Допълнение към клас мечове.

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт дек 23, 2008 3:11 pm

Батугой, не считах за нужно да обяснявам че предложените мечове са от категорията на т.н. фън-оръжия (дано го казвам правилно, че пак някой ще изпадне в праведен гняв).
Тяхните показатели се определят тъй да се каже по аналогия с подобни, но реални оръжия или по логика (тоест в по-малка или по-голяма степен абстрактно). Донякъде тежкия двуръчен меч може да се оприличи на грейтсуорда, но самия грейтсуорд е доволно рядко оръжие.

Като си говорим за фън обаче - същото важи обаче и за магията, акробатичния прескок на гигант висок 230 см от елф, висок 165 и прочие екстри. То цялата система е опит за балансирано нарушаване на реализма - в това е идеята.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 23, 2010 12:40 pm

Повдигам темата, за да напомня че я има. Не знам до колко Слънцето държи на предложенията си, но лично за мен в този си вид, това са неефективни и неизползваеми оръжия в игра.

Ако изобщо се стигне до редактирането им:

Тежкия двъръчен меч може би трябва да стане с атака Си/ПР, нужните му за атака ТД да станат 7, да падне минималната ловкост и нинималната нужна сила. Няма нужда да казвам, че със специалните си атаки измества обикновения двуръчен меч от мястото на Най-имбаво оръжие в света.

Двойния меч що не е в тояги - много повече напомня на тояга, отколкото на меч. Отделно, че хич не си го представям с тия махащи остриета. Атаката може би е добре формирана (лично аз бих сложил ПР/Л, но и така се търпи). Така и не разбрах - двуръчен ли е или едноръчен? Без това уточнение ще ми е трудно да коментирам нататък, но логично минималната ПР трябва да изчезне в небитието. И ми е интересно как правя хидра като СА с оръжие дълго 1 метър, че и с уряща част под 50 санта?
(За челите ендивал - да не ми говориш за Схелстех, а не за двоен меч?)

Скачения меч още ми е леко мътен. Предполагам, че е нещо като оръжието на Ренджи от Блийч, но наистина не си го представям по какъвто и да е начин, като действащо оръжие. Иначе, трябва да е изцяло при фехтувални и да се родее с камшика. Атаката определено трябва да е ПР/Л, също така утежняване за повече зарове щета трябва да е възможно. За СА не съм мислил.

Отговори