Въпроси

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

atanas13
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: нед дек 02, 2007 8:38 pm

Въпроси

Мнение от atanas13 » вт сеп 02, 2008 8:15 pm

Така, имам доста въпроси да задавам и след като ги прочетети, моля, не ми казвайте нещо от сорта на "Разказвачът ще прецени!", защото аз съм Разказвач, а аз определено нямам хубава преценка.

І.Способности и познания:
1. Плувец, Катерач и Ездач- и за трите пише "Базово: Общо умение Плувец/Катерач/Ездач" - това да не би да означава, че, да речем, ако умението "Езда" е на 6-та степен, то базовата степен на способността "Ездач" е 6?
2. Езикът на жестовете- тука няма проблем, просто не можах да схвана какво толкова му е тайното на тоя "език", че "Разказвачът е в правото си да определи специални условия за изучаването му?"
3. Военна екипировка- като прочетеш описанието, оставаш с впечатлението, че ако не го владееш, не можеш да знаеш характеристиките на оръжията и броните- наистина ли е така? Ако отговорът е "Да.", то тогава е възможно да не знаеш кое оръжие да си купиш, защото не знаеш как се образува атаката му, не знаеш минималната Сила за ползване и не знаеш каква щета прави! Освен това някой хитър търговец може да ти даде ръждясал Кинжал, да речем, който прави 1 зар/2 Щета без ти изобщо да разбереш.
4. Дива природа- ако си сред природата, знаеш ли как да се ориентираш и без Навигация и картография, защото в примерното приключение "Галериите на мрака" пишеше, че с това умение можеш да намериш пътя към целта си сред природата и без Навигация и картография.
5. Тактика- означава ли, че ако никой от героите не притежава умението, те не знаят как да контраатакуват, да се организират и да нападат една и съща определена цел и т.н.?
6. В СУ Крадец пишеше, че имало познание "Отрови". Такова в книгата не намерих, но имаше достатъчно подробно описание на отровите (как се създават, каква им е силата, как действат и т.н), достатъчно, за да се създаде такова познание. Гледах, че и в друга тема се обсъждаше, но не намърех познанието в "Промени и поправки към правилата".

ІІ. Други
1. На всички магии от ниво, по-високо от нулево, пише: "Заклинанията в това ниво изискват МУ в съответната школа от поне Х." Това означава ли, че с придобитото бонус МУ от "Специалист в магическа школа" може да се научи заклинание от по-високо ниво, защото това не е упоменато в самото СУ.
2. Атака с крак и атака с ръка- ако се извърши атака с лакът/коляно, то взима ли се бонус щетата от боксове/ботуши с обков?
3. Виждам, че във форума са се появили много нови правила, някои написани и от самите автори на книгата. Може ли да не си стоят само във форумите, ами и да се добавят най-накрая в "Промени и поправки към правилата", моля! И откъде се взех тея фелини (падам си по котета, както и по парапсихичните способности, но котета с парапсихични способности!)? Гледам, че има тема във форума, но нека се добави към поправките към правилата, както и всички приети промени, направени досега!

А, и последно- може ли да помоля за характеристиките на Горунар и Арха-Ман? Особено настоявам за това, даже за Горунар сте обещали!

с молба да прочетете внимателно и да отговорите, ваш голям фен- `Танасчо.
Човек ива две уши и една уста.
С това природата иска да ни покаже, че повече трябва да слушаме и по-малко да говорим.

Отговори