Имат ли граница мечтите?

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 16, 2009 3:42 pm

Вилорп - проблемът че един на трима е почти сигурно поражение, а пък при вървене на група могат да те опекът с огнена топка... ми той важи и за една друга раса, която разчита на ловскост срещу много силни физически същества.
Ама аз нямам нищо против тези много ловки, пухкави създания, а това, че в тяхната тема не се сети за горното си възражение.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юни 17, 2009 9:31 am

За лабиринтите ли? Защото ако става дума за тях, то и сега не мога да разбера какво е общото с фелините.

А ако имаш предвид Виртуалните точки на Вилорп, навярно ще се учудиш, но МФ1 имат цяла... 1 повече от елфите. Виждаш ли сега къде е разликата между 11 и 1?

(Сметки:
СИ +3 => +6ВТ
Л +2 => +6ВТ
ПР -2 => -2ВТ
ИН -4 => -8ВТ
ПР -1 => -1ВТ...

6+6-2-8-1 = 1.)
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср юни 17, 2009 5:48 pm

1.
Но аз не съм съгласен ВТ да се броят от шестнадесет и от пет надолу... Така излиза, че Гигант пред човек е облагодетелстван с 12 ВТ, защото Ловк, Прец, Инт на хората не стърчи над 16-сет... това е очевидно проява на "ловка логика" от страна на Вилорп
2.
Комбинацията от Л и ПР, които са най-силните показатели на елфите, включително и на под-расата, всъщност не е най-оптимална, защото ти трябва и СИ, за да си държиш оръжието. Сиреч Л/СИ на добре илюстрира бъгавостта и съответно оръжието за това е Двуръчния меч. Например Хам е правил битка между фелин и човек развиващи се на прецизност и ловкост и се оказва, че там Фелините издишат дори повече. И то издишат защото обикновения меч не им е „расово” оръжие.
Следователно, понеже двуръчният меч в още по-голяма степен не е обичаен за елфите, в още по-голяма степен важи ограничението за тях, че всъщност трябва да развиват и други показатели освен Л и ПР, а именно и сила
3.
Втори пример в тази посока е и например при Човек със шит срещу фелин, където тотално ликвидира
превъзходството на фелина в атака, откривайки го същесвеменно за атаките на човека. Същото може да се каже и за елф от новата подраса.

И тъй като последните две съображения са изказани от Вилорп в друга тема, му благодаря, че са толкова адектватни и при доказване липсата на прекомерност в ловкостта на новата под-раса на елфите.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юни 17, 2009 7:03 pm

Мнеее...

Тази "под-раса" (все още се чудя какво е "под-" в нея) има следните преимущества и пред елфите, и пред фелините, и пред когото и да е било, въоръжен с каквото и да е било:
-намаляваш ПР, но тя пак остава 16, т.е. с щит имат 1 ЗА повече
-намаляваш ПР, но тя пак остава 16, а разлика м/у 16 и 17 по отношение на мечовете (с които очевидно ще се бият) няма
-намаляваш СИ, но тя пак позволява носене на всички оръжия, изискващи Л или ПР като първи показател. Освен алебардите и мечовете за две ръце от камък - уаааааау...
-намаляваш СИ, но тя пак остава 12, а разлика м/у 12 и 13 за меча с две ръце няма
-увеличаваш Л на 23

Какво означава това?
-"под-расник" с меч и щит има повече БЗ и повече ЗА от щита си. Последното компенсира това, че няма да могат да носят дървени големи щитове - еми нека им е гадно пък, със стоманените средни, които дават същата защита като дървените и се чупят по-трудно (мда, по-лесно е да направиш 30 щета на дърво, отколкото 20 на стомана...)
-"под-расник" с меч и щит има точно толкова БЗ, колкото Елф с Акробатика на 12 и Ръкопашен бой на 11 - фелините не бяха толкова груби ;) .
-"под-расник" с меч и щит има точно толкова ТР, колкото човек
-"под-расник" с меч и щит има 6 атака повече, отколкото който и да е било друг, с каквото и да е било друго
-"под-расник" с меч и щит има толкова ТР, колкото и "имбавия фелин с меча за две ръце" - с тази разлика, че атаките му са с 1 ТД по-бързи, а отклоните - далеч по-ефективни

Какво излиза? Има ли начин "под-расникът" с меч и щит да бъде спрян от не-магьосник? Дори и от елф-стрелец с Лъкове на 12, което му дава +2 Атака за +1 ТД и 4 ТМ с Мана изстрел? Може би, може би - стига "под-расникът" да не е развил "Специалист в защита" на 12...

Та така - това ако се гледат само максимумите (мчи какво друго, баси?). Интересно ми е, защото съм нууб и не съм усвоил техниката на "стартово ниво 1000+", какви ще са им минимумите. Знам, че ти си много над тези неща, но се смили и ми кажи защо бих тръгнал да играя с такъв, а не с представител на друга раса, както и обратното, ако обичаш ;) .

И това без да гледаме историята за създаването им. Току-що ми хрумна въпросът: абе как им е дошло на ум на елфите да създадат такова чудо? Ми хубаво, нека могат, нека боговете нямат нищо против, но защо?
-Хей, друиде, дай да направим под-раса!
-Защо магьоснико? Нима двамата и нашите колеги не се справят добре?
-Справят се, но...
-Нима зверовете, които призоваваме, са слаби?
-Не са, но...
-Нима нашите скрити стрелци не намалят бройките на гигантите допълнително?
-Намалят, но...
-Нима нашите ловки бойци отстъпват на гигантите, когато са заедно и ние ги подкрепяме?
-Да бе, ама замисли се: гора... мечоносец... щит! Не е ли яко?
-Ъ?
-Ми да! Представи си, че някой път ни нападнат в полето и няма къде да се крием, нито пък стрелците ни...
-Кви полета във Вечната гора, бе, глупак!
-Еми представи си де! Ще ни направят на нищо със своите стрелци! За това ни трябват щитоносци!
-Стрелци? Май изпускам нещо, но поне се сещам, че говорехме за гигантите...
-Еми нали имат друиди! Могат да ни оплетат в дърветата, както и нашите стрелци!
-Е нали уж бяхме на полето? Абе ти май пак си ми бърникал из билките, мизернико!...

Та така, Слънце, много си ми отчаян - тамън се опитваш да ни докажеш, че фелините не се вписват в света, като го доказваш като ни показваш колко уж били имбави, защото като се следвало нашата логика, дрън-дрън... някой вижда ли някаква последователност в Слънчевите опити да ни накара да повярваме, че фелините са излишни?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 17, 2009 11:08 pm

Слънце аз ти казах че нямам нищо против да си поиграя с оказаелите за да ги направим кажо годе балансирани, и вярвам че с подходящо росово умение като -4МЗ примерно нещата могат да се оправят дори при тая ловкост та пусни си описанието и свиркайт като си готов да дестваме по статовете.

За Шами: Трябва да публикуваш сборник с къси разкази, много се радвам като чета истроиите ти. Евала!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 18, 2009 10:11 am

Вече говорихме с теб по този въпрос и ти се съгласи че директно наказание към ТР е едно точно, ясно и системно леко решение.
Примерно да започват със 160 НТР и Наказание от 4ТР на ниво ... може и да е малко всъщност или твърде голямо... избягвам да правя уфсе в балони, та люде като Хам и Асен да се изкажат.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 18, 2009 10:37 am

Нем, това беше твоята позиция, а аз казах, че по-малкото ТР първоначално и на ниво не е решение и е отхвърлено отдавна в старите ревизии. Именно и Бат гойко отсвири -30 наказание за фелините в началото. то даже не е наказание де ама е неприятно. Не споря обаче, че е лесно и леко да се работи с него (товарешение), но до него трябва да се прибягва в краен случай или въобще да не се стига до него.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 18, 2009 11:09 am

Мда, ок, ще седнем с теб и ще обсъдим как да ги балансираме. Виждам, че проявяваш добра воля към създателите на фелините с опитите си да балансираш нещата, така че мъничко ще се засегна, ако откажеш моята молба за съдействие.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 18, 2009 12:13 pm

До този момент, ако като прокурор те атакувам по същите 4 точки, по които защитавам фелините, то:

1. Минимуми... знам, че не ги гледаш, ама...
1.1. Ако са като на елфите - защо по начало бих избрал да играя с елф, а не с "под-расник"?
1.2. Ако не са като на елфите - покажи ги, че да ги видим.

2. Максимуми.
2.1. Нямат дроубек, който да компенсира +4 БЗ спрямо фелините (и +5 ЗА от брони...), както и +много атака, ако се бият с меч и щит, както и същата защита от по-малък щит, при същата презумция.
2.2. Нямат дроубек, който да компенсира още по-голямата БЗ спрямо елфите, както и +още повече атака, както и същата защита с щит/по-малкото защита с по-здрав щит, спрямо елфите.
2.3. Нямат дроубек, който да компенсира неимоверно по-голямата БЗ спрямо хората, както и хмногото атака, както и едва едното по-малко защита с щит (от това, че носят само средни или малки щитове), но и 4те повече ТД.

3. Еми не са издържани спрямо света.
3.1. Вече казах за расите, които създават други раси.
3.2. Вече казах за елфите, които правят нещо в третата епоха, но не са го правили във втората.
3.3. Вече казах за елфите, които правят нещо без никаква логика в него (мечоносци с щитове?)

4. Оказват се по-добри от фелините в боя с меч за две ръце, както и по-добри от джуджетата в боя с щит + оръжие.
4.1. В какво ще бъдат по-добри фелините тогава? Хайде, когато коткозъбелите се появиха, елфите пак си останаха най-добрите стрелци и магове, но сега какво става с расата на Хармонар?...
4.2. Навремето джуджетата се облагодетелстваха от това, че имат достатъчно ТД спрямо останалите раси, дори спрямо фелините, благодарение на Яростта си и на издържливостта си, но сега дори и това не им помага срещу "под-расниците". Нито им помага това, че са от малкото, които могат да държат щит и какво да е оръжие за една ръка едновременно. Нито това, че другите такива са гигантите, които имат по-малко Л, по-малко ПР, съответно по-малко БЗ, по-малко ЗА от щита, макар и повече атака за гиганта.
4.2.1 Сега комбинацията меч+щит носи спрямо джуджетата: същата ЗА, много повече БЗ, много повече атака. За разлика от фелините, ефектът от удара на джуджето е сравним с ефекта на удара на елфа. Само задето се постига много по-рядко, т.е. няма я обратната пропорционалност.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 18, 2009 2:41 pm

Вече дадох окончателното си мнение по тази и свързаната с нея тема за фелините!
Дадох я в тамошнато тема и виж - от нея вече изобщо няма да отстъпя.

Изобщо не ви пука, че доводите, които давате в полза на фелините, могат да се използват в подкрепа на под-раса на елфите, нито че доводите срещу последната са съвсем приложими за фелините. Очевидно няма да се разберем, така че моята позиция се свежда до казаното в темата за фелините.

Искате да има нова раса с 19-сет ловкост? Ок - ще се появи нещо с 19 ловкост. Но при все разни компенсиращи механизми това е привличащ окото на играча показател и следователно привлича вниманието и на останалите предложители на раси.
Самата системна платформа (статове, расови плюсове и минуси) трябва да е достъпна и за други предложители. Аз лично се изкушавам да предложа за тази платформа свой собствен вариант на фелините като култура, обичаи, вроден манталитет и т.н. Ще ме извинява Мистрал, но не считам дадения от него сетингов образ за най-доброто възможно - има противоречия, които би трябвало тепърва да изглажда.

Така че - да мечтите нямат граници. При това нямат граници за всички, които искат да създават, нали?

П.П. като казвам, че се изкушавам, нямам предвид, че непременно това ще направя.

Също така моля Батугой да спре преговорите си с Мистрал - аз искам конкуренция с Мистрал за расата, която ще бъде построена върху "фелинската системна платформа (тоест статове, дроубак, расови умения)"
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юни 18, 2009 4:14 pm

Конкуренция не може да има. Иван и Мистрал ще се разберат за фелините. Точка. Заключвам темата, защото е абсолютно безполезна. Ако слънцето иска да си предлага под-расата - в друга тема. С МНОГО флейвър, щото не една и две раси заебахме, щото нямат ролева издържаност.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юни 18, 2009 5:43 pm

спирането на "преговорите" с Мистрал е решение, което ние с него взимаме заедно, така че няма как да удовлетворя молбата на Черно Слънце, но мога д акажа, че ние така или иначе сме стигнали до някакво решение, което за момента е частично удовлетворително и за двете страни.
Конкуренция за фелините не може да има, тъй като те са си замислениот Мистрал, а не са поръчани от мен на Мистрал, че да обявявам конкурс или нещо подобно.
Предвид последните събития, ще опитам да изгитвя шабклон за това, как да се прави нова раса, с какви неща да се съобразявате при изграждане на нейните основни показатели и т.н. за да няма повече подобни спорове в общността, които да настройват играчите в два различни лагера - целта на РИ е да са забавление и всеки има право да се забавлява по своему (за репението ми по въпроса с Фелините вижте съответната тема).
Основно правило е - можете да правите каквито си искате раси, но ако желаете те някога да се появят на Магландиум ще трябва да се съобразявате с вече установените норми на съществуващите раси там. Иначе ако расата ви обитава свой си остров или свят, няма никакви ограничения. съшо така, както е в случая с Фелла, на вашия остров може и да има от основните раси, но обратното няма да се случи официялно. Неофициално, във вашите си игри, по пътищата в Магландиум може да е пълно с Вшата Нова Раса - официално, тя ще си е само на вашия остров (ако въобще съм приел официалното му съществуване - какъвто е случая с Фелла)
Отключвам темата, защото след моя пост тя едва ли ще се счита за изчерпана.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет юни 18, 2009 5:52 pm

На мен лично фелини, които стоят във Фела, не ми пречат. Ако това им е идеята, нямам проблеми, независимо как са описани.
Повяващи се от Фела приключенци не се броят за "стоят си във Фела", само да отбележа.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юни 18, 2009 5:54 pm

Да, всеки е свободен да ги ползва в личните си кампании както прецени. Просто не очаквайте те да влияят по някакъв начин н аисторията н аконтинента (официалната). Иначе аз в приключение съм пускал и полугигант-полуелф, а и дори е сред най-големите герои на Магландиум, но офицално няма да се появи подобна раса.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юни 19, 2009 1:14 pm

Всъщност официалната им липса означава, че освен водещия, срещу появата на герой-персонаж фелин може да възразява и трети играч, участник в партито. Последната дума разбира се е на Водещиия, който може просто да каже, че пуска гювеч на играча, който иска да играе с "герой-фелин".
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 19, 2009 1:56 pm

Като че ли, сега разказвача не може да забрани използването на дадена раса (гущери и гоблини в 60-70 процента от сесиите ми). Освен факта, че няма да се вписват в официалната история на континента, нищо ново под слънцето :P

ПП: А и реално погледнато, те все са си на фелла - има единици навън. Логично е, тези единици да бъдат избранници :)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 19, 2009 1:58 pm

Разбира се, третия играч може да възразява за каквото си ще. Групата ако иска може да се съобрази с неговите искания, може и да не се съобрази. Това вече не е предмет на дискусиите тук (въпроси тип "какво да правим, когато някой играч не ще фелини", "какво да правим, когато някой играч иска да играе по новите правила, но другите не щат", "какво да правим, когато някой играч не ще да се разкарва до Южния парк"...).

Между другото, аз продължавам да мачкам логиката на расата, която я създаде.

Довеждам твоето довеждане на абсурд до абсурд:

Ок, аз продължавам да мрънкам, че Спец. в защита на 12. дава +4 париране, а БЕБО - другото надграждащо умение! - дава +3 париране и +2 атака - което е твърде много по-яко. В интерес на истината, така е - 2 атака и 3 париране са повече от 5 париране, което е повече от 4 париране. Т.е. има нещо гнило в Дания и това не са моите чизми... Да добавя ли, че БЕБО може и да намали времето за париране с до 2ТД, но поне 1ТД, както и да добави Контриране?

С твоята логика, аз създавам надграждащо умение, специално за под-раниците ти:
СУ Полет над под-расническо гнездо.
Освен, че са окрали отнейде тайната на боговете, освен че са го направили през третата епоха, освен че са създали точно такава "под-раса", елфите създават и специален боен стил за "под-расниците". Той се облагодетелства от дългите коси на тези създания, които се използват за баланс (за да се ползва СУ-то, косата трябва да е сплетена на плитка тип "рибена опашка", косата трябва да е оставена да расте свободно в продължение на 10 години и не трябва да се носи дори шапка на главата!). Също така се ползва и въздушното съпротивление, което има щита за... някакви там неща, съответно за да се ползват бонусите от СУ-то, задължително трябва да има щит в едната ръка, който да се носи "навътре", т.е. така че дефакто да не може да се ползва.
Бонуси:
- СУ/2 към париране
- на Хта степен добавя СА "Увличане"
*СА Увличане - няколко ТМ за спойка, ТД колкото да бухне, подправки на вкус
Ефект към успешно париране. Героят така успява да манипулира траекторията на противниковото оръжие, че този, който го използва трябва да изхаби допълнително време, за да спре устрема си. Т.е. добавя един вид 1 ШЩ.
- на Ута степен прави парирането да бъде (ТД за атака)/2 - демек, като при БЕБОто
- на 12 степен бонусът към париране става равен на СУ.

...И т.н., рендъм шит от този сорт, може да се намаля захвата дори (такъв хвърковат стил, че под-расниците едвам държат оръжието в ръката си и всеки точен удар там би ги обезоръжило), каквото желаете - държа само на тези бонуси.

И поредно пояснение: не съм против БЕБО, против надцакването съм.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 19, 2009 2:39 pm

Шами ти някъде се тонесе, при промени в бебо пиши при Бебото. А иначе нека темата да се преименува на това за което се тоняса, защото имат ли граници мечтите не е читаво и информативно заглавие.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 19, 2009 3:07 pm

Ама аз не искам промени в БЕБО-то - слънцето е невероятно възмутено от това ново СУ, което дава такъв мега-могъщ бонус, просто до сега не си го е казало в прав текст!

Името на темата може да се преименува на "Надцакване - трябва ли да роптаем, когато някой създаде раса, която е по-добра в някое отношение спрямо останалите и трябва ли да правим абсурдни уж "контра-примери" като отговор?"

Или нещо от сорта, защото Слънцето пита точно това, като за него си отговорът е "да" и на двата въпроса. И глей кво става - някой ще каже:
"Ама аз си мислех, че гигантите/джуджетата имат най-много живот, както и гоблините - най-твърда кожа, мрън-мрън-мрън" (по отношение на тролите),
друг ще каже "аз пък си мислех, че елфите трябва да са най-ловки, ропот-ропот-ропот" (по отношение на фелините - това вече го видяхме),
трети - "ама аз си мислех, че хората са най-умели, а гигантите - най-бавни, хленч-хленч-хленч" (по отношение на гномите),
четвърти - "ама аз си мислех, че водните магове лекуват най-добре, рязане на вени-рязане на вени-рязане на вени" (по отношение на лечителите),
пети - "ама аз си мислех, че Защитниците получават най-много париране, рев-рев-рев" (по отношение на БЕБО-то),
шести - "ама аз си мислех, че само тези, които се бият с две оръжия ще правят най-много щети, тръшкане-тръшкане-тръшкане"

...и така за абсолютно всяко нововъведение. Защото за всяко нещо има най-добро СУ/ най-добра раса. По логиката "да се създават неща, които не са по-добри от нищо старо в никоя област" се стига до логиката "създавайте безполезни неща или не създавайте нищо!"

Това е надцакването - когато някой каже "Пика", ти да кажеш "Всичко", не защото имаш картите, а защото смяташ, че така е "справедливо" (защото смяташ, че или всички казват пас и картите се раздават наново, или ти разваляш играта на останалите, разбирай: стремежът да се добавят нови неща към системата.)
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 19, 2009 9:04 pm

Shamajotsi написа: четвърти - "ама аз си мислех, че водните магове лекуват най-добре, рязане на вени-рязане на вени-рязане на вени" (по отношение на лечителите),
Глупости на търкалца - прати го да чете книгата и сам да си намери, че трайната щета се лекува или от лечител, или от много силна магия. Изводът "следователно при повече време на разположение, лечителите са равностойни на силни магьосници" трябва да е достъпен за всеки, преборил се с цяла книга в живота си ;).

За протокола, пълното правило е "не правете раса, която е по-добра от съществуващите в нещо, в което те се очаква да са добри", но ти това го знаеш, така че [spoiler]засега[/spoiler] не искам да ти преча да мрънкаш за фелините 8) .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб юни 20, 2009 5:56 pm

Не се безпокой - пак някой ще каже, че магьосниците на водата все пак трябвало да лекуват по-успешно трайните наранявания, защото досега било именно така, а цитирания пасаж не изисква нищо друго по този въпрос. Пък и Робърт-Джордановите Айез Седай били много по-яки церителки от не-владеещите потоците на Сайдар. И - хоп! - консервативно настроените фенове на Търкалото на Времето и на ПММ скачат срещу лечителя, защото, видиш ли, ако ще го правим такъв, нека направим и възкресител, баси! Надцаквам с вале, нищо, че ще взема само 24 точки от тази ръка от дамата!

Дори по-лошо, като се замисля - досега никъде, в никой разказ или каквото и да е било, не се е споменало за не-магичен лечител. Ужас - кви лечители, кви пет лева, тия не трябва да ги има въобще!

И тъй като нещо не се разбираме двамата с теб - в случая не мрънкам за фелините, не мрънкам срещу БЕБО. Тази тема е за Надцакването, заглавието ѝ означава точно това: "Имат ли граница мечтите [или, както си мислех, книгата определя абсолютните граници, които не трябва да се минават, инак започвам да надцаквам подред]?".

Ама, тъй като ми се заяде - елфите за мечоносци, копиеносци и фехтовачи ли се е очаквало да са добри?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 21, 2009 12:35 am

За магове и стрелци също, не забравяй (;

Шами с валето като зцакаш дамата взимаш минимум 23 точки на всичко, а 24 няма как да вземеш.

А колкото до лечителите немагьосници... спешно отделение, хаус и анатомията на грейс гледайте (;

В заклучение, Лечителя може да лекува ПК и НК, а Водния маг колкото и да се пъне ТН и ако му се позволи ПК. НК обаче водят до кома от която и маг на потопа неможе те извади (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори