Специалист оръжия - Ръчни.

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон яну 28, 2008 1:40 pm

cherno_slance написа:А колкото до скрития в ръката миниатюрен пружинен арбалет/саахи.... казват, че като хванели някой с вещ от подобен род, му я слагали там, дето слънце не грее...
И после дърпали спусъка, хехе. Пък командира на градската стража се казва Сам Ваймс (изглежда точно като аватара ми), а книгата е "Петият слон".
Мен ако питаш, същото трябва да се отнася и за прослвутата сабя-в-бастун.

Повечето оръжия са еволюирали от нещо не дотам бойно. Основната причина мечът да се нарича "кралят на оръжията", е именно, че той е предназначен единствено и само за бой. Е, да, в по-късни епохи се появяват и секири, с които не можеш да отсечеш дърво, дълги оръжия, които не могат да минат за "ловно копие", млатовеи боздугани с железни шипести глави, които не могат да се прекарат като цепеници. Но почти всичко е търгнало от нещо не-военно. Касапската кука и рибарскта кука за изваждане на големи риби са си сериозни инструменти, предназначени за дълбоко забиване в масивна маса плът и стабилно закрепване там за установяване на контрол. Сложи го на края на дълъг прът и става едно, ако не особено ефективно или лесно за употреба, то при всички положения страховито оръжие.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Отговори