Моята интерпретация на СУ "Лечител"

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Моята интерпретация на СУ "Лечител"

Мнение от Ivan_Helsing » ср ное 21, 2007 6:55 pm

Познание "Медицина" : Познание за човешкото (и на някои други раси) тяло и разпознаване на различни видове болести.

Познание "Отрови" : Познание за действието, използването и създаването на рзлични видове отрови. Обикновенно за създаването на отрови за необходими билки или алхимически съставки.

СУ "Лечител"
Изисквания: 12 Интелект, 8 Прецизност
Цена за придобиване на 0 степен: 5 ТР, -2 за елфи.
Придобивки:
-Повишава познание "Медицина" със СУ/2
-Повишава познание "Билкарство" със СУ/3
-Повишава познание "Отрови" със СУ/4
-Позволява превързване на рани, наместване на кости и т.н. Това лекува част от ТЩ от ЕДНО трайно нараняване за време от (5 минути - СУ*15 секунди), което лекува (СУ*5)% от ТЩ от съответното нараняване. Това може да се прави само веднъж на нараняване.
-Позволява трайно лечени на болни. Това може или да възстановява ТЩ със скорост 1 ТЩ на (4-СУ/4) дни (но не по-малко от 1) или да лекува болести, като времето и медикаментите за второто зависят от болеста. И в двата случая лекуваният не трябва да се напряга.

Измислил съм и едно алхимияно съединение в този дух, ето какво е то:
Панацеа - Бял кристал се комбинира със Синя бистрица и черномрак. - Лекува X зара ЖТ, X умора и повишава УО с 30 за Х минути. Ако се пие повече от веднъж (100 мл) на 48 часа се получават Х ТЩ за всеки път след първия заради натравяне. Тези ТЩ могат да се лекуват само с противоотрова за бавни отрови.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср ное 21, 2007 8:47 pm

Според мен лечителството не трябва да е като СУ,още повече не разбирам защо на лечителя му трябват тези отрови.Схващам идеята ти да лекува и отрови,но тоя лечител означава,че ще има познания във всички области!То и днес не се срещт много такива.Та мойто предложение е,ако това се разглежда като СУ,да има няколко класа на лечителя-примерно лечител,занимаващ се с лекуване на отрови,лечител,занимаващ се със счупвания и т.н.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср ное 21, 2007 9:14 pm

Например да вкараме 1356135 СУ вместо 1... А отровите трябват за да може да разбере кога някой е отровен и от какво.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср ное 21, 2007 9:15 pm

Ми аз бях разработил свой много прост вариант на лечител,в който въобще не разделях видове лечители,а просто той възтановяваше ТЖ за ТМ и там имаше и други бонуси и така.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср ное 21, 2007 9:18 pm

Лечител, не друид или маг на водата.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср ное 21, 2007 9:23 pm

Както и да е,прав си :wink: Това си беше само мое мнение :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » ср ное 21, 2007 10:45 pm

Харесва ми СУ-то ,но не става за развитие.Може би като вторично умение ще е перфектно
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср ное 21, 2007 11:21 pm

И на мен ми харесва. Като идея и като системно изразяване е добре и трябва да го има.. Лично аз обаче не бих го играл.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет ное 22, 2007 10:46 am

Вместо СУ може да си е обикновенно познание „лечител“.
Лекува с Познание*2 ТЖ на ден и Познание ТН еднократно.

Просто, лесно, бързо.

Пример: Геройвзел си Лечител на 6, след последната битка решева да помогне на лошо наритания гигант с ТЖ 20 от 50 (60 макс) който има 10 ТН.
Лекува го за 6*2=12ТЖ за деня и гиганта става на 32, лекува го и за 6 ТН и гиганта става на 32/56(60 максимални).
На следващия ден го лекува с още 12, но неможе да лекува повече трайните наранявания* и гиганта се възтановява до 48/56(60). На следващия ден може да го излекува с още 12 и гигнта ще достигне моментиния си максимум 56/56(60).

*Това е, за да не става излишна магията „Лекуване на тежки рани“.

Не се опитвайте да правите всичко сложно. В случая дори няма нужда от проверка по УФУД.

бел. ТЩ - в системата се чете като Трошащи Щети, а ТН като Трайни Наранявания
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 22, 2007 11:19 am

Определено и аз това имах предвид/нямам предвид първия си пост :lol: /!Мисля,че Vilorp е много прав.Просто има магии за по-тежки рани,а като познание би било по-ценно за един герой,а не като СУ,както виждаш,малко хора биха си го избрали като СУ-защо ми е лечител,като мога да си взема магьосник на водата,регенерация и пр. :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет ное 22, 2007 2:18 pm

Някой да се сети да погледне това? Не? Така си и мислех. Там СУ-то е дискутирано и преправяно над 4 пъти.

В тази си версия умението не струва. Един елф друид с познание медицина ще се справи доста прилично със задачата на лечитлея при много по-малък разход на ТР. А да не говорим за сметките , които трябва да се правят (особено с използването на проценти) - забрави.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет ное 22, 2007 2:55 pm

Ех, да не предложи човек нещо. Наркомане (или кокаине ако предпочиташ), оная ема съм я гледал няколко пъти, просто аз така виждам СУ-то. А това, освен че дава възможност за превързване на рани, дава и добри познания по билкарство и отрови (тоест и противоотрови). А е просто тъпо никой лечител да не може да се равнява с някакъв си маг по лечение.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет ное 22, 2007 3:52 pm

Мага е нормално да лекува повече ;)

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет ное 22, 2007 3:58 pm

Което обезсмисля напълно присъствието на какъвто и да е вид лечител освен маг на водата или елф друид с много жизненост.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет ное 22, 2007 4:00 pm

Ако Маната се възстановяваше по-бавно, а не както сега - нямаше да обезсмисля....

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет ное 22, 2007 4:01 pm

А и основната ми идея за този лечител беше да е и аптекар в същото време. Това, за съжаление, става и с друид.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет ное 22, 2007 5:25 pm

Има място за лечите, но ако той е различен от Мага. Това, че ползва отрои и т.н. е добрата част на предложението. Системата с процентите, умножението по 15 и т.н. е лошата част. Също трябва да се полисли и върху това, какъв е ресурса, с който борави Лечителя. Не е добре да е мана, за да не се меша с Магьосника, но пък може би е прекалено смело да ползваме версията на Вилорп (която е доста добра, поради простотата си) и да премахнем дори УФУД. Ако няма ползване на ресурс и ако липсва УФУД, то винаги е може много точно да се изчили математически дали е изгодно да се развива умението/познанието Лечител, до каква степен и т.н. Между другото именно тук е слабостта на предложението на Вилопр - неговият лечител става неизгоден след определена степен. Това в СУ-тата е компенсирано с даване на най-високите бонуси на нивата след 9, но в умние, което има само една функция и тя е изразена слинейна формула, то прогресивното нарастване на цената на всяка следваща степен ще обезсмисли всички степени над Х (най-вероятно Х ще е 4 или 6 - особено ако вземам 6 в началото, когато е безплатно).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб ное 24, 2007 11:18 am

ПРедложението:
Су Лечитал, ама мой си, да се преобразува в познание „Първа помощ“, виж СУ Лечител МК2.

Лекува по УФУД Познание+3з.<>16-Воля
Лекува с Успех*2 ТЖ на ден и Успех/2 ТН еднократно.

„Усложнението“ да е Волята. Тя в случая показва колко персонажа издържа на болка и като започнат превръзките дали няма да се дърпа.

Просто, лесно, бързо.

Пример: Гаргамаз има Лечител на 6 и Първа помощ на 6 (+3 от лечител=9), след последната битка решева да помогне на лошо наритания гигант Кюфтака който има Воля 12.
Лекува го за 9+3з. (343)=19<>16-Воля (12) ---> 19<>4. Успех 15, следователно го лекува за 15*2=30ТЖ за деня и лекува го и за 15/2=7 ТН.
Следващия ден може да го излекува за още извесно количество ТЖ, но не може без магия да излекува още от трайните му наранявания.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » ср ное 26, 2008 8:21 pm

Аз пък съм си настоятелен. Втори дубъл (промените в bold):

СУ "Лечител"
Изисквания: 12 Интелект, 8 Прецизност
Цена за придобиване на 0 степен: 5 ТР, -2 за елфи.
Придобивки:
-Повишава познание "Медицина" със СУ/2
-Повишава познание "Билкарство" със СУ/3
-Повишава познание "Отрови"* със СУ/4
-Повишава познание "Първа помощ"** със СУ/2
-Позволява трайно лечени на болни***. Това може или да възстановява ТЩ със скорост 1 ТЩ на (4-СУ/4) дни (но не по-малко от 1) или да лекува болести, като времето и медикаментите за второто зависят от болеста. И в двата случая лекуваният не трябва да се напряга.

Познание "Първа помощ":
Позволява превързване на рани, наместване на кости и т.н. Това лекува до 1/2 или до Познание (което е по-малко) от ТН от ЕДНО трайно нараняване за време от 5 минути. Това може да се прави само веднъж на нараняване. Същото важи и за нормални наранявания, но с максимум от 1/3 от нараняването или Познание. Също така позволява Лекуване на Познание ТЖ дневно.

*Слагам познание отрови не за да може лекарят да прави отрови, а да покаже познанието за такива и разпознаването на ефекта им. Дори при 12 степен Лечител това е само 3 степен отрови.
**Отделям първа помощ за да може да се ползва и отделно то Лечител. Освен това премахнах процентите и това с *15 секунди.
***Това си го оставям към СУ-то, защото означава по-задълбочено познание в областа на медицината.

Отговори