Брони - разработка

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет юли 31, 2009 10:25 am

:lol: Разработката ти е чисто и просто безсмислена, тази атака в този си вариант трябжва да е от -3то ниво.
Хам предложи по-добър вариант.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юли 31, 2009 10:49 am

Shamajotsi написа:Една от основните причини да се изпокараме е, че Хам въобще не е запознат със системата...

СУ Спец. в Защита ти дава удвояване на защитата на щита за 3ТД, след което нямаш нужда да го вдигаш. Т.е. Хам, ти си писател, не читател. Също така, големият щит, както ти го казваш, така дава +14 ЗА минимум. При твоята "ревизия" - 16. За 3 ТД, не за 8... Елф ще докара +1 ЗА със същите ТД.

Оттук насетне "игрите ти с числата" са като играта на националния отбор на Гана по хокей на лед. Например, при атака 35, вероятността да надхвърлиш 36 защита не е "около 50%".

С други думи - по-добре не пробвай. Прочети унуй лилавкото и се обади пак с по-умни предложения.

И моляте, по-добре ги опиши, че Вилорп може и да ти се заяжда, ама аз днес сериозно не знам на какъв език говориш...
Не знам кой не чете, но си прочети ПАК СУто. Спец в защита дава до +СУ/2 ЗА към защитата на щита, като не може да е повече от двапъти базовата ЗА на щита. И Всяко ново ЗА изисква +1ТД. Много ми е интересно кой не чете.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юли 31, 2009 11:13 am

Абе, Хам, засрами се! Дори ти бях написал къде в СУ-то да гледаш!!!
-На 11 степен разрешава заемане на защитна позиция с щита. Тази позиция се заема за 3 ТД, героят се прикрива зад щита си и получава двойна защита от него, но всяко движение от тази позиция отнема 50% повече ТД;
Едно към едно съм преписвал от книгата, което избягвам да го правя, защото ако се впуснеш в още три спора навярно ще сме я цитирали цялата и хората няма за какво да я купуват!

Между другото, интересно какво казва Бат'Бойко по въпроса: прочети мнението под това на Тинарг.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб авг 01, 2009 7:40 pm

Макар да нямам много сериозно оправдание да не прочета всяка тема във форума си, ще избързам с коментар по предложението без да съм изчел всички постове - мисля, че щитовете в сегашния си вид са достатъчно силни, за да ги подсилваме още (определено не би следвало да го правим с повече от +1 ЗА).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср авг 05, 2009 12:30 pm

Всъщност идеята беше друга, но както и да е :)


Броните. Всъщност, макар че някои хора сигурно ще ме емнат, според мен ОП трябва да зависи не от ПР, а от Сила. Освен, че ще се повиши възможността да се правят ефективни рицари, така силните герои наистина ще могат да си позволят да пренебрегват високата ловкост. При положение, че една брадва иска Сила и Прецизност, за атаката си, спокойно ще може да се създаде героя с Бойна брадва, Голям щит и пълна броня. (Всъщност, по-вероятно е да бъде с двуръчна брадва, размахвана с една ръка, но как да е :D)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср авг 05, 2009 11:12 pm

Може да се обвърже ОП със СИ.
Така или иначе имам и едно опционално правило, което променя твърдата цифра на временните щети при тъпи поражения, като ги определя вместо това от размера на СИ, така и тук може да се промени правилото за ОП и вместо да се казва, че кожената броня дава ОП при Х ЗА, а кованата при У.
Това се сменя на:
Всяка ЗА за над СИ/2 дава ОП, като съответно:
- Кожена броня дава 1 ОП за всяко 1 ЗА над СИ/2
- Метална ризница дава 3 ОП за всеки 2 ЗА над СИ/2, закръглено нагоре
- Кованата броня дава 2 ОП за всяко 1 ЗА над СИ/2

Проблема е единствено в това, че тази величина ще стане доста "активна" и ако на някой герой му намалят или увеличат СИ по време на битка, сметките ще станат малко тромави.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет авг 06, 2009 12:29 pm

Ванка, нещо не схванах идеята кожата да ме ограничава, колкото стоманата... дано е печатна грешка...

Така, практически, един човек ще може да носи метална броня за до 12 ЗА, без да е ограничен... Яко :) (Все още си стои правилото за натрупване на ОП за броните с над 4ЗА, нали? Щото иначе, става малко смешно - 8ЗА....) Предполагам, че ще е така:

Всяка ЗА за над СИ/2 дава ОП, като съответно:
- Кожена броня дава 1 ОП за всяко 3 ЗА над СИ/2, закръглено нагоре
- Метална ризница дава 1 ОП за всеки 2 ЗА над СИ/2, закръглено нагоре
- Кованата броня дава 2 ОП за всяко 1 ЗА над СИ/2, закръглено нагоре


Не трябва ли да е така?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет авг 07, 2009 9:33 pm

Прав си, че 8 ЗА е доста, за да получаваш ОП чак след нея. За другото не си.
При 8 база за ОП и 10 ЗА Кожената ризница би добавила 2 ОП, а стоманената 4 ОП.

Някак си СИ/3 ми се вижда леко тежичко, но пък може би това е правилния начин да се придаде по-голяма сила на СУ Защитник.
Ще прегледам нещата и ще видя как да го оформя.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори