СУ Вестоносец

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

СУ Вестоносец

Мнение от kimbo » съб фев 16, 2008 3:04 pm

Това е първото СУ, с което ще се пробвам. Смятам, че не копира някое и е добре обмислено. Ако намерите грешки или ви се стори не добре разработено алармирайте. Благодаря предварително.

Вестоносец
Изисквания : 6 Издръжливост, 7 Прецизност, 5 ТР + 2 за гиганти, + 5 за джуджета и гоблини

Вестоносците са били използвани от крале и царе от древни времена. Те са хора, обучени да се движат бързо, но пестеливо. Те познават пътищата и знаят от къде е безопасно да се движиш. Могат да носят сравнително лек товар, ако искат да са бързи, но за сметка на това могат да изминават огромни разстояния дори с бягане. Вестоносците по принцип не носят тежко снаряжение, защото обездвижва и тежи много. Разбрира се това е личен избор на самия индивид.

Придобивки:
Може да натрупва допълнително СУ/3 ТУ по време на битка всеки ход.
На 3 ниво Наблюдателността на героя се увеличава с 1.
На 6 ниво Героят може да се придвижва по Глобалната карта за 25% по-малко време.
На ниво 10 героят се научава как да си почива по-бързо сред природата, на цената на магическа енаергия. Всеки час героят може да натрупва максимум 3 точки почивка чрез това умение. Всяка 1 точка струва 10 мана.
На ниво 12 Увеличава Расовия Максимум за издръжливост с 2

Пример : Така на герой със 7 ниво СУ Вестоносец наблюдателността му ще е увеличена с 1 и ще се приджижва по глобалната карта с 25% по-бързо. Ще може да натрупва по 3 точки допълнително умора на ход по време на битка
Последна промяна от kimbo на нед фев 17, 2008 11:24 pm, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб фев 16, 2008 3:23 pm

Не съм сигурен, че това СУ е полезно. Като идея си го развил и бонусите са свързани с идеята, но аз лично не виждам как ще се използва... Освен от бавен герой, чиято група й е писнало да се влачи заради него.
Относно баланса: бонуса към Наблюдателност е доста малък и по-скоро взима място отколкото да е наистина полезен. Бонуса от +4 към максималната издръжливост според мен е прекалено много: така някой герой може да вземе това СУ на 12 степен (78 ТР) само заради този бонус и ако е човек ще спести 22 ТР при вдигането на Издръжливост на 14.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » съб фев 16, 2008 3:49 pm

ILLIDAN написа:Не съм сигурен, че това СУ е полезно. Като идея си го развил и бонусите са свързани с идеята, но аз лично не виждам как ще се използва... Освен от бавен герой, чиято група й е писнало да се влачи заради него.
Относно баланса: бонуса към Наблюдателност е доста малък и по-скоро взима място отколкото да е наистина полезен. Бонуса от +4 към максималната издръжливост според мен е прекалено много: така някой герой може да вземе това СУ на 12 степен (78 ТР) само заради този бонус и ако е човек ще спести 22 ТР при вдигането на Издръжливост на 14.
Моето лично мнение е, че издръжливостта е добре(те все пак са нещо като маратонци. Не са направени толкова за бързо бягане, отколкото, за да изминават много километри). Наистина бонуса към наблюдателност е малък, но все пак нещо трябва да компенсира вискоия бонус на 12 ниво.

А относно това как може да се използва това СУ, освен за НИП-ове, и на мен ми е трудно да си представа. Може би ако групата е в някой обсаден град и имат на разположение Вестоносец, той трябва да иде до съседно село, за да оповести за обсадата или нещо такова... Лично разказвачите си решават дали да предразположат приключението към дадено СУ.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » съб фев 16, 2008 4:44 pm

Абе, не е ли по-добре вместо "Вестоносец" да се нарича "Пътешественик" и вместо СУ да е способност. Бонуса от +4 към максимума на издръжливостта си е голям както и да го погледнем.
На 6 ниво Героят може да се придвижва по Глобалната карта за 25% по-малко време.
Добре, ама каква полза при положение, че героите се движат в група и вестоносеца ще трябва да спазва темпото на спътниците си.
Това е първото СУ, с което ще се пробвам.
А, значи и още ще има, виж съветвам те да не пускаш предложение за СУ без да си го изпипал съвсем внимателно и да си го тествал в достатъчно на брой ситуации.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » съб фев 16, 2008 5:21 pm

nikestan написа:Абе, не е ли по-добре вместо "Вестоносец" да се нарича "Пътешественик" и вместо СУ да е способност. Бонуса от +4 към максимума на издръжливостта си е голям както и да го погледнем.
На 6 ниво Героят може да се придвижва по Глобалната карта за 25% по-малко време.
Добре, ама каква полза при положение, че героите се движат в група и вестоносеца ще трябва да спазва темпото на спътниците си.
Това е първото СУ, с което ще се пробвам.
А, значи и още ще има, виж съветвам те да не пускаш предложение за СУ без да си го изпипал съвсем внимателно и да си го тествал в достатъчно на брой ситуации.
Ами още не съм го пробвал, но съм го изпипал наистина добре. Околко 3 дена го мислих.
Първо:
Не е по-добре да се казва Пътешественик, защото си е точно са Вестоносец създадено. Такава е идеята.
Второ:
Дали способност или СУ съм мислил цял ден и накрая реших да е СУ поради две причини. Едната е, че не досега не бях срещнал способност, която да дава бонуси на определено ниво. Втората е, че искам да се приема като клас герой. Защото ако един герой има способност Езда и СУ Воин, никой няма да каже, че героят е ездач. Нали?
Трето:
Не знам защо всеки мисли, че за един опитен Вестоносец, обучен да бяга с километри, са много 4 точки към максимума за Издръжливост?
Четвърто:
Този клас е основно за гери, които имат да занесат писмо или съобщение на някого, и то възможно най-бързо.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб фев 16, 2008 5:52 pm

kimbo написа:Ами още не съм го пробвал, но съм го изпипал наистина добре. Околко 3 дена го мислих.
Първо:
Не е по-добре да се казва Пътешественик, защото си е точно са Вестоносец създадено. Такава е идеята.
Второ:
Дали способност или СУ съм мислил цял ден и накрая реших да е СУ поради две причини. Едната е, че не досега не бях срещнал способност, която да дава бонуси на определено ниво. Втората е, че искам да се приема като клас герой. Защото ако един герой има способност Езда и СУ Воин, никой няма да каже, че героят е ездач. Нали?
Трето:
Не знам защо всеки мисли, че за един опитен Вестоносец, обучен да бяга с километри, са много 4 точки към максимума за Издръжливост?
Четвърто:
Този клас е основно за гери, които имат да занесат писмо или съобщение на някого, и то възможно най-бързо.
Точка по точка:
-Като ще е вестоносец добре си ги измислил първите два бонуса. Дори и този към Наблюдателността бихме могли да кажем, че е основателен, защото уж вестоносците трябва да внимават когато пътуват сами из гората - макар и то всеки да му се налага да е наблюдателен, ама хайде. Но възстановяването на ЖТ защо? С какво са му нужни ЖТ по време на пътешествията си? Бонусът (а и изискването) към ИЗ е на място - но е определено прекалено адски много голям. За него - по-долу.
-Сигурен съм, че за пет минути би стигнал до по-валидни аргументи ;). Наистина, и аз смятам, че е по-добре да е СУ отколкото способност, защото да си вестоносец си е баш "житейска ориентация/професия" (описание на СУ от книгата)
-Е па защото са адски много. Според мен Илидан малко се е пообъркал в сметките - на самите кекави елфи този бонус пести забележителните 52 ТР! Че това е малко по-малко от необходимото за качването на това СУ от 5 до 12 степен! Отгоре на всичкото, елф с това умение става егати прасето - повечето джуджета ще изглеждат като трътлести чичковци в сравнение с него. Според моето скромно мнение, повече от +2 към макс. ИЗ е крайно имбаво.
- :rofl: Очакваме СУ "Убиец на плъхове в градските канали", "Беглец от затвори", "Спасител на принцеси", "Куестаджия", "Лесно-минаващ Балдурс-гейт"...

ПП: Забравих да допълня и един съвет или по-скоро молба: моля те, не избързвай с другите СУ-та, нека първо това да го обсъдим както му е реда, пък тогава. Това лято вече имаше случай на "бомбардировка" от СУ-та от новопоявил се потребител и се наложи едни и същи основоположни неща да ги изясняваме по сто пъти.
シャマョツィ

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » съб фев 16, 2008 6:14 pm

На по-малко от три не мога да го намаля, защото на човека това му е работата да държи. Обаче спокойно няма да предлагам нови СУ преди да осъдим това. Аз не съм мислил по други. Просто реших, че е добре да го има като СУ. А регенерацията на ЖТ е, за да може да става по-бързо изпълнението на задачата. Плюс това един вестоносец е свикнал в природата и се възстановява по-лесно там. Ако не си забелязал този бонус важи само за "...в природата".

П.П: Едва ли ще има за Балдурс-гейт. Може би за Диабло, защото съм и страшен фен.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб фев 16, 2008 6:24 pm

То на воина каква му е работата? Да е як, а и той трябва да е издържлив, нали? Хайде сега да го "редактираме" и да му турнем +2 макс. към СИ и +2 макс. към ИЗ...

Изясни как регенерацията на ЖТ ускорява носенето на вести, ако обичаш, защото съм тъп и тези неща не ги чаткам... Също така, моля те, забележи, че Горянинът, който ужким е още по-свикнал да е "сред природата" (да отбележа, че за Магландиум това означава "почти на всякъде"), няма такъв бонус. Пък вестоносците ако ще и да са свикнали към средни по размер балкони на четвъртите етажи към северните крила на богатите дворцови комплекси, това не би направило бонусът по-оправдан. Амчи то май едни хубави 2/3 от населението на Магландиум ("селяните") са "свикнали" да са "сред природата"...

ПП: :rofl: :rofl: :rofl:
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб фев 16, 2008 6:25 pm

С тези бонуси за почивката и издържливоста и възтоновяването на живото умението те прави гигант, защото именно по-бързото танрупване на почивка и живот му е расовото на него. Ако сложеш пък бонуса за изържлевост да се ползва само за търчане, ще ибиеш Бързия Джо от играта. Иначе издържливоста може да е с едно или при абсолютния предал което май нама никое друго СУ до 2.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » съб фев 16, 2008 6:45 pm

Ами по принцип, когато някой е ранен, това го забавя. Или правя грешка. Затова е регенерацията. Ама щом има проблем нека, махам я.
А относно Бързия Джо, доколкото съм наясно той се е движил бързо, а не пестеливо. Вестоносците могат да се движат с десетки километри бягане(без да умрат от инфаркт). Смятам, че Вестоносец с нищо не измества Бързия Джо, защото той е спринтьор, а Вестоносецът е по-скоро маратонец. Под бързо "пренасяне на писмо" имах предвид, че бърза бавно.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб фев 16, 2008 6:53 pm

В това, което казваш, има зрънце истина, но според мен не си съвсем прав: когато "се разхождаш" както навремето Джо Боузър е правил, ти не се уморяваш и пак си по-бърз от останалите. Можеш ход след ход да ползваш бонусът от ТР без нищо да ти стане, като ходовете биха могли да станат на минути, минутите на часове и т.н. В този ред на мисли може би е редно да се поредактира въпросното СУ, така че то да не дава бонус само в битка, защото наистина иначе не е много логично. И при подобна ситуация твоето СУ ще бъде ненужно, защото ще можеш да си сътвориш Вестоносец от вече съществуващи умения.

Иначе с останалото не съм съгласен: в системата не е отразено влиянието на раните върху скоростта, освен ако не са трайни и не са в крака. Докато това е така, няма смисъл от регенерация на ЖТ. А онова с бавното бързане не го разбрах...
シャマョツィ

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » съб фев 16, 2008 7:01 pm

Shamajotsi написа:В това, което казваш, има зрънце истина, но според мен не си съвсем прав: когато "се разхождаш" както навремето Джо Боузър е правил, ти не се уморяваш и пак си по-бърз от останалите. Можеш ход след ход да ползваш бонусът от ТР без нищо да ти стане, като ходовете биха могли да станат на минути, минутите на часове и т.н. В този ред на мисли може би е редно да се поредактира въпросното СУ, така че то да не дава бонус само в битка, защото наистина иначе не е много логично. И при подобна ситуация твоето СУ ще бъде ненужно, защото ще можеш да си сътвориш Вестоносец от вече съществуващи умения.

Иначе с останалото не съм съгласен: в системата не е отразено влиянието на раните върху скоростта, освен ако не са трайни и не са в крака. Докато това е така, няма смисъл от регенерация на ЖТ. А онова с бавното бързане не го разбрах...
Объркал съм за ЖТ. Ама вие сте се объркали. ИЗ бонуса не е само за битка. Даже основно извън битка би се ползвал.
А това с бавното бързане значи, че с постоянно темпо, което може да поддържа много време достига целите си.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб фев 16, 2008 7:11 pm

Кой и къде е твърдял такова нещо за използването на ИЗ само в битка, че ме обърка? Аз не виждам такова мнение. Не е като да сме го използвали като аргумент срещу гигантския бонус към макс. ИЗ. А пък аз лично казах, че "Бързия Джо" в този момент се използва само в битка, което не е логично, но това няма нищо общо с издържливостта.

ПП: Сега видях малката редакция в първия пост. Но не - и 3 като бонус към макс. ИЗ е много ;) . Наистина, има само едно умение, което да дава 2 бонус към максимума към някой показател - СУ "Художник". Има и няколко, които дават по една точка бонус към максимумите на два показателя, но такъв дзвер като твоя няма, а не трябва и да има...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб фев 16, 2008 8:37 pm

Първо си отговори на въпроса "Какво е вестоносеца?" Това е професия. Работа, която се дава на способни младежи, да носят писъмца, както сам описа. И Кажи сега за какво аджеба ще му е на герой от групата подобно умение да бяга с километри, като може да си наеме кон (Мама му стара, всеки уважяващ себе си вестоносец трябва да пътува с кон) Другото което е може да се извадят хиляди такива СУ, които да са много добре пипнати игрово и дори системно да си отговарят, ама кой играч, ще играе "СУ Кръчмар", "СУ Шивач", "СУ Кожодер" и т.н. ?

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб фев 16, 2008 8:39 pm

Според мен това СУ може да стане идеална способност.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб фев 16, 2008 11:39 pm

kimbo написа:1. Втората е, че искам да се приема като клас герой.
2. Защото ако един герой има способност Езда и СУ Воин, никой няма да каже, че героят е ездач. Нали?
1. В такъв случай си сбъркал системата. Аксиом 16 е безкласова система. Толкоз.
2.Всеки човек, качел се върху гърба на ездитно животно е ездач. Герой със СУ Магьосник и способност Езда е също толковма ездач, колкото и гореописания войн. (елф на хипогриф също може да се нерече ездач). Затова езда е общо умение - достъпно за всеки.

Съвет: най-добре ще е ако започнеш отначало. Всякакви корекции промени при сегашния замисъл на умението са излишни.

ПП. Искам и аз :rofl:
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » нед фев 17, 2008 12:39 am

Защо смятате, че това трябва да е способност? Може ли да ми обясните?
За коня съм съгласен ама кажете ми нещо, ако героят няма пари за ездитен кон?
Какво му е на сегашното уформление на СУ-то?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед фев 17, 2008 12:52 am

Принципно, не съм от защитниците на идеята, че това трябва да бъде СиП. По-скоро съм на страната на Шарки - имаме ли нужда от такова СиП или СУ въобще? Можем да го кусурим и натъкмяваме до безкрай, но в крайна сметка няма да се получи нищо примамливо. Защо? Защото вестоносец ще можем да си направим и без това нещо. А ако се вкара едно изречение за употребата на "Бързия Джо" извън битка ще получим и маратонец.
シャマョツィ

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед фев 17, 2008 1:22 am

Shamajotsi написа:Принципно, не съм от защитниците на идеята, че това трябва да бъде СиП. По-скоро съм на страната на Шарки - имаме ли нужда от такова СиП или СУ въобще? Можем да го кусурим и натъкмяваме до безкрай, но в крайна сметка няма да се получи нищо примамливо. Защо? Защото вестоносец ще можем да си направим и без това нещо. А ако се вкара едно изречение за употребата на "Бързия Джо" извън битка ще получим и маратонец.
Да ще получим. Ама тогава няма ли пък Бързия Джо да е прекалено примамливо?

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » нед фев 17, 2008 1:31 am

Защо смятате, че това трябва да е способност? Може ли да ми обясните?
Защото из форума новите СУ-та се въдят като гъби след дъжд, а за способности никой не се сеща. Броят на СУ-тата научени от персонажа е ограничен, а способностите и познанията не. Предното не означава, че веднага трябва да започнем да мислим нови познания. Според системата е достатъчно богата на СУ и познания, така че kimbo съветвам те да се насочиш креативността си към обогатяването на света, нови противници, схеми за изобретателски оръжия, магии, идеи за приключения и прочие stuff. Новите СУ-та би трябвало да добавят като цяло нов тип персонаж, който предполага различен начин на игра както системно (в битка), така и роулплейски(в разиграването на характера).
имаме ли нужда от такова СиП или СУ въобще?
Следвайки логиката на горните разсъждения споредс мен няма да има особена полза от това СУ. Просто не виждам кой приключенец ще тръгне да се занимава с пощальонство при положение, че го очаква слава и богатство, ако заложи на бойните или магическите умения. А и с какво ще допринася на групата или пък атмосферата в играта?
За коня съм съгласен ама кажете ми нещо, ако героят няма пари за ездитен кон?
Като няма пари за ездитен кон, ще избави малкото градче от бандата градски предтъпници, ще помогне на изпадналите в беда пътешественици, ще проникне с взлом в имението на някой аристократ. Възможностите в РИ са наистина много, но в почти всички има битка или поне някакъв риск, зашото само тогава има тръпка.

ПП: Доста дълъг пост, надявам се да се окаже полезен, а не само упражнение за пръстите.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Re: СУ Вестоносец

Мнение от BatGojko » нед фев 17, 2008 5:35 pm

Вчера бях написал дълъг пост, ама го затрих по погрешка пък и ми се дропна сървъра и не можах да вляза пак. сег аще съм по-кратък, че ме мързи. Като цяло се разбра, че не става, но нека да посоча няколко основни грепки, а и силните страни, доколкото ги има.
kimbo написа: Вестоносец
Изисквания : 6 Издръжливост, 7 Прецизност, 5 ТР + 2 за гиганти, + 5 за джуджета и гоблини
Изискване за 7 основен покзател е ненужно. Най-вероятно всички основни показатели са над 7 така и така. ако ще е изискване е добре д ае поне 10. Ако е комбинация от покзатели може и да е 8. тук не включвам ИЗ, която по принцип е добре да не присъства като изискване освен в случай, че умението я ползва и без да е висока тя не би имало смисъл.
kimbo написа:Вестоносците са били използвани от крале и царе от древни времена. Те са хора, обучени да се движат бързо, но пестеливо. Те познават пътищата и знаят от къде е безопасно да се движиш. Могат да носят сравнително лек товар, ако искат да са бързи, но за сметка на това могат да изминават огромни разстояния дори с бягане. Вестоносците по принцип не носят тежко снаряжение, защото обездвижва и тежи много. Разбрира се това е личен избор на самия индивид.
Описанието е горе-долу, но няма системно отразяване как точно вреди тежкото оборудване. Би следвало, след като го споменаваш да го има.
kimbo написа: Придобивки:
На 3 ниво Наблюдателността на героя се увеличава с 1.
На 6 ниво Героят може да се придвижва по Глобалната карта за 25% по-малко време.
На ниво 10 героят регенерира с 5 ЖТ повече на час, когато спи в природата.
На ниво 12 Увеличава Расовия Максимум за издръжливост с 3
- Лошо е, че няма никакъв бонус базиран на СУ/Х. Така степените между тези, които си споменл не носят абсолютно нищо;
- Бонусите на степен 3 и 6 са ОК, връзват се собшата идея на умението
- Бонуса на 10 степен е абсурден. В момента възстановяват по СИ/8 на час, което в най-добрия случай е около 2, а ти искаш да добавиш +5... Подобна промяна обръща цялата система в надоул главата. Обезсмисля лечебните магии и напълн опремахва СИ като фактор за възстановяване. Не става.
- Вече си го казаха, че +3 към максимума за осн. показател а абсурд (причините са същите - обърква системата). Но нека да го разгледаме като единственото наистина полезно нещо за приключенците (бонуса на 10 въобщене го коментирам, тъй като освен,ч е би бил полезен, то той не може и да съществува) Значи за да повишим от 12 (макс за джудже) на 15 са ни необходими (2*13+14+15) или 84 ТР. Ако обаче максимума ни е 15, ще са ни необходими само 42. Следователно покачваме умението на 12 за да спестим 42 ТР. Самото покачване ни отнема 78 ТР, следователно е неоправдано. От друга страна не може да има СУ само за да ни пести някакви си ТР, значи то трябва да стане полезно само по себе си. Но ако приемем, че е такова, то да ни спестява 42 ТР е лошо, тъй като до момента най-много спестяване е от 23 ТР (+1 СИ ползвано от гигант). Е, занчи и това не става.
kimbo написа:Пример : Така герой със 7 ниво СУ Вестоносец ще възстановява с 1 точка повече умора на час при сън и почивка сред природата, наблюдателността му ще е увеличена с 1 и ще се приджижва по глобалната карта с 25% по-бързо.
Гледам, че това с умората си го махнал и правилно. Това е расово умение на гигантите и може да се среща само като расово умение, иначе би обезсмислило расовите умения. Това не пречи да има умение за възстановяваен на Умора, но то трябва даползва друга мехноика - например да изразходва мана.
Ами това е. Не се получи по-кратко от преди, но сигурно за добро.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » нед фев 17, 2008 11:27 pm

Сега как е?

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон фев 18, 2008 7:26 pm

Очаквам СУ Знаменосец... :roll: :censored:

Бегачът маратонец е просто нормален човек с максимум Издържливост и евентуааааално СУ Бързия Джо. Може би и Друид, те май имаха някакви подходящи заклинания (ако няма, трябва да има). А вестноцсецът е просто добър ездач с бърз кон...
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон фев 18, 2008 9:05 pm

kimbo написа:Сега как е?
Все още ми убягва смисъла да има такова СУ.

ПП: А очевидно и на останалите посетители. Дай пример, защо това умение е нужно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » пон фев 18, 2008 9:27 pm

Няколко пъти казах. Примерно ако има обсада над някакъв град и групата е вътре, а подкрепления не се очертава да има. Тогава може героят да иде да каже на някой близък управник, докато другите се помагат за удържането. Колкото по-бързо в тази ситуаци по-добре. Друг пример: ако героите са разбрали, че отряд гоблини(условно) се готвят да нападнат някой град, героят бяга до там и казва, докато другите славно загиват за каузата. Има и други примери. Просто човек сам трябва да се сети. Те за тива разказвачите се избират да са с повече въображение.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон фев 18, 2008 9:32 pm

Както каза Стеф - или конник, или Бързия Джо и много издръжливост. Безполезно е просто.

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » пон фев 18, 2008 11:03 pm

Защо бе? Това дава повече разнообразие в играта. Повече разнообразие, по-яко.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон фев 18, 2008 11:15 pm

егати и оправданието... Човек, не дава разнообразие... дава скука, честно казано. За мен е абсолютно безсмислено, но може и да бъркам ;)

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон фев 18, 2008 11:19 pm

И аз сега без клавиатура ще се мъча даже със On-Screen Keyboard да ти кажа че няма нужда да става като ДнД със 200 класаи 600 фийта за да има разнообразие. Чисто системно няма нужда да има СУ вестоноцец понеже може да се изрази системносъс статистики този интересен вид профсия, както може - свинар и каруцар, без да им СУ затова (голяма мъка бера с мишка само)

kimbo
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: съб фев 09, 2008 12:52 pm

Мнение от kimbo » пон фев 18, 2008 11:28 pm

Добре да приемем, че сте прави. Ама интересувам се според вас има ли завършен и логичен вид СУ-то?

Заключена