Битката с Ахра-Ман (фенфикшън)

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 29, 2008 11:18 am

Петстотин килограмовиямеч на къртача в реалносттта ще тежи само 250 кила, което си беше някакъв рекорд в тежката атлетика, при това от две вдигания ако не се лъжа... (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт яну 29, 2008 12:14 pm

Орди скелети взеха да влизат в таверната. От едно подредено и красиво място тя заприлича на бардак.
Wicked! Герои - некрофили. А после набедяват горкия Соба за извратен.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт яну 29, 2008 2:57 pm

Vilorp написа:Петстотин килограмовиямеч на къртача в реалносттта ще тежи само 250 кила, което си беше някакъв рекорд в тежката атлетика, при това от две вдигания ако не се лъжа... (;
Бъркаш в сметките :wink:

А, вярно, защо всичко е по-тежко? Защото ако е заради гравитацията ... ооо ... ! Колко е Магландиувото гравитационно ускорение? :)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 29, 2008 3:36 pm

заради системата. сто пъти сме го обсъждали, явно си пропуснал ;)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт яну 29, 2008 4:05 pm

Да, Хам го обясни кратко без да влиза в подробности, но да, заради системата е. Ако трябваше да се придържам към реалните тегла, за да не затормозявам сметките, трябваше да ползвам английските мерки за тегло и размер, а те можеха повече да объркат читателите и прецених, че е по-лесно просто да вдигна тегото на предметите. А колко е гравитацията при това пложение, може би някой от физиците тук може да изчисли - аз не мога.
Последна промяна от BatGojko на ср фев 20, 2008 3:42 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт яну 29, 2008 4:22 pm

Не знам колко пъти е по-тежък меча, ама той е едноръчен бе хора. Версаго си имаше и щит.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср фев 20, 2008 2:58 pm

Бат'Гойко кхъм, кое точно е по-голямо - теглото или масата?!

ПС:
Кокаине, ти само си помисли, какво значи цяла орда да влезе в таверна? Това означава скелет върху скелет, върху скелет... Сега си помисли и за стенанията на скелетите от първия ред и ще се сетиш защо героите са направили подобна асоциация..

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср фев 20, 2008 3:47 pm

Предвид, че аз съм "ежедневен юзър" на термините бих казал, че са едно и също. Хауевър (ей, че гот звучи) във физиката нещата не стоят точно така и масата и теглото не са едно и също... ама нямам никакво намерение да го обяснявам на форума, тъй като си има википедия за всеки, коийто се интересува. А за най-интересуващите се има и учебници и научни трудове.
А сега ми обясни защо ми задаваш този тъй подвеждащ въпрос, Андрасе!

ПП: Ако е, за да ми намекнеш да не те призовава (translation from Summon) от други форуми, хм, point taken :twisted:
Последна промяна от BatGojko на чет фев 21, 2008 12:29 am, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср фев 20, 2008 6:37 pm

Ми не е.
G=m*g

G - тегло
m - маса
g - земно ускорение. Или Титаниево ускорение. където се намираме.

Масата от гравитацията не зависи. Теглото зависи. Та ако теглото е с 50% по-голямо, то и земното ускорение ще е с 50% по-голямо. Ако масата е с 50% по-голямо, ускорението може да бъде колкото му душичката иска.

Всички подробности по призоваването на Андраш вече са описани в Tome of Magic: Pact, Shadow and True Name. Аз работя по придобиването на сив вълк, ма все едни такива мършави, изпосталели и леко ръждиви се въртят в зоопарка, та не стават за яздене.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 21, 2008 12:35 am

Земно ускорение=земно притегляне, така ли е? А аз си знаех, че маса и тегло са различни неща, но дори и като проверих във Википедията (която не е меродавен източник, така че ако някой се съмнява е по-добре да гледа в други сайтове) и там също си пише, че в ежедневния език се плзват като синоними.
А сега значи, слд като съм вдигнал теглата на оръжията с 50%, то значи, ако искам да съм съвсем коректен трябва да вдигна с 50% и теглото на средностатистическия човек/джудже/елф и т.н.... Хм, явно ще предпочета да не съм съвсем коректен ;)

ПП: Аз оня том ъф меджик го имам само на скапан скан, та може и да съм сбъркал някоя руна в призоваването. Извинявай, ако се окаже, че нямаш седми пръст на крака - моя грешка... все още съм начинаещ в магията, а и сканът е наистина лош.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет фев 21, 2008 12:52 am

Аналогично на космологичната константа на Айнщайн, можем да въведем Оръжейна константа, която да е вътрешнна характеристика на оръжията и броните и да им придава свойството да тежат 50% повече, отколкто на Земята 8)

На каква ли маса е еквивалентна магическата енергия. Дали като регенерира манна, магът натежава :D ?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 21, 2008 12:56 am

Не, не натежава, но му изтънява гласа ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори