СУ Повелител на руните

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед ное 25, 2007 2:06 pm

да, за абсолютно обърканите от горния ми пост - практически може би дори ще създам основните правила на езика и ще оставя на вас да си се оправяте, като броя думи = усложнение. Да, точно така ще направя...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед ное 25, 2007 2:09 pm

Идеята ти е супер,но какво ще стане с мойта идея,по някакъв начин ще бъде ли включена :lol:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед ное 25, 2007 2:11 pm

това нещо го обмислям сигурно преди да си видял Аксиом на лавицата ;) Но имай предвид, че само Гойко може да заяви твърдо нещо.

Твоята идея е опростенчески вариант на моята, всъщност. ;) Просто аз създавам езика, докато ти създаваш иоттедли изречения.

Нямам и намерение да създавам думи за езика - мързи ме, а и не ми е по силите (за сега). Но правилата му, как да се създаде заклинание и т.н. ще са в готови до няколко дни, това го обещавам.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед ное 25, 2007 2:15 pm

Добре,мерси :) А за БатГойко-неговата дума си е закон :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед ное 25, 2007 4:43 pm

Когато говорех за Андраш не аз бях жабата, да се разберем. А иначе - колко хубаво от убеждението, че двете идеи заедно ще са "пълно извращение" стигнахме до извода, че всъщност по идея говорим за едно и също...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед ное 25, 2007 7:53 pm

Аз съм като вампирите - викнат ли ме, идвам.

Това, което си го мислите, е много хубаво. Виждали ли сте как е изградена системата на Арс Магика? Много по-ползотворно ще крадете идеи от там, от колкото от WoW d20, или от Truename добавката на ДнД.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед ное 25, 2007 9:02 pm

баш от Арс Магика ми дойде идеята ;)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед ное 25, 2007 9:05 pm

Вече ще чукам на дърво, когато ти споменавам името, Андраше ;) .

А каква е принципната разлика между двата подхода?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон ное 26, 2007 8:38 am

Ами херметическите магии (Арс Магика) се състоят от практика и сфера, върху която се прилага:
Rego Mentem най-вероятно ще да е някаква магия, която дава власт над аспекти от нечие съзнание, а Creo Ignem ще създава огньове, ще стапя нещо или от сорта. После има и ниво, което ти казва, колко точно са силни. А самото конкрерно влияние на магията е въпрос на описание.

Truename подходът се състои от идеята че колкото повече напредва съответния магьосник, толкова повече истински думички знае и може да ги комбинира по някакви си начини, за да постигне някакъв набор от ефекти цитирани в описанието на класа. Нямаш право да си правиш собствени ефекти.

Та, такива ми ти работи, ако искате за разнообразие да направите нещо оригинално, заемете се да опишете известните 'руни' и правила за подреждането им в думи. Но това, за да се направи добре и балансирано, ще ви отнеме сигурно към два месеца.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » нед мар 30, 2008 2:02 am

Fenrir-e идеята е доста добра. Напълно съм съгласен с "критикарите" и казаното до момента. Основата е поставена. Трябва и система и предложения за реално използване. Но темата все повече изостава във времето и аз реших да я съживя. Видях обещания, но от тях няма резолтат от доста време. Аз лично навремето (докато цъках Диабло) започнах разработки по подобна система и направих тва-онова принципа при мен е същия (с идеите до момента) с незначителни разлики и горе долу се припокрива с идеята на Хамелеона. При първа възможност ще кача нещо по тази с-ма. Не обещавам кога! Просто непомня, колко е завършен вида на разработките ми. Но ще има предложение и от мен, а до тогава ми се иска да видя нещо по конкретно от хамелеона (ако мисли да доразвива системата си).
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед мар 30, 2008 12:37 pm

В момента Хамелеона е доста зает,но той ми е каза,че има някои неща готови.Но също добави,че неговата система ще е доста по-обширна и сложна,затова ще чакаме да си я пусне тогава,когато може.Що се отнася до твоята идея shizziss,пускай и да видим :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед мар 30, 2008 12:42 pm

"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед мар 30, 2008 2:59 pm

Благодаря,но съм достатъчно запознат с руните :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » нед мар 30, 2008 7:56 pm

Сори момци но ще трябва да изчакате и мен не е в завършен вид, а и много има да се върши по нея. А аз в момента се занимавам с друго, но много скоро ще има разработки по ЕнДор в форума на А16.
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 31, 2008 12:25 pm

Fenrir написа:Благодаря,но съм достатъчно запознат с руните :)
Адаш, не бъди егоцентричен! Не си само ти във форума!
А и нали знаеш какво казват за прекалено многото подготовка 8) ?
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон мар 31, 2008 7:52 pm

:wink: Добре,прав си :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » пон мар 31, 2008 8:04 pm

Това не бяха ли едни неща от Диабло 2 които като се съединят три от един вид става една по горна следваща така бяха само до незнам коя си защото после стават уникални и не могат да се съберат.После като се събереше комбинация в броните или шлемове ставаше руническа дума която дава нови бонуси

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон мар 31, 2008 8:18 pm

Не точно-използвана е минимална част от диабло,само някои имена.Но като цябо идеята няма общо.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

[Urbanus]Lord
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: пон мар 31, 2008 3:03 pm
Контакти:

Мнение от [Urbanus]Lord » пон мар 31, 2008 8:52 pm

Да прочетох по-подробно а не диагонално .Идеята е доста добра но както вече казах в един мой коментар няма с кой да играя аксиом 16

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон мар 31, 2008 10:51 pm

Пробвай да пуснеш тема а организация на групи в Бургас.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 01, 2008 1:18 am

Още едно умение е добавено в папката ми с нови умения ;) За момента не става в този си вид, но идеята не е лоша. Както се спомена, руните бяха "промотирани" още в най-ранните версии на играта, но така и не бяха доразвити напълно като система. Идеята е именно комбинирането им, както предлага Хамелеона. Дори сега докато четох идеята на Фенрир ми дойдоха някакви комбинации в главата, но докато изчета цялата тема ми избагаха ;) (ефектът на часовете след полунощ преполагам... иначе бих се притеснил за годините си). Така, сега да кажа, кое не става в настоящата версия.
1. Цените в мана са огромни (освен тези на 1 ниво)
2. Комбинациите не следват някаква логика - не може руната за Защита (Лум) и руната за Точност/атака (Лим) да дадат ТД... (на това се базира и идеята ми за комбинативнос, оная дето ми избяга, но малко по-долу в този пост ще я споделя);
3. Тук да кажа, че СУ-то не е струклтурирано добре, тъй като има почти изцяло само СУ/Х бонуси, а няма нужните за осмислянето му покачващи се бонуси на 9-12 степен. Еднократното даване на мана би следвало да се измести на 7-ма степен, тъй като идеята на този вид бонуси е да осмислят степените, които не пдобряват нещо така и така, а 6 добавя клъм всички подобрения от СУ/3. Това пък значи, че има нужда от бонуси на 8 (евентуално), 10 и 11 степен. Бонусът на 12 степен е слабичък, още повече, че ми се струва удачно руните така и така да пренебрегват МЗ. Нали са дело на джуджетата, а те са с най-силната МЗ, тала че би следвало да не се бият именно с нея.
Сега за идеята на комбинативността:
1. 8 основни руни са напълно достатъчни и ще дадат добра комбинативност. Тя трябва да се дефинира по сравнително прост начин - (Сила + ТЖ) повишава ТЖ, (Слабост+ТЖ) ги намалява; (Бързина + Защита), дава Реакция и т.н. Нещо от сорта, но както казах все още ми е неясно, а и в 1 през нощта едва ли ще ми се изясни.
2. Бих предложил ползване на различни рсурси според руната. Руната за СИ да изисква наранявания например, докато рунта за ИН да изисква мана. Така връзката е доста пряка и може би не е най-удачната, тъй като този с много СИ си има и много ЖТ, а този с много ИН си има и много мана... Всъшност всяка руна може да има основен показател, който намалява (използва) докато дава ефеклта си, а ефектите им въобще да не са толкова явни като изброените по-горе повишавания на скорост, СИла и т.н. Могат да са напълно уникални - огнени щети, твърда кожа и т.н. което ще позволи да са обвързани с отнемане на показател.
3. Предсатвих си руните кати татуировки по тялото и мисля, че поне визуално е добре. Естествено дълбането им по различни обекти и предмети си е напълно ОК. А и по някакъв начин това изписване би могло да се обвърже с уменията на Художника.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт апр 01, 2008 1:33 pm

Значи,просто прекрасно,БатГойко!Нека да бъде така,както спомена в последните няколко точки.Настина-нека да отнемат някакъв показател и да се комбинират с напълно уникални способности.Ако позволите,ще се опитам да напиша символиката на всяка една.Примерно Лум е руната на магическата мощ,съответно ще дава някакви бонуси,свързани в областта на магията и т.н.Хамелеона,ако желае може да се заеме със самите рунически думи и комбинации.Общо взето,руните няма да са точно татуировки,просто магически думи.Но ето че възниква и въпроса-след издълбаването могат ли тези рунически думи да се изтрият?Може примерно някоя руна да неутрализира ефекта им и т.н.
Е,това е мойто изложение за руните.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт апр 01, 2008 2:13 pm

хех, аз пък имам на хартия идея, която е... ами различна - според мен с руните трябва да се действа много бавно и спокойно и да се разработват с дейното участие на БатГойко, защото също като некроманта ми вкарват много нови неща в системата, като цяло.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт апр 01, 2008 10:12 pm

Но непременно настоявам,ако може разбира се,да напиша историята на всяка руна.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 02, 2008 2:35 am

Хам, дай да видим тая твоя версия накрая, че започна да ми става интересно... А за бавното действие, нямай грижи, аз бързо и без това не мога ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср апр 02, 2008 4:17 pm

При мен е по-скоро, нещо като език. Обяснявам най-общо, защото нямам време.
Имаш нещо, което трябва да стане. Примерно искаш огнено острие. Имаш Огън + Въздействие + Руна за сила. Или казано иначе усложнение от (примерно) (2 + 2 + (Число от 1 до 10))/2. Успеха съответно ако е 5 (да речем) можеш да добавиш (5 + Ниво на Руната за сила) Огнена щета към оръжието. Важно е да се отбележи, че рунния надпис засяга целия предмет, следователно ще ти трябва още едно заклинание - Огън + Блокиране + Сила, което да предпази предмета, а и самия теб от огъня. Успеха на второто заклинание трябва да е поне равен на първото, за да успее да го блокира, защото щетите, които носещия ще понесе са З1 - З2 или казано иначе (5 + Сила) - (Успех на защитното заклинание + Силата му). Надявам се да стана ясно, но не съм готов да се обзаложа.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет апр 03, 2008 1:05 am

На мен поне ми стана ясно, а и ми допада подобна логика. акоможе по някакъв начин да се избегне деленето на две, след събирането на Х усложнения ще е добре, но като за начало това е логика която ми допада.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет апр 03, 2008 3:49 pm

Усложнението скача от 3 нагоре, ако не се дели. А за най-силен ефект само АУ ще помага (кой може да се пребори с 20 усложнение?)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет апр 03, 2008 4:11 pm

Който има добри умения, но въпреки това се е концентрирал за +16?
Друг въпрос е, че в повечето случаи не се налага.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср сеп 03, 2008 9:23 am

Така,както си гледах телевизия вчера ми прищракна за друга идея за тия руни.Ще я предложа по-късно,сега я разработвам :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Отговори