Теглото на оръжията

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Теглото на оръжията

Мнение от Асен » пет авг 20, 2010 11:10 am

Лично аз имам предложение за теглото на оръжията, което ще засегне и минималната сила.
Стъпка първа, дели се на три ;).
Стъпка втора, при смятане на минимум СИ за ползване, към теглото на оръжието се прибавя 2.
Така например, мечът става 1,3 кг, към които се прибавят 2 твърдо, умножавате по три, минимална сила за една ръка остава 10. Късият меч става 1 кг, минимална сила 9.
Разбира се, при изчисляване колко "струва" 1 зар щета, оръжията ще добавят 1 зар щета на всеки 300 грама. Да, ако правите нови оръжия, ще се изисква да работите с дроби.
Не смятам това за проблем.
Защо ли? защото хората, които не искат да смятат, така или ианче ползват примерните оръжия от таблицата. А тези, които са готови да смятат, така или иначе няма да имат проблем да сметнат уникалното си оръжие и с дроби.

И разбира се, най-много печелят двуръчните оръжия, но пък те и сега са с надценени изисквания за Сила - 16 сила, за да ползвам Алебарда? Взвод алебардисти като състезателите от Мистър Олимпия ли изглеждат?
Да, определено имат нужда от по-ниска Минимална сила.
Като допълнителен бонус, системата няма да изглежда смешна на хора, които имат представа колко тежи едно оръжие реално. Или поне няма да е заради оръжията.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет авг 20, 2010 11:34 am

На мен проблема ми е с повличането на крак в последствие.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет авг 20, 2010 11:47 am

Повличането на крак в последствие?

В смисъл? За физическото действие залитане от инерцията на удара ли говориш?
Или за "повличането на крак"...
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет авг 20, 2010 1:57 pm

говар че ще трябва презичисления на всички свързани с това показатели и на показателите който се влияят от примените на променениете и т.н. =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет авг 20, 2010 6:33 pm

Преизичслава се само Минимална сила. Това, както посочих, е бонус.
Евенутално може да се преизичсли и ДТ, но не виждам сериозна нужда от това.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет авг 20, 2010 9:28 pm

Мен всичко това не ме бърка особено, макар че съм съгласен да се преизчисли теглото и да се преправи системата за създаване. Обаче аз и други желания имам - примерно значително увеличаване на броят на оръжията, добавяне на повечко метателни такива и т.н.

За Силата съм раздвоен. Може би не тя, а формулата за размахване на оръжие, като нямаш нужната сила трябва да се промени - т.е. минималната сила да отразява колко ти трябва за да размахваш без да се измориш.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон авг 23, 2010 3:05 pm

Местейки темата, предлагам това да не бъде толкова промяна на теглото на оръжията, колкото мод/алтернативна система за теглото и минималната сила. Както навремето се появи първия ъпдейт с новите правила за ТЖ и ТР при покачване на ниво и всеки избираше по кои правила да играе.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон авг 23, 2010 9:32 pm

Аз съм навит на това. По добре мод, а популярен мод става правило. За справка Дота и Контра страйк, търганли съответно от Уаркрафт 3 и Халфлайф. =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 23, 2010 10:51 pm

определено всичко, което не е ерата - т.е печатна грешка или нещо подобно - е опционално. Всъчки нови неща са Опционални, може би (и то само може би) с изключение на оправянето на т.н. бъгове.

Отговори