Имат ли граница мечтите?

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Имат ли граница мечтите?

Мнение от cherno_slance » пет юни 12, 2009 2:26 pm

Имам следните принципни въпроси към Батугой:

Ск 17 и Ловк 17 абсолютна граница ли са в системата или не.

Ако могат да се надвишават, защо при сътворяването на елфите се е получило такова разминаване между сетингово описание и реални статистики.

Ако е възможно сборът от максималните статистики на дадена раса да надхвърля този на останалите раси, не трябва ли расата, която въплъщава идеала на самите нас, като човешки същества*, да бъде с най-високи (изобщо) статове (съответно с най-ниски начални или затруднено развитие до Х ниво).

Позволявам си да задам този въпрос в отделна тема, а не към общия поток на въпросите, защото предвиждам дискусия по него.

-------------------------------
* Те - това сме самите ние, само че без космите по врата и бирените коремчета.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 12, 2009 3:25 pm

Въпрос:

Да си се замислял, че сетинговото описание обхваща само Магландиум?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юни 12, 2009 3:44 pm

Бе аз само питам, да знам дали може или не.

Моя идеал са елфите и когато видя раса, която ги надминава във важен за тях показател, първата ми реакция е, че има грешка в системата. А ако този показател е постигнат за сметка на някакъв дроубак - реакцията ми е елфите да имат още по-висок стат и още по-голям дроубак.

За да се запази статуквото на сегашния идеал. А който не го споделя, нека съобрази, че все пак играем по сетинг, ориентиран по западни митове.

Освен това идеята - съвсем откровенно вече се борим за това коя раса ще е "най-най" в СК и Ловк като основнни статове или чрез левъладжмънт механизми. Борбата не е безпринципна - тя е израз на борбата за налагане на своята идея. Моята идея е, че елфите са най-бързите и ловките по замисъл и трябва да си останат такива... тоест - може и да се появяват раси с Х+16 на Ловк и Ск, но техните създатели трябва да мълчат, когато след това се направи ревизия на елфите, за да се възстанови положението.
Последна промяна от cherno_slance на пет юни 12, 2009 3:47 pm, променено общо 1 път.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет юни 12, 2009 3:46 pm

Още един на същата вълна:

Да си се замислял, че никой от основните показатели намя "абсолютна граница" в системата, и че всеки, ако иска да си развива така персонажа, може да си ги вдигне над горната стойност за съответната раса която играе?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юни 12, 2009 3:48 pm

Ок, приемам довода ти Мистрал. Няма горна граница.... това е добре за твоя замисъл за фелините и също толкова ползващо моето разбиране, че е нужна ревизия на елфите.

П.П. невъзможно е да те убедя в моето разбиране, че фелините са изправени на задните си крака, говорещи и симпатични котки - и нищо повече. Невъзможно е и ти да ме убедиш, че елфите като образ не са нищо повече от стройни хора малко под средния ръст с леко заострени уши.
Противоречието ни е абсолютно неразрешимо и доводите ти за свобода при системното отразяване на расите ще бъдат оттеглени от теб, когато опре до ревизия на елфите. Това е ясно от сега.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет юни 12, 2009 4:09 pm

cherno_slance написа:Ок, приемам довода ти Мистрал. Няма горна граница.... това е добре за твоя замисъл за фелините и също толкова ползващо моето разбиране, че е нужна ревизия на елфите.
Мерси, че сега го прие... написано е в книгата от години.
cherno_slance написа:П.П. невъзможно е да те убедя в моето разбиране, че фелините са изправени на задните си крака, говорещи и симпатични котки - и нищо повече.
Е, как ще ме убедиш в това, "че фелините са изправени на задните си крака, говорещи и симпатични котки", като това просто не е случая?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юни 12, 2009 4:27 pm

Аз котка ли съм, която сънува, че е фелин.
Или съм фелин, който сънува, че е котка, сънуваща фелини....
За мен са екстраполирана до крайност версия на приказката на братя Грим. Стават като разнообразие, но не и да изместват образите на основни за сетинга раси.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 12, 2009 8:34 pm

Спорът между коткофилите и елфофилите моля да се премести на някой сайт за аниме!
Там ще си е на мястото, но това е сайт за ролеви игри. Впрочем сетинговото описание нито на елфи, нито на фелини съдържа нещо, което да изисква ловкост над 16, камо ли над 17 - препоръчвам да си припомните описанията от книгата за значението на статистиките!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 12, 2009 8:51 pm

О, в описанието на елфите има подобно нещо, което ме навява на мисълта, че те имат повече от 16 (поне за Прецизност) ами то дори си го пише дословно " ... Движенията им са грациозни и точни..." а за "точността" особено що се отнася до крайник е ясно, че Прецизността е първа.
Едно нещо обаче ме озадачава, че те не бързат за абсолютно никъде. Мога да ви кажа, че аз през целия си живот не съм тичал никога и това се отразява на издръжливостта ми, на бързината ми. Което пък ме кара да мисля, че всъщност елфите не са чак толкова бързи (и може би дори ловки), колкото са описани според показателите им. Когато водиш спокоен живот, който не те пришпорва за никъде защо си бърз? Я някой да ми обясни това. Елфите защо са бързи след като... не бързат :shock:
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 12, 2009 9:50 pm

Ain alkar написа:О, в описанието на елфите има подобно нещо, което ме навява на мисълта, че те имат повече от 16 (поне за Прецизност) ами то дори си го пише дословно " ... Движенията им са грациозни и точни..." а за "точността" особено що се отнася до крайник е ясно, че Прецизността е първа.
За прецизността на елфите никой не спори ;). Само че аз познавеам хора, на които движенията им също са точни и грациозни, при това забележиомо точни и грациозни. По правилата на Аксиом, те имат около 12-14 на Ловкост и Прецизност и това е напълно достатъчно за "средния фелин и средната елфана"!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 12, 2009 11:06 pm

Не можеш да сравняваш реалния свят с игра. Това означава да вкараш в играта прекалено много реализъм. А как би определил интелекта тогава? Чрез уравнение, което да преобразува IQ в Инт? Бих искал да я чуя, за да видя, колко ТР ще получа аз като вдигна ниво... Разбираш ли колко тъпа е самата идея? ("Колко ТР ще получа, когато вдигна ниво?" :lol: ).
А и приеми, че никой човек не може да се движи като елф, няма такъв роден. Така че "забележимо точни и грациозни" за един елф може да значи "виж го тоя колко е сакат!". Ти кога си виждал елф, за да ми кажеш колко грациозни са те и да им определиш нивото на прецизността и ловкастта ( :lol: , ако не си разбрал те вземам на подбив, защото това твое изказване е култ сред геймърите)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб юни 13, 2009 2:10 am

Ain alkar написа:Не можеш да сравняваш реалния свят с игра. Това означава да вкараш в играта прекалено много реализъм. А как би определил интелекта тогава? Чрез уравнение, което да преобразува IQ в Инт? Бих искал да я чуя, за да видя, колко ТР ще получа аз като вдигна ниво... Разбираш ли колко тъпа е самата идея? ("Колко ТР ще получа, когато вдигна ниво?" :lol: ).
А и приеми, че никой човек не може да се движи като елф, няма такъв роден. Така че "забележимо точни и грациозни" за един елф може да значи "виж го тоя колко е сакат!". Ти кога си виждал елф, за да ми кажеш колко грациозни са те и да им определиш нивото на прецизността и ловкастта ( :lol: , ако не си разбрал те вземам на подбив, защото това твое изказване е култ сред геймърите)
Абсолютно невярно - това, което не можеш, е да избегнеш сравняването на играта с реалния свят! Говорим за ролеви игри, при които описаме нещо което си предствавяме и после описваме какво следва от това, тоест имаш причинно-следствена връзка. Просто имаш нужда от отправна точка, за да можеш да преценяваш, а ако не си изкарал дълго време на халюциногени, единствената ти отправна точка е реалността :twisted: !
(Ако някой е изкарал дълго време на халюциногени, проблемът му далеч не е във фелините, елфите, тяхното съотношение с хората или правилата на Аксиом16... 8))

Предвид, че всички книги, описващи и фелини, и елфи, са писани от хора за хора и целта на описнаията в тях е да бъдат разбрани от хора, "точни и грациозни" е използвано в човешкия смисъл. Точно затова в "Приключение с меч и магия" има пписания за значението на определени стойности на показателите и как изглежда същество, което ги има - а в други системи тези таблици включват и ицфрови стойности за силата, например ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб юни 13, 2009 10:56 am

Асене, темата няма да се мести, защото засяга А16.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб юни 13, 2009 11:47 am

hameleona написа:Асене, темата няма да се мести, защото засяга А16.
Хамелеоне, и да не беше така, съмнявам се да имаш модераторски права и в някой форум за аниме, накъдето ги пратих... ;)
Намекът беше да се съобразяват, че не говорим за аниме, а за ролева игра. След такова подробно пояснение мисля, че вече можем да го броим за натвърд 8)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб юни 13, 2009 5:05 pm

Абе въпрсът беше отправен към мен, ама що отговори са последвали... ;)
Само да кажа - официалният отговор е НЕ няма горна граница на показателите. Има препоръчителни граници и те са:

СИ да не надвишава тази на гигантите
Л да не надвишава тази на елфите
ПР да не надвишава тази на елфите
ИН да не надвишава този на елфите
СК да не надвишава тази на елфите
ИЗ да не надвишава тази на Джуджетата

Вижда се ясно, коя е най-фаворитизираната раса, нали?
Всички тези граници са препоръчителни и могат да се нарушават, ако това е с цел да се получи интересен, нов начин на игра - например огромна ловкост за сметка на супер ограничена СИ (ако имаме някога Пиксита например, те би следвало да са с Л 20+ и може би дори ИН над този на елфите, но за сметка на това със СИ не повече от 5).
Всеки на този форум е свободен да прави каквито си поиска раси за свои си цели и аз не нямам никакъв проблем с това.
От друга страна, официалните раси, които ще се появяват в света на Магландиум и Титания въобще, трябва да бъдат с такива ограничения, каквито кажа аз. В казуса с Фелините имаме проблем, че не сме утончявали показатели предварителоно с Мистрал, а расата е обявена, че ще я има официално. От друга страна, автор на тази раса си е Мистрал и ако не постигнем съгласие с него за статистики и показатели, Фелла ще си остане мистичен сотров в Титания, който никога няма да има контакт с Магландиум или някой от другите официални континенти (до момента има разработки само за един от моя страна, но доколкото знам и Хоул е с официална кандидатура да се появи - естествнео там ще трабва да се получи същата съвместимост с вече съществуващите раси на Магландиум, за да е възможен контакт между двете територии).
Туинканите, или както там се казваха (аман от засукани имена), въобще не ги коментирам за момента, тъй като не съм запознат с идеята и целта им на появяване. За фелините знам, че добавят така търсения и чакан от част от играчите "източен елемент", но за туинканите... Та ето го и контра въпроса ми: Каква е целта на тази раса? Къде си представяш да съществува тя (освен в твоите си мечти)? Какво добавя тя в Титания?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » съб юни 13, 2009 5:58 pm

Туиканите са хубав, самостоятелен образ, който би получил бъдеще в Титания, ако ги довърша като сетинговово описание и (това е повече от ясно), им дам нормални статистики.

Имат само един проблем и той е, че с тях бих конкурирал важни черти от образа на раса, която харесвам и в момента доизвайвам. А е глупаво да конкурираш самия себе си.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 15, 2009 3:10 pm

съгласен съм ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 15, 2009 5:18 pm

Тази тема така и така се върти около елфите, ще си позволя да пусна следното предложение за под-раса!

Става въпрос за това, че в северната си граница елфите воюват с Гигантите, които са силни, с много живот, но пък не са особено умни и не използват магия.
От друга страна - продължителната война с гигантите е породил потомствени елендари, които са се женили за други такива и в следващото поколение са го правили отново и отново. Към това се е прибавил и факторът, наречен "жреци на Повелителката на Живота" (в момента няма да го обяснявам, приемете го като т.н. ex mashina).
Резултатът е създадено малко малцинство с непроменен външен вид, но леко променени расови качества .
По същество това малцинство представлява отговор срещу силните и слабите качества на техния противник, гигантите. По същество промените се изразяват в:
- намалена с една точка Си (защото така или иначе със сила не могат да се противопоставят на гиганите)
- намалени с две точки Инт (дори така разликата в максималните стойности е толкова голяма, че няма мотивираща конкуренция).
- Намалена с 3 точки издр
За сметка на това Ловк е увеличена с 6 точки
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 15, 2009 5:59 pm

Я да видим... махаме сбор от 6 точки, от по-маловажни показатели и ги хвърляме върху най-важния... Звучи особено справедливо, но не ми изглежда удачно. Бих се съгласил на подобна търгувия за техния ИН, или дори ПР, но за Ловкост е изключено.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 15, 2009 6:02 pm

Е, може малко да съм се изсилил. Но наистина - водят война с точно определен противник и е логично да потърсят начин за приспособяване, нали?
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юни 15, 2009 6:03 pm

ох, аман.
Внакаааааа!!!! Побързай с окончателното решение за фелините, че ми писна всички да се въртят в кръг!!! Моля.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 15, 2009 6:18 pm

За фелините си говорим на ЛС с Мистрал и очаквам скоро да постигнем някакви окончателни варианти.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 15, 2009 6:29 pm

Първо при елфите тези поколения откато е цепнат магландиум са... 4? Айде 5 да са За толкова време подраса едва ли ще стане, но да приемем че е станала. Елфите обаче надали се бият със сила срещу враг който ги превъзхожда в сила, те не напразно са най-добри магове и това би трябвало да им е тактиката срещу голям и тъп гигант с нула МЗ (;. Елфити просто са непригодни за бойци, каквото и да казват показателите и то е така, защото има много по добри бойци от тях. (; И малко по-добри магове и стрелци.

Колкото до фелините, айде Бат гойко да пусне част от кореспонденцията та да видим на къде отиват нещата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 16, 2009 11:55 am

Vilorp написа:Първо при елфите тези поколения откато е цепнат магландиум са... 4? Айде 5 да са За толкова време подраса едва ли ще стане, но да приемем че е станала. Елфите обаче надали се бият със сила срещу враг който ги превъзхожда в сила, те не напразно са най-добри магове и това би трябвало да им е тактиката срещу голям и тъп гигант с нула МЗ (;. Елфити просто са непригодни за бойци, каквото и да казват показателите и то е така, защото има много по добри бойци от тях. (; И малко по-добри магове и стрелци.

Колкото до фелините, айде Бат гойко да пусне част от кореспонденцията та да видим на къде отиват нещата.
1.
Не чрез оборот на поколенията се е получило, а чрез влиянието на жреците на Повелителката, които за момента трябва да бъдат приети като "екс машина".
2.
Говорим за под-раса, чието "създаване" е насочено към усилване на бойните способности за сметка на магическите.
3.
В книгата е казано, че всъщност елфите са много добри бойци, макар и често подценявани от останалите раси заради крехкото си телосложение и по-малка сила. В този смисъл вдигането на Ловкост до стойност, съизмерима със силата на гигантите би им дала шанс да устоят със съответното оръжие срещу гиганти с брадви (с първ. показател Сила). Както каза май Мистрал - ако противникът ти е толкова силен, че може направо да ви замита по няколко, конвенционалния боен строй е невъзможен - трябва ти ловкост, а не сила и Акробат, а не Су Спец в Защита със щит. Подкрепям напълно този му аргумент.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 16, 2009 12:18 pm

Мнееее... просто ползвам Друид и Маг за да се подсиля. А щом съм елф и имам векове да се развивам... няма да ги науча ли?

Елфите са могъщи... щот са дърти. Ей тва е истината. Не заради нещо друго. Кво кат омаксимума Ловкост ми е 17. Чи аз съм на над 300 години бе! Ми чи то тва 30то ниво вече съм го минал. А ловкостта ми сега е 22, чи като си пусна разните бъфове става 44, уе копелуе!!!!

Естествено, за мен (а и за повечето нормални Аксиомци) ниво над 16 е бъг в системата, но пак има начини да си набавите ТР. Тренировки, Учители...

не виждам нищо, което да оправдава високи максимуми на статовете при елфите. И тъй като сега ще се надцакваме, трябва да спомена следните неща:

1. Нито един нормален гигант не може да помете боен строй като демон. Но и нито един елф не е чувал за боен строй (къде ти такъв в гората? Я си спомнете Варий). Особено, когато "воюването" ти срещу гигантите се изразява в отстрелване на всеки влязъл във ВГ! О, да. Виждам, как Ловк. е най-важния стат. Мисля, че прецизност е доста по-важен в случея.
2. Слънце, фелините им трябва да се развият бързо, за да са силни (имат ДЕМОНИ на границата, мамка му!). Елфите - не. Защо?
"Войната" на елфите реално не е война. А нормално пазене на границите. Колко победи имат гигантите? Не много според книгата. В момента, в който елфите си вдигнат гарнизоните, всички гиганти са обречени. Не ми се мисли, за какъв хуй им е на елфите да нападат, така че явно атаки от тяхна страна няма.
Докато войната на фелините си е война - редовна, изтощителна и опасна. Поне аз така разбрах. :) Ако бъркам нека Мистрал да ме поправи.
Сега, кой има истинска нужда от сила, ловкост, бързина и т.н.? Елфите? Не бих казал, че им трябват повече от сегашните. Фелините? Може и да се наложи. Макар че едно 18, може би е по-приемливо от 19.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт юни 16, 2009 12:26 pm

1. Принципно, навсякъде, където се говори за раса, създадена от простосмъртни, после се говори и за сърдити заради това богове ;) . Edit: Всъщност, сещам се само на едно място да се говори за тагова нещо (Ендивал, върколаци, бурхи...). Така че го обобщавам: когато простосмъртните вършат божествени неща, боговете не са радостни. На това му се вика хюбрис.

2. Виж в книгата колко ревностно са пазели Тримата Повелители тайната за създаването на раса и как останалите богове са им завиждали заради това. Е как тогава, едва 15 века след Втората Война на Боговете, която на практика заличава почти цялото знание, натрупано допреди това в Магландиум, когато дори не е ясно за какво служи канализацията в някои от човешките градове, елфите ще разберат собственоръчно тази тайна, известна само на някои от боговете?

3. Ок, да допуснем, че на елфите при споменатите фактори не им е толкова трудно да разгадаят тайната за 15 века. Тогава те сто процента са стигнали до нея преди войната на боговете. Тогава какво им е пречило да си създадат триста квадритилиона такива "под-раси" (мда, усещам "под"-а в названието, ама друг път) за каквото им скимне?

4. Новите максимуми* карат елфите да харчат сумарно 80 ТР повече за СИ, ИЗ и ИН, както и да пестят 123 ТР по-малко за ловкостта.

*допускам, че става дума за максимуми, разбира се: едно, че да увеличиш минимум на висок показател с 6 точки е мега тъпо. И второ... абе кой вече ги има за нещо минимумите? Като се каже, че на дадена раса Ловкостта е Х, естествено че се има предвид максимума, какво друго? Който е измислил различните минимуми е бил баси злето, егати тъпия кретен. Ние, протата, никога не играем от начално ниво (то нулево или първо беше, вече дори това сме забравили!), а само математически 166то! Поне! Защото тя системата е предвидена точно за това, вие какво си мислите?

Накратко, обобщение на 1., 2., 3., 4.: Слънцето вече си изчерпа що-годе свестните аргументи против фелините, сега започва с недомислиците и очаква да му се вържем ;) .
Последна промяна от Shamajotsi на вт юни 16, 2009 12:40 pm, променено общо 2 пъти.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 16, 2009 12:29 pm

Виж, генно модифициранете елфи са друга бира (;

Само че пак опираме до цитати с лека преработка:

За елфът смъртта на човек не значи нищо, смъртта на приятел човек е тежка, но смъртта на друг елф е трагедия. Смъртта на генно модицифициран елф (ГМЕ) обаче си е жив катаклизъм.

Сиреч въпросната подраса трябва да върви на куп, защото ако един ГМЕ се изправи срещу двама трима не ГМ гиганти с брадви кел файда от голямата ловкост, пак става на пастет. Лошото обаче при придвижването на група е, че гигантите могат да си привикат някой маг, който знае как се правят огнени топки...

Размахването на оръжие с водещ показател Ловкост в частност двуръчен меч също не е много оферта в гориста местност.

Код: Избери всички

- намалена с една точка Си (защото така или иначе със сила не могат да се противопоставят на гиганите)
- намалени с две точки Инт (дори така разликата в максималните стойности е толкова голяма, че няма мотивираща конкуренция).
- Намалена с 3 точки издр
За сметка на това Ловк е увеличена с 6 точки
СИ дава два бойни показателя значи точката й е равна на 2 Виртуални точки
ИН дава 1 боен и ТР та може да се каже че е 2 ВТ *2=4
ИЗД дава 1 боен = 1ВТ*3=3
Сумарно 2+4+3=7
Ловкостта дава 2 бойни първостепенни което нека не е 4 ама е поне 3 ВТ*6=18

Не излизат сметките, ако намалиш силата с 2 и ИНТ с 2 получаваш 4+4+3=11 още има разлика
ИНТ с 4 (за да не губиме сила и защото се подозира, че тия ГМЕ имат учители) 8+4+3=15
Айде ще прежалиме още 1 Си и 1 ИН, но ще върнеме 1 ИЗ= 5*2+3*2+2=18 вуаля
имаме -5ИН -3СИ -2Изд за +6Л
Или елфи с приблизителни показатели:
СИ 12
Л 23
ИН 13
ПР 16
ИЗ 5

Ми че това са си Гиганти на които са разменени показателите за СИ и Л, с бонусите на елфите и без наказанията на фелините.

Понеже са ме изпреварили с постовете добавям: Няма лошо да се правят подраси, подозирам дори и че слънцето може да ги обоснове литературно повече от чудесно. Въпросът е по скоро кога една раса става от Игруема в НИП. Чакам разказчето за Жреците пъхащи си гагата в божите работи (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт юни 16, 2009 3:29 pm

Е, да ама тогава племето на пустинните скорпиони, което пази тайните на пустинята, ще съжали своите събратя и ще комбинира силите на Кивота, Граала и ръкописите от Мъртво море, за да създаде подрасата минотавър. А като знаем от гръцката митология, която предхожда с много появата на "класическия Толкинов" елф, елфите ще бъдат принудени да плащат ежегоден дан от 10 елфани, или ще му мислят (наистина, не знам какво следва ако не пратиш девойки на минотавъра, но вероятно е толкова ужасно, че никой не се е осмелил да наруши правилото). И понеже това ще е цяла подраса, а не едно единствено уникално създание, годишно елфите ще трябва да пращат хиляди девойки. Съобразено с демографската криза, това значи, че няма да изкарат и десет години.

Ако някой не разбра, аз пък искам подраса от минотаври и изграждане на обширни мрачни лабиринти в земите на гигантите.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 16, 2009 3:31 pm

Давай, Кокаине - ще те подкрепя! Казвам го съвсем сериозно!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 16, 2009 3:37 pm

И аз го подкрепям, макар и не толкова сериозно като слънцето. Ако не друго поне описание и едно две лабиринтчета ще дойдат добре.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори