Много важен въпрос по отношение на тази секция

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Много важен въпрос по отношение на тази секция

Мнение от Shamajotsi » чет яну 22, 2009 11:02 pm

Абе напоследък се наблюдава следният уникално необясним за мен феномен: пишат тука някакви хора неща, които са им хрумнали и решават да ги споделят с останалите (в един от тези случаи нещото не беше тествано дори). Пишат други потребители как не харесват нещото и защо. Първите отвръщат веднъж, отговаря им се на отговора и т.н., както уж протича всяка нормална за секцията дискусия. Но! Но идва момента, в който на първите им писва и бастисват набързо дискусията с думите "Абе какво се правите, никого не задължавам с това, ако ви хареса - играйте с него, ако ли не - не играйте."

И тук ми иде "много важният въпрос по отношение на тази секция": какво по дяволите целим? Да си покажем "домашните правила"? Да напляскаме първото, което ни дойде на ум без оглед на никакъв здрав разум, защото ако някой го има в повече от нас, то той просто не би играл с въпросното нещо? Ми нека да променим името на секцията: "Фенски измишльотини по Аксиом 16". Или "Хауз рулз по А16, защото А16 рулз". Или нещо в този дух. Или направо да се затрие тази секция, мераклиите да си отворят нов форум посветен на това. Или направо да се затрие този форум, тъй като на когото не му харесва, може просто да не играе на Аксиом 16. Защо тогава да се морим да му изглаждаме бъговете, да допринасяме към него и т.н.?

Както виждате, не ми е на кеф. Не ми е никак на кеф, защото един от хората, които искат да минат с този номер "ми ако не ви харесва, не играйте с него" преди време ми викаше как трябвало някой да официализира кои слухове да съществуват и кои - не. А в същото време ми поства някакви ками на еди-кой-си, които отгоре на всичкото, като "епично оръжие" предполагат, че са с една идея повече от слух. И ми вика "ако не ти харесва..."

Еми не ми харесва, обяснил съм защо. Много по-малко ми харесва сегашната ситуация и тук обяснявам защо.

И много, ама много моля, макар и тук да зададох доста риторични въпроси, на които уж не се очаквало да се отговаря, на този конкретно искам отговор: какво да ги правим тези "разработки", след като, освен, че не можем да се оптиваме да ги подобрим, не можем да кажем защо не ни харесват? И защо въобще им се вика "разработки", при все, че не се очаква да работим по тях?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет яну 22, 2009 11:39 pm

Аз защо не я чета тая секция.. ? Нито поствам предложения, нито обсъждам съществуващи такива. Преди си давах зор, но е безпредметно.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 23, 2009 12:54 pm

Разработките са именно за това да си плеснеш каквото ти е било болно в момента и да може да се чепка по него. Официално едва ли скоро ще имаме „потвърдени” официално слухове, но то непрече през това време да се натрупат достатъчно. колкото до въпросното оръжие и въпросния човек който го е плеснал - той е доста разбран и попромени прилична част от описанието му.

На мен лично не ми е хрумвало какво дават елфите за награда освен кошница плодове и кама за 26-то ниво персонаж си е нещо хубаво.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет яну 23, 2009 1:18 pm

То и аз така ги виждах разработките, има разногласия по отношение на частта за "чепкането".
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 23, 2009 1:27 pm

Това е готиното на интернета и на това, че Хам спи до късно (;, ако идеята ти е харесала копваш сия в отделна тема и си я чепкаш по твой начин. Това в случай, че първоизточника неще и неще да ти приеме гледната точка въпреки убедителните ти доводи от рода на: „Защото така казвам” и „Мен по ме радва оранжево” (направо да се чудиш защо някой упорстват срещу това (; )
Последна промяна от Vilorp на пет яну 23, 2009 3:24 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет яну 23, 2009 1:55 pm

Ако някой път дискусията се изчерпи до там, че да трябва да се обсъждат цветове*, то отсега заявявам, че и на "пепел от рози съм съгласен" ;) .

Но ок, тъй или иначе, туй, що рече, ми се чини, че е мъдро.

*Стига темата да не е за хералдиката в Магландия, при който случай цветовете все пак имат значение ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет яну 23, 2009 8:59 pm

Искам да е синьо! Пък! :lol:

Шами, поставил си интересни въпроси, на които не днам какво да отговоря. Защо тогава пиша в темата ли? Ами защото аз виждам някаква полза от ялата секция, макар и много ограничена. Все пак съм виждал и предложения, които наистина стават, работят добре и вероятно даже не балансират играта. Проблемът не е в това, че хората постват, а в това кой поства и как поства. Зощото мнозина (най-вече "зайците") спазват златното правило на новаците - "първо поствай, после мисли". Не съм психолог, но предполагам, че те търсят по някакъв начин да легитимират присъствието си и да привлекат винаминето ("Я, на форума има нов!") И обикновено действително го привличат... с глупавите си необосновани предложения. Много често предлагат неща, които противоречат на логиката на правилата (че и на здравия разум). Ако бяха помислили малко, нямаше изобщо да го пуснат. Но те са нетърпеливи. И след това се обиждат, че никой не харесва предложението им, че Пешо и Гошо (играли по Аксиом само веднъж) много го харесали, пък ние сме били хейтъри. И се приключва с реплика от рода на "Screw you guys, I'm goin' home!"

Но има и много добри предложения. Има 10 добри магии, 10 добри заклинания на друида, няколко качествени СУ. Проблемът им е, че не са официални. И дотогава всеки, който не ги харесва (без особена причина и напук на другите) може да откаже да мърмори в темата. Та това е. Ако искаш, може да гласуваме кои предложения да останат, но и това няма да помогне, повярвай ми. Все някой ще недоволства, че гласуването не е представително, че Бат` Бойко не е заявил черно на бяло, че това е окончателния вариант и той ще бъде включен в правилата, или че по принцип е съгласен, но ако в уменито бъдат внесени промените, които той предлага. Демокрацията не струва...

Но все пак, добре ще е секцията да остане (но малко да се поразчисти), защото някой ден правилата ще се променят и тогава някои от предложенията ще станат официални, а Соба некроманта ще завладее Титания.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет яну 23, 2009 10:20 pm

Мисля,че наистина би било добре да се разчисти тази секция и да се оставят идеите,които имат нещо от сорта на бъдеще-а именно най-интересните,където могат да се включат всички хора.Така наистина една разработка ще се получи изключителна-защото всички можем да я редактираме,поправяме и т.н.-а след това няма да е зле да се види и в действие :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб яну 24, 2009 12:57 am

Виж, проблема е, че колкото повече хора се хванат да обработват една идея, толкова по-голям е шансът да се получи манджа с грозде. Има и още нещо
Shamajotsi написа:И защо въобще им се вика "разработки", при все, че не се очаква да работим по тях?
А именно, повечето хора, които пускат неща тук се обиждат, ако решиш да пипаш по разработките им. Така шансовете за диалог пропадат. Ако не вярваш, само погледни проектите за некромант - по едно време бях преброил 4, сега може да са повече. И всеки вярва, че неговия вариант е най-добър.

Ами новите раси? Как ще водиш диалог за тях, след като си нямаш и понятие от замисъла и концепцията? Статистиките при тях са най-лесното - все ще се натъкмят, но "плънката" винаги ще липсва. Освен това няма и как да отгатнеш какъв точно е замисълът на създателя.

И все пак, не виждам причини да се спира творческия процес. Като се отсеят недоразуменията, все нещо ще остане.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 24, 2009 1:44 am

„За да има добро Бългалско кино трябва де се правят поне по 30 филма годишно, за да можи три от тях да са наистина качествени...”
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » съб яну 24, 2009 12:28 pm

Vilorp написа:„За да има добро Бългалско кино трябва де се правят поне по 30 филма годишно, за да можи три от тях да са наистина качествени...”
...Но все пак трябва да се откире алтернатива за решаването на този проблем.Вярно е,че всеки държи на своето, но останалите трябва да се стараят да се придържат максимално към онзи,който е дал идеята.Естествено-изборът си остава на предложилия идеята.Аз приемам критики с отворени обятия,например,защото често по този начин виждам грешките си.Що се отнася до спора,когато се разрастне просто се прекратява темата и край.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 24, 2009 3:13 pm

Мисля, че форумът е ясен. Шами е задал конкретни въпроси, които заслужават внимание. Но не е моя работа да им отговоря. Мисля, че Иван трябва да си каже думата.

Иначе, надявам се в най-скоро време да се появяват ъпдейти лека-полека.

Отговори