За стресът в битка, когато видиш кръвта...

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » нед мар 30, 2008 2:08 am

Не чувам критики. А ако нещо не се критикува не се развива с нужните темпове или не умира.
Чесно, кажете нещо за Берсерка.
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед мар 30, 2008 9:52 am

А, не, не толкова бързо, критика имам от самото начало и току-що се сетих как да я формулирам. Тя се отнася и за темата с популярността, между другото.

Та, много е хубаво, че като разказвач се сещаш за тези неща. Но не можеш да очакваш, че абсолютно всичко трябва да намира системно отражение в А16. Кажи ми, трябва ли ми модул към системата, който да отчита колко им се пикае и сере, извини ме за натурализмите, на героите? Дето например да маха 4 от стрелбата, когато са "под напрежение", щото, видиш ли, до кенеф им се ходи, та две не виждат? Според мен - не, не е нужно, както и това, което си предложил.

Не оставай с грешното впечатление - според мен повдигна важен въпрос и вече като разказвач ще си имам едно на ум, когато например кон направи АУ и остави играч на -15 (вж. Бисерите от сесиите) или когато гигантът в групата с един удар разчлени някой от противниците. Но чак пък да се налага система ми се струва излишно, също толкова, колкото и "шума от оръжията", между впрочем, както и "славата".
シャマョツィ

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед мар 30, 2008 12:39 pm

Изключително точен отговор!Мисля,че тези опции са просто по желание на водещия и той си допълва системата по свое желание,но с прекалена реалистика ще стане просто твърде сложно,което разбира се ще доведе и до лоша игра/но ако водещия е опитен,може и да се получи/.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
ameatea
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет апр 04, 2008 9:06 pm
Местоположение: wild wild west- sofia

Мнение от ameatea » съб апр 05, 2008 12:26 pm

Аз съм доста назад с теоритичния материал на Ролевите игри, но заставам твърдо зад системата Ендор.
Мисля, че една РИ става много по-интересна за играчите, когато е максимално реалистична и залага предимно на фантазията на Разказвача и участниците. Не съм привърженичка на компютърните РПГ, защото те отнемат възможността на играча да се вживее в ролята на своя герой. В процеса на играта трябва да се набляга на баланса в способностите на създанията и на психологическата страна в ситуациите, в които персонажите попадат. Тук наравно с качествата и уменията, важна роля играе характерът на героя.
Аз съм войн на светлината и се уповавам на силната си воля.

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » съб апр 05, 2008 12:41 pm

И това как се връзва с темата? :roll:

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб апр 05, 2008 1:34 pm

ameatea написа:Аз съм доста назад с теоритичния материал на Ролевите игри, но заставам твърдо зад системата Ендор.
Нямаш проблем, ние можем да те образоваме-само питай8)!
Само че, Ендор е в съседната тема и макар че с останалото от поста ти съм съгласен, просто можеш да отидеш там и да пуснеш две добри думи. А разсъжденията ти за реалистичността да си останат, те са по темата.
ameatea написа: Мисля, че една РИ става много по-интересна за играчите, когато е максимално реалистична и залага предимно на фантазията на Разказвача и участниците. Не съм привърженичка на компютърните РПГ, защото те отнемат възможността на играча да се вживее в ролята на своя герой. В процеса на играта трябва да се набляга на баланса в способностите на създанията и на психологическата страна в ситуациите, в които персонажите попадат. Тук наравно с качествата и уменията, важна роля играе характерът на героя.
Това, виж, е вярно от моята гледна точка и е предпочитаният ми стил на игра. Което не пречи в момента да се стремя да добавям максимално количество "жанрова естетика", май дава резултати.
Но забележка-според мен не е необходимо да има специално првило, камо ли формула, за всичко. Разказвачът може и сам да си адаптира нещо.
Аз например бих адаптирал правилото за Сила на Отровите, която става сила на Страха, проверява се по УФУД срещу ПсУ вместо Виталност и нанася шокова щета, при успех повече от ТД на персонажа, буквално е изпаднал в шок и не може да действа!
На друг Водещ това може да му е анти-интуитивно и да го смята по друг начин, или просто когато някой разполови опонента, да каже на хората от неговия екип "я метнете по три зара, извадете си ПСУ и си го впишете като Шокова щета". Е, няма лошо и в двата случая, макар че продължаващата шокова щета за няколко рунда (която поне пречи, ако не те парализира изцяло) би дала по-реалистичният резултат-според мен. Другото пък се изчислява по-бързо, което също е предимство.
A.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ameatea
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет апр 04, 2008 9:06 pm
Местоположение: wild wild west- sofia

Мнение от ameatea » съб апр 05, 2008 2:55 pm

Това си беше моят личен увод в темата. Благодаря за коментарите :) От тук нататък започвам "курс молодого бойца"
НО никъде не съм споменавала, че всяко въздействие на ситуацията върху героите трябва да се изчислява по различна формула. Все пак не е необходимо да откривам наново топлата вода, всичко вече малко или много е измислено :P
Аз съм войн на светлината и се уповавам на силната си воля.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб апр 05, 2008 5:23 pm

"Курс молодого бойца"-в РИ, в този форум, в Аксиом 16 или какво?
А, и да го преподаваш ли се каниш, или да си слушател;)?
А иначе-коментари да искаш...8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ameatea
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет апр 04, 2008 9:06 pm
Местоположение: wild wild west- sofia

Мнение от ameatea » съб апр 05, 2008 8:27 pm

Разбира се, че ще се уча и ще се опитвам да давам идеи. Интересува ме системата на А16, както и други добри попадения в системите за РИ. :) :D
Трябва ми теоритично познание за системата, за да мога да преценя кое е по-добре да се прилага на практика, тъй като позицията ми е на играч.
Аз съм войн на светлината и се уповавам на силната си воля.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб апр 05, 2008 10:52 pm

ameatea написа:Трябва ми теоритично познание за системата, за да мога да преценя кое е по-добре да се прилага на практика, тъй като позицията ми е на играч.
Специално за теб8)!
Което е моят начин да кажа "ако имаш въпроси, питай";)!
А.
Ползвай едит, а не пиши нови последователни постове, че ми затрудняваш цитирането. Моля!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
ameatea
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет апр 04, 2008 9:06 pm
Местоположение: wild wild west- sofia

Мнение от ameatea » съб апр 05, 2008 11:32 pm

ок
Благодаря за линка. Обещавам да го изуча.
Аз съм войн на светлината и се уповавам на силната си воля.

Отговори