Таверна "Дивия глиган"

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » съб дек 29, 2007 1:00 pm

BatGojko написа:Е, Аин Алкар, и теб си те бива ;) 92 не е за подценяване... Интерени са и световете ти. Особено ако са за 92-ро ниво герои. Дай ги насам, за да издадем едно PlaneScape-че за Аксиом ;)
Майтапа на страна, ако са интересни идеите ти давай ги насам - може и да излезе нещо.
Отдавна си мисля, че и Магландиум трябва да си има своя Outlan :wink: :wink: :wink:

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб дек 29, 2007 8:15 pm

Магландиум е Аутланд за първата ми планета - Гигант, всичко идва от там и се изсипва на единствената, за сега, игрова планета. За да използвам другите ще изчакам цяла Титания да бъде отворена.
Москау, прегледай ми темата да видиш колко всъщност са Аутландите :)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед дек 30, 2007 7:55 pm

Настъпваше момента, в който гигантът воин Версаго ще трябва да застъпи на пост, за да охранява лагера. Той беше буден, но въобще не му се ставаше. Велмира обикаляше окло лагерния огън в очакване някой да ги нападне за малко забавление. Версаго реши да става вече, когато Велмира се взря в небето и извади лъка си. Прицели се внимателно като леко поотместваше лъка всяка секунда. Накрая пусна стелата и от небето се чу яростен рев. Нещото, което можеше да уплаши всичко живо в Магландиум, но не и малката дружина, осмелила се да заспи насред зловещото Блато пълно с опасности. Велмира пусна още една стрела и след малко от небето взе да пада нещо огромно. Чак когато се приближи, започна да се различава, че това е магически дракон. Версаго видя това и се усмихна на Велмира. Тя му върна жеста, но след това, което видя усмивката и се помрачи. Небето се покри с малки фигурки, които при по-подробно оглеждане можеше да се разбере, че са още магически дракони. Това бяха спътниците на умрелия дракон, слугите на Ахра-Ман. Те бяха надхитрили петте създания и ги бяха хванали в клопка.
Версаго нададе боен вик...

Плюс това щом всички се интересуват на 15 съм почти.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон дек 31, 2007 10:47 am

Дракон умира от две стрели? Повече няма да коментирам просто...

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон дек 31, 2007 11:03 am

kartacha написа: Велмира обикаляше окло лагерния огън в очакване някой да ги нападне за малко забавление.
Това мисля, че изчерпва до голяма степен разясненията.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон дек 31, 2007 2:55 pm

Вече съм съгласен с Галеан. Голямо диабло това.

ПП:Но трябва да присзнаеште, че можеше и да е нещо интерено де! Представте си някой ролеви играч, примерно Яго, на тия нива. Ще е нещо новаторско.

ППП:Абе май е абсурдно това горното дето пиша
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон дек 31, 2007 3:15 pm

А каква е била точно клопката - създанията са били 100, а Велмира е имала само още 199 стрели ;) ? Те само да дочакат да се стигне до ръкопашна схватка, Версаго ще ги направи на нищо!

Както и да е, забавлявали сте се наистина, което "е най-важното", както казва Бат' Гойко. Не се обиждай на реакциите ни, те са продиктувани от това, че вашата кампания се различава коренно много от общоприетата представа за ролева игра. Съвсем не искам да кажа, че това, което правите е грешно (макар и много други тук не са на моето мнение). Но искам да ви насоча към един "малко по-социален" начин на игра - пробвайте, пък току-виж ви харесало повече ;) . Само че как точно да ви опиша как става... е, не съм най-добрият в тази работа, но поне на този етап бих ви предложил да хвърлите едно очо на форумните игри (без "Битката за Магландия" - тя не е ролева ;) ), макар и да не са най-добрият пример. Също така, бих ви препоръчал сайта rpg.bg, където има някои полезни статии за начинаещи ;) .

П.П. Нещо напоследък съм се вдетинил - забелязах, че на първия ред, второто изречение като не се прочете възвратната частичка "се" става много забавно :lol: .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 31, 2007 3:21 pm

сайта е rpgbg.net всъщност....

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон дек 31, 2007 3:25 pm

Сори, че продължавам оф-топика, ама да надцакам Хам ;) : откакто май е имало някакво обединение с "ролевия бунт", и двата посочени адреса съществуват и водят до едно и също място ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 31, 2007 3:32 pm

За да продължа с надцакването (простено да ни е - това е последния офф-топик за цялата година) ще заявя, че официално сайта си е rpgBG.net ;)

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон дек 31, 2007 3:36 pm

\/ Всичкини ще избият!!! :offtopic: \/
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 31, 2007 3:42 pm

Спокс, някъде утре към 4 ще разчистя всичко - а за сега - нека дойдат! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пон дек 31, 2007 4:08 pm

Изображение
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон дек 31, 2007 4:28 pm

С това темпо... какво да ти кажа - то освен пауър трябва и мяра - само две стрели и толкоз! Както се казва в рекламата - "Само с ядене не става, трябва и акъл!" ;) .

П.П. Откъде го имаш това?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон дек 31, 2007 4:34 pm

http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт яну 01, 2008 10:04 pm

Сайтът е rpg.bg. Само форумът все още се води на rpgbg.net. И той трябваше да се премести, ако правилно си спомням, ама нещо... таковата... ъъъ... не знам точно защо не се е преместил още, ама сайта е rpg.bg
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт яну 22, 2008 7:01 pm

Вече сме по 223 ниво. Сега разказвача ни даде задача да намерим изгубения артефакт Окото на Древните. В легендите се казва, че то прави безсмъртен притежателя си и неговите спътници(+300 към всички базови показатели). След като го намерим, с негова помощ ще трябва да убием Ахра-Ман(Ниво 500, Пегенерира по 3000 ЖТ на ход). Това ще бъде и края на приключението ни.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт яну 22, 2008 7:55 pm

Всичко е супер, само че... как се генерира противник 500-но ниво? Че то като си му вдигнал интелекта с три точки до 7мо ниво, да кажем, това влияе на останалите 493 нива... Това означава, че горкият ви разказвач е вдигал ниво по ниво този Ахра-Ман, което отнема няколко седмици усилена работа, ако само с това се занимава човек... Само това искам да знам, как се правят дзверове "набързо"?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт яну 22, 2008 7:57 pm

За какво са му ТР, когато има Чарм за + 400 на Всички статове и Пръстен за 255 степен на Воин, Наметало за невидимост, Тринкет за Divine Shield, Епик Маунт с който си лети и ножовете на Илидан ?

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт яну 22, 2008 8:23 pm

Shamajotsi написа:Всичко е супер, само че... как се генерира противник 500-но ниво? Че то като си му вдигнал интелекта с три точки до 7мо ниво, да кажем, това влияе на останалите 493 нива... Това означава, че горкият ви разказвач е вдигал ниво по ниво този Ахра-Ман, което отнема няколко седмици усилена работа, ако само с това се занимава човек... Само това искам да знам, как се правят дзверове "набързо"?
Че те имат ли рзказвач?

ПП. Колко е базовата щета на герой с 438 сила?
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт яну 22, 2008 9:27 pm

Тъй като не знам дали въпросът е предназначен за всички или изпитваш някого сега, няма да кажа какво изчислих, но само ще кажа, че подобна базова щета обезмисля хвърлянето на дори няколко стотин зара ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср яну 23, 2008 12:59 am

Само да кажа, че жална му майка на АхраМан и, че при такава БЩ (11624) тези 3000 регенерация трябва да са му на всяка ТД, за да има поне малки шансове. Иначе за един рунд щетата която ще понесе от шамари на един герой ще го закопае много, ама много на дълбоко. А дайте му поне 50000 ЖТ на ход, че да водите битка от два-три хода. А да, забравих да птам, колко са му ЖТ на АхраМан (вашият де, не официалния)? 10 000 000? Така би имал някакви шансове поне, ама който трябва да отчита резултатите не мога да го мисля.
Е, успех срещу Нечестивия ;) Може да пуснеш едно описание на битката.

ПП: А Аин алар се оплакваше, че нямалко епични герои в Аксиом... Я да ми покаже такива в някоя друга система, а!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср яну 23, 2008 10:19 am

Аз самия имам, БатГойко, и съм водил такива проблема е че за да се измъдрят противници трябва много бъхтене. Също така битките не трябва да се водят на Магландиум (защото представете си трима епика срещу армия дракони да речем и битката продължи повече от един рунд. Какво ще стане тогава със света? Ще бъде унищожен)
Но поради тази причина аз имам световете си, който са си за епици изпърво (поне повечето, но има и такива, който са и с раси начално по-слаби от Магландиумските)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср яну 23, 2008 2:26 pm

Aaaa, значи за това ония планети са толкова големи - като се бият героите на тях да не ги унищожават целите :D .

Иначе за генериране на 500 ниво врази. За което се сещам, че може да се напише алгоритъм, койот сам да ги прави по приблизително описание на търсения краен резултат като инпут. Някои хлапета програмират от много малки, възмножно е :)

@kartacha, как изглежда едно оръжие, което позволява добавяне, примерно, на 50БЩ. Ясно ми е, че вашите са мноог магически и за това вкарват луди щети, но магическите щети не влияят на позволената БЩ.Та, чисто конструктивно, какво представлява едно такова оръжие, то за +11 00 ясно, че няма да мога да си представя.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср яну 23, 2008 2:53 pm

Ами моето оръжие вкарва около 1200 БЩ, ама го държа за парлама. Когато се бие с Ахра-Ман ще го сваля, заради БЩ. Плюс това, понеже сме фенове на Diablo, битката ще се проведе в някаква си тронна зала. Ахра-Ман ще бъде пазен от нова раса - орки. Те разбира се ще са максимум 50 ниво. Ще стоят за стражи. Макар че при такива герои много стража ще е нужна. :lol:
За сведения Ахра-Ман има 4 324 152. Верно трудно се изчислява. Разказвача се занимава около седмица(на не пълен "работен ден" де).

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср яну 23, 2008 3:13 pm

Ако не друго, то поне яко се кефите на чувството за епичност у героите ви ;) Тия орки ги слагаш само за да има какво да описва разказвача докато стигнете до АхраМан, нали? Там въобще не е необходимо да водите битката по правилата на А16 - просто описвайте как замахвате и те падат по десетина... или повече ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср яну 23, 2008 5:05 pm

Абе ти ме изкара садист. Не е чак така, въпреки че наистина не водим битка, а записваме по колко точки хабим. Най-вероятно ще е така. Още не сме го играли.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср яну 23, 2008 10:34 pm

Абе туи за падат по десет ми мяза на приключението на което с по един удар сваляхме по над 15 души (удар по един).
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср яну 23, 2008 10:57 pm

kartacha написа:Ами моето оръжие вкарва около 1200 БЩ
Ама как изглежда. С какво е по-различно от обикновен дълъг меч, примерно :)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет яну 24, 2008 11:56 am

500-кила и 8-те метра отгоре, примерно... за начало.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Отговори