Школата на Хаоса

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 14, 2010 12:14 pm

Не съм сигурен, че това е правилната тема, но не намерих по-подходяща, поне по заглавие.

Не върви в темата с въпроси и отговори, понеже е много вероятно, да възникне дискусия.

Та въпросите са два:

1. Има ли смисъл да се преразгледат заклинанията на школата на Хаоса. В момента на мен ми се струват лошо построени, без да постигат основната си цел.
Според мен тази школа трябва да има следните три особености:
1. наистина мощни и ефективни заклинания,
2. Да има шанс да не се случи нищо, но статистически погледнато Ух10 магии от Хаоса да "правят повече" от Ух10 магии на друга школа
3. Никога да не знаеш дали точно сега няма да ти се падне "тройка"

Струва ми се, че школата не прави това - някой от заклинанията й просто не правят нищо - Регенерирането например - възстановяваш 2хЗар живот минус 5. При средни зарове 3,5 това прави около две точки, при максимални - 7 точки възстановяване... с лекота обаче може и да се загуби живот.
Магията не е обвързана с МУ и на десето ниво магът просто забравя за тази магия.

Лудата жаба има случаен ефект - наранява добре или дори лекува жертвите - статистически нанася добър демидж... но когато зарчето за ефекта се падне на три, прекъсва действието си. Можеше поне да е, че при тройка на зарчето за ефект магията не прави нищо на конкретната жертва и продължава нататък. Демиджът й не е такъв, че да компенсира риска от случайно "загасване" на светкавицата. и тн.

Втори въпрос:
На високите нива разходът за мана да се обвързва по някакъв начин с МУ. Много по-голямото МУ на висок левъл прави дори малките магии нещо ужасно - а голямото МУ върви с много левъли и натрупана мана. Опитът на играчите покзва, че след десети левъл маговете стават машини.
Компенсацията е, ако приемем някакво максимално количество Мана, според... а де, сега ако кажа Х по Интелект и веднага ще прекофтя раси като гиганти и гоблини за сметка на елфи. Но трябва да има горна граница за живота и маната (желателно и на БЗ и БА), дори и системата да остава отворена откъм трупане на нива и експи. Такава горна граница (или обвързването цената на магиите с твърде голямо МУ, ще е хубаво да има. Но това е мое мнение)
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 18, 2010 2:06 pm

Тук съм леко пас, но имай предвид, че цялата школа се определя от две магии - Тройно или нищо и атакуващата магия в официалните допълнения. Самото наличие на тройно или нищо прави слагането на (па макар и само потенциално) силно заклинание... опасно.

Регенерацията: Средно шанса е да ти се падне 7, така че магията даже не е напълно хаотична.
Лудата жаба има случаен ефект - наранява добре или дори лекува жертвите - статистически нанася добър демидж... но когато зарчето за ефекта се падне на три, прекъсва действието си. Можеше поне да е, че при тройка на зарчето за ефект магията не прави нищо на конкретната жертва и продължава нататък. Демиджът й не е такъв, че да компенсира риска от случайно "загасване" на светкавицата. и тн.
Виж, тука съм съгласен напълно.
Втори въпрос:
На високите нива разходът за мана да се обвързва по някакъв начин с МУ. Много по-голямото МУ на висок левъл прави дори малките магии нещо ужасно - а голямото МУ върви с много левъли и натрупана мана. Опитът на играчите покзва, че след десети левъл маговете стават машини.
Компенсацията е, ако приемем някакво максимално количество Мана, според... а де, сега ако кажа Х по Интелект и веднага ще прекофтя раси като гиганти и гоблини за сметка на елфи. Но трябва да има горна граница за живота и маната (желателно и на БЗ и БА), дори и системата да остава отворена откъм трупане на нива и експи. Такава горна граница (или обвързването цената на магиите с твърде голямо МУ, ще е хубаво да има. Но това е мое мнение)
Не. Целият А16 е отворен за стигане на астрономически висоти (нека си спомним къртача). И макар да се почва на нива над 10то е леко луда работа, то в процеса на играта няма проблем да се стигне до тях (героите просто не оцеляват в добра сесия ако са балонни овце... освен ако ГМто не е идиот или сръх-великодушен).
А и ще даде предимство на елфите. ;)

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед юни 20, 2010 1:34 pm

Не съм съвсем съгласен с теб, Хам.
Героите по правило трябва да оцеляват, ако играят добре.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 21, 2010 10:31 am

Първо, може ли да помоля темата да бъде отцепена, защото тази тема беше с цел предлагане на магии и обсъждане на предложенията, докато заформения въпрос е за промяна на една от школите и на част от системата?

Иначе за школата на Хаоса не съм съвсем съгласен, като и аз ще спомена лекуващата магия, тъй като тя общо взето лекува сравнително много за малкото мана, която се изисква. Но за Лудата жаба май съм съгласен - на 3 магията да не приключва, а само да не прави нищо на жертвата.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юни 21, 2010 12:36 pm

cherno_slance написа:Не съм съвсем съгласен с теб, Хам.
Героите по правило трябва да оцеляват, ако играят добре.
Героите ако играят добре, се съобразяват с героя си. Балонната офца е полезна в строго определени ситуации, а във останалите фйлва. Все някоя ситуация ще я смаже (не е задължително да я убие, но просто вече няма да е балонна офца - не ме разбирай погрешно, аз самия много рядко убивам герои).

Нека да чуем едно-две мнения и ако няма възражения за Луда Жаба - да пиша на Иван :P

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 21, 2010 4:58 pm

Нека прегледам в къщи и на спокойствие цялата школа и да поставя на обсъждане и останалите, тотално безполезни заклинания - има още две, три такива. Те са или висок левъл с никакъв ефект или според тълкуването чупят всичко: от системата до здравия разум.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Отговори