Предложение: ревизия на невъроъжен бой

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юли 12, 2010 12:19 pm

Куца ти тълкуването, още повече че промяната на бонуса беше предложена в същата тема. След като в по-новия файл не е засегнат въпроса за бонуса към атака от СУ, очевидно по-старите промени остават без връщане към предишното положение.

А независимо от тълкуването, докато бонусът от СУ не влиза към удържането, залагащите на борбата пак ще развиват основни показатели вместо умението.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон юли 12, 2010 12:56 pm

Официални промени в правилата. Предполага се, че в тях влиза всичко официално прието преди това, което го няма в книгата.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 12, 2010 12:59 pm

Дам, Хелзинг ме изправери, относно тълкуването, а към удържането на противника не влиза единствено позицията. Колкото до това дали ще си дигаш основен или специалст проблема си е твой, защото без специалист няма да можеш въобще да стигенш до проверка дали ще го удържиш, тъй като няма да можеш да му влезеш в борба.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юли 12, 2010 1:20 pm

Да кажем, че тълкуването мога да го тълкувам и по двата начина ;) .
А що се отнася до удържането, питал съм специално, преди да отпиша СУ-то. Е, за това линкове ще дам трудно, особено предвид, че не ми се рови дали е обсъждано във форума!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон юли 12, 2010 2:52 pm

hameleona написа:Пренебрегването на бронята не го ли базирахме на ПР, последно?

Ми, кокаине, ти кво искаш - с гола ръка да пробиеш стомана ли? Аман от ДнД!
Не, искам юмруците да компенсират ниските щети с ефективни СА. Споменах "Пренебрегване" защото, според мен, не е нито ефективно, нито подходящо. Но, между другото, напипа основния проблем на невъоръжените атаки - не действат срещу бронирани противници, ама въобще.
На сегашното ниво, ако си обучаван в бой с ръце и крака, трябва без проблем да се справиш с един необучен или не-брониран... ако го обезоръжиш, естествено. Ама срещу кована броня... ай, моля ти се.
Да разбирам ли, че твоята позиция по проблема е: невъоръжените атаки трябва да имат "поддържаща" роля или да са последно средство, тъй като кръгът на приложението им е стеснен?
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 12, 2010 3:19 pm

На мнение съм, че трябва да се сипят бързо. Нищо в А16, освен мага не е ефективно срещу всичко. Съжелявам, но не е мой проблем. Нито на системата.

Вече предложих Войн да дава бонуса си към Ръкопашен Бой. По принцип, веднага, щом БатГойко изясни някои неща, ще мога да ви кажа, какво ще стане. До тогава, спорете, може да дадете хубава идея. :wink:

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон юли 12, 2010 4:31 pm

Предлагам да убединим Бързия Джо с Точен удар и Художник, а после да му вкараме и бонус към виталност и мана. Ако бореца ви се вижда твърде слаб засилете самото СУ. Ако война ви се вижда твърде слаб - пак засилете самото СУ. Но защо, по дяволите, искате да премахнете едно СУ и да направите друго да дава 1346 неща... Май искате да направите всеки войн гигант или джудже на сила/ловкост... Вместо да търсим причини да засилваме прецизноста, айде да направим ВСИЧКИ меле бойци изроди в борба, та да играят на СИ/Л или Л/СИ...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 12, 2010 4:41 pm

Хелзинг, заяждането ти е дребнаво. Нито съм предложил в предходния си пост обединяване, нито нещо подобно. Предложих бонуса на Войн да стаква с този на Спец. в ръкопашен бой.

Чети по-внимателно

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 12, 2010 4:59 pm

[16:52:17] Wolfgang: Ще те помоля за една дефиниция на твоя реплика:
ръкопашен бой = борба = въоръжен бой
[16:52:28] Wolfgang: още ли си твърдо зад това?
[16:53:41] Ivan Atanassov: не си спомням за какво става дума даже
[16:53:46] Ivan Atanassov: като ми го кажеш така
[16:53:50] Wolfgang: :D
[16:53:53] Wolfgang: сори
[16:53:54] Ivan Atanassov: да са равностойни?
[16:53:57] Wolfgang: аха
[16:54:02] Ivan Atanassov: не
[16:54:19] Ivan Atanassov: не е нужно да са равностойни, но е нужно да има ситуации в които всяко от тях има предимство пред останалите
[16:55:00] Wolfgang: т.е. да са равностойни като избор, а не кат всяко има 50:50 шанс срещу другото?
[16:55:38] Ivan Atanassov: да
така, ето ви официалният отговор. Мисля, че нещата могат да се решат по два начина:

Ново, надграждащо СУ за ръкопашния бой.
Стакване на бонуса от войн с този на РБ.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юли 12, 2010 5:04 pm

Ново СУ - не правете стаквания
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юли 12, 2010 9:28 pm

hameleona написа:Хелзинг, заяждането ти е дребнаво. Нито съм предложил в предходния си пост обединяване, нито нещо подобно. Предложих бонуса на Войн да стаква с този на Спец. в ръкопашен бой.

Чети по-внимателно
Обединяването го предложих аз, и не подкрепям стакване на бонуси, нито ново СУ ;) .

А към Хелсинг, меле-бойците и сега са изроди в Борба, точно защото повечето са базирани на Ловкост и Сила. Търсим начин бойците с голи ръце да са им равностойни без хиляда специални трика и един от вараинтите е това просто да са същите хора :) .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юли 12, 2010 11:18 pm

Грубото на ръкопашния бой е, че дава атак рейтинг и специални атаки за един и същи ТР. Като се съчетае с асасин, става много грубо заради тъпата щета в тиквата.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 13, 2010 9:09 am

Именно заради малките щети на ръкопашния бой умението дава и специалните атаки.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юли 13, 2010 12:02 pm

Искаш да кажеш заради безумно малките щети. Без СА, щетите могат да стигнат до 2 зара + 12 от Сила + 3 заради крак. Минуса на цялата история е, че и един меч ще се възползва от цялата БЩ, но ще нанесе с два зара повече.

Защо искам да ги стакна бонусите ли? Много просто, това ще направи каратистите:
По-носещи на бой, макар и с малко (+Виталност от Войн)
Много по точни в ударите си (+Атака от Войн)
Също така ще даде на обикновения боец да се надява да има полза от ръцете и краката си (в момента такава няма).

После може да се правят нови СУ и т.н. По принцип обединяването ми се струва готино, но изисква определен стил на игра, който системата явно не иска да поддържа.

Елендил
Работник
Мнения: 123
Регистриран на: съб дек 20, 2008 9:44 am

Мнение от Елендил » ср юли 14, 2010 9:50 am

Това можеш да го направиш и с надграждащо умение на бой без оръжие. Не е нужно Войн да стане универсалното умение за меле бойците (и сега борбата далеч не се ползва толкова често колкото Войн). На мен въпросните тренировки без оръжие в началото на обучението ми изглеждат системно като вдигане на 2 от показателите Сила, Ловкост, Прецизност, като всяка двойка от тези 3 показателя дава атаката с ръка, крак или тяло. Напомням, че щетата може да се увеличи с бокс/подковани ботуши/описаните в книгата приспособления за борба на цена 25/25/50 медника на 1 щета до максимум 6 щета.

По-разумно ми изглежда ново СУ, кото евентуално да иска 12 степен на Бой без оръжие и и дава исканите бонуси като повече атака, щета, нови СА, еквивалент на Поток от стрели за ръкопашен бой, повече мана, БЗ,+1 на расов максимум на основен показател и тн (очевидно не всички бонуси, но не съм специалист в бойните изкуства, за да определя кое е на място и кое не).

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 14, 2010 2:18 pm

Нека да изясним нещо.

Идва кокаин и заявява: Ръкопашният бой е много слаб. Дайте да му дадем по-лесно да бие с прицелни атаки. Всички: Ааааааа, якоооооо!
Идвам аз и казвам: Ми дайте да му дадем направо +АТ, но да си развие още едно СУ, независимо, дали е ново или Войн. Всички: Неее, нищо не разбираш, тъп си.

Мисля, че вече ви посочихме достатъчно доказателства, че е логично, ВОйните да бият по-добре с ръце и крака. Или с борба, честно казано. Или и с двете, дори. Окей, всеки си има мнение. Няма лошо, въпреки, че основият аргумент беш: "Така ще прецакаш съвсем ползването на невъоръжен бой". Ми, не е така, но щом казвате. Ако си бяхте направили труда да се огледате, щяхте да видите, че проблема идва най-вече от любимия на Шамайоци проблем с Прецизноста. Преди време му бе казано, че предложението му Прецизност да стане част от всички ръкопашни атаки. Тогава опозицията бе поведена до някъде и от мен самия, и основният ни довод бе, че да се добавя още един показател, който войните трябва да развиват ги отслабва, а не ги подсилва. Сега усещам, че пак ще стигнем до там. Е, ако толкова ви се иска, нека атаките с ръце и крака да ползват три показателя, както и животинските.

Искахте решение на проблема. Аз сега питам, има ли проблем изобщо? Щото Вилорп се опита да ме убеди, че няма. Я някой да каже и докаже има ли проблем с ръкопашният бой или няма. Разбрахме, че борбата не е проблемна или поне не толкова... Проблемен ли е ръкопашният бой?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср юли 14, 2010 3:10 pm

Има едно радикално решение - Прецизност да се използва само за атака, а Ловкост само за защита. При което парирането се основава само на ловкост.
Плюс там разни екстри като брони, бонуси от самото оръжие (небалансираните дават към пенетрейшън и демидж, дългите прободни дават към атакрейтинг, балансираните дават по малко към атака и защита, щита дава много към защита и малко отрицателно към атака и т.н)

В момента един войн може да има добра защита не защото има висока ловкост и броня, а защото има рапира, която ползва с прецизност/интелект и си е взел БЕБО.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Отговори