Архивист [добавка към него за отделно обсъждане]

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Архивист [добавка към него за отделно обсъждане]

Мнение от Vilorp » ср апр 28, 2010 1:31 pm

Четене на свитък - 10ТД (не харесвам термина кастване но това имем в предвид)
Тъй като няма свитъци от 0-во ниво магии цената може де се намалява с Цялото СУ (но не под 1-ца), а подръжката със СУ/4 или дори СУ/3 (пак с условието да не под 1-ца.), когато се активира магия от свитък разбира се.

Да му се позволи да преписва свитъци от СУ/3-то ниво магия без да знае самите магии или СУ/2 ако ги знае.
ПРи преписване СУ+3зара<>16+Х, където Х е нивото на магията и при неуспех свитъка се унищожава.

нужно му е да има пергамент, мастило, светлина и време от поне 1час*Ниво магия, за свитък. Ще рече, че Архивис 8-мак ще може да преписва 2-ро ниво магии без да ги знае и 4-то ако ги знае. За второ ниво магия ще му е нужно 2 часа да препише един свитък, а за 4-то 4-ри. Когато активира магия от свитък ще харчи 8 мана по-малко за казването й и 2 по малко за потдръжката й.

На един кое си ниво може да намали шанса за унищожаване на свитъка на 50%, или ще гръмне или не (;


Ако се върнем нагоре към изискванията... Гиганти и гущероиди имит 13 максимален интелект, а умението освен че иска да са най-умните за расата си ги принуждава да платят и още по2 допълнителни ТР. Вярно че те не са баж за магове и за писари, ама трябва ли да ги мъчим така? Друг е въпроса че в Брил е казано че гущерите баш за слуги и писари се ползват...
Това бях писъл навремето при обсъждането на архивиста, та за да не мешам темите.

Варианта за самото ипсане на свитаците може да бъдат:
а) стандартни (доколкото е възможно) магически свитъци който си се четат от мага и са просто носители на магията
б) Подобрени магически свитаци който дават +Х към МА-то на мага когато казва заклинанието, където Х е успеха на писаря при изготвянето на свитъка
в) Специални магически свитъци чиито шанс за успех не зависи от магическите способности на активиращия ги и имат собствена МА=МА1+Успех, където МА1 е МА на писаря създал свитъка, а успеха е успеха с който го е създал.

Аз лично си падам по третия вид защото така войн с малко пари може да си вземе свитъче и да го активира като опре ножа до кокъла, проблема е че тези свитаци нямат защитен механизъм и ако някой се на тъкне случано в катакомбите на „Просто заклинание за прититаняването* на луните” и вземе че го активира нещата загрубяват.

*Термина в нашия свят би бил приземяване, но все пак това е Титания =Р
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 30, 2010 9:43 am

Ами в общи линии предложението ми е за няколко базови руни всяка с по 3 степени:
Щети - 1,2,3
Надахва - 1,2,3
Защита - 1,2,3
Атака - 1,2,3
Школи - 1,2,3
Други - 1,2,3

Така любимата ни огнена топка ще се изписва с руните: Огън 2, Атака 1, Щети 2 (Огнена школа второ ниво, Атаката е от чисти щети без допълнителни бонуси)
Ледения заряд би бил: Вода 2, Атака 1, Щети 1, Друга 1 (Водна школа, с по-ниски щети, но със специален ефект)

...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет апр 30, 2010 1:40 pm

Не може ли да бъде с руни за: семе от огън, разцъфтяванецвете, там (там в смисъл на посочване). При свитъците щетата зависи от МУ на четящия.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 30, 2010 4:26 pm

Имената на руните въобще не съм ги мислил, по скоро тъйрся подходяща система за изработване на свитъци.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет апр 30, 2010 8:14 pm

Знам, че Хамелеона правеше някаква подобна система за произнасяне на магии за Хоул, ако не се лъжа. Беше ми харесала концепцията. Може да се заимства от там, ако реши да ни предостави информация.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет апр 30, 2010 9:24 pm

Иначе казано, можете да проследите цялата тази тема: http://axiom16.com/forums/viewtopic.php?t=6613
シャマョツィ

Отговори