Да правим знакова магия!

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Да правим знакова магия!

Мнение от Ain alkar » пет ное 23, 2007 12:07 am

След като попрочетох за руните по-долу си викам "Аз що да не пусна моята божествина школа"
Да ама не защото техниката на използване е много тромава и трудна, но утре ще се помъча да ви дам многото магии, който имам (ама те са много и незнам дали ще насмогно да един ден)
Надявам се да приемете да четете.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет ное 23, 2007 9:27 am

Надявам се това да те улесни :wink:
BatGojko написа: .

По повод новите заклинания (за всички, които ще правят):
1. Гледайте заклинанието да не дублира вече съществуващи по смисъл, като само повишава или намалява силата им. Има си смисъл във вече съществуващите заклинания и в това, че няма напълно дублиращи се (или поне се надявам) освен няколкото видове нанасяне на магически щети, които са на сходни принципи, но въпреки това са леко ралзични (леденият заряд забавя, огнената топка поразява в радиус, чукът на бога просто мачка...).
2. Задавайте си въпроса, защо искате това заклинание в играта. И ако отговорът е "за да подсиля магьосника си", просто забравете - магьосниците и сега са най-силните копелета. Виж, ако отговорът е "абе това го видях в един филм, пък тук не мога да му намеря аналога" е малко по-добре, а най-добре да е "ей колко яко би се получило в тази и тази ситуация" (забележете, че не казвам винаги ;) ).
3. След като сте готови, проиграйте с примерни цели, за да видите дали не е прекалено сложно и неизползваемо или пък прекалено брутално.
4. Накрая, след като сте уверени, че играта има нужда от това ново и яко заклинание, и сте проиграли, за да балансирате цената му, поогледайте се в коя школа най-ще пасне (не гледайте само в школата на вашия персонаж - има и други, които може и да са по-удачен избор).
5. Дайте го това заклинание насам, за да ви кажем тук, че за нищо не става ;)
6. Започнете всичко от начало.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб ное 24, 2007 2:35 pm

Ами те са ми дадени по книга и така че трябваше да ги изкосуря и да им измисля ТМ, което и за най-силните магии не е много, но ужасно съкращава максимума на маната.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб ное 24, 2007 2:52 pm

Су Знакова Магия
Цена за научаване: 12ТР (обаче тука искам хората да заплащат поне 6ТР защото дори за тях не е лесно усвояването на това умение. То изисква много време)
Описание: Чрез много медитация и лишения създанието достига до откровение на Боговете, които му дават силата да командва злите духове чрез магически знаци и формули, които може да са предварително записани и да се използват бързо по всяко време.
Придобивки:
- Писане на магически символи и формули. За писането се изисква 10ТМ на символ. По-късното освобождаване струва десет пъти по-малко. Написаните знаци намаляват маната със толкова, колкото се изисква за писането им.
- Намалява МУ за всички останали магически школи с 2*СУ
- Повишава МУ за Божествени Магии с +СУ
- На ниво получава +СУ Мана
- На 12степен получава още +5МУ към Божествени Магии и +35 Мана. Също така намалява цената за записване на магии на 8ТМ на символ (но цената за произнасяне си остава)
- Има право на СУ "безплатни символа". Но магиите, които съдържат безплатни символи искат по 3ТМ на символ при използване.
Пояснения: За да се използват символите трябва 6ТД. Ако с тях ще се омагьосва създание то трябва да бъде докоснато.

Ами това е умението магиите ще дойдат скоро
Последна промяна от Ain alkar на ср ное 28, 2007 9:13 am, променено общо 1 път.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб ное 24, 2007 2:56 pm

Аз не ги правя заклинанията. Аз само ги вземам и им измислям изисквания защото не може да е сухо: "Ами искам да видя в бъдещето!", нали?
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб ное 24, 2007 5:55 pm

Ами да ти кажа тук хумора ми обягва, ама се на някой може и да му е смешно *свив рамене*
Та после само накарай някой мод та ти го премести всичко това във „Бъзици“.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб ное 24, 2007 6:53 pm

:confused: Значи с писането на знаци си командвам злите сили-ами ако богът е добър?
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед ное 25, 2007 12:13 pm

Всичко е въпрос на гледна точка (;
Ако бога е „добър“ и ти пробваш да му командваш силите, той автоматично става „недобър“ към тебе (;.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед ное 25, 2007 12:44 pm

Ами това е описанието (смятам, че Господ е добър бог защото всичко описано уж за него ама нали знаете кво Му е отношението към магията и за това реших, че един свят със можество богове и магия повече ще му отива)
А и между другото тука няма нито една удряща магия пък и кодекса на магьосниците не им позволява да се бият (това не ми пречи да си призова илюзия на дракон и да сплаша тъпаците дето са ми напредята)
Абе като цяло това е изцяло подпомагаща школа, но благодарение на божествената си специалност не позволява ползването на други магии (ако такова нещо се случи магията не трябва да е пряко нараняваща)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед ное 25, 2007 1:02 pm

Не за първи ми се случва да не разбера повече от половината от това, което казваш. Наистина. И както виждам май Вилорп изпитва същия проблем. Опитай се да ми го обясниш по-ясно, като този път си припомниш и грматичните правила в българския език.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед ное 25, 2007 1:10 pm

Абе аз ще продължа да се поствам умението пък:
Магии:
Магия/Ни/Символи/Описание
МИЛОН/4/5/Виждат се минали и бъдещи събития в зависимост от целта на магьосника и успеха на заклинанието. Обикновенно потокът от картини не е ясен и може да прескочи от миналото в бъдещето.
ТИРАМА/6/7/Мощна магия за виждане в бъдещето за до (успех) дни. Колкото по-далеч е образа, толкова по-неясен е той. Не може да вижда в рамките на настоящия ден.
ДОРЕЕ/4/5/Слаба магия за виждане в бъдещето за до (успех) часа. Колкото по-далеч във времето е целта, толкова по-неясно е видението.
НАБИ/4/5/Магия за случките по врме на война (битка). Помага за разбиване на тактиката на противниците.
НУДЕТОН/6/7/Магия за виждане на отдалечени във времето и отдавна забравени минали събития. Мног неточна магия.
САРАПИ/5/6/Вижда предстоящи препятствия само следващото и то само картина от него.
МАЛАХ/5/6/Виждат се само предстоящи благоприятни събития.
КОСЕМ/4/5/Вижда миналото на враговете.
РОТЕР/5/6/Магията изисква поддръжка от 6ТМ на час. Докато е активна магьосника може да предскаже промяна в метеорологичните условия.
МЕЛАББЕД/7/8/Изисква поддръжка от 8ТМ на рунд. Създанието омагьосано с тези знаци получава +(МУ) временни Тр, които оже да разпредели за уменията Войн, Майстор Стрелец, Спец в Оръжия, Спец в Защита и Точно Око. След премахване на заклинанието получените от това допълнителни степени на уменията се премахват.
МАБАЕР/6/7/Изисква поддръжка от 7ТМ на рунд. Повишава ПсУ и Во с +(МУ/4)
ЛЕВИАТАН/7/8/Магьосника призовава змия на своя страна. Змията е от ниво (успех).

Не съм сигурен дали трудността на някой от тези магии е правилно избрана.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед ное 25, 2007 1:16 pm

Ами в източника ми пише: Господ ще ти даде силата да управляваш злите духове. За това и аз съм представил умението така както е: Командваш зли духове.
Тука смятам, че е нужно пояснението, че понякога духовете са много нахални и магат да посегнат на магьосника докато се опитва да ги принуди да бачкат за него (иминно за това и Му е много повишено макар, че ако запишеш СУ"Магьосник" и "Спец В Школа" ще получиш повече МУ)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед ное 25, 2007 1:25 pm

Малее,то цял гадател става!Има си предсказване за всякакви случаи.Мисля,че разказвача ще се види в зор.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт ное 27, 2007 8:57 am

Не, няма. Преценено е. Пък това е малка награда срещу това, че няма право да нанся щети.
Последна промяна от Ain alkar на вт ное 27, 2007 9:23 am, променено общо 1 път.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт ное 27, 2007 9:22 am

Ето ви някои други магии
Уриел/4/5/Призовава помащник във всяка една друга форма. Различните форми изискват различен успех.
Прилип: -3Успех
Вълк: -4Успех
Мечка: -5Успех
Пантера: -6успех
Лъв: -7Успех
Нивото на призаваното създание е равно на остътчния успех, разделен на две.
Луцифер/6/7/Призовава духовен помощник в човешка форма от ниво Успех/4.
Сатан/4/5/Призовава духовен помощник във формата на птица. Помощникът е нулово ниво.
Телаа/5/6/Предпазва пещерите от срутване (били ли сте в срутващо се подземие). Печели +Успех минути на хората вътре като забавя с толкова срутването.
Ипомано/6/7/Омагьосаното създадие повишава Алхимичните си познания с +Му/5. Изисква поддръжка от 14ТМ на час.
Такат/4/5/Изисква поддръжка от 10Тм на час. В околността започва да вали сняс с интензитет Му/6. Снегът не емагически и след края на валежа трябва да се стопи.
Сагрир/5/6/Изисква 12ТМ на час. Призавава се пороен дъжд с интезитет Му/4
Хамад/4/5/Изненадващ гръм от ясна небе, който има Му/5 страхи плаши всички освен магьосника(защото той знае за него). Може да служи за допълнително подсилване на други сплашващи магии.
Иемеи/6/7/Превръща омагьосано създание в магаре за 1 рунд. Ако е доброволно изисква поддръжка на рунд от 7ТМ.

Това е втория "пакет" магии ама аз смятам, че последната от горните и първата тря да си разменят нивата.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт ное 27, 2007 1:28 pm

Тук малко има смесване на много СУта-друид,смесица от магически школи.Тва със срутването-направо ме убива!Телекинезата върши същата работа.А не съм и сигурен,че е хубаво да има магия,която да увеличава СУ.Така обесмисляш Алхимика-избераш си това СУ,което ще дава и Алхимик,и друид и пр.

Изненадващ гръм от ясно небе :boom:

Много копиране на друида.Аз лично бих си избрал друид пред това СУ.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт ное 27, 2007 2:49 pm

Доколкото разбирам идеята - тя няма ли да се припокрие до голяма степен (дори май напълно) от т.нар. "рунна магия"?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт ное 27, 2007 10:46 pm

Това е едно много странно СУ, откъдето и да го погледна. Идеята започна като "Знакова магия" (отразено е в заглавието), после изведнъж стана "Божествена магия" (отразена в заглавието на СУ-то), която обаче се занимаваше с пророкуване, за да получи накрая магии, които дублират заклинания от школата на хаоса и заклинания на друида. С други думи - ни е рак, нито риба.

Моите предположения в случая са, че наистина заклинанията се правят по механика, близка по замисъл до тази на Хамелеона относно руническата магия. Това, което е неясно в случая е защо магията е окачествена като "божествена". Ако трябва да гадая и в този случай, то аз смятам, че мистериозния "външен източник" на Аин Алкар (какъвто той самият твърди, че използва) е на английски и той се е затруднил с превода на термина "divination" (т.е. "пророкуване", а не "divinity" - божественост).
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср ное 28, 2007 9:13 am

Мистериозния външен източник си е чисто български (е дето е написан от англичанин, но това е друга тема).
Абе нали за това поствам тука да кажете кои магии да махна, че бях затруднен в това отношение и хм може найстина да променя загловието на СУ-то.
Причина да изберете това пред Друида? Ами с друида можеш си пуцаш и да избиваш колкото си искош народ ама тезе знакови магьосници са против битките. Така приключението става по-различно, то не се насочва само към битките. Тези магьосници са доста добри на социални приключения.

Искам да разбера какво лошо има в гърма от ясно небе плашещ е, нали? Нека да не лишавеме магьосниците от тази школа с молкото предимство, което им се дава със тези сплашващи магии.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср ное 28, 2007 10:05 am

Ами мисля,че определено това СУ има много общо с Друида...Още повече никак неми харесва магия,увеличаваща СУ Алхимик,пак ти казвам-така го обесмисляш.Още повече,аз лично не бих си избрал подобен тип СУ.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср ное 28, 2007 12:39 pm

А-а-а! Сега разбрах - знаковата магия е магия за даване на знаци! Ама това е работа на боговете, нали? Никой не е палил храсти от името на Бог според юдейо-християнската традиция, Бог сам се е явявал така ;) . Това, което описваш малко се доближава и до шарлатанството, да ти кажа.

И нещо не си разбрал за друида. Кърект ми иф ай'м ронг, но той май няма "пуцащи" магии...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет ное 29, 2007 11:56 am

Ами идеята май се оказа тъпа.
И в отговор на Шамайоци мога да разгледам някои неща:
1. Ами да това е вид шарлатанство. След като Бог е забранил ползването на магията това си е чисто богохулство, но бък се вписва в Магландиум и по принцип в фентъзи ориентираните роливи игри.
2. Мойсей е правил някои магии сам по волята божия.

ПП: Ако искате да забравим това умение и без това съм го ползвал само веднъж и да затрием темата.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 29, 2007 12:48 pm

Ain alkar написа:Ами идеята май се оказа тъпа.


ПП: Ако искате да забравим това умение и без това съм го ползвал само веднъж и да затрием темата.
Ми май да... :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет ное 29, 2007 4:40 pm

Умението няма успех поради факта, че в Магланиум няма БОГ, а БОГОВЕ и това съвсем направи шанспвете му нищожни. Особено след като се базира на някаква реална информация (???).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет ное 30, 2007 12:43 am

2. Мойсей е правил някои магии сам по волята божия.
Мойсей не го знам кой е. Но Моисей според Библията никакви магии не правил, нежели пък по Божията воля.

Бат Гойко, след като има богове, има и един бог. Той не е задължително да кара всичките да му пращат знамения, ще бъде адски нетактично от негова страна. А по традиция в пантеоните за етикецията на смъртните отговаря оня бог, дето пуща мълнии.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет ное 30, 2007 3:59 pm

Е кой е тоз дето праща мълниите на Магландиум и на Титания като цяло.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет ное 30, 2007 4:02 pm

всички ;)

Боговете там нямат елементи (както го разбирам аз).

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет ное 30, 2007 4:09 pm

А да бе. Само дето има на вятъра, на светлината, на природата, на войната и честта, на подмолната и нечестна борба, на земята и занаятите и т.н. Така че те имат елементи, но няма мълнии. Да речем приемем тези, които контролират вятъра за такива, които мятат мълнии то тогава Четирите вятъра са много силни, а пък заедно какво правят... Не ми се мисли.
За това умение е добре да е пуснато на разпространение сред смъртните от Орим.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет ное 30, 2007 4:13 pm

вятъра

е единствения посочен от теб елемент.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет ное 30, 2007 6:35 pm

Нормално е четирите вятъра да са най-силни към дадения момент в Титания - поради простата причина, че почти всички останали значими богове на планететата времнно отсъстват. А Великото дърво предпочита да не се меси пряко в делата на разумните раси.

Но да мятат мълнии...
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Отговори