Допълнение към клас мечове.

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Допълнение към клас мечове.

Мнение от cherno_slance » чет дек 04, 2008 2:48 pm

Тежък двуръчен меч.

На някой места по света го възприемат като церемониално оръжие, което се носи на паради - в или извън ножницата си, често с облегнато на рамо острие. Особено там, където създанията не са особено силни и не използват коне, якове или други ездитни животни. Но всъщност това е едно сериозно, макар и трудно за овладяване оръжие. Острието му е двустранно режещо, дълго колкото на двуръчния меч, но е по-широко, с допълнително леко разширение близо до гарда. Също така е и по-дебело, като профила му е ромбовиден или със скосяване на режещите ръбове ( тоест са заострени до ъгъл от 20 градуса).
Дръжката е минимум 25/30 см.

оръжие клас мечове
Показатели: Си/Л (- 4 при използване с една ръка)
ТД за Атака: 8 т.
Щета 8 зара
Тегло - 8,5 - 10 кг.
Размер - 110-150, МР = 3
Обсег - 2,5м
Мин. сила за две ръце - 18-20
Мин. сила за една ръка - 27-30
Мин ловк - 10. За всяка точка под този минимум се намаля с по една точка атаката и парирането с меча.
Прави се без изключения от стомана.
Цена = 2хЦена на двуръчен меч

Бакдроп: -2 към париране и още -2 към париране, когато се парира контраатака.

Специални атаки
1. Засилка*
2. Разтърсване
3. Тежък удар, Мощен удар
4. Разрушител
5. Двойна щета**
6. Довършване

* - Действа само от гърба на ездитно създание, докато се язди
** Действа само ако основната, постоянна сила на използващия меча покрива изискванията за минимална сила. Не че не може да се използва оръжието и под този минимум, но няма как да се усвои в тренировка толкова специфичен удар. А не може да се тренира набъфнат на сила от магия или дрога - това е продължителен и трудоемък процес.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Двоен меч
Острие с връх в двата края, дълго 100-120 см, двустранно режещо. Има жлеб от двете страни на профила, който свършва на 10-12 см от върховете.
Дръжката е дълга 25-35 см тръба с профил, съотвестващ на профила на острието в часта му със жлебовете. Двете части на оръжието плътно прилягат една към друга, като могат да се плъзгат една по друга.
В двата края на дръжката понякога слагат гард, друг път слагат полукръгъл предпазител като на рапирите, но често дръжката е със съвсем малки и къси мустачета, колкото да не позволят приплъзване на вражеското острие към пръстите на държащата ръка.
В ръкохватата има пластини, чието натискане по определен начин плъзва острието наляво-надясно през ръкохватака по време на удари и парирания. Самият устройство включва механични части и алхимически кристали, но употребата му е елементарна и не изисква разбиране на функционирането на устройството.
Заради своя финес и елегантност двойният меч е едно от любимите оръжия на майсторите-бойци сред по-леките и гъвкави народи. Движенията с меча са много близки до тези при тай-дзи-чуан

оръжие клас мечове
Показатели: Л/Пр
ТД за Атака: 6 т.
Щета 4 зара
Тегло - 3 - 5 кг.
Размер - 70-110, МР = 2
Обсег - 2 м
Мин. сила за две ръце - 6-8
Мин. сила за една ръка - 9-12
Мин Прец - 10. За всяка точка под този минимум се намаля с по една точка атаката и парирането с меча.
Прави се без изключения от стомана.
Цена = 2хЦена на обикновен меч

Специални атаки
1. Блокада
2. Контриране
3. Продължение
4. Устрем
5. Финт, Хидра
6. Отклоняване

------------------------------------------------------------------------------

Съчленен меч

особено, странно оръжие, което трудно се овладява, но дава значителна мощ на притежателя си. То не е магическо, но дава затруднение от 6 при изковаването си, поради което цената му е значително по-висока от тази на оръжията със сходно тегло и качество. По същество представлявва лек меч с дължина на острието като на обикновен такъв, като острието може да се "разпада" на шест или повече парчета, свързани от тънка и много здрава верига или стоманен сплит.

оръжие клас мечове и фехтувални
Показатели: Л/Пр
ТД за Атака: 6 т.
Щета 3 зара
Тегло - 2-3 кг.
Размер - 70-100, МР = 2
Обсег - 2 м

Заб: в разгънато състояние обсега на оръжието е 5,5 метра. В този му вид статистиките му се запазват същите, с изключение на показателите, които формират атаката и парирането. Те са Пр/Инт.

Мин. сила за две ръце - 6-8
Мин. сила за една ръка - 9-12
Мин Прец - 10. За всяка точка под този минимум се намаля с по една точка атаката и парирането с меча.
Прави се без изключения от стомана.
Цена = 2хЦена на обикновен меч

Специални атаки
1. Блокада
2. контриране
3. финт, оплитане*
4. скорпион, развъртане*
5. въртележка*
6. Отклоняване, изпреварване*

Ограничения:
1. * ударите, отбелязани със звездичка, се правят само когато оръжието е в разгънат вид. Тогава обаче не могат да се изпълняват специалните атаки без звездичка.
2. Ударите, отбелязани със звездичка, се правят само, ако персонажът разполага с необхоимото ниво на специализация във фехтовални оръжия. Ако персонажът разполага само със специализация във фехтувални, то не може да използва спец. атаки без звездичка в прибраното положение на оръжието.
3. Преминаването от сгънато в разгънато положение иска 1 ТД, макар и като мигновенно действие, което не се прибавя към последващото действие. Освен това преминаването трябва да се заяви преди избора на конкретното действие, в което мечът ще се използва.
4. Оръжието може да се усъвършенства от ковачи за повече демидж, устойчивост и т.н, но не може да се утежнява, с цел добавянето на допълнително зарове - самата концепция не позволява това.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 04, 2008 4:57 pm

Интересни идеи.
За втория меч ще помогне, ако приложиш картинка и ли дадеш пример от филм. Не съм сигурен, че си го представям правилно.
Откъм системна гледна точка:
- Бих казал да махнеш минималните изисквания за показател, които ако не са спазени намаляват атаката, тъй като във сичките случи те влизат като показател прои формирането на атаката, така че не виждам смисъл да има и допълнителни условия.
- За съчленения меч. Механиката с променливата атака е интересна, но само на хартия. По време на игра, ако играчът иска да го ползва ту сгънат ту разгънат, постоянно ще трябва да следи, как това се отразява на показателя му за Ат. Препоръчвам ти да оставиш само единия показател.

Оттук насетне са играчите. Да кажат дали и как биха ги използвали. Но иначе са полезни, дори и само като екзотика в играта.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет дек 04, 2008 5:39 pm

Картинка на двоен меч има във ПХБ на ДНД трета ревизия и мисля, че до голяма степен покрива описанието на Слънцето (само май в книгата са без предпазители)*. Но е мой ред да поискам картинка за съчленния меч, защото съм глупав и дори не знам какво значи "съчленен" :( (а и нямам речници, където мога да проверя).

Иначе и на мен ми допадат идеите. За тежкия двуръчен меч дори му измислих приложение в приключението си, защото ми трябват гиганти, които да трошат успешно джуджешки щитове ;) . Само за ограничението към парирането: предполагам, че не е съвсем необходимо, тъй като парирането така или иначе е затруднено от многото необходими ТД (само за да парираш ти трябват цели 5, а ако пък е контриране на контраатака, има голям шанс след изхабените 8ТД за атака парирането да не е съвсем възможно), хем от големия МР. Но от друга страна май имаше много механизми за намаляване на тези ТД, така че май има нужда от подобен баланс.

И друго, за двойния меч: умението за серия бързи атаки (май беше Устрем, но не съм сигурен), не е ли по-хубаво да е по в началото? Все пак, доколкото си го представям, това ще е основния коз на бойците с подобно оръжие.

*поправка: намерих я - http://www.wizards.com/dnd/images/ph35_ ... 20_WEB.jpg
Над странния ятаган и под "грейтсорда", който май е тежкия двуръчне меч, нали?
Последна промяна от Shamajotsi на чет дек 04, 2008 5:44 pm, променено общо 1 път.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 04, 2008 5:42 pm

Съчленения меч може да се види във филма "Братството на вълците", както и в играта Соул Калибур - Айви (мацката с бялата коса) ползва такъв.
Наказание за париране може и да няма, но ако има то -2 е напълно ОК (без допълнението, какво е ако е контраатака).
Между другото, така атаката мус е образува като на брадва, но ако се смени и си стане Л/СИ то парирането така или иначе би станало сложно, тъй като изисква много показатели да са развиви на високо ниво.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет дек 04, 2008 6:32 pm

1. Мислех да е Л/Си - а това оръжие го мисля от много време - но в разговори с други хора винаги се е стигало до неизбежния извод че ловкостта не може да му е водещия показател, защото колкото и да е дълга дръжката, си остава дръжка на меч. При оръжия като алебардата например огромното тегло се компенсира от възможността да се прави много широк хват, а на свой ред широкия хват да се компенсира от маневриране с цяло тяло. Системно това е отразено със слагането на Л като първичен показател. При тежкия двуръчен меч, колкото и да е дълга дръжката, истински широк хват с разстояние между ръцете над две педи не може да се получи в нито един момент. Наистина се иска колосална сила за да работиш с това оръжие - не само за да нямаш наказания при използването му, а за да работиш изобщо с него.

2. Има и друго - едно от сериозните ограничения на оръжието е големия брой ТД за атака и париране. Да се сложи водещ показател Л означава да се позволи на играчите с един куршум да ударят два заека.

3. Позволява също на един елф почти да настигне някой гигант или джудже въпреки, повтарям въпреки наказанието към атака и париране заради недостиг на сила.

4. Вярно е, че всички оръжия с водещ показател Си имат опцията да стават грозни в ръцете на боец берсерк, но берсеркът не е умение, което може да се използва самостоятелно... след битката най-зле са най-големите герои. Виждал съм как след мелето такива герои ( с главно Г, защото нарочно са се оставяли да ги удрят) се молят ВИ на магьосника в групата за 20 ТЖ - като просяци....

Тъй че поне личното ми мнение е, че показателите трябва да останат Си/Л. Но все пак държа и на мнението на всички останали. Ти специално си прав, че има опасност от чисто системна гледна точка да се загуби разграничението между брадви и мечове - нека помисля още малко... нищо чудно самото оръжие да е клас брадви, заради твърдата му връзка (чисто логически) със Си като водещ показател*.

П.П.
За бакдропа... хм, мислех че това дори е малко. Хм, общо наказание от -4 към париране на контраатака може би наистина е прекалено..., както и допълнителните изисквания към третични показатели.. ок, нека помисля още малко и вероятно утре ще нанеса окончателните корекции.

------------------------------------------
* Не, не се майтапя. Тежкият двуръчен меч наистина е нещо междинно между тези два класа оръжия - и като концепция и като механика на тялото на войника, който го използва.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет дек 05, 2008 3:37 am

Принципно смятам, че не е необходимо да слагаш меча към брадвите. В крайна сметка, той, както и обикновения меч за две ръце сами обособяват "подклас" на мечовете заради статистиките, които оформят атаката им. Т.е., Ноктариус, елфът-майстор на меча ще коли и беси с обикновен меч и къс меч и ще е много по-добър с тях от Харугал, Еднооката мечка, който обаче не си е пилял времето да става прецизен и съответно знае много по-добре как да размахва по-тежките мечове по-добре, отколкото елфа.

И тези разсъждения са на базата на смътните ми спомени, че атаката на двуръчния меч се определя от Л и СИ, така че ако греша, не ме изяждайте.

А за съчленния меч: филмът май го имам в София, но за сега разполагам само с няколко филмчета с въпросната Айви, които гледах внимателно и по няколко пъти. По едно време обърнах внимание и на меча й, та да питам: това наистина ли може да става ту на нещо камшичесто, ту да става на меч? За съжаление, разните филмчета с монаси не стига, че не бяха толкова интересни спрямо гореупоменатите, ами така и не видях на какво му викат "снейк сорд"
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет дек 05, 2008 10:23 am

Именно! Л/Си ще практически ще изравни един гигант и един елф при ползването на тежък двуръчен меч, като гигантът успява да настигне и изпревари елфа с около три точки заради наказанието на елфа от недостиг в сила. А аз не съм съгласен с това!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет дек 05, 2008 3:19 pm

Няма логика някакъв мизерен елф да борави с меч, колкото него тежък, наравно добре с един гигант.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет дек 05, 2008 5:51 pm

Нещо не те разбрах: аз примера за елфа и гиганта го дадох в смисъла, че човек не може да се специализира във всички мечове и разликата в "концепцията и механиката на войника" е изразена с различните показатели, които оформят атаката (било то като СИ/Л или Л/СИ) и исках да кажа, че няма нужда меч да попада в графата "брадви".

Иначе да, така е по-добре като е СИ/Л, а не обратното, по споменатите причини.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб дек 06, 2008 2:09 pm

А един гигант д двуръчен с показатели СИ/Л ще те сваля с първия шибан удар.

Я стига! И без туй, я ми кажи елф (ПОД 16то ниво) който има Сила 18?

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » съб дек 06, 2008 2:31 pm

hameleona написа:А един гигант д двуръчен с показатели СИ/Л ще те сваля с първия шибан удар.

Я стига! И без туй, я ми кажи елф (ПОД 16то ниво) който има Сила 18?
Това е идеята!!!
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб дек 06, 2008 5:34 pm

Не я разбирам идеята на Къртача, но ще ти разясня, доколкото аз самия я разбирам, идеята на Слънцето: не знам какво е наказанието при недостиг на сила, но очевидно дори и с него, разликата между елф, боравещ с тежък двуръчен меч и гигант със същото оръжие няма да е достатъчно голяма, ако показателите са Л/СИ. Иначе аз самия не разбирам твоята идея: атаката на Двуръчната бойна брадва също се определя от СИ/Л, но никой не се е оплакал от имбави гиганти.
シャマョツィ

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон дек 08, 2008 8:39 am

Защото я има Арената и ме има мен да развенчая мита. :)
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 08, 2008 1:48 pm

Все пак, говорим за различни оръжия, различен набр от специални атаки и още, и още. Идеята обаче е:

Сега, няма да споменавам, че силата за една ръка ми се струва излишно надута, само и само да нямаме неща, които слънцето не обича :). Но я си представи (само за миг) гигант с тоя меч в една ръка. Ще имаме някъде към 30 атака, само от базовите показатели! Кажи ми, как да се справя с нея? Ами ако пича е спец в мечове? Въй, 7ТД за атака. Ами ако е и Войн? Мамооо... тоя чичко има над 36 атака. Зловещо нали? А сега да сметнем щетата в моя ултимативен случай:

(8 зара)*3.5 = 28
27 сила дават 24БЩ!!!
Спец в мечове ще му даде още 4 щета.

Общо, тоя изрод ще вкарва минимум 36, средно 56 и максимално 76 щета!!!!!! И това се комбинира с над 36 атака!!! Е па не е имбаво бе, никак. при соло игра - нейде към 12то ниво, комбинирано с един елексир ще го имаме моят случай. При игра в парти... може би и по-рано.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон дек 08, 2008 4:41 pm

На първо време, твоят ултимативен случай не включва правилото, че, доколкото се сещам, с една ръка не можеш да вкарваш повече от (бр. зарове щета)*2 БЩ, т.е. 16. Така "изродът" ще вкарва мин. 22 щета, средно 40 и макс. 64 щета. Да, изглежда бая. Обаче...

Второ: срещо какъв друг герой изправяш този ултимативен случай? А ако аз направя елф с обикновен меч и СУ Воин и Спец. в защита/Спец. в мечове (в момента не мога да знам кое ще даде повече защита - дали бонусите от първото или специалните атаки на мечовете). Да допуснем, че се е научил да се защитава майсторски - което означава бонус към БЗ (май), бонус към париране - т.е. неговото париране става съизмеримо с атаката на гиганта. Но дори и атаката да мине през парирането, нашият елф си е сложил супер-оптимизираната кожена броня, която дава точно 1 ОП, съответно тази щета става макс. 32, средно 20, мин. 11... А, навярно е взел и някакъв щит със себе си - който само като го вдигне, дори да е малък, получава +6 защита към своята 33 БЗ и за до 6 ТД може общо да стане 45. Да не пропускаме и умението за предпазно движение, на което му забравих бонуса, но имам чувствтото, че до париране ще се стига само при 3зара>15, т.е. при 1/36 от случаите, тъй като останалите 5 са петте АУ-та. Но дори и елфът да има малшанса противникът да хвърля все 556 или 566, но не е чак толкова кутзузлия, че да му правят АУ-та, то все пак докато е стигнал до това ниво кой знае колко живот има, че 64те щета да го "трупясват" веднага. А, и да не пропускаме важният факт - гигантът е по-бавен и оръжието му е по-бавно. Съответно - поне една атака на ход на елфа ще бъде неотразима. А да не пропускаме, че оръжието налага наказание за ползване с една ръка, което май в крайна сметка прави дори парирането на елфа по-голямо. А аз самият сигурно съм пропуснал още много неща...

Трето: това, което го каза, важи почти изцяло за двуръчната бойна брадва. Всъщност, доколкото си спомням отгоре на всичкото, "различният набор от специални атаки" включва именно такива, които единствено целят да се направи колкото се може повече щета.

И четвърто: защо въобще се занимаваме с оптимизации? В началото на играта това чупи ли нещо? Особено като първата атака е достъпна само на седлото на кон? А на кое ниво трябва да станеш, за да имаш 27 сила? Колко е максимумът на гигантите? Пословичните 22 СИ. Но 22<27, а дори да стартираме от 22, ще са ни нужни... 250 ТР - и после ти ми говориш за 16. ниво. Сигурен съм, че на това ниво има много по-изобретателни методи да те направят на рогати кюфтета. Да те направят на шиш с копие отдалеч, да ти видят сметката с камшик от още по-далеч, да те надупчат като игленик, без да разбереш от колко далеч...
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 08, 2008 5:19 pm

Ъм... 250 тр или просто една отвара ;)

Ами, оптимизирам, щото не виждам смисъл меч да има Сила за първичен показател. А, да не говорим, че тоя меч (всъщност всички тия тук) ми се виждат абсурдни и безсмислени.

Ся, като се замисля - наистина се заяждам на дребно, но ако Слънцето иска малко хора да го ползват - ми, да му шибне цена от 200 златника и готово. Ся, не че нещо, но има си съвсем свестни начини за ограничаване.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон дек 08, 2008 7:29 pm

За мен новите оръжия почти винаги са добре дошли.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт дек 09, 2008 11:09 am

Хам, билките са потенциал за бъг. Акробатиката с онзи прескок за 3 ТД зад гърба на опонента дава потенциал за бъг, Ветровете на етера в парти със шест магьосника дава потенциал за тотален бъг, Берсерк на 20 Ниво (колкото и да е скъпо като ТР) дава космически бъг, ако разказвачът не наложи вето, че докато спи, персонажът не може да е на берсерк (или докато е на берсерк не може да заспи. Неуточнено е, че в един момент трябва да се спи дори персонажът да занулява непрекъснато точките умора. Неуточнено е, че в парти от шест героя нулево ниво, всеки с лидер на 12, при много ниски показатели и прочие.... системата просто блокира.

Сигурно има и други начини да бъгясаш системата. Герой на 3 ниво с 25 на убеждаване и психология как звучи? Изискванията на грейтсуорда е нормално да са високи, наказанието към париране и към париране на противникова контраатака са си съвсем намястото.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт дек 09, 2008 3:59 pm

Мда, да не говорим, че билките не дават потенциал за бъг само с тежкия двуръчен меч, но и с всяко друго оръжие. Всъщност, с всичко друго.

П.П. Слънце, "Берсеркът" вече го няма точно този бъг: http://www.axiom16.com/files/NewSkills_Attacks.pdf ;) . Което между другото напомня, че тези промени са от почти три години и навярно е време за нови.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт дек 09, 2008 4:03 pm

Ако си спомням правилно, андраш (не аз) спомена че магландиумския двуръчен меч е по-скоро лонгсуорд или копелдашки меч. Тва само го подхвърлям.

И все пак:

Тежкия двръчен меч не ми вдъхва доверие, не и при сегашния си вид. Честно казно - направо ми е смешен (да не говорим за рязката разлика между силата за 1 и силата за 2 ръце.

Двойния меч пък изобщо не е меч - по-скоро е копие.

Скачения... ами, още не мога да си го представя. дай снимка :)

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт дек 09, 2008 5:58 pm

Относно скачения - гледал ли си Шотландски боец. Май от там идва идеята, с он' Курган, антихриста :)
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Допълнение към клас мечове.

Мнение от lowstef » чет дек 11, 2008 2:19 pm

cherno_slance написа:Заради своя финес и елегантност двойният меч е едно от любимите оръжия на майсторите-бойци сред по-леките и гъвкави народи. Движенията с меча са много близки до тези при тай-дзи-чуан
Другите абсурдизми няма да ги коментирам, все пак е фентъзи. Това обаче ме утрепа. Първо, от година и малко имам удоволствието да тренирам тай-дзи. Още не съм дорасъл до формите с оръжие, ама ги знам кои са - меч, сабя, две саби, копие/тояга, алебарда. На коя точно форма прилича боравенето с това измислено оръжие? Всъщност, какво по дяволите търси тай-дзи в Магалндиум?! :shock: И нека не започваме с абсурдното изписване... :roll:

А това с финеса пък е яко смешно. Майсторите-бойци го харесвали... Смех, смех! Финес, разбийши... Елегантност даже. :lol: Аз пък все си мислех, че майсторите (които по правило имат ум в главата) предпочитат прости и ефективни, лесни за усвояване оръжия, а финеса го оставят за циркаджиите. И това ги насочва почти неизменно или към някоя вариация на меч/сабя (с едно острие) или към копието. Евентуално може и тояга/тояжки, които често се използват по маниер много сходен или на копието (в тай-дзи например формите с копие и тояга са еднакви и една от интерпретациите е, че тоягата се е използвала като упражнение за копие), или на меч/нож (за късите тояжки).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 11, 2008 6:51 pm

Предполагам, че тук става дума за нещо от сорта на стила на бой на Дарт Мол от Епизод 1. Това е и двойният меч, нали? Като така не е никак сложно да си представиш финес и елегантни движения, но класът на меча би трябвало да е сходен на тоягата.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 11, 2008 8:29 pm

Абе то малко смам може да е това, ама първия хамал с брадва който го достигне ще го направи само на дарт молчета, с това дето се биеше във филма ако излезе срущу някой без сценарии няма да има време да си активара меча. В смисъл че толкова се върти и подскача, че през половината време е с гръб към противника.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет дек 12, 2008 2:58 pm

С малката подробност, че остриетата на Дартито не тежат нищо... А сега хвани една дръжка на метла (или от ония дръжки за парцали за под, дето се завивават на самия парцал), вържи по един пакет брашно/захар/ориз от по едно кило на двата края, пробвай да я въртиш "с финес" около минутка и после пак ще си говорим. Изобщо да не споменавам, че трябва да успееш да не се цапардосаш сам. Разликата между двуметрово парче дърво и двуметрово парче желязо е, че желязото е към 6-7 пъти по-тежко. И ако направиш грешка с тоягата най-много да се насиниш малко, а с меча директно се порязваш. Може и да е леко, но всяко такова изпълнение е потенциална инфекция.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет дек 12, 2008 6:26 pm

Ами ето това нещо предполага доста интересен стил на бой:

http://www.chinwoo.com.au/joomla/images ... _blade.jpg
и още един
http://th01.deviantart.com/images/300W/ ... _sword.jpg

Естествено, нито единият не е реално оръжие, а са само скечове от игри ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет дек 12, 2008 8:38 pm

Пръвото ми се вижда нефункционално, ако няма просто да седи над камита. ВТорото спокойно ше мине за тояга вкарваща сечащи щети.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет дек 18, 2008 5:03 pm

Между другото, нито едно от тия оръжия не е реално май... :D

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет дек 18, 2008 8:12 pm

BatGojko написа:
Естествено, нито единият не е реално оръжие, а са само скечове от игри ;)
Леле Хам, туй как го зарбра за оръжията? (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет дек 18, 2008 8:17 pm

Случайно :lol: Хич не личи :lol:
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Отговори