Орки

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Одобрявате ли орките като раса?

Да, и са добре оформени.
7
26%
Да, но не в такъв тип оформление.
7
26%
Не.
11
41%
Все тая.
2
7%
 
Общо гласове: 27

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет фев 29, 2008 5:57 pm

Уф, да СК :wall: Баси, изложил съм се на световно ниво. Какво съм мислел?!

ПП. почти, макар МО да е далеч от вътрешното право, някои допирни точки има.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет фев 29, 2008 7:08 pm

Относно раждането вярно, че не съм писал, че накрая женския индивид е напълно обездвижен. Забравил съм логиката.
Пропуснал съм да отбележа, че данъка е годишен.
Дипломатът е лице, което е назначено да урежда отношенията й с друга. Ама тук бирници ми се стори много странно, а и винаги един глупак се мисли за голяма работа и праска фрази не на място. Може би това ме е накарало да ги кръстя дипломати. Ако ще си по-доволен ще го променя
Относно поста на...(ей за това цитирам) искам да кажа, че не си спомням да съм казвал(писал), че орките до 6 не могат да броят. А и максималният им ИН им позволява да пишат на собствения си език, пък камо ли да четат.
Ами за бракове и дума да не става. Че кой ще им е свещеник. Не си спомням да съл дал такава организация. Просто се вземат и това е. Обаче ако да речем Ург н***е Дерена насила и Крог разбере, то тогава Крог има избор: да му цепне главата лично или да го предаде на съвета. Ако избере първото ще е много удовлетворен, но ако избере второто ще може да му се гаври като минава да го посещава(ако измисля свиждания, но май ще има) в затвора всеки ден след работата за Траг.
Моля да ме светнете относно съкращения като "бтв", "ГПК", "СК"(да не е скорост), "МО".
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет фев 29, 2008 9:09 pm

Ще ти отговоря на личен за съкращенията, защото се отклоняваме от темата.

Иначе, дори да е дори да е обездвижен женският индивид, аз пак не мога да си представя как става раждането и как майката оцелява достатъчно дълго, че да роди още 2-3 пъти в живота си.

Орките не познават институцията на брака, но имат закони за изнасилването?! Странен феномен.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет фев 29, 2008 9:45 pm

Мдам, обездвижването е несъмнено изключително полезно за бременната оркиня. Какво по-очарователно от едни еееей такива декубитални рани! Ма това на фона на останалото е като цирей върху някой, който са изпуснали във вряло олио.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб мар 01, 2008 12:04 am

Женски индивиди:
Ръст: 175-215 см
Тегло: 80-120 кг

Човека просто е изтървал нулите накрая а вие му се нахвърляте все едно са нещо жизнено важно!

Женски индивиди:
Ръст: 1750-2150 см
Тегло: 800-1200 кг

Лелее за една нула какъв пробрем стана (;. А към Къртача: редактирай си посовете преди и след като ги пуснаш, че тука ще стане като с осемте дъги от триъгълника върхо който се строят оркските монолинти палатки (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб мар 01, 2008 6:06 pm

Все си мисля,че гоблините ги заместват...аз съм на мнение,че не е нужна такава раса.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед мар 02, 2008 2:37 am

ей, най сетне Фенрир да обобщи всичко кратко и ясно ;)
Не, майтапът на страна аз съшо съм отговорил с НЕ. Имам предвид, че няма нужда от тази раза на Магландиум, а не на Титания въобще (иначе нямаше да ги има и като картинка в книгата).
дискусията е полезна най-вече заради това, че посочва основни грепки в създаването на нова раса:
1) Най-важно е основната визия за расата да е ясна и да се преследва във всяка точка от нейното описание;
2) Не са важни подробностите - никой не е писал колко зъба имат дужджетата или елфите или колко кила са им новородените;
3) Когато се мисли позиция за "разгръщане" на расата, тя трябва да се съобрази с вече написаното в книгата - за справка предишната идея за орки бепе в дупката. Така хем може да ги има, хем не объркват нишо от останалата книга. Няма шанс да се появи раса, която налага пренаписване на книгата (освен ако тя не внася супер голям кеф в играта, а орките не отговарят на това изискване)

Все пак, усилието е похвално и показва високо ниво на ентусиазъм, което си струва да се насочи в правилната посока. Една от правилните посоки е да сме готови да видим очевидните грешки и да се съобразим с тях - понятие затвор има само в много развити съдебни системи. Примитивните такива са се ограничавали с няколко вида наказания - бой, осакатяване, обезобразяване и смърт. Тук винаги може д асе добави и заплащане на дълга, но затвор за Х години е абсурдно. Все пак примитивните племена са и мобилни, а всичко извън планините на Джуджетата, Гората на Елфите и Съюзите на хората са си именно примитивни номадски племена (дори и гоблините и щарха, с изключението, че на Щарха не им се налага да се местят, тъй като никой не проявява претенции към блатото им).
Ми това е.
- Орките не са на Магландиум - освен може би онези уроде от дупката;
- Орки има и те са си свирепите войни, които познаваме от сетинги от типа на Warcraft и Warhammer;
- Орките са на друг континент и ще направят инвазия в Магланиум;
- Орките са много и наистин аимат държави, но номадски и войнстващи;
- Политиката на орките е да се преселят на едно място, да го използват и като свършат ресурсите да се преселят на друго;
- Орките най-вероятно въобще нямат парична система, а ползват натурална размяна;
- Орките са силни (спомеах ли го вече), не са магьосници, но практикуват шаманизъм (тъй като са част от експанжън те ше предлагат нови заклинания, ползваши нови механики);
- И накрая, това, че аз знам толкова много за орките, не значи, че вие не може да допринесете за крайния им облик ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон май 12, 2008 2:21 pm

Имам идея. Ще разработя мини остров. Има няма 10 страници. Почти няма да има нови създания. Само орки и може би диви глигани. А за новите няма да кажа. Ако някой смята идеята за добра да пише. А който я взема за лоша, да пише пак.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон май 12, 2008 6:36 pm

Защо толкова са ти нужни тези орки-абсолютно не ми харесва такава раса,че дори и думата орк не ми харесва-не звучи българска.Вземи за пример гоблините-развии на острова си подобни същества-но не и орки-предполагам,че си чел горните критики относно орките.По-интересно би било ако създадеш уникална своя раса или митологична такава,за която се сещаш. :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 12, 2008 10:53 pm

Тя, гоблин щото е българска дума...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон май 12, 2008 11:19 pm

Таласъми :)

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт май 13, 2008 2:10 pm

Караконджоли, чукундури...БабиМеци?
Каква например. Примерно и гоблините няма са уникално мои. Смятам да разработя идеята. Орки са нужни в Титания. Ще ви докажа.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт май 13, 2008 2:26 pm

BatGojko написа:ей, най сетне Фенрир да обобщи всичко кратко и ясно ;)
Не, майтапът на страна аз съшо съм отговорил с НЕ. Имам предвид, че няма нужда от тази раза на Магландиум, а не на Титания въобще (иначе нямаше да ги има и като картинка в книгата).
дискусията е полезна най-вече заради това, че посочва основни грепки в създаването на нова раса:
1) Най-важно е основната визия за расата да е ясна и да се преследва във всяка точка от нейното описание;
2) Не са важни подробностите - никой не е писал колко зъба имат дужджетата или елфите или колко кила са им новородените;
3) Когато се мисли позиция за "разгръщане" на расата, тя трябва да се съобрази с вече написаното в книгата - за справка предишната идея за орки бепе в дупката. Така хем може да ги има, хем не объркват нишо от останалата книга. Няма шанс да се появи раса, която налага пренаписване на книгата (освен ако тя не внася супер голям кеф в играта, а орките не отговарят на това изискване)

Все пак, усилието е похвално и показва високо ниво на ентусиазъм, което си струва да се насочи в правилната посока. Една от правилните посоки е да сме готови да видим очевидните грешки и да се съобразим с тях - понятие затвор има само в много развити съдебни системи. Примитивните такива са се ограничавали с няколко вида наказания - бой, осакатяване, обезобразяване и смърт. Тук винаги може д асе добави и заплащане на дълга, но затвор за Х години е абсурдно. Все пак примитивните племена са и мобилни, а всичко извън планините на Джуджетата, Гората на Елфите и Съюзите на хората са си именно примитивни номадски племена (дори и гоблините и щарха, с изключението, че на Щарха не им се налага да се местят, тъй като никой не проявява претенции към блатото им).
Ми това е.
- Орките не са на Магландиум - освен може би онези уроде от дупката;
- Орки има и те са си свирепите войни, които познаваме от сетинги от типа на Warcraft и Warhammer;
- Орките са на друг континент и ще направят инвазия в Магланиум;
- Орките са много и наистин аимат държави, но номадски и войнстващи;
- Политиката на орките е да се преселят на едно място, да го използват и като свършат ресурсите да се преселят на друго;
- Орките най-вероятно въобще нямат парична система, а ползват натурална размяна;
- Орките са силни (спомеах ли го вече), не са магьосници, но практикуват шаманизъм (тъй като са част от експанжън те ше предлагат нови заклинания, ползваши нови механики);
- И накрая, това, че аз знам толкова много за орките, не значи, че вие не може да допринесете за крайния им облик ;)


Надявам се да ти докаже,че не са нужни.Но все пак от опит главата не боли :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср май 14, 2008 9:11 am

BatGojko написа:- Орките не са на Магландиум - освен може би онези уроде от дупката;
- Орки има и те са си свирепите войни, които познаваме от сетинги от типа на Warcraft и Warhammer;
- Орките са на друг континент и ще направят инвазия в Магланиум;
- Орките са много и наистин аимат държави, но номадски и войнстващи;
Надявам се това да ти докаже, че говоря за Титания, а не за Магландиум.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср май 14, 2008 12:00 pm

http://free.bol.bg/slavpagan/nacalo.html

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID= ... 30&Level=1

Те ти митологии, те ти същества, има значи всичко. Например жриците на тъмните елфи от истрориите за Дризт излеждат като милодърдни сестри от Червения Кръст в сравнение с нашите вили, юди и самодиви, полудници, полунощници и прочие. Вярно, че сравнението не е точно, защото жриците все пак са смъртни, докато аз изброявам духове, за това ще направя примерно изброяване на "вещите люде":

Вещи люде - славянски жреци, магьосници, вещици, знахари: баба Яга, вампир, ведмак, ведун, вейница, вещер, вещица, влъхва, върколак, житомамница, кликуши, колдун, нав, наречница, навъзник, портежник, превита, сдухач, тревница, тревовед, чародей, шептун, юнак

С една дума - ако ти трябва митология, същества, духове - въобще всичко, от което се изгражда един фентъзи сетинг - те ти го! И е нещо, което звучи готино, неклиширано... а и кара нещо в балканските ни душички да трепне... нищо, че използваме интернет и живеем в градове от раждането си.

Щото, да ме извиняваш, но само като чуя думата орки и си казвам: "Ба си клишето". Орки бе! Големи, зелени, с глиги и съмнителни връзки с Легиона... Или нещо подобно, което винаги ги прави леко отрицателни - дори когато играча в партито, който движи с орк, е симпатичен човек. В Ендивал избягаха ловко от стеротипа и в същото време въведоха не едно, ами две свръхсилни същества, на чийто фон изпъкваше бързината и ловкостта на елфите и здрачниците и балансираността на хората. В Титания си имаме гиганти, гоблини и щархи, които чудесно разнообразяват триото на хора, елфи, джуджета, без да превръщат света в менаджерия.

И сега идваш и ти и пробутваш орки-те. Какво ще е следващото? Хобити? Таурени?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср май 14, 2008 2:19 pm

Оф, щом толкова ви пречат, защо просто не се откажете да ги ползвате и не се занимавате повече? Искам да предложа идеята за орки пък били и те с друго име.
П.П: Орките са сиви. Поне моите.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср май 14, 2008 11:45 pm

Орки... акхъм. Не че нещо, слънце, но аз винаги съм се сещал за орките от Властелина, на първо място.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср май 14, 2008 11:58 pm

Въпреки това линковете на Слънцето са много полезни. дори и да не ползваме толкова много БГ митология, то няма лошо поне да знаем къде да погледнем, когато ни е нужно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет май 15, 2008 8:19 am

Сега последно да почвам ли проекта си?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » чет май 15, 2008 11:03 am

kartacha написа:Сега последно да почвам ли проекта си?
Никой не може да те спре. Никой не може да те спре да го публикуваш тук. И никой не може да задължи останалите да го харесат. Но пък може и да го харесат... Ако ще правиш нещо, прави го за себе си. Не чакай все някой друг да те одобри. Така никога нищо няма да свършиш. Просто го направи.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет май 15, 2008 3:21 pm

Така е :) Не ме разбирай погрешно-просто мразя много орките,но не пречи да ги обсъждаме-никой не те е спирал.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет май 15, 2008 3:22 pm

Благодаря за съвета. Ще го последвам.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » съб дек 20, 2008 11:45 am

Fenrir написа:Все си мисля,че гоблините ги заместват...аз съм на мнение,че не е нужна такава раса.

Fenrir може би си прав,че орките са излишна раса но пък според мен гоблините живеят под "крилото" на орките.По Аксиом може гоблините да са като предпочетена раса но според мен орките са по-добрият избор :wink:
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » съб дек 20, 2008 2:11 pm

Аз никога не съм им намерил приликите, но...
И все пак тази тема не я обичам, че тук ме унищожиха от критика.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » съб дек 20, 2008 2:30 pm

ми те нямат прилика просто едните доминират над другите ;)
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » съб дек 20, 2008 3:20 pm

В други системи, може би. Но относно Аксиома всички казват, че се припокриват.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » съб дек 20, 2008 4:57 pm

Еми кофти :D моето мнение е че един орк ще премаже гоблина
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » съб дек 20, 2008 5:07 pm

Добре бе, за какво са ви орки, като има гиганти и гоблини? Може би като мелез от двете раси би се получил орк :lol:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб дек 20, 2008 5:18 pm

All Against The Gods написа:Еми кофти :D моето мнение е че един орк ще премаже гоблина
Зависи от нивото им на подготовка ;)
А и ако наистина, Орките са задължително по-силни от гоблините, то те явно не стават за игрова раса, тъй като внасят дисбаланс...
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
All Against The Gods
Чирак
Мнения: 25
Регистриран на: вт дек 16, 2008 8:45 pm
Местоположение: Хасково

Мнение от All Against The Gods » съб дек 20, 2008 5:23 pm

дисбаланс незнам но гоблина да се нагруха повече от орка :?: не си го представям
И всеки ден огнените игли на Слънцето пробождаха тялото на Големия Дракон на Мрака. Светлината се отразяваше от лъскавите му, черни като дълбокия космос люспи и гневът му все повече и повече растеше....

Отговори