Умения на организациите

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Умения на организациите

Мнение от Ivan_Helsing » ср яну 02, 2008 11:46 am

Това са доста сурови СУ само за членовете на организациите. За сега съм направил за Синовете на Глиндор и Пазителите на гората, като за Сестрите и Източните магове такива умения надали могат да се направят, а за монасите вече има направени, те според мен са си идеални. Та ето идеята ми за СУ-та, с едно пояснение. Герой може да има всички СУ на дадена организация и те да се записват като 1 (тоест като спец в оръжия). А, и за имената нямах вдъхновение, ще трябва да се променят :roll: А, и съм писал съкратено, под + Х У разбирайте Х точки на умение/доп показател У.

СУ "Синовете на Глиднор - база"
Изисквания: член на Синовете на Глиндор, 8 интелект, 10 ловкост, 8 сила, 10 прецизност, 12 степен СУ "Майстор Стрелец", 4 степен СУ "Бързия Джо"
Цена за 0 степен: 10 ТР
Придобивки:
- +СУ/3 Военна екипировка
- +СУ/4 Дива природа
- +СУ/4 Капани
- +СУ/3 Стрелба
- +СУ/2 РЕС
- +СУ/4 Реакция
- +СУ/3 ТД, които се ползват по правилата на Бързия Джо, като могат да се ползват за действия различни от придвижване само при Бързия Джон на 12 степен.
- Изстрел от засада (като на Горянина, но дава само СУ/2 щета)
- На 7 степен повишава щетата от изстрел с +3
- На 10 степен намалява ТД за изстрел с лък с 1
- На 12 степен повишава щетата от изстрел с допълнително +3


СУ "Синовете на Глиндор - напреднал"
Изисквания:12 степен СУ "Синовете на Глиднор - база", Героя да е поне Носител в организацията
За 0 степен: 10 ТР
Придобивки:
- +СУ/4 Тактика
- +СУ/4 Магически Предмети
- +СУ/3 Стрелба
- +СУ/3 РЕС
- На 3 степен позволява специални атаки Бърза атака, Пренебрегване и Падащ Лист с всички лъкове.
- На 6 степен позволява специални атаки Прецизна атака, Забиване, Прицелване и Манаизстрел с всички лъкове.
- На 7 степен намалява ТД за прицелване с 1 и маната за падащ лист, забиване, манаизстрел, пренебрегване и прицелване с 1.
- На 9 степен позволва специална атака Бързострел* с всички лъкове
- На 10 степен позволява специална атака Раздвояване** с всички лъкове
- На 11 степен намалява маната за бързострел с 1 (но не по-малко от 1) и на раздвояване с 2
- На 12 степен позволява специална атака Мълния*** с всички лъкове

*Бързострел: намалява ТД за атака изстрел с Х/2 срещу Х мана, но не по-малко от половината от необходимите след прилагане на всички СУ ТД.
**Раздвояване: раздвоява стрелата, което се третира по правилата на СУ "Двоен Изстрел". Всички специални атаки се заплащат веднъж и за двете получили се стрели. При употреба с двоен изстрел се получават 4 стрели,. но магията не мое да се прави два пъти (тоест да се раздвоят частите от раздвоената стрела). Така изстреляните стрели имат -1 шанс за успех. +1 ТД и 10 мана.
***Мълния: превръща стрелата в мълния****. 20 мана и +1 ТД.
****Мълния - вид стрела, която нанася 6 зара огнена щета и половината от цялата щета като шокова.

ПП.Сега ме мързи да пиша за Защитниците, хайде коментирайте това за сега.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср яну 02, 2008 3:19 pm

Добро впечатление.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 03, 2008 10:24 am

Да се превръщат ролеви елементи в истамни не ме блазни. Вместо СУ-та един списък с наградите на гилдията ще е далеч по-добре дъшъл.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет яну 03, 2008 10:52 am

А, аз и по такова работя :P

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 03, 2008 1:12 pm

Изискванията за показатели са неудачни в случая с гилдиите, тъй като ще доведат до ненужна сегрегация на последователите.
Също така ми се струва доста (за помнене, а не като бонуси) изброените модификации върху познания и умения. Бих препоръчал да се наблегне на няколко силни умения, които да са наистина запомнящи се, а не на множество по-слаби бонуси. Идеята със специалните атаки е добра, като аз бих харесал тя да се доразвие до интересни решения, които могат и да не следват структурата на СУ (т.е. да не са зависими от степени на СУ и т.н)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет яну 03, 2008 5:22 pm

В смисъл, като награда да печелиш някаква специална атак за оръжието си ли?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 03, 2008 6:16 pm

Нещо такова, но не е задължително бонусите да са само бойни или свързани с оръжия - могат да са всякакви интересни умения... ако щеш могат да позволяват и преминаване през стени, стига да е на нужната цена.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет яну 03, 2008 6:42 pm

Че какво му е лошото да има умения, които се преподават само в ограничен кръг от хора (;елфи; неща )? Не, разбира се, да се получава умението само защото са те приели в гилдията/организацията/сектата/клана. Също не да е изключено да бъде при някакви условия преподадено на някой извън организацията (примерно като с друидическия език в ДнД). Но, особено в неглобализирано, сообенно във фентъзи общество, е доста логично да има такива специални умения, които не ги знаят във всяко село.
:D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 03, 2008 9:27 pm

Не казвам, че е лошо, а че предпочитам другото, тъй като то ясно отделя уменяита на организациите от СУ. Иначе и със СУ е напълно ОК да се прави.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет яну 03, 2008 9:33 pm

И, все пак... горе-долу балансирано ли е?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 03, 2008 9:46 pm

Не, не е балансирано, но пък за организациите не е нужно да са балансирани спрямо другите СУ. В конкретният случай проблем е, че това не е небалансирано СУ, а дублиращо други СУ. Това води само до предимство на това да си последовател в гилдията без да си вземал специалист в оръжия, пред това да си послдовател, който се е минал да е специалист.
- Пример СУ/3 ТД, дето се ползват като Бързия Джо са си обезсмисляне на Бързия Джо, който е СУ/2.
- Изстрел от Засада за СУ/2 си е доста севриозно, ако имаш и Горянин, то съвсем си става много.
- Намаляване на ТД за стрелба с лък, е не чак толкова зле, но дублира ефекта на Специалист в оръжие (това е най-нефаталното дублиране, но все пак го споменавам);
- Даване на три вида специални атаки на 6 и още три на 7 степен в умение, пък било то и висше, а получавнето на 6 атаки за цяло СУ иначе си звучи небалансирано. От друга страна нямаше да е нищо небалансирано, ако Синовете на Глиндор получаваха свои собствени 6 специални атаки, но в 12-те степени на умението;
И именно заради последното ми допаднаха последните степени, които даваха специални атаки, които никъде другаде ги няма.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » чет яну 03, 2008 9:49 pm

Аха... Значи изобщо да не показвам за Пазителите на гората, които се дублират с горянин и с друид :D

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 03, 2008 9:53 pm

[sblock]СУ "Синовете на Глиднор - база"
Изисквания: член на Синовете на Глиндор.
Цена за 0 степен: 10 ТР
Придобивки:
- +СУ/3 Военна екипировка
- +СУ/3 РЕС
- +СУ/3 Щета при ползване на лък.
- На 10 степен намалява ТД за изстрел с лък с 1 (но не под 1 ТД)
- На 12 степен намалява ТД за презареждане с 1 (но не под 1 ТД)


СУ "Синовете на Глиндор - напреднал"
Изисквания:12 степен СУ "Синовете на Глиднор - база", Героя да е поне Носител в организацията
За 0 степен: 10 ТР
Придобивки:
- +СУ/3 Стрелба
- +СУ/3 РЕС
- На 3 степен позволява специална атака Падащ Лист с всички лъкове.
- На 6 степен позволява специална атака Манаизстрел с всички лъкове.
- На 7 степен намалява маната за падащ лист и манаизстрел с 1.
- На 12 степен позволява специална атака Мълния*** с всички лъкове [/sblock]

Така го виждам аз :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 03, 2008 10:12 pm

Helsing, няма проблем да ги постнеш, но ако преценяш, че и те не са балансирани (според моите критерии) и можеш да ги промениш - по-добр еопитай, преди да ги постваш. От друга страна, аз съм отворен към това, някой да ме убеди, че греша - случва се понякога, макар и ярдко, особено що се отнася до А16 ;) . Ако наистина ми покажеш как това допринася за системата или за света, аз съм ОК да го обсъдим. Не е нужно винаги да приемате мнението ми на пълно доверие, само защото аз съм авторът. В този случай, нещата не са много лесни, за да ме разубедиш, но го казвам по принцип, за да се знае, щото иначе може да изтървем много интетресна идея, само защото аз не съм я осъзнал напръв прочит.
За Хамелеона, твята версия е твърде слаба, за да е по-добра. Тов пък последното ме навежда на въпроса, защо искате да има 2 СУ за организациите, които следват едно след друго? Аз си мисля, че може много по-добре да се балансира едно СУ, а ако искате две, то нека те да са паралелни - например в Синовете на Глондор да имате развитие на "точен стрелец" и на "рейнджър" (примерът е произволен, повлиян от ъпгрейда в Battle for Westnoth, а не защото така би следвало да е в Магландиум).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет яну 04, 2008 11:47 am

Ами аз ги сложих едно след друго, защото се казва, че някои умения са само за носители и нагоре и предположих, че ще са по-скоро продължение на основните. А за Пазителите съм направил три паралелни.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 04, 2008 3:18 pm

Аз просто преработвах идеята на Хелзинг. Моето виждане за уменията на организациите е коренно различно ;)

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пет яну 04, 2008 4:44 pm

Сподели го, де :wink:

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 04, 2008 5:28 pm

Ами, система на типа на фийтовете в ДнД - някоя и друга способност, която да може да се закупи с ТР и едно от изискванията да е да си член на организацията. Изобщо фийтове (или нещо подобно) според мен са доста нужни за Аксиом ;)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 04, 2008 5:46 pm

Аз имам въпрос. В колко от вашите сеси геройте са изпълнявали поръчка на Глиндор или са били час от организацията?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » съб яну 05, 2008 11:26 am

Абе може и да са били минутка само, знаеш ли...

Виж, ако има някакви системни нещица за зарибявка (дори да са слаби), хората включващи организациите в играта си ще се увеличат.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Отговори