Нови раси

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

За или против добавянето на нови раси?

За!
13
100%
Против!
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 13

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 07, 2008 6:49 pm

Така! Отнемането на правото на контрол на играча върху неговия герой, прави расата неигрова веднага. Това го казвам заради израза, че "те ниога не отстъпват". А гледам, че Хам е написал и следваия ми коментар по този повод.
Като видях как се развихри расоманията, реших, че е много важно да поясня някой неща, които Слънцето вече е споменал (браво, Слънце, показваш страшно добро разбиране на смисъла на някои решения в играта и усет за важното и маловажното - постовете ти са винаги полезни).
Относно показателите на ИГРОВИТЕ раси:

1. Максимална Виталност - тази на джуджетата (4)
2. Максимална Сила - тази на гигантите (22) и е добре да не се достуга често.
3. Максимална Ловкост - тази на елфите (в най-лошия случай може да е 18 при по-ниска скорост, за нещо такова се борят фелините в момента, ако правилно си спомням последните ни спорове с Мистрал по въпроса)
4. Максимален ИН - тозина елфите (18 )
5. Максимална прецизност - 18 (в някакво велико изключение, може и до 20, но за сметка на други показатели, определено)
6. Максимална ИЗ - тази на джуджетата (12, забележи, че това е за раса, която по принцип изостава с ТД)
7. Сбор на минималните показатели 25 (до 27)
8. Сбор на максимумуте, допустими за расата - 70-75 (ако случайно е повече, би следвало да има много негативни расови умения)
9. Минимален начален показател - 3
10. За млако да забравя. Максимална скорост - тази на елфите (17, по изключение може да има и по-бързи с 18, но за сметка на ловкост, комбинация СК+Л > 36 е недопустима, а и равно на 36 е свързано със сериозни наказания по другите показатели)


Ми, май за момента се сещам само за това. Ако има още ше добавям.
Този списък касае само ИГРОВИТЕ раси. Ако искаш Орките да са неигрова раса, съгласен съм да имат каквито искат показатели. Все пак архизлодеите са си могъщи. Но някакви си белязани да имат по-висок ИН от най-древната раса в Магландиум не се връзва. А и също така, голямата деривация от тези показатели е опасна за баланса и може да го измести в нежелана посока.
Последна промяна от BatGojko на чет фев 07, 2008 7:11 pm, променено общо 2 пъти.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 7:19 pm

Ами ще се опитам да ти променя виждането. Дано успея.
Имам идея Белязаните да се явяват извънземни затова с повече интелект. Искам и орките да са игрови.
Имах предвид, че преди са били контролирани.
Последна промяна от kartacha на чет фев 07, 2008 7:28 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 07, 2008 7:25 pm

позволи ми да се засмея... и да се смея, докато не падна от стола... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Човече, имаш някакви много странни разбирания... да не си роднина на Принца от РПГ.бг форумите?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 7:29 pm

Какви разбирания странни имам.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет фев 07, 2008 8:02 pm

Все едно да обясняваш на Нютон, че ябълката не е паднала от дървото заради гравитацията, а защото го е харесала... :lol:
(До сега само четях, но май довечера ще направя някои предложения за Игрови и Неигрови раси.. Все пак от там се почва...)

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 9:45 pm

Яба, вие ме третирате като някъв си тука дето не разбира от дума. Аре обяснете по достъпно за масите.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет фев 07, 2008 10:26 pm

Преди четири години реших да създам раса. Първото, което направих бе да изследвам показателите на вече съществуващете раси. Извада беше, че Най-трудно се развиват гигантите, а най-малко Тр за максимални показатели са тези на щархата. Също установих, че минималните показатели са с общ сбор от 25, а максималните с такъв от 74. Тези прости сметки помогнаха много при създаването на всяка една раса. Използвай събраната мъдрост и се съмнявай, че расата ти е хубава докато някой не ти каже, че я е пробвал и тя е издържала теста за баланс.
Самия аз смятам да ви подам една раса, която разработих миналата година като част от моите светове и наскоро преработих за употреба на Магландиум, но все още имам много работа по преписването от хартия на дигитален документ и третото им уравновесяване (и дори сега при трета ревизия не съм сигурен в някои от показателите и уменията)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет фев 08, 2008 12:43 am

Ами и аз ще се постарая много. За белязаните не съм сигурен(с извънземни не съм работил), ама за орките(имам си малка сестра) знам, че мога да се справя. Знам им нравите и всчикото.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет фев 08, 2008 11:41 am

Ти ли разработваш расите? Ако да ситуацията ми намирисва на "Аз-Разказвачът-Герой". Знам защото самият аз имах такива ситуации (но след време разбираш, че не е много честно спрямо играчите героят ти да знае какво следва... освен ако нямаш раздвоение на личността :D ). Някъде другаде си казал, че приключението ви с пречукването на Ахра-Ман ви е първо и последно. Защо си правиш труда да ни умуваш върху нещо, което ти няма да използваш, губи се смисъла за теб, а и хабиш наши нерви в опит да те научим как да го правиш.
За расите най-лесното е статистиката им. Историята и уменията, обществения строй и общ психологически профил на един обикновен индивид са неща, над които трябва да се мъдрува доста, за да се получи една хубава раса.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет фев 08, 2008 12:40 pm

kartacha написа:Ами ще се опитам да ти променя виждането. Дано успея.
Имам идея Белязаните да се явяват извънземни затова с повече интелект. Искам и орките да са игрови.
Имах предвид, че преди са били контролирани.
Относно тези правила, нямаш никакъв шанс да ми "промениш мисленето". Няма как да ме убедиш да си прецакам цялата останала система и свят само и само да мога да напъхам там твоите белязани или орки. Точка!
И моля те опитвай се да разбираш логиката зад правилата, че ще умориш Хамелеона от смях, пък той е ценен кадър за форума. ако разарабптваш хоме-мейд правила за вашите си кампании е напълно ОК да не се съобразяваш с това, което говорят останаите птребители на форума, но ако имаш амбиции да направиш нещо, което да се играе и от други - тогава, това трябва да е водещото ти, за оценка кое става и кое не. Нямам нищо против да изкривите всяко едно описано в книгата правило, но само докато не се опитвате да го предлагате и на останалите и то на официалния ни форум. Все пак от време на време тук влизат и нови потребители, които имат желание да се запознаят наистина с А16, а не някакъв неин извратен вариант за герои на 500 ниво (каквито официално просто няма в сетинга на Магландиум).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет фев 08, 2008 1:06 pm

Ами добре ще им променя статистиките на орките и Белязаните ще отпаднат. Наистина сериозно говоря ще се постарая много да направя всичко изрядно.

П.П.: Аз не съм Играч-Разказвач, а само играч. Идеите за раси ги дава Тихомир. Така се казва разказвача ни.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб фев 09, 2008 1:49 am

Добре! Сега като се сетя за какво си мислех в поредния скучен час по информатика се смея на простотята си :D . Този Тихомир да дойде ей тука у форума и да виде за какво става въпрос в Аксиом (защото тук е обяснена логиката за създаването на повечето нововъведения, което би предпазило от такива сетинги, които да са специфични за пауър плей)

П.П: Тествайте и му дръпнете ревизия преди да поствате тук! Прототипите са в много лошо състояние и имат нужда винаги от едит (възможно дори пълно перкрояване на показатели и умения).
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » съб фев 09, 2008 12:48 pm

Ами половината от това, което каза, не ми стана ясно.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб фев 09, 2008 2:05 pm

Често се случва когато поствам щото пиша малко спирам после пиша нещо друго и така...

Казвам, че ако ще правите неща, които ще ни пробутвате поне да са съобразени с техниката на правенето на други подобни. (някой майвече беше казал нещо такоз :) )
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб фев 09, 2008 2:32 pm

シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб фев 09, 2008 5:28 pm

Я кажете тука ли да си постна расата, която най-накрая преписах на дигитален носител (със втората и предложения за трета ревизия) или да си напрая тема за тази раса, че е дълго (по-дълго от малкия разказ за световете ми)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб фев 09, 2008 5:35 pm

ново предложение - нова тема.

Отговори