставки и много часове,за да получат максимален ефект.

Придобивки:

-Повишава Разпознаване и оценка на магически предмети в размер на СУ/2
-Може да създава магически талисмани с Умение,равно на СУ.За да се провери дали талисманът е успешно създаден,се използва формулата:СУ+3 зара>16+Усложнение
Усложнението е различно-определя се от вида талисман,който шамана иска да създаде.Според Усложнението зависи и нужните часове,като примерно 4 Усложнение е равно на 4 часа.Усл. може да варира от 5-10,в редки случаи 11.Успехът е от значение.Всеки талисман дава различни бонуси,които зависят от Успеха.
-Шаманът не може да носи повече от 2 талисмана.Всяко друго създание/без др. шамани/,могат да носят само един талисман.
-За да намали да Усложнението,шаманът може да се концентрира в работата си.Така може да намали до 50% Усложнението.1 час=+1Шанс за Успех.
-На 12 степен Шаманът може да носи допълнителен талисман/общо 3/

Ми това измислих,но мисля че трябва да се доизпипа.
Ето разработката след вашите критики.
Последна промяна от Fenrir на вт окт 30, 2007 8:59 am, променено общо 1 път.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » вт окт 30, 2007 12:59 am

-Придобива Разпознаване и оценка на магически предмети в размер на СУ/2
Ако се придържаме към системата мисля, че трябва да само да повишава познанието, а не и да го добавя ако го нямаш.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт окт 30, 2007 8:59 am

Веднага го оправям,не съм написал просто правилната дума.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » вт окт 30, 2007 2:37 pm

Сега когато го разгледах по-обстойно ми се струва, че в шамана би трябвало да има извесна прилика с друида. Не, нямам предвид WoW модела, но да се включат малко магии и да повишава още един два показателя.Иначе да си изхарча ТР-те само, за да мога да си правя талисманчета е малко...малко. Ако имаше някокло магиики за шамани щеше да бъде добре. Но тогава би трябвало да да повишава и маната...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт окт 30, 2007 3:06 pm

Да,така е,но нека чуем и мнението на другите.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » вт окт 30, 2007 5:40 pm

Ще се захвана за нещо дребно. Най-лесните талисмани имат най-гадни изисквания. Не всеки може да си осигури кръв от пустинен лъв или еднорог.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт окт 30, 2007 6:58 pm

Да,това са старите талисмани,аз още разработвам новите,видях си тая грешка :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » вт окт 30, 2007 7:40 pm

От предишните ти писания по тая тема разбирам разбирам, че шаманите са нещо като жреци на боговете. Така че ако разработваш магии и талисмани няма да е лошо да го имаш предвид. Според мен логичните плюсове, които дава талисмана са към Късмет, Воля, ПСУ,СУ-та, а не основни показатели, тъй като да носиш талисман, означава да отдаваш почит към боговете, а не за да си повишиш сила. Затова можеш да си заключиш магия във всяко пръстенче или медальонче. :wink:.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт окт 30, 2007 8:35 pm

Знаеш ли,идеята ти ми допада много!Още сега се захващам за новите талисманите :wink:

Точно така,талисманите са свързани с боговете,но аз предлагам и следното нещо-за да не слагам магии,нека просто да увеличим разнообразието от талисмани-едните да са тези,които покачват там Късмета,Воля,ПсУ и т.н.,а други-да освобождават някакви магии./но не тези на маговете/
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср окт 31, 2007 3:43 pm

Ivan_Helsing написа:Ще се захвана за нещо дребно. Най-лесните талисмани имат най-гадни изисквания. Не всеки може да си осигури кръв от пустинен лъв или еднорог.
Прав е. Освен това питай всеки който изучава окултното и той ще ти каже че самия процес е най-важен за един талисман. Съставките са само помощни материали, за да настроят магьосника да зареди амулета или талисмана.
Сега ще ти обясня и огромната разлика между талисман и амулет, понеже смятам че няма да е зле шамана да може да създава и амулети. Ще използвам за източник Алистър кроули, най-известният учен, занимаващ се с окултното изкуство през античността и средновековието.
Талисман:
Талисманът е скъпоценност във формата на медальон, пръстен или всякакво друго окрашение, в което чрез ритуал е заключена волята на магьосника и го предпазва от опастности или пък от волята на други магьосници.
Амулет:
На практика амулет може да бъде всеки предмет, който да се носи от магьосника. В него магьосникът заключва част от мисловната си сила, както в талисмана, но амулетът не предпазва, а повишава магическите способности на носещия го, помага му в насоката, в която той желае да се развие или пък просто му носи късмет.Другата разлика между талисмана и амулета е в ритуала. Амулетът се "зарежда" когато луната е преди пълнолуние, а талисманът, когато пълнолунието е отминало.

Ако съм ти помогнал, много се радвам, ако не-еми надявам се че поне си научил нещо ново. :wink:

Успех!!!

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед ное 18, 2007 3:49 pm

Всъщност доста ми помогна,като имам време ще седна и ще разработа система от амулети и талисмани,начина им на приготовление,нужни съставки и т.н.Общо взето сега ще представя самият план на създаване:

ИМЕ:/името на талисмана;амулета/
НУЖНИ СЪСТАВКИ:/нужните за приготвяне съставки за талисмана;амулета/
НУЖЕН РИТУАЛ:/всичко нужно за да създаде магическия предмет/
ЕФЕКТ НА ТАЛИСМАНА/АМУЛЕТА:/след правилно завършен ритуал-ефектът на талисмана;амулета/


Значи-това смятам да е системата,когато мога ще напиа и самите маг. предмети :wink: Ако можете да добавите нещо-с удоволствие чакам предложения :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » пон ное 19, 2007 6:02 pm

Fenrir написа:Всъщност доста ми помогна,като имам време ще седна и ще разработа система от амулети и талисмани,начина им на приготовление,нужни съставки и т.н.Общо взето сега ще представя самият план на създаване:

ИМЕ:/името на талисмана;амулета/
НУЖНИ СЪСТАВКИ:/нужните за приготвяне съставки за талисмана;амулета/
НУЖЕН РИТУАЛ:/всичко нужно за да създаде магическия предмет/
ЕФЕКТ НА ТАЛИСМАНА/АМУЛЕТА:/след правилно завършен ритуал-ефектът на талисмана;амулета/


Значи-това смятам да е системата,когато мога ще напиа и самите маг. предмети :wink: Ако можете да добавите нещо-с удоволствие чакам предложения :)
Еми то това е формулата за всичко бе брат ми. За изковаване на оръжие, за създаване на спел, за създаване на герой в Аксиом и ДнД. :wink: :wink:

Не забравяй-Амулета и талисмана трябва да се прежареждат.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 19, 2007 7:58 pm

Готов е списъкът-някои ще се презареждат,други просто ще се унищожават.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон ное 19, 2007 11:34 pm

ТАЛИСМАНИ
Всички талисмани изискват опрделени съставки,нужни медитации от дълъг период от време,обикновено по време на медитации,шаманът се позовава на силата на животно и вгражда неговата магическа сила.

Талисман на смелостта Усл-5
-съставки:косъм от вълк,зъб от вълк,нокът от вълк
-ритуал:Трябва да е пълнолуние,медитацията продължава 1 час.По време на медитациите,шаманът се позовава на силата на вълка.
-Ефект:Докато се носи,увеличава ПсУ с Успех

Талисман на желанието Усл-5
-съставки:котешки зъб,косъм от котка,опашка от котка
-ритуал:Медитацията започва от по залез слънце в деня на пълнолунието и трябва да завърши до изгрева на луната.Шаманът се позовава на силата на дивата котка.
-Ефект:Увеличава Воля с Успех

Талисман на вярата Усл-8
-съставки:кръв от еднорог,тамян,лунен камък
-ритуал:Ритуалът започва от изгрева на пълната луна до изгрев слънце.Шаманът се позовава на силата на боговете,в които вярва.
-Ефект:Популярен,но опасен талисман.Обикновено най-добре се носи от герои без останал късемт.Талисмана увеличава Късмета с Успех.След използването на всички щастливи опити на талисмана,то той се унижожава.Ако героят е останал с късмет,то този от талисмана се прибавя към базовия/което както се досещате е доста лошо в някои случаи.../

Талисман на яростта Усл-6
-съставки:косъм от мечка,тамян
-ритуал:Медитацията продължава от пълнолунието до малко преди изгрев слънце.Шаманът се позовава на силата на мечката.
-Ефект:Увеличава физичната АТ/не магичната/ с Успех,но намалява БЗ с Успех/2

Талисман на змията Усл-6
-съставки:отрова от змия,змийска кожа
-ритуал:Медитацията трябва да започне от залез слънце в деня на пълнолунието до изглева на луната.Шаманът се позовава на силата на змията.
-Ефект:Увеличава БЗ с Успех,но намалява физичната АТ с Успех/2



АМУЛЕТИ
За разлика от талисманите,по време на медитации щаманът не се позовава на божества и животни.Но медитациите за създаване на амулети са по-трудни и изискват по-съществени съставки.

Амулет на кръвта Усл-5
-съставки:рубин,тамян
-ритуал:Медитацията продължава от изгрев слънце до залеза на слънцето.
-Ефект:Увеличава ТЖ с Успех,но ако амулета бъде свален,то прибавените ТЖ от амулета също се приспадат от базовите,така приносителят може да загине.

Амулет на духа Усл-5
-съставки:сапфир,тамян
-ритуал:Медитацията продължава от обед до изгрева на луната.
-Ефект:Увеличава ТМ с Успех,но ако амулетът е унищожен-ТМ,които амулетът е прибавил се приспадат от базовите.

Амулет на вятъра Усл-8
-съставки:перо от сокол,тамян
-ритуал:Медитацията трябва да започне от изгрева на слънцето до появяването на луната.
-Ефект:Увеличава Скоростта и всички произтичащи от това последствия с 1

Амулет на духовната защита Усл-10
-съставки:магически кристал,ТМ=х
-ритуал:Медитацията продължава от изгрев до появата на луната.
-Ефект:Шаманът вгражда х ТМ в магическия кристал/максимума вградена мана зависи от тежеста на кристала/.Всяка директна щета/дори шокови,временни,отровни и магически/,която приносителят на талисмана поема се отнема от ТМ на кристала.Ако ТМ на кристала бъдат изхабени,то приносителят може да възвърне ТМ,но ако не е шаман ще ползва курса 2ТМ собствена мана=1ТМ възвърната кристална мана.В случай,че е шаман,то 1ТМ собствена мана=1ТМ възвърната кристална мана /надявам се да схванахте,че не ме бива в обясненията :lol: /
Ако щетата надхвърля ТМ на кристала,то остатъка от щетата се приспада от ТЖ на приносителя.

Амулет на първичния елемент Усл-11
-съставки:/тук ще се позова малко на Д2/кристал на съответния елемент:
земя-топаз
въздух-диамант
вода-сапфир
огън-рубин;още и тамян
-ритуал:Медитацията трябва да продължи цял ден или 24 часа.
-Ефект:Всяка физическа щета нанася допълнително Успех елементална щета,съответно тя зависи от елементалния кристал:

-земя-допълнителна тъпа щета
-въдух-допълнителна шокова щета
-огън-допълнителна изгаряща щета,
-вода-допълнителна ледена щета,силата й е равна ва Успеха

Забележка:допълнителните щети се влияят изцяло от успеха,така при Успех от 3,всяка физическа щета/ако имам амулет с рубин/ ще нанася допълнително изгаряща щета със сила,равна на 3.Така всеки рунд противника ще получава изгаряща щета от 3.Но с всеки рунд силата й ще спада с 1,при повторна атака,изгарящата щета ще увеличи горенето си с 1зар.Този пример важи за всички останали елементи.


Охх...тежка работа,но свърших,надявам се да прочета добри оценки :lol:
Последна промяна от Fenrir на вт ное 20, 2007 11:24 pm, променено общо 1 път.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт ное 20, 2007 8:59 pm

Хм, добри са, само че според мен талисманът на вярата е по-добре да е талисман на късмета. Някои други имена също май трябва да се редактират.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Отговори