Предложение: ревизия на невъроъжен бой

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Предложение: ревизия на невъроъжен бой

Мнение от Cocaine » ср юли 07, 2010 6:04 pm

Всички знаем, че в настоящия си вид юмруците и ритниците не са особено привлекателни, затова предлагам леко да ги подсилим, като намалим наказинието към прицелени атаки, извършвани с крайници. Смятам, че +4 към прицелена атака е добър бонус (или, казано по друг начин, атака към ръка/крак търпи наказание от само -2, атака към очите само -8, атака към крака - 2 и т.н.) Усложненията при атака с лакът/коляно остават непроменени, т.е. дават допълнително наказание от -4 към атаката.

Така типовете, ползващи естествени оръжия няма да правят повече щети, но пък ще ги прилагат в точно определени зони, където натрупването им води до кофти резултати.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » чет юли 08, 2010 2:58 am

Защо не си направиш един такъв боец за Вилорпиядата да го изтестваме на мен лично ми звучи логично макар че бонуса е голям при нужда може да се намали :popcorn:
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 08, 2010 9:02 am

Абе всъщност не е баж така, примерно на арената точно ръкопашния направи на дармадан джуджето, дръг е въпроса че загина заради финарния удар, но това е друга бира.
По скоро ударите с ръце са приблемни и не дават достатъчно ефект, тъй че това би могло да се приложи за тях като се добави в СУ-то:
Намалява наказанието за прицелени атаки, към крайниците на противника, при удари с ръка със СУ/4.

Най добре Асен да се произнесе по този въпрос, понеже негов специалитет са ръкопашните бойци, който той нарича Кракопашни всъщност. Точно заради това, че се предпочитат удари с крака пред тези с ръце.

Разбира се, при условие, че по някакъв начин СУ-то достигне 24 ръце и крака удряш със същия шанс както и торса, но това е друга бира.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юли 09, 2010 10:11 am

Проблемите на ръкопашния бой са една малка част от голямата ми болка за А16 - ПРецакаността на ПРецизността (see what I did there :P ). Тъй че каквото и да се прави в насока подобряването на ръкопашния бой по моето скромно мнение трябва да се прави и за останалите "прецизни" оръжия.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 09, 2010 12:24 pm

Ами можем да отделим специалист в фектовални от специалист в оръжие и да му сложим +СУ/3 атака което си е нещо съвсем прилично, но иначе за ръкопашния какво бихте казали?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юли 09, 2010 1:52 pm

Последната идея на Иван за Прецизността беше да се ограничи Концентрирането за повишаване на успеха до стойността на ПР.

За ръкопашния бой. Не мисля, че идеята някога е била да имат толкова атака и защита, колкото оръжията, но може и да бъркам.

Ще изчакаме мнението на Асен.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юли 09, 2010 4:06 pm

Асен ще си забави мнението, докато получи отговор на един допълнителен въпрос. Какъв баланс искаме да постигнем с ръкопашния бой?
Искаме ръкошаният бой да е равностойна алтернатива на оръжията, последно средство, което всеки войн може да използва - но не иска, ако има оръжие, или нещо друго?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юли 09, 2010 4:08 pm

Проблемат е по скоро в това че ръцете не се ползват толкова, а иначе краката са си идеални за битка. Аз лично предлагам засилване на ръцете като цяло, още повече че вкърват най-малко щета.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет юли 09, 2010 7:31 pm

Ако искаме ръкопашният бой да бъде алтернатива на оръжията, трябва да вкараме чисто и просто допълнителни СУ-та с надграждащ ефект.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 11, 2010 2:56 am

Ръкопашният бой и борбата ще трябва да се променят, стига Иван да не си е сменил мнението от преди години. Камък-Ножица-Хартия схемата не му хатресва, в началото тя беше такава. Сега е по-скоро Ръкопашен бой и Борба като спомагателни умения. Тогава идва въпросът, защо по дяволите са в отделни СУ. Но по принцип, Иван искаше да са равностойни - Бробата да е равностойна на каратето, пък то да е равностойно на оръжията. Е, аз съм против идята, най-малкото смятам, че Борец и Войн трябва да се слеят. Виж, ръкопашниоят бой му трябват умения (едно или две, да има поне малко избор), а е възможно и самият Ръкопашен бой да се ползва от бонуса на Войн и да се превърне в опция на Спец в Оръжие. Ще се мисли, ще се направи, но Иван ще трябва да каже, какво иска точно.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 11, 2010 8:09 am

Хам, незнам как тие дошло на ума, че някой който цял живот се е мъчил да сече са меч трябва да е изключитално дъбър борец. Или пък се замислям защоима отделно световно по борба и бокс, като можеха да си спестят време и разправии и да направят едно общо.

Преди играл ли си с борец, защото аз съм и беше равностоен на четерима стражи от същото ниво (признавам че гледах да го развия така че да е равностоен де, а и ползвах специални атаки), тъй че не ми разправай че борбата била слаба, колкото до ръкопошния бой ще носочи вниманието ти към Арената където пич с оси крака и голи ръце омотан в чаршав нарита противник съставен от 150 кила мусколи и брадва.

В общи линии Кокаин тролна нещо =Р.

пп. Няма лошо да се направи надграждащо умение подобно на БЕНО и БЕБО.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 11, 2010 11:50 am

В момента Бореца е прецакан. Ръкопашния бой е също толкова прецакан. Ако не вярваш за Борбата - прочети ъпдейта на правилата.

Айде да не спорим за спортовете, а? В състезателната борба има много методи, които са просто забранени, а победа се получава по много по-различен начин.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед юли 11, 2010 12:25 pm

Не виждам никаква логика в това Борец да се обедини с Войн. Може би ще направи борбата много по използвана, но просто е нелогично. А и естествените оръжия не са ли потенциално най-мощното оръжие в играта? Изискват високо ниво, за да станат наистина смъртоносни, но същото важи и за ръкопашния бой в много западни системи (например монасите в ДнД, отначало не стават, но по-късно бият с ненадмината скорост и юмруците им правят по-голяма щета от което и да е друго оръжие). Съгласен съм, че може да се надгражда с още СУ-та, но не и че юмруците и ритниците са слаби. А за това, че краката са по-мощни от ръцете - ами може да се направи СУ, което разчита на удари с ръка и такова, разчитащо предимно на крака. За вътрешните бойни стилове също може да се измисли нещо, все пак е фентъзи и може да се обвърже с магията например.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 11, 2010 12:27 pm

Vilorp написа:Хам, незнам как тие дошло на ума, че някой който цял живот се е мъчил да сече са меч трябва да е изключитално дъбър борец.
За филипинските стилове да си чувал, или искаш трактат по връзката между Айкидо и оръжията като катана, тояга и копие?
Или пък се замислям защоима отделно световно по борба и бокс, като можеха да си спестят време и разправии и да направят едно общо.
А за UFC да си чувал ;) ?
Преди играл ли си с борец, защото аз съм и беше равностоен на четерима стражи от същото ниво (признавам че гледах да го развия така че да е равностоен де, а и ползвах специални атаки), тъй че не ми разправай че борбата била слаба, колкото до ръкопошния бой ще носочи вниманието ти към Арената където пич с оси крака и голи ръце омотан в чаршав нарита противник съставен от 150 кила мусколи и брадва.
Искал си да напишеш "със специални ръкавици и утежнени подковани ботуши, при използване на специални атаки", предполагам?
В общи линии Кокаин тролна нещо =Р.

пп. Няма лошо да се направи надграждащо умение подобно на БЕНО и БЕБО.
Не схващам. По последните ми спомени, троловете ги разработваш ти, а БЕНО и БЕБО - Антон :twisted: !

Продължавам да питам каква функция искате да изпълняват уменията за ръкопашен бой.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед юли 11, 2010 12:30 pm

Асен написа:За филипинските стилове да си чувал, или искаш трактат по връзката между Айкидо и оръжията като катана, тояга и копие?
Това е частен случай. Хам говори за обединяване на войн и борба => кръстоносците са сумисти.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 11, 2010 12:48 pm

Всъщност сумото е доста далече от борбата в аксиом, като цяло.

Рицарите са почвали обучението си в бой без оръжие. Всъщност, обучението без оръжие е залегнало в почти всички бойни изкуства с такова. Рицарите специално са си учели чиста борба. Е, малко по-груба от състезателната сега, но какво да се прави.
Хам, незнам как тие дошло на ума, че някой който цял живот се е мъчил да сече са меч трябва да е изключитално дъбър борец.
Кажи ми, каква е връзката между бъхтенето с брадва и бъхтенето с копие. Честно казано не е чак толкова голяма. Войн отразява обща тренираност на мускулите и рефлексите, на тялото като цяло. Така че не виждам, защо да не дава на развилият го солидна борческа основа.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 11, 2010 12:54 pm

Ivan_Helsing написа:
Асен написа:За филипинските стилове да си чувал, или искаш трактат по връзката между Айкидо и оръжията като катана, тояга и копие?
Това е частен случай. Хам говори за обединяване на войн и борба => кръстоносците са сумисти.
Частен случай е друг път. Практически всички ръководства по средновековна фехтовка включват секция по борба, която често е по-солидна от секцията за някои оръжия.

Апропо, аз предложих обединяване на Войн с Ръкопашен бой, но и обединяване с Борба не е лоша идея.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед юли 11, 2010 1:14 pm

За въпроса, на който Асен иска отговор: ръкопашният бой и борбата трябва да са малко или много алтернативи на въоръжения бой, не "нещо за всеки случай". Иначе в момента СУ-тата за борба и рък. бой би трябвало да са ок, защото са "Войн" + спец. в оръжие в едно, уж. Според мен трябва да се помисли за надграждане или нещо такова.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед юли 11, 2010 6:47 pm

Да, също смятам, че ръкопашния бой и борбата следва да са алтернативи на ползването на оръжия. Не мога да се съглася с Вилорп, че в момента ръкопашния бой е алетрантива на ползването на оръжия и една от основните причини за това са безсмислените му специални атаки. Например успешното използване на "избиване" с крак е почти невъзможно, заради мижавите щети, които кракът нанася. "Пренебрегване" примерно би направило ръката особено полезна в комбо с "празна ръка", но изведнъж се оказва, че средностатистическия боец игнорира само 2 точки от защитата на опонента (ИН/3). Не казвам, че не е възможно да победя войн с юмруци, но за целта трябва да си взема и СУ Магьосник и да се набъфя ("горящи юмруци" също помага).

От друга страна, борбата е доста ефективна, не знам защо я намесихте в спора.

Обединяването на "Войн" и "Ръкопашен бой" изглежда целенасочено е избегнато, но ми е инетересно какво би се получило. Струва ми се, че чрез такова обединение използването на естествените оръжия на тялото ще си остане просто просто "последно средство". Само не давайте на война 20 допълнителни ТД на 7-мо ниво и 2 допълнителни БЗ на 12-то.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 11, 2010 7:28 pm

Чрез такова обвързване, естествените оръжия ще се използват, когато от тях има повече смисъл, отколкото от оръжие. Това включва тесни коридори, или когато нямате оръжие, което да владеете добре, което според мен е подходящото място за това умение.

Освен това за оръжието ви трябва отделно умение "специалист в оръжие", така че изборът между "специални атаки" с голи ръце и оръжие с повече щета, в което не сте специалисти, става по-равностоен. В момента този избор реално е направен още, когато си разпределиш ТР в началото. Според мен повече опции за войните, което според мен им липсва, в сравнение с магьосниците.

А борбата е достатъчно наказана, че в момента аз не виждам смисъл от развитие на СУ-то над началните нива, ако можеш да развиваш основните показатели!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 11, 2010 9:21 pm

Пренебрегването на бронята не го ли базирахме на ПР, последно?

Ми, кокаине, ти кво искаш - с гола ръка да пробиеш стомана ли? Аман от ДнД!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед юли 11, 2010 10:36 pm

Хам, интересно ми е ти какво искаш последно, че все си в прочиторечие? Реалистична или "филмистична" (cinematic) система?
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 11, 2010 10:41 pm

искам някаква разумност. Няма лош ода направиш десет салта и да шибнеш едно коляно в шлема. Ама ако искаш да пробиваш броня - е вижда ми се малко множко. Това като пръста през бронята и смърт, както един наш познат бе написал...

На сегашното ниво, ако си обучаван в бой с ръце и крака, трябва без проблем да се справиш с един необучен или не-брониран... ако го обезоръжиш, естествено. Ама срещу кована броня... ай, моля ти се.

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » нед юли 11, 2010 11:04 pm

Ако са с кована броня или бягаш (не би трябвало да имат шанс да те хванат), или се опитваш да го събориш (не би трябвало да може да стане), или ползваш удобния стоманен бокс, който не си пускал от началото на битката. От друга страна, заради не особено адекватната система с ОП (така де, системата в книгата никой не я ползва, а в повечето "домашни" добавки към правилата, в които изобюп някой използва метална броня, наказанията са твърде ниски) не е изключено някой с тежка кована стоманена брона да догони някой напълно неброниран.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 12, 2010 12:39 am

Само да помена, Борбата, Асене, не е толкова слаба. Бонуса все още е СУ/2 и се прилага към всичко. Максималната щета от борба върви към 7 зара, но шанса да стане е нисък.

Основни неприятности за Борбата:

Предизвиква атака при влизане.
За да вкараш свястна щета ти трябват две проверки - една за влизане и още една за вдигане.
Единствената СА за вкарване на щета, която ми харесва е Изхвърляне, другите не ме впечатлиха много. С Изхвърляне, с Борец можете да вкарате 11+ зара щета, ако сте гигант с 22 Сила. Веднага след това Падащ Дъб и зачуквате още 6 или 8 зара щета. Уловката е, че освен чрез душене, няма как да вкарате толкова щета. Т.е. Борците са на Алгоритъм, а и трябва да хвърлят двапъти повече от боеца с оръжие, за да ги вкарат тия щети.
Изпуснеш ли го веднъж, трябва пак да отнесеш атака, за да го хванеш.

Предимства:

Трудно е да не ти е възможно да я ползваш.
17+ зара щета за 2 рунда, ако си гигант с 22+ Сила.
Ако не си Гигант с 22 Сила, максимално 15 зара щета за 2 рунда, но може и за 1, щото ще имаш повече ТД.
Никъде не пишеше, че бронята предпазва от щетите.
Поне като го вдигнеш, мятането е смешно - Борба + 3зара >16 + МТ (4 с цялата екипировка, освен ако не става дуам за елф).

Личен извод:

На нивата под 4то няма да се боря с борци. На нивата над 4то ще почвам лека полека да ги сека, докато стигнем някъде до 6-7-8, когато няма да ме е страх. Тогава ще съм много по-добър боец и няма да го оставя да ме хване (бутането с Щит е много готин начин да се оттървеш).

Според мен, Изхвърляне трябва да се промени или да се променят другите СА. Струва ми се твърде могъщо на фона на останалите СА. Продължавам да смятам, че идеята ми беше добра, но изхвърлянето ме смаза! Куката също не е лоша.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юли 12, 2010 9:10 am

hameleona написа:Само да помена, Борбата, Асене, не е толкова слаба. Бонуса все още е СУ/2 и се прилага към всичко. Максималната щета от борба върви към 7 зара, но шанса да стане е нисък.
Искам линк за това.
Последната промяна, която помня е, че бонусът е СУ/3 и не се прилага към удържане в захват! Което означава, че никакво Изхвърляне няма да правя, защото ако искам борец, няма да съм хабил ТР за СУ "Специалист в Борба", а ще вдигам Сила ;) .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ivan_Helsing
White & Nerdy
Мнения: 875
Регистриран на: вт май 30, 2006 8:23 pm

Мнение от Ivan_Helsing » пон юли 12, 2010 10:07 am

http://axiom16.com/files/NewSkills_Attacks.pdf
Или само частта за борбата:
[sblock]Промени по борба
Тъй като в книгата липсват някои подробности в описанието на действията при
борба, тук сме заделили няколко реда за описване на основните правила и
допълнения.
Предизвикана атака от борба
/допълнение/
Всяко начално влизане за борба (първата атака с тяло към противника), както и
бутане с тяло дава право на Предизвикана атака от страна на опонента (само на
него).
УФУД за атака при борба
В описанието на много от специалните атаки, сме пропуснали да споменем
УФУД, който се ползва при съответното действие. В повечето случаи това е или
базовия УФУД за атака:
3 зара + Тяло > 16 + БЗ
Или се противопоставя на Стабилността на опонента, ако има за цел неговото
събаряне или изваждане от равновесие, в който случай БЗ се заменя от Ста.
3 зара + Тяло > 16 + Ста
При всички пренасяния или вдигания, теглото и МТ на опонента също трябва да
се взема предвид, като МТ може да е усложнение в УФУД, а теглото се следи
при вдигания, дали е във възможностите на героя да вдигне толкова
(собствената му екипировка и товар не се вземат под внимание).
При вече вдигнат от земята противник, УФУД се проверява само по МТ.
3 зара + Тяло > 16 + МТ
Въпреки че шансът за неуспех е малък, то УФУД се хвърля, поради възможност
за АУ и АНУ.
Допълнения към базовите и специални атаки в Борба
- Действието Освобождаване не се влияе от разликата в позициите на
опонентите (клекнал, легнал, прав).
- Специалната Атака Кука е на принципа на париране - противопоставят се
двете атаки и за успешна се счита тази, която е по-висока, а не е контраатака,
както е записано в текста.[/sblock]
А ако тия "последни промени" са някъде из форума, няма да е зле някой най-сетне да даде линк.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 12, 2010 11:14 am

Незнам де си видял тоя бонус СУ/3, асене, а борбата освен общи има и специални атаки. Куката е повече от чудесна такава и стига да нямаш някой с двуръчно насреща прави мазало. Веднъж пък влезеш ли в борба на противникът ти може само да му се стъжнява, ако не успее да се измъкне, тъй като оръжията дават усложнения с МР, а и борбата не е толкова за щети, а за да обездвижиш противника. Въпреки че направиш ли му ключ на крайник и натрупаш сила можеш да го начупиш като порчеланова кукла. Та борбата въобще няма място в темата.

Иначе за ръкопошния малко трябва да се шлайфнат СА-тата за да са по ефективни.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юли 12, 2010 11:34 am

Vilorp написа:Незнам де си видял тоя бонус СУ/3, асене, а борбата освен общи има и специални атаки.
Виж втория пост на БатГойко в темата. Ако това не е отменяно, още си е така.
Доколкото помня, беше потвърдено и при Въпроси и отговори, но ще те оставя това да го провериш сам.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 12, 2010 12:10 pm

11 Януари 2006 е файлът даден от Хелзинг, а цитирания от тебе пост е от Сря Яну 26, 2005

Та ми се струва, че по-новото е по актуално. Явно вместо него е сложена предизвиканата атака и освен това във УФУД-чето при атака с тяло можеш да си правиш отклони и прочие, тъй де ако се откажеш от предизвиканата атака или ти стигат ТД-тата (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори