Воин на Хаоса

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Воин на Хаоса

Мнение от Fenrir » пет апр 11, 2008 8:25 pm

СУ Воин на Хаоса
Начални ТР:5

Описание:Тези воини са призовани от дъблините на Ада.Те съчетават в себе си всички лоши чувства-омраза,стремеж към раздяла и смърт.Всичко започнало с Тримата първи.Ахра-ман ги създал от пепелта на вулкана Демонът.Той им казал,че задачата им е една-да направят от Магландиум едно място,пълно само с хаос и омраза.Единият от рицарите се казал Омраза,другият Война,а третият-Болест.

Омраза бил Демонът на омразата и завистта.Той е изобразяван като черен рицар върху черен кон.Неговата цел е да всява смут в сърцата на Разумните създания и вместо любов,да загнездва омраза и завист.Така плъзнала изневярата и братоубийствата.

Война пък бил още по-могъщ.Изобразяван е като крилат черен демон.Той летял из земите на Магландиум и създавал враждата между кралствата и хората.Така войната била създадена.

Болест бил най-могъщ.Той нито правил създанията лоши,нито други подобни.Напротив-той се хранел със страховете на създанията и ги правил уязвими.Разболявал ги физически и ги съсипвал психически бавно и мъчително.Този Демон е изобразяван като човек с полу-човешко,полу-лице на демон.

Или поне така разказва легендата...
Днес,има създадени секти,в които има строги правила.Те се кланят на Тримата,но не забравят и техният създател-Ахра-ман.Воините на Хаоса полагат клетва и след специален ритуал,придобиват специални сили.

Придобивки:
-Увеличават Демонология в размер на СУ/2
-След полагане на Клетвата,Воините придобиват силата да изобразяват Пентаграми.Един пентаграм има различни ефекти,според избора на Воина.

Пентаграм-изисква 10ТД и 10ТМ,изобразява се мигновено,само с мисълта на Воина.Остава изобразен върху жертвата/предметът СУрунда.След като пентаграмът е изобразен,Воина избира едно от следните проклятия:

-Демони на Хаоса-обвързва Воина с жертвата.Така ако Воина използва ТМ,жертвата губи по СУ ТЖ за всяка 1 ТМ,но и обратният ефект е в сила,ако жертвата използва своята мана,то Воина губи същият брой точки.

-Портите на Хаоса-този пентаграм трябва да бъде насочен към полето.Изобразява широк пентаграм,който има следното действие:Ако някой призове създание,то от Портите на Хаоса излиза противоположното такова и се бие срещу призованото.Важи само за призовани Елементи!

-Визуална илюзия-създава визуална илюзия на околната среда.Пентаграмът отново е насочен към полето.Илюзията може да бъде географска или друга подобна,която ще обърка противника.

-Окото на хаоса
Урочасва създание,като всяка магия,която то ползва,може да се използва от Воина с МУ,равно на това на призователя на магията.Може да научи заклинания,не по-високи от СУ/2


П.п-после ще довърша,че сега ставам.
Последна промяна от Fenrir на нед апр 13, 2008 5:25 pm, променено общо 1 път.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » съб апр 12, 2008 12:32 am

Системно няма да коментирам, не се кувствам достатъчно запознат, но не системно нещата са плачевни.
Така биха изглеждали Конниците на Апокалипсиса при Пратчет когато остават без коне и Смърт потегля сам. И след множество водки.
Както казват хората, самоцелното разнообразие е ненужно. Бих ти предложил първо да си разработиш ясна концепция, а след нея пълно* представяне на несистемната част. Чак когато разполагаш с това да пристъпиш към другото. Резултатите ще бъдат далеч по-добри и по-логични.

*По два реда на създание е несериозно и да не назовавам точно какво е още. Просто не заслужава внимание.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб апр 12, 2008 10:24 am

Извинявам се,че съм дал нещата толкова неясни и недообработени,но просто вчера страшно бързах и изведнъж ми се наложи да изгася компютърът.В момента обработвам нещата по-системно и добре,така че,когато съм напълно готов,ще го оправя.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Re: Воин на Хаоса

Мнение от CrazyMadMan » съб апр 12, 2008 10:11 pm

-Демони на Хаоса-обвързва Воина с жертвата.Така ако Воина използва ТМ,жертвата губи по СУ ТЖ за всяка 1 ТМ,но и обратният ефект е в сила,ако жертвата използва своята мана,то Воина губи същият брой точки.
Не e ли малко небалансирано? Представи си маг 6-7 ниво със това СУ на 12 степен, биещ се срещу група скелети или войни : Огнена топка-20мана и хоп - 20*12=240 щети...
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед апр 13, 2008 9:55 am

Да,но както виждаш и обратният ефект е в сила,ако другият реши да използва мана,то ще бъде наранен Воина за същата щета.Все пак нали 6-7 ниво+12 степен си е малко трудно достижимо...
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед апр 13, 2008 10:40 am

На 6-7 ниво може да имаш 3-4 умения на 12 степен с по-ниски показатели. А той просто ще го прави на някой войн, който не се очаква да ползва повече от 5 мана.

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » нед апр 13, 2008 11:00 am

идеята за това СУ ми харесва ,но не бих го взел за мой герой освен ако вече не е голямо ниво и не ми е останало почти нищо друго да взимам
-Увеличават Познание в Черната магия в размер на СУ/2
??? ново познание ли си измислил? :roll:
а също може на 12 степен да намалява ТД за изеисуване на пентаграм ,може и някакъв бонус към ПсУ да дава
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед апр 13, 2008 11:49 am

Както вече спомменах,не съм го довършил.Това е едва началото на придобивките.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
The Raptor
Шампион
Мнения: 176
Регистриран на: чет мар 13, 2008 12:08 am

Мнение от The Raptor » нед апр 13, 2008 11:51 am

ок извинявам ти се значи ще изчакам :)
който се смее последен...бавно загрява

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед апр 13, 2008 3:36 pm

Има познание Демонология (в допълненията на сайта), няма ли да ти свърши работа?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » нед апр 13, 2008 5:25 pm

Не съм му обърнал внимание,но непременно ще ми свърши работа :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пон юли 14, 2008 5:40 pm

Ще има ли раздвижване по тази тема :roll:
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон юли 14, 2008 10:35 pm

Да ти кажа,бях забравил,са много ми се щеше да я довърша,ама работя върху демоните.Ако мога,ще ги довърша,ако им пречи на админите,могат да го изтрият :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » пон юли 14, 2008 10:58 pm

ОК аз съм си го копирал тъй че и да им пречи можем да го възродим. А аз мога да поработя върху него за ЕнДор като имам време и муза :wink:
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » вт юли 15, 2008 8:02 am

По-скоро аз предпочитам да си го разработвам,не обичам някой друг да го оправя :roll:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » вт юли 15, 2008 10:23 am

ОК така да бъде. 8)
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Отговори