Одобрените магии - дискусии.

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет дек 07, 2007 1:15 am

А какво точно трябва да хвърлиш, за да убедиш мъртвец в нещо? И какво става с онези, които много искат да отидат на оня свят (и респективно нямат никаква нужда от убеждаване), но не могат заради проклятие, дълг, магия или нещо такова?

Не е ли по-добре да го прекръстите на "Заупокоен/погребален ритуал" да го направите траещо половин-един час и автоматично да качва призраците на Срендощния експрес? Така и така няма да е твърде силно, щото удържането на разбеснял се дух да не разкъса някой, който му каканиже на главата не е лесно.

Също така тоя Рай от де точно изпадна и защо изискванията да му отваряш портите са толкова ниски?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет дек 07, 2007 9:52 am

Ами в общи линии Опрощението или убеждаването е магия която старите вълци от съответната школо преподават на младите амбициозни копеленца, целящи да им заемат мястото преде да ги пратят да прочистят някоя катакамба, и чак след като затръшнат вратата след тях им подвикват, че на немъртвите не им влияят никакви психични убеждавания защото те игнорират действия с психическа устойчивост по дефиниция („расово“ умение им е това (;)
А що се отнася до Рая и ефтиното отваряне нса портите - ами какво да се каже: бета версия рай разположен на по-нисък етеж в небосвода и собственост на местно/локално божество. В повечето случай не на това в което вярва заклинателя, което значе че пак удряш на камък при опит да го активираш (;

Поздрави!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет дек 07, 2007 10:32 am

За опрощението,БатГойко ми каза да е подобно,но той трябва да си го види,а и Портите на Рая-той много ги хареса и ги одобри.
BatGojko написа:

Fenrir написа: ІV Висше ниво
Изисква МУ поне 40

1.Портите на Рая
Валидни цели:Поле
Точки Мана:35+10 на рунд
Време на действие:по желание
Разстояние:МУ/2м
Описание:Магьосника отваря портите на Рая и цялото бойно поле се обсипва в светлина.Тя наранява всички немъртви създания с МУ/2 директна щета.
1.
Една от най-добрите ти идеи. Не особено силна, но пък масова магия. Това подсилва допълнително шклата. Друг е въпроса дали няма да се окаже твърде слаба за подобно ниво магия. Сега забелязвам, че имаш противоречие - разстоянието е хем МУ/2 хем "цялото поле". Дай го по-точно. Може би МУ си е напълно ОК - това в повечето случаи си е цялото поле.
BatGojko написа:







Fenrir написа:Опрощение*
Валидни цели:немъртво създание
Точки Мана:30
Време на действие:веднага
Разстояние:МУ/3м
Описание:Магът освобождава бродещата душа на мъртвец и я изпраща в отвъдното.Магията действа само на немъртви! Допълнително усложнение/освен стандартното 2хНИ на магията и МЗ/,се явява и Ни на мъртвото създание.
БГ: Я да видим какво се е получило. Иде срещу нас зомби от 10 ниво, (ние също сме яки копелета и сме около 10, с МУ от около 30-35 и МА 10-12). Заклинанието да кажем, че е от 7 НИ. Значи имаме УФУД:
12 + 3 зара > 16 + 10 или с 3 зара да се хвърли > 14 ... Хн, Като се замисля, че същата сложност ще имаме и за Лича 10 ниво ми се струва несправедливо. Зомбито при еднакви нива трябва просто да бъде отвяно от тази магия, а Лича да ни създаде проблем. Каква е разликата между зомбито и Лича? Ами да, единият има ИН, а другия няма. Ето затова заклинанието трябва да се противопоставя на ПсУ, а не на НИ. И понеже е допълнително заклинание, то може да има и съвсем своя си логика за това, кое как става. Като например заклинанието да дава просто бонус на Мага в неговият опит да "убеди" (може да си ползва и бонуси от убеждаване, знам ли...) своя опонент да се изпари... Само това му епроблемно на заклинанието.
* - това е, за да напомня, че не става в този си вид, но пък по принцип ме кефи.

Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет дек 07, 2007 10:43 am

Vilorp написа: А що се отнася до Рая и ефтиното отваряне нса портите - ами какво да се каже: бета версия рай разположен на по-нисък етеж в небосвода
Ми значи става още по-лесно да се намъкнеш в Рая, щом портата е нисичко към земята. Пък вееднъж там, вземаш си изпитите и трети курс се прехвърляш в генералния Рай при господ.

Пък и, интересно, тя тая порта ако е на повече от дестина метра високо, с някакви лазери трябва да се свете през вратата му, че иначе от разпръскването чак до хоризонта ще бие.

Друг интересен момент е, че тази магия ще се прави основно в подземия,крипти,храмове. Та какъв блях, че портта се отворила, като имаш два метра пръст над главата и даже нормална светлина не влиза :P
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет дек 07, 2007 10:53 am

Портите не съм написал никъде,че се виждат :wink: Те просто си се отварят и обсипват всичко в светлина,както и небесна светлина,така и портите на Рая.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт дек 11, 2007 7:23 pm

Доводите ви са добри и точни, но доколкото схванах не им е тук мястото:
Хамелеона написа:Всякакви мнения в тази тема, които не обявяват проект, в който се намира надеждица ще бъдат трит директно и без никакво предупреждение!!!
Идеята е тази тема да е чистичка и подредена, за да могат по-смислените проекти да се набиват на очи, а не да се губят в море от думи.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт дек 11, 2007 8:11 pm

мдааа... ама съм мързел...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт дек 11, 2007 10:42 pm

Фенрир много хубаво, че използваш Кралят на Шаманите за извор, но дай тогаз да си е изцяло нова шаманска школа (ех колко се мъчих да напрая такоз нещо ама не стана уравновесено) Това за Краля е по повод Портите на Рая което си е чисто Вавилонските порти, които Джиин отваря в пустинята.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » ср дек 12, 2007 11:16 am

ТСТСТС,много съжалявам Ain alkar,но ако завиждаш,просто си кажи.Навсякъде забелязвам,че казваш,че ти си бил пробвал вече,ама не ставало хубаво...,че идеята била твоя,ама не се осъществила,че ти си бил писал вампирски истории и Хам,дето е далеч по-напреднал,нямало как да ти завърти главата!Представата ти е абсолютно грешна!Никога от японщина не взаимствам,още повече,че не ги харесвам!Името дойде от Хироус 3,а оттам и идеята!Моляте,не пиши без да знаеш!Как стигна до извода,че съм бил гледал Краля на Шаманите и съм взаимствал оттам,просто незнам!
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср дек 12, 2007 11:38 am

нека кажа нещо и на двама ви ;)

НЕ СЕ опитвайте да мислите нови СУта, просто от голата идея. За сега има три смислени СУта и те са двата лечителя и Некроманта. Останалите (включително и някои мои) са слабопокрити от към ролевата част. За това и сега преработвам вампирите и вещерите. За това и още няма школа на кръвтта, каквато мислех да има, но се отказах. Моля ви, не само вас, а всички - не правете моите грешки - мислете, преди да пишете.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср дек 12, 2007 3:09 pm


МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 9:53 am Заглавие:
Портите не съм написал никъде,че се виждат Wink Те просто си се отварят и обсипват всичко в светлина,както и небесна светлина,така и портите на Рая.
Ти правиш ли разлика между райските двери (ако има такова в тоя свят въобще) и ултравиолетова лампа?

Инак - хамелеонът си го е казал. Малко се стегнете, таковата!

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет дек 13, 2007 12:42 am

Абе аз толкоз неща съм пробвал ама такава магия нямям (не съм се сетил да я сложа). Сичките анимета дет съм ги изгледал съм ги пробвал в аксиом... даже TCG щях да прая ама останах до щах щот се сетих, че рлосто няма смисъл от такоз нещо. Иначе трудно ще намериш нещо дет да несъм пробвал (то за читири години съм изписал хиляди листи с най-малко три разработки и на неща който са се появявали тука).
За завистта съм обиден щот аз не завиждам не мога никога не съм (е може би благородно, но не си присвоявам чужди заслуги). Не пиша на всякъде, че съм пробвал, а само там, където СЪМ (ако става въпрос за твоята шаманска тема забележи, че тук също отбелязвам, че съм опитал да копирам духовната система от Кралят на Шаманите)

Като коментар за портите на рая ще кажа, че... хм някой първо да ми я покаже за да преценя дали правилно писах за Вавилонските Порти на Джиин (тази светлина дет се сипе много ми мяза на начинанието на девата).
ПП: Не ми се карайте, че писах без да проверя за коя магия става въпрос защото видях името и описанието през пръсти и веднага направих тази асоциация.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Отговори