Фен на аксиома

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

fear4
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: ср юни 24, 2009 9:29 am

Фен на аксиома

Мнение от fear4 » ср юни 24, 2009 9:40 am

Абе питам се , гледам трансформърсите и терминатора , може ли в аксомата да се създаде нещо подобно , например край геройте да търчи някакъв метален робот , който да кълца всичко , че то аз си бях правил приключение с пришълеца и хищника . Аз водих сам , трима герой и разказвача бях само един уцеля , а то имаше много трупове , едно село изгоря а тоя който оцеля малко се побърка . Просто си харесвам сесийте тип Тексаско клане , да попитам ще имали нова книга по Аксиома , аз имам две Ендивал и към десетина Подземия и дракони на компа си , даже бях превел на половина мануала на разказвача . Много ми харесва да съм в ролята на разказвач чувствам се като в убийствен пъзел , направил съм и статистики и описания за уреди за мъчения ако някой го интерисува . :shock: :shock: :shock:

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср юни 24, 2009 10:15 am

Йей, нов потребител във форума... Привет!

В сесиите си разказвачът може да прави всичко. Така че, ако смяташ, че това ще направи играта ти по-интересна, можеш да вкараш каквито си искаш чудовища в нея - дори Годзила и Кинг Конг ако щеш.

Тъй като спомена, че имаш няколко книги по Подземия и Дракони, предполагам, че вече знаеш разликата между система и сетинг. Системата ти дава базовите правила за интеракция със заобикалящата среда и персонажи, докато сетингът е светът, обстановката, в която се развива действието. В момента единствения официален сетинг по Аксиом 16 е Магландия, но никой не те спира да си създадеш свой собствен свят. Дори от години се говори за проекта Аксиом 16 Универсал, който ще е по-удобен за приспособяване към различни светове.

Пускай разработките си на воля, но имай предвид, че на форума сме малко чувствителни към нововъденията. Това значи, че вероятно няма да ги приемем в началния им вид, а ще трябва да се потрудиш и да ги измениш, докато не отговорят на системните изисквания. Нека това не те спира, важното е да се подготвиш да посрещнеш известна доза критики.

Нови книги по Аксиом 16 не са обявени за момента, но на сайта можеш да намериш последните промени в правилата в PDF вариант. Освен това, можеш да посетиш секцията "Книгите на Фентъзи Фактор", откъдето ще научиш за литературни произведения, вдъхновени от Аксиом. Доколкото знам, светът от книгата "Хрониките на ...." (сори, така и не съм я чел) се замисляше да стане следващия официален сетинг.

ПП. То роботи в Аксиом си има и сега, просто се наричат "метален голем" (виж стр. 425)
ППП. Ако не държиш приключението ти с терминаторите да се изгражда по ситемата на Аксиом, ти препоръчвам да посетиш http://www.rpg.bg/, където могат да те насочат и към по-удобни за модифициране системи (на английски, естествено).
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

fear4
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: ср юни 24, 2009 9:29 am

Мнение от fear4 » ср юни 24, 2009 10:38 am

To аз съм направил няколко подобрения , събрал съм от ендивал всички раси , а пък ендивал го приемам като континент към магландиниум , а те двете се намират в титания , взел съм и някоя раса и от подземията , абе само в моята сесия ще видиш тайфлинг , гигант , гущер и върколак на едно място :D :D . Инак си играя по аксиомата като система , само че махам тегло , размер ,модифакаторите , късмета си го изчеслявам като в книгите - игри / 1 зар +6 и това е послесе маха , магий съм направил две титрадки около двеста съм ги направил в различни категорий - вампирски, костни , живителни , умъртвяващи , легендаерни / последните са изключително мощни и ги ползвам само в края на някое приключение с помоща на някакъв артефакт / . Един път поканих аверите да играем , мятахме три часа зарове , сесията се изроди в диаблоподобие и след това се напихме като казаци :D :D :D , от тогава го карам сам и забавлението пак е 100 процента .

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 24, 2009 12:44 pm

Пускай какво то имаш да видим =)
И добре дошъл.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб авг 01, 2009 7:46 pm

Cocaine написа: ...Доколкото знам, светът от книгата "Хрониките на ...." (сори, така и не съм я чел) се замисляше да стане следващия официален сетинг.
Не в съвсем вярна информацията ти - Не се планува това да е следващия официален сетинг, а по-скоро се надяваме, че и там хората могат да играят по А16".
И добре дошъл на fear4!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори